Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234073 alkalommal)
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1245 Dátum: 2019. Január 23. - 22:46:19 »

Ha nem végállâs, akkor tök felesleges. Persze ha akarsz vele babázni, hajrá!

Igen, pont itt tartok.

Középről 36 MOA a végállás, és -20-nál már jó a magasság. Azért lehet, hogy teszek alá valamit.
Érdekes, hogy a korábbi komlóinál  a gyűrű alá tett 0,3-as alátét pont kinullázta.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1246 Dátum: 2019. Január 29. - 14:46:07 »

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Vettem egy puskát amin egy új EAW kiforgatható szereléken egy hajtástávcső van. A terv az, hogy veszek rá egy másik távcsövet ( a leica visust megnézem a fehován, szerintem az lesz) és vagy egy EAW szerelék felsővel szerelem, vagy az egészet átvariálom  weawer sinesre, egy kétrészes talpal. Melyiket tartjátok jobb megoldásnak, stabilabbnak. Mind a két távcsővel szeretném használni. Árban kb. egyformán jön ki a két megoldás. Az EAW hátránya, hogy a sines felfogatás nagyon magas, így ebben az esetben csak a gyűrűs megoldás játszik, ha a weawer melett döntök akkor a sines céltávcső is szóba jöhet. De nem zavar a gyűrűs sem. Tudom hogy az EAW jó szerelék de több alkatrészből áll, mint a weawer. Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1247 Dátum: 2019. Január 29. - 14:58:33 »

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Vettem egy puskát amin egy új EAW kiforgatható szereléken egy hajtástávcső van. A terv az, hogy veszek rá egy másik távcsövet ( a leica visust megnézem a fehován, szerintem az lesz) és vagy egy EAW szerelék felsővel szerelem, vagy az egészet átvariálom  weawer sinesre, egy kétrészes talpal. Melyiket tartjátok jobb megoldásnak, stabilabbnak. Mind a két távcsővel szeretném használni. Árban kb. egyformán jön ki a két megoldás. Az EAW hátránya, hogy a sines felfogatás nagyon magas, így ebben az esetben csak a gyűrűs megoldás játszik, ha a weawer melett döntök akkor a sines céltávcső is szóba jöhet. De nem zavar a gyűrűs sem. Tudom hogy az EAW jó szerelék de több alkatrészből áll, mint a weawer. Vállat von

A Hagyománytisztelők bizonyára fanyalognak majd rajta, hogy "nem vadászias", de a Weaver sínnél egyszerűbb és praktikusabb (és vélhetően olcsóbb) megoldás szerintem nem létezik, főleg ha több távcsövet akarsz cserélgetni. És ahhoz a Leupoldnak kapásból van háromféle magasságú gyorsoldású szereléke.

Milyen puskára kerül, ill. a Weaver sínt hogyan tudod rögzíteni a puskára? Sík a teteje a puskának, vagy hengeres?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1248 Dátum: 2019. Január 29. - 15:15:37 »

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Vettem egy puskát amin egy új EAW kiforgatható szereléken egy hajtástávcső van. A terv az, hogy veszek rá egy másik távcsövet ( a leica visust megnézem a fehován, szerintem az lesz) és vagy egy EAW szerelék felsővel szerelem, vagy az egészet átvariálom  weawer sinesre, egy kétrészes talpal. Melyiket tartjátok jobb megoldásnak, stabilabbnak. Mind a két távcsővel szeretném használni. Árban kb. egyformán jön ki a két megoldás. Az EAW hátránya, hogy a sines felfogatás nagyon magas, így ebben az esetben csak a gyűrűs megoldás játszik, ha a weawer melett döntök akkor a sines céltávcső is szóba jöhet. De nem zavar a gyűrűs sem. Tudom hogy az EAW jó szerelék de több alkatrészből áll, mint a weawer. Vállat von

Lehet, hogy én tévedek nagyot, ill. bevallom még sosem néztem utána az EAW kifordítható árának, de neked hogy jött ki a "közel azonos" matek a két változatra? Mennyi az EAW-hez egy pár talp, ill. egy pár felsőrész? Nekem elég riasztó árakat dobott fel a Google így elsőre...

Még esetleg annyi, hogy a Weaver sínből azért az egybe sín mindig stabilabb, mint a kétrészes (a hüvelykivetésbe nem fog belezavarni, elsőre én is attól féltem az egyrészessel). Hacsak nem műszaki kényszer visz rá a kétrészesre.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1249 Dátum: 2019. Január 29. - 15:22:44 »

Lehet, hogy én tévedek nagyot, ill. bevallom még sosem néztem utána az EAW kifordítható árának, de neked hogy jött ki a "közel azonos" matek a két változatra? Mennyi az EAW-hez egy pár talp, ill. egy pár felsőrész? Nekem elég riasztó árakat dobott fel a Google így elsőre...

Még esetleg annyi, hogy a Weaver sínből azért az egybe sín mindig stabilabb, mint a kétrészes (a hüvelykivetésbe nem fog belezavarni, elsőre én is attól féltem az egyrészessel). Hacsak nem műszaki kényszer visz rá a kétrészesre.

Szia! Régi Steyr luxus, nem egyenes a teteje.  A matek úgy néz ki, hogy az EAW szerelék felső kb. 100e (remélhetőleg gyűrükkel együtt) alsó nem kell mert az rajta van, és kompatibilis. A weawer meg talp 36e a gyürük meg 2 garnitúra kb 60e. Nagyságrendileg ugyanannyi.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1250 Dátum: 2019. Január 29. - 15:32:55 »

Szia! Régi Steyr luxus, nem egyenes a teteje.  A matek úgy néz ki, hogy az EAW szerelék felső kb. 100e (remélhetőleg gyűrükkel együtt) alsó nem kell mert az rajta van, és kompatibilis. A weawer meg talp 36e a gyürük meg 2 garnitúra kb 60e. Nagyságrendileg ugyanannyi.

Ja, értem, egy új EAW felső a "második" távcsőre annyi, mintha az egészet lecseréled Weaverre. Viszont ha lecseréled, és eladod a meglévő EAW-t kompletten?...

Ráadásul:

https://www.ebay.com/itm/Leupold-QRW2-30mm-Rings-MD-Matte-174076/173582580124?hash=item286a53f99c:g:280AAOSwPfBbvpty:rk:1:pf:1&frcectupt=true&autorefresh=true
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1251 Dátum: 2019. Január 29. - 15:35:47 »

Szia! Régi Steyr luxus, nem egyenes a teteje.  A matek úgy néz ki, hogy az EAW szerelék felső kb. 100e (remélhetőleg gyűrükkel együtt) alsó nem kell mert az rajta van, és kompatibilis. A weawer meg talp 36e a gyürük meg 2 garnitúra kb 60e. Nagyságrendileg ugyanannyi.

Bár bocsi, közvetlen postázás esetén még erre jó eséllyel rátesz a NAV 27% ÁFÁ-t, hacsak nincs egy USA ismerősöd, aki kihámozza a gyári számlás csomagolásból és sima puki borítékban hazaküld neked kísérőpapírok nélkül két készletet...
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1252 Dátum: 2019. Január 29. - 15:55:14 »

Igen nagyjából ugyanaz a pénz, és megmaradna a EAW.  Nem tudom még agyalok rajta. Ha elvonatkoztatunk a pénztől, műszakilag melyik a jobb megoldás? Végigsines weawert nem tennék rá, már a múltkori miatt is majdnem levették itt  rólam a keresztvizet, pedig az adott volt.  Vigyorog  Szóval kétrészes weawer, vagy EAW?
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1253 Dátum: 2019. Január 29. - 16:01:20 »

Igen nagyjából ugyanaz a pénz, és megmaradna a EAW.  Nem tudom még agyalok rajta. Ha elvonatkoztatunk a pénztől, műszakilag melyik a jobb megoldás? Végigsines weawert nem tennék rá, már a múltkori miatt is majdnem levették itt  rólam a keresztvizet, pedig az adott volt.  Vigyorog  Szóval kétrészes weawer, vagy EAW?

Te most másnak akarsz jó puskát csinálni, vagy magadnak? Tán kint a lesen is kapod majd az ívet az egyrészes Weaverért?

Műszakilag az egyrészes sín a stabilabb, mint a kétrészes, ha már Weaver. EAW szereléket az EAW gyárt, a Weavert meg számold össze Te, ha van kedved nekikezdeni számolni. Sokkal nagyobb a választék Neked is, meg az esetleges következő tulajnak is, hülyebogár esetén.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1254 Dátum: 2019. Január 29. - 16:07:57 »

Igen nagyjából ugyanaz a pénz, és megmaradna a EAW.  Nem tudom még agyalok rajta. Ha elvonatkoztatunk a pénztől, műszakilag melyik a jobb megoldás? Végigsines weawert nem tennék rá, már a múltkori miatt is majdnem levették itt  rólam a keresztvizet, pedig az adott volt.  Vigyorog  Szóval kétrészes weawer, vagy EAW?

Weavert úgy rakod előrébb hátrébb, ahogy Neked tetszik, mindig kb. 3 centin belül leszel az előző becsapódási ponthoz képest. Több érvet már nem tudok összeszedni, mint amiket már eddig leírtam, úgyhogy ennél többet a polemizálásban aligha tudok segíteni, átadom a terepet az ellenvéleményeknek. Aztán majd eldöntöd magad, mi alapján döntesz.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1255 Dátum: 2019. Január 29. - 16:10:26 »

Igen nagyjából ugyanaz a pénz, és megmaradna a EAW.  Nem tudom még agyalok rajta. Ha elvonatkoztatunk a pénztől, műszakilag melyik a jobb megoldás? Végigsines weawert nem tennék rá, már a múltkori miatt is majdnem levették itt  rólam a keresztvizet, pedig az adott volt.  Vigyorog  Szóval kétrészes weawer, vagy EAW?

3 cm-en belül (100 m-en), mielőtt valaki lecsapná...
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1256 Dátum: 2019. Január 29. - 16:27:20 »

3 cm-en belül (100 m-en), mielőtt valaki lecsapná...

Az biztos, hogy az egybesines weawer nagyon jó. De furcsán mutat egy ilyen fegyveren. A két részessel ki tudnék egyezni.
Naplózva

Jó szelet!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1257 Dátum: 2019. Január 29. - 16:34:19 »

Te most másnak akarsz jó puskát csinálni, vagy magadnak? Tán kint a lesen is kapod majd az ívet az egyrészes Weaverért?

Műszakilag az egyrészes sín a stabilabb, mint a kétrészes, ha már Weaver. EAW szereléket az EAW gyárt, a Weavert meg számold össze Te, ha van kedved nekikezdeni számolni. Sokkal nagyobb a választék Neked is, meg az esetleges következő tulajnak is, hülyebogár esetén.

 Igen
Nem beszélve arról, hogy az egyrészes sín - ha csak nincs nagyon elqrva - önmagával egy síkban van. A kétrészesnél ez sajnos nem feltétlen van így... Én jártam már úgy hogy a két síndarab (komlói  Nem szól szám) a tér minden irányában kitért egymástól, párhuzamosság helyett és az álmoskönyvek szerint az nem annyira ideális... Woest
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1258 Dátum: 2019. Január 29. - 16:51:34 »

Az biztos, hogy az egybesines weawer nagyon jó. De furcsán mutat egy ilyen fegyveren. A két részessel ki tudnék egyezni.

A második w az v a Weaver-ben. De ennél többet már tényleg nem tudok segíteni, hagylak magadban dévánkozni, úgy látom, nem könnyíted meg magadnak a döntést...  Vigyorog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1259 Dátum: 2019. Január 29. - 21:36:13 »

Én az eredeti kifordítós mannlicher szereléket cseréltem kétrészes weaver sínre, közepes gyűrűpárral. Warne gyártmány és precíz, pontos. Komlóin is gondolkodtam,de túl sokat olvastam itt, hogy nem méretpontos, ott el kell venni belőle ennyit, amott igazítani rajta annyit. Most például Anti írja,  hogy szanaszét àllt.Hát nem tudom, szerintem a jó nem ilyen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: