Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234069 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1170 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:06:34 »

Én úgy matekoztam ki, hogy a legnagyobb külső mérete 54mm a tubusé 30mm

54:2=27  Az objektív közepe
30:2 =15 a tubus közepe

27-15 =12mm  Ez az a méret amikor pont lelfeküdne a távcső a csőre, ha az ugyanojan vastag lenne mint a tok.
De a sinnek is van vastagsága kb 9,5mm. ha ezt levonom, 12-9,5= 2,5mm. Elméletileg ez a legalacsonyabb szerelék ( a gyűrű aljától a sin tetejéig mérve) amit elméletileg feltehetek. Ennél picit jó lenne ha magasabb lenne, kb 4mm. Akkor mivel a cső vékonyodik fel tudném tenni a lencsevédőt is. Jól számoltam ki? Vagy ez baromság?

Nem feltétlenül tudom követni a kalkulációdat, amit mindenképp jó volna tudni, hogy a Weaver sín teteje és a cső teteje között kb mennyi a különbség. Másrészt viszont ahogy említettem, én a kérdőjelet a kúpos részre teszem inkább, amit ugye ki tudja, meddig kell hátrahúznod a szemtávolság beállításához.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1171 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:09:07 »

Sajnos nem tudom milyen gyártmány, így vettem a puskát, sinnel. ( éjjellátó volt rajta  Nem szól szám) a hornyok távolságát megmértem, azt már tudom, hogy picatinny. Nem túl szép, de nem akarom leszedni mert ragasztva és csavarozva van, féltem a barnítást. Acél, úgy tűnik jól fel van rakva. Az eladó szerint fegyvermester tette fel, (talán az orix). Igen lehet ha hátrébbkerűl a cső akkor hozzáérhet a sinhez. erre nem gondoltam...
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1172 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:12:23 »

A sin teteje és a cső között dúrván bő 2cm van. 
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1173 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:15:47 »

Golyószórós jegesmedve vadászatra van lehetőség?
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1174 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:36:56 »

Golyószórós jegesmedve vadászatra van lehetőség?

A puska  eladójánál érdeklődj, szerintem ebbe is tud segíteni... Megadom a számát Röhög  Erősködött, hogy legalább nézzek bele, az infrába meg a sima éjjellátóba is volt ott mindeféle más,  tököm tudja mi.. Mondtam hogy köszi de nem érdekel, és aztán jött a szokásos duma a biztonságról stb.. Elmondtam a véleményem, meghalgatott, azt hittem valamit talán fogott rajta. De amikor azt mondta, hogy egy dolgot sajnál igazán, hogy nem lehet hangtompítót használni, rájöttem hogy nagyon nagy  a baj. 4 éve vadászik.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1175 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:43:18 »

Én beszéltem telefonom a Spektiv tulajdonos Kristóf Józseffel, amikor a Mannlicher stucnira hasonló szereléket akartam venni. Vagy menj be személyesen és mondd el milyen puskára, milyen távcsövet akarsz, milyen szerelékkel. Ő meg majd megmondja neked a tutit. Korrekt ember, bízhatsz benne.  Wave

Köszönöm! Beszélek vele.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1176 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:55:32 »

Köszönöm! Beszélek vele.

Felhívtam, azt mondták ha megjött a távcső menjek be hozzájuk, segítenek. Elméletileg felmegy, de nagyon határeset. Inkább  ránéznének. Korrektek voltak tényleg. Ha megjön végre az optika, elmegyek hozzájuk. Köszi Wave
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1177 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:56:46 »

De amikor azt mondta, hogy egy dolgot sajnál igazán, hogy nem lehet hangtompítót használni, rájöttem hogy nagyon nagy  a baj. 4 éve vadászik.

A hangtompítóval mi a baj? Nem törvényileg kérdem, most nyilván tilos, de maximálisan egyet értenék vele, ha engedélyeznê valaki. A rabsicokon mit sem változtatna.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1178 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 12:13:23 »

Felhívtam, azt mondták ha megjött a távcső menjek be hozzájuk, segítenek. Elméletileg felmegy, de nagyon határeset. Inkább  ránéznének. Korrektek voltak tényleg. Ha megjön végre az optika, elmegyek hozzájuk. Köszi Wave

Jó nagy kalappal hozzá!!! Mindenhez, puskához, távcsőhöz, kaliberhez! Hamar meg fogod szokni, sőt szeretni, puskát is, kalibert is. Én úgy örököltem a Mancit is meg a 243-ast is. A Stucninak nagyon örültem (már amennyire ilyenkor tud az ember),de a 243-ra nagyon húztam a szám. Mit csinálok én ezzel minálunk? Nagyon megszerettem, bár ebben nagy szerepe van a puskának is, de nagyobb kanokon és bikán kívül mindenre használható.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1179 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 12:20:59 »

Jó nagy kalappal hozzá!!! Mindenhez, puskához, távcsőhöz, kaliberhez! Hamar meg fogod szokni, sőt szeretni, puskát is, kalibert is. Én úgy örököltem a Mancit is meg a 243-ast is. A Stucninak nagyon örültem (már amennyire ilyenkor tud az ember),de a 243-ra nagyon húztam a szám. Mit csinálok én ezzel minálunk? Nagyon megszerettem, bár ebben nagy szerepe van a puskának is, de nagyobb kanokon és bikán kívül mindenre használható.  Emelem

Köszönöm! Köszönök mindenkinek mindent Wave Lassan csak felépűl majd. Már nagyon várom.
Most el "kell" mennem Baranyába vadászni, Már van pár jó bikánk, köztük egy 13kg feletti meg egy-két 10-11 kg-os. Megyek nyálat csorgatni...  Tiszteleg
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1180 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 14:20:21 »

Köszönöm! Köszönök mindenkinek mindent Wave Lassan csak felépűl majd. Már nagyon várom. Most el "kell" mennem Baranyába vadászni, Már van pár jó bikánk, köztük egy 13kg feletti meg egy-két 10-11 kg-os. Megyek nyálat csorgatni...  Tiszteleg

Amúgy meg ha a lefényképezett QRW már eleve a kezedben van, vagy Te elég nagy fiú ahhoz, hogy rápróbáld, épp hogy csak kézzel lazán becsavarva a csavarokat, épp hogy csak ne csúszkáljon a távcső. És akkor már úgy érkezel Józsihoz, ha még mindig menned kell, hogy kérsz egy médium QRW-t, ha kicsi. De ha 4 mm pluszt szeretnél, akkor szerintem ezzel a low változattal nagyjából jó lesz.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1181 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 15:22:19 »

Az ötlet nagyon jó (majd persze lesznek old school fanyalgók is nyilván, "abcúg military" felkiáltással...). Majd arra leszek kíváncsi, nyilván Te is, hogy be tudod-e majd állítani a szemtávolságot úgy, hogy a távcső harang kúpos része nem ér bele a Weaver sín elejébe. Az a Weaver sín egyébként komlói?


A weaver nem vágható nem megmunkálható ?  OOO
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1182 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 15:25:49 »


A weaver nem vágható nem megmunkálható ?  OOO

De, csak nem mindenki szeret/akar belevágni egy gyáriba.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1183 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 15:58:12 »


A weaver nem vágható nem megmunkálható ?  OOO

Sőt én kimértem, megrajzoltam és legyártattam pont olyat, amilyen nekem kellett, még mielőtt bárki megkérdezné, hogy "Mé, gyártani nem lehet?"

És még számos további kiváló ötlet kínálkozik, csak Csaba - gondolom - nem a marógéphez vette a Weavert, hanem a puskájához, avval együtt.  OOO
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1184 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 16:15:27 »

Sőt én kimértem, megrajzoltam és legyártattam pont olyat, amilyen nekem kellett, még mielőtt bárki megkérdezné, hogy "Mé, gyártani nem lehet?"

És még számos további kiváló ötlet kínálkozik, csak Csaba - gondolom - nem a marógéphez vette a Weavert, hanem a puskájához, avval együtt.  OOO

Túlbonyolítod ezt szerintem . Egyrészt nekem sajnos ez a kiváló szerelék különösen a külön gyártott és felhelyezhető sín főleg ha túlnyúlik a rögzítő felületen  olyan ronda hogy a legócskább fűrészeléssel se lehet elcsúfítani és hát a felesleges darab levágása barnítása  nem akkora bonyolult beavatkozás  . Egyébként az újabban a fegyverekkel eleve gyártott szereléktalp (nem komplett sín ) nem is olyan ronda sőt .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: