Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234072 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1200 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 19:59:38 »


Hát ettől jó a Weaver meg a Picatinny, csak a bigott hagyományőrzők fikázzák, mert hogy katonai. A Mauser (meg még jónéhány) puska is úgy kezdte pedig, oszt az mégis jó vadászni?

Nekem se tetszett elsőre, de így, hogy fent van a távcső észre sem lehet venni. Az viszont biztos, hogy egy roppant praktikus és egyszerű szerelék, és mivel sines nagyon stabil. Ha nem lett volna rajta már a sin biztos nem ezt kapta volna, de már nem bánom, hogy ez van rajta.
Nekem 30-06-ban egy épített M98-as van oldalbiztosítóval, ami ugye egy hadi fegyver... Nem  nagyon van annál jobb!
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1201 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 20:10:12 »

Azért csak majd kíváncsi leszek, hova teszi az első lövést a te szemeddel 100 m-en 15 cm-nek mért eltéréshez képest... Ne kapkodd el a nyilatkozatokat szerintem...  Ördög
Roland!
Ez tényleg működik.
Jobban, mint az a tüskés hideg-belövő.
Valami homogén felületen kell egy elütő kis felületet találni, és lehetőleg rögzített fegyver csövén, kissé hátrébb húzódva átlesve nagyon pontosan
be lehet tájolni.
A csibráki vadászházzal szemben lakott egy polihisztor nyugdíjas erdész, Tomek Laci bácsi.
Neki volt egy satuként működő tuskó belövője.
A nyers állítást az istálló fehér meszelf falára szénnel rajzolt kereszttel, ezzel a módszerrel csinálta.
Nem kellett sok lőszert pazarolni utána, hordták is hozzá messze környékről a puskákat belőni, meg javítani.
Csinált az öreg olyan szerelékeket is, hogy senki meg nem mondta róluk, hogy kézzel, reszelővel készültek.
Meg alumínium tömbből motorfűrészhez dugattyút, limlomokból kakukkos órát, múködőképes autogiro repülőt 2 db, tökéletesen szinkronizált fűnyíró motorral,
meg csak a jóisten tudja csak, hogy mit nem.....de ez már egy másik történet Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1202 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 20:13:08 »

Amúgy kicsit vissza szednem, mert utána vettem észre, hogy a sinbe beleért  egy kicsit az első távcsőharang. amikor beállítottam akkor még nem, de amikor lehúztam a csavarokat akkor már ráfeszűlt egy kicsit. Már orvosoltam a problémát, reszelővel kicsit letörtem a sin végét. (ez tényleg acél basszus alig fogta a reszelő) Szépen lebarnítottam a felületet, visszatettem, így már nem ér bele. Holnap világosba újra összenézem.

Mintha épp ettől óvtalak volna a legelején...

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,202.msg343867.html#msg343867

 Angyal
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1203 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 20:22:06 »

Roland!
Ez tényleg működik.
Jobban, mint az a tüskés hideg-belövő.
Valami homogén felületen kell egy elütő kis felületet találni, és lehetőleg rögzített fegyver csövén, kissé hátrébb húzódva átlesve nagyon pontosan
be lehet tájolni.
A csibráki vadászházzal szemben lakott egy polihisztor nyugdíjas erdész, Tomek Laci bácsi.
Neki volt egy satuként működő tuskó belövője.
A nyers állítást az istálló fehér meszelf falára szénnel rajzolt kereszttel, ezzel a módszerrel csinálta.
Nem kellett sok lőszert pazarolni utána, hordták is hozzá messze környékről a puskákat belőni, meg javítani.
Csinált az öreg olyan szerelékeket is, hogy senki meg nem mondta róluk, hogy kézzel, reszelővel készültek.
Meg alumínium tömbből motorfűrészhez dugattyút, limlomokból kakukkos órát, múködőképes autogiro repülőt 2 db, tökéletesen szinkronizált fűnyíró motorral,
meg csak a jóisten tudja csak, hogy mit nem.....de ez már egy másik történet Vigyorog

Csabikám, én hajszálpontosan ugyanígy szoktam csinálni, csak abban kételkedem, hogy - legalábbis én - biztos nem fogom 100 m-en 15 cm pontossággal odaállítani szabad szemmel és kézzel a CSÖVET a kijelölt pontra még feltámasztva sem. Ezért szoktam inkább 30 méterre kitenni akár egy lapot, akár egy dobozt, aminek van sarka, és külön állítom be a függőlegest, meg a vízszintest a felső ill oldalsó élre.  Meg az elsőt is 30 m-re lövöm, hogy azt se kelljen keresni. Igaz a korrekcióhoz 30 m-en már némi matek is kell, de csak alsó tagozatos szinten... Wave
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1204 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 20:32:17 »

Csabikám, én hajszálpontosan ugyanígy szoktam csinálni, csak abban kételkedem, hogy - legalábbis én - biztos nem fogom 100 m-en 15 cm pontossággal odaállítani szabad szemmel és kézzel a CSÖVET a kijelölt pontra még feltámasztva sem. Ezért szoktam inkább 30 méterre kitenni akár egy lapot, akár egy dobozt, aminek van sarka, és külön állítom be a függőlegest, meg a vízszintest a felső ill oldalsó élre.  Meg az elsőt is 30 m-re lövöm, hogy azt se kelljen keresni. Igaz a korrekcióhoz 30 m-en már némi matek is kell, de csak alsó tagozatos szinten... Wave

Ja így már értem!  Taps
 Igen szóltatok, hogy figyeljek, hogy ne érjen bele elöl, figyeltem is rá, pont jónak tünt, volt kb 1mm, de meghúztam a csavarokat, és akkor már nem volt jó. Egy picit reszeltem le a sarkából így most tuti lett. Ha a mediumot választottam volna az sima ügy lett volna, de azt akartam, hogy minnél lejjebb kerűljön az optika. Szerintem jó lett. Nem sokon múlott, volt matekozás rendesen, meg modellezés is alápolcolással meg kábelkötegelővel  Vigyorog



És szerintem ez nem tűnik military-nak most sem. Ördög

Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1205 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 20:49:00 »

Jó ez a módszer!
Minden távcső és szerelék csere, igazítás után ezzel kezdünk.
Durván azt tudja, hogy 50-en a lövés benne lesz egy A4-es lapba.
Azt viszont már nem, hogy egy 3980j-al S070-el megküldött NP és egy 4170j-al Norma MRP-vel megküldött ACCU BOND LR között 100m-en 32 cm lesz a különbség.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1206 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 20:49:52 »

Ja így már értem!  Taps
 Igen szóltatok, hogy figyeljek, hogy ne érjen bele elöl, figyeltem is rá, pont jónak tünt, volt kb 1mm, de meghúztam a csavarokat, és akkor már nem volt jó. Egy picit reszeltem le a sarkából így most tuti lett. Ha a mediumot választottam volna az sima ügy lett volna, de azt akartam, hogy minnél lejjebb kerűljön az optika. Szerintem jó lett. Nem sokon múlott, volt matekozás rendesen, meg modellezés is alápolcolással meg kábelkötegelővel  Vigyorog

És szerintem ez nem tűnik military-nak most sem. Ördög

Egyébként meg ha hamarabb írsz, eltanácsoltalak volna attól a reszeléstől, inkább mondtam volna, hogy nyugodtan told csak előrébb a távcsövet azzal az 1-2 mm-el, ami hiányzott, mert az otthon, nyugodt körülmények között PONT kényelmesnek gondolt szemtávolság utána rendszerint rövidnek szokott bizonyulni, mert a harctéri idegtől önkéntelenül mindenki előrébb tolja a fejét, mint amikor a nappaliban kiokoskodja, hogy "akkor most csukott szemmel, egyenese tartott fejjel felveszem, és pont ott nyissam ki a szemem". Aztán értetlenkedik, hogy mitől lett gügyevágása, mikor kirobbant a kan a sűrűből. Én mindig úgy állítom be, hogy inkább kelljen picit nyújtózkodni előre, mint egyenes fejjel "túl kényelmesen" belenézni. De te tudod...
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1207 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 21:36:10 »

Egyébként meg ha hamarabb írsz, eltanácsoltalak volna attól a reszeléstől, inkább mondtam volna, hogy nyugodtan told csak előrébb a távcsövet azzal az 1-2 mm-el, ami hiányzott, mert az otthon, nyugodt körülmények között PONT kényelmesnek gondolt szemtávolság utána rendszerint rövidnek szokott bizonyulni, mert a harctéri idegtől önkéntelenül mindenki előrébb tolja a fejét, mint amikor a nappaliban kiokoskodja, hogy "akkor most csukott szemmel, egyenese tartott fejjel felveszem, és pont ott nyissam ki a szemem". Aztán értetlenkedik, hogy mitől lett gügyevágása, mikor kirobbant a kan a sűrűből. Én mindig úgy állítom be, hogy inkább kelljen picit nyújtózkodni előre, mint egyenes fejjel "túl kényelmesen" belenézni. De te tudod...

Nem akartam a gyűrűket basztatni, ez egyszerűbbnek tünt. Épp a sin sarkát igazítottam meg  egy hangyányit. A szemtávolság szerintem jó, nincs túl közel. Pólóban tökéletes, de kabátba vagy vastagabb ruhába már  bele kell hajolni.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1208 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 22:14:40 »

Nem akartam a gyűrűket basztatni, ez egyszerűbbnek tünt. Épp a sin sarkát igazítottam meg  egy hangyányit. A szemtávolság szerintem jó, nincs túl közel. Pólóban tökéletes, de kabátba vagy vastagabb ruhába már  bele kell hajolni.
Kaphatunk majd fényképes értesítést, ha netán mégsem?  Ördög

A gyűrűkkel nem értem pontosan, mit nem akartál basztatni?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1209 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 22:40:27 »

Igazából azt nem  értem,  hogy  miért nem vettél kétrészes szerelèktalpat és ezt az egész mizériát elkerülhetted volna. Arról nem  beszélve,  hogy  sokkal csinosabb.   Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1210 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 23:35:17 »

Nem akartam a gyűrűket basztatni, ez egyszerűbbnek tünt. Épp a sin sarkát igazítottam meg  egy hangyányit. A szemtávolság szerintem jó, nincs túl közel. Pólóban tökéletes, de kabátba vagy vastagabb ruhába már  bele kell hajolni.

Bocsi, csak most néztem vissza a képet a puskádról, rajta a Weaver sínnel. Lehet, hogy rosszul látom, de nekem úgy tűnik, a Weaver síned eleje gyakorlatilag a levegőben lóg, tehát se nem fekszik fel, se nem tart semmit a legeleje. Tehát lehet érdemes lett volna eleve rövidebbet venni (bár a sín talán rajta volt a puskán, ha jól emlékszem?), vagy mielőtt feltetted a távcsövet, levenni a sínt és lemaratni az elejéről vagy 1-2 osztásnyit. Teljesen jól el lehet(ne) dolgozni akár egy R20 lekerekítéssel, akár letöréssel (előre lejt az eleje), vagy akár ízlésesen lemarni derékszögben.

Bár az egyben sín mindenképp stabilabb, de robusztusabb is, esetleg elgondolkodni valóban egy kétrészesen. Nem biztos, hogy nincs olcsóbb is, mint pl. ez (épp Kristóf Józsiéktól):

http://www.spektiv.hu/weaver-sin-steyr-sl-2db-os-innomount-1209

Csak ötletelek, nem akarom elrontani az örömödet.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1211 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 04:33:04 »

Igazából azt nem  értem,  hogy  miért nem vettél kétrészes szerelèktalpat és ezt az egész mizériát elkerülhetted volna. Arról nem  beszélve,  hogy  sokkal csinosabb.   Vállat von

Már rajta volt a puskán. Ragasztva, csavarozva. Nekem is jobban tetszik a 2 részes. Egy eltolt gyárival szebb lett volna, de most ez  tünt a legpraktikusabbnak.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1212 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 04:34:59 »

Már rajta volt a puskán. Ragasztva, csavarozva. Nekem is jobban tetszik a 2 részes. Egy eltolt gyárival szebb lett volna, de most ez  tünt a legpraktikusabbnak.

Egyébként próbáltad levenni?
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1213 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 04:41:11 »

Egyébként próbáltad levenni?

Nem.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1214 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 04:42:45 »

Bocsi, csak most néztem vissza a képet a puskádról, rajta a Weaver sínnel. Lehet, hogy rosszul látom, de nekem úgy tűnik, a Weaver síned eleje gyakorlatilag a levegőben lóg, tehát se nem fekszik fel, se nem tart semmit a legeleje. Tehát lehet érdemes lett volna eleve rövidebbet venni (bár a sín talán rajta volt a puskán, ha jól emlékszem?), vagy mielőtt feltetted a távcsövet, levenni a sínt és lemaratni az elejéről vagy 1-2 osztásnyit. Teljesen jól el lehet(ne) dolgozni akár egy R20 lekerekítéssel, akár letöréssel (előre lejt az eleje), vagy akár ízlésesen lemarni derékszögben.

Bár az egyben sín mindenképp stabilabb, de robusztusabb is, esetleg elgondolkodni valóban egy kétrészesen. Nem biztos, hogy nincs olcsóbb is, mint pl. ez (épp Kristóf Józsiéktól):

http://www.spektiv.hu/weaver-sin-steyr-sl-2db-os-innomount-1209

A kép nem szerencsés, Felfekszik szépen végig.

Csak ötletelek, nem akarom elrontani az örömödet.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: