Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382419 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2008. December 11. - 17:14:15 »

Csak ez nem helyesírási hiba.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #166 Dátum: 2008. December 11. - 18:21:04 »

Robi!

Milyen puskából lövöd ezt a muníciót?
(anno én is próbáltam a 30-as stucniból, de nem komálta a cső ezt a hosszú lövedéket.)
Szia Roland !
A becsületes megnevezése a fegyvernek,Sax Mauser M98. 60 cm csővel. Múltkor ennek az eredetét kutattam de hiába.
 Üdv.r
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #167 Dátum: 2008. December 11. - 18:48:47 »

Robi!

Ha jó helyen találod el, akkor a legrosszebb lőszer is halálos lehet. Sako löszer pedig a jobbak között van.
Én jövőre EWO-t fogok használni a 30-06 Steyr -hez. Valakinek van tapasztalata az EWO-ról? (lőtéren már bizonyított, de becsapódás után nem tudom hogyan viselkedik...)
Teljesen igazad van, de ez nálam , és a baráti körömben ez nem ilyen egyszerű. Nálam a kitétel a lövedékkel szemben a következő :
 - A mag elülső része fröcsögjön, de maradjon egy megfelelő nagyságú maradványtest ami a legtöbb esetben átüti a testet, jó vérzést bisztosítva , és ha egymód van rá ,közepes árkategória legyen. Próbáltam a Cseh SP. az ólom szinte minden esetben kiszakad a köpenyből, igy elfogy az energiája a test átütéséhez. Sokáig el voltam a Silvertippel vele inkább közeli lövéseknél volt gondom, nem mindig ütötte át a testet, igy kevés vért produkált, de most is állítom, hogy árkategóriájának az egyik legjobbja. Az EVO-t csak egyszer láttam munkában, egy Browning  Acera  300 Win. magnum ( 56cm csővel Vállat von) Itt a ezüstös bika lett gerincen lőve, lövedék teljesen eltorzult, de az olom a köpenymaradványban bent volt.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #168 Dátum: 2008. December 11. - 19:18:15 »

Sziasztok!
Ezeket a csúzlikat forgalmazzák voere és luger néven is, a saját szememmel láttam a yugó jelet a csőbe ütve. Nekem is M98- as van yugó beütéssel, különösebb előnév nélkül!

Hát a Voere Mauser egy kicsit azért más,bár dolgozhattak Kufsteinben is jugó csövekkel.
Egyébként nekem is van M98-asom, de inkább ne kérdezd milyen beütéssel...  :Mosolyog :Mosolyog

Szerintem horogkereszt.
Láttam már több ilyen puskát is.  Mosolyog Kacsint
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #169 Dátum: 2008. December 11. - 19:28:30 »

Teljesen igazad van, de ez nálam , és a baráti körömben ez nem ilyen egyszerű. Nálam a kitétel a lövedékkel szemben a következő :
 - A mag elülső része fröcsögjön, de maradjon egy megfelelő nagyságú maradványtest ami a legtöbb esetben átüti a testet, jó vérzést bisztosítva , és ha egymód van rá ,közepes árkategória legyen. Próbáltam a Cseh SP. az ólom szinte minden esetben kiszakad a köpenyből, igy elfogy az energiája a test átütéséhez. Sokáig el voltam a Silvertippel vele inkább közeli lövéseknél volt gondom, nem mindig ütötte át a testet, igy kevés vért produkált, de most is állítom, hogy árkategóriájának az egyik legjobbja. Az EVO-t csak egyszer láttam munkában, egy Browning  Acera  300 Win. magnum ( 56cm csővel Vállat von) Itt a ezüstös bika lett gerincen lőve, lövedék teljesen eltorzult, de az olom a köpenymaradványban bent volt.
Üdv.r.

Próbáld ki a 11,7 gr-os SP magyar (MFS) lőszert.
Én csak ajánlani tudom.
10 éve vadászom ezzel, 100 fölötti vadat lőttem vele és meg vagyok vele elégedve. Az esetek 90%-ban átüti a vadat, és hagy vért bőven.
Nem divatos lőszer. Általában mikor megkérdezik, hogy milyen lőszert használok, és megmondom, hogy magyart, akkor csodálkozó arc (esetleg némi elnéző-lesajnáló mosollyal a szájszegletben) a válasz.
Többen kérdezték, hogy ha már ennyit vadászom nagyvadra miért nem állok be egy komolyabb lőszerre.
Azért mert ezzel meg vagyok elégedve.

Nem nagyon lövök 100-120m fölé, és megtanultam inkább nem lőni ha nem biztos. Ez is hozzá tartozik a képhez, de nekem maximálisan bevált.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #170 Dátum: 2008. December 11. - 19:46:03 »

Próbáld ki a 11,7 gr-os SP magyar (MFS) lőszert.
Én csak ajánlani tudom.
10 éve vadászom ezzel, 100 fölötti vadat lőttem vele és meg vagyok vele elégedve. Az esetek 90%-ban átüti a vadat, és hagy vért bőven.
Nem divatos lőszer. Általában mikor megkérdezik, hogy milyen lőszert használok, és megmondom, hogy magyart, akkor csodálkozó arc (esetleg némi elnéző-lesajnáló mosollyal a szájszegletben) a válasz.
Többen kérdezték, hogy ha már ennyit vadászom nagyvadra miért nem állok be egy komolyabb lőszerre.
Azért mert ezzel meg vagyok elégedve.

Nem nagyon lövök 100-120m fölé, és megtanultam inkább nem lőni ha nem biztos. Ez is hozzá tartozik a képhez, de nekem maximálisan bevált.

Az FMS egyszer löttem lőtéren, a szórásával semmi hiba, ennyi a tapasztalatom vele. A következő tapasztalatom már egy régi Nimródban volt, amiben megjelent egy ballisztikai táblázat, amiben teljes kuszaság uralkodott, igaz ez nem a lőszer hibája, de innentől lemondtam a használatáról.
Sokáig használd megelégedéssel. Emelem
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2008. December 11. - 20:08:53 »

Tuto1!

Azt írod jó helyre lőve minden lőszer "halálos" és a Sako jó...
Akkor minek a méregdrága EVO?

Robi!

OK emlékszem már a puskára.  Kacsint
Szerencsés ember vagy, mert nem minden - sőt igen kevés - puska viszi jól ezt a nehéz göbecset.) Igen

Kama!

A 30-06-osomhoz én is a 11,7-es MFS-t lőttem...kiválóan vizsgázott minden vadra, nekem maradványtestem sincs belőle, mindent átütött. (silvertip-es voltam, de akkor szinte alig-alig lehetett beszerezni, ezért váltottam az MFS-re.)
Minden Fehován akciósan potom összegért megvettem az éves szükségletet MFS-ből. Kacsint
(igazából a Fehova másra már nem is nagyon volt jó.)
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #172 Dátum: 2008. December 11. - 20:29:12 »

Próbáld ki a 11,7 gr-os SP magyar (MFS) lőszert.
Én csak ajánlani tudom.
10 éve vadászom ezzel, 100 fölötti vadat lőttem vele és meg vagyok vele elégedve. Az esetek 90%-ban átüti a vadat, és hagy vért bőven.
Nem divatos lőszer. Általában mikor megkérdezik, hogy milyen lőszert használok, és megmondom, hogy magyart, akkor csodálkozó arc (esetleg némi elnéző-lesajnáló mosollyal a szájszegletben) a válasz.
Többen kérdezték, hogy ha már ennyit vadászom nagyvadra miért nem állok be egy komolyabb lőszerre.
Azért mert ezzel meg vagyok elégedve.

Nem nagyon lövök 100-120m fölé, és megtanultam inkább nem lőni ha nem biztos. Ez is hozzá tartozik a képhez, de nekem maximálisan bevált.

Ez már, mint tudjuk ezerszer lerágott csont. Ha megkérdezik, hogy mit használsz akkor felső körökben nem túl, jól hangzik az mfs, viszont van két jó tulajdonsága a lőszernek. Az első az, hogy általában nem nagyon kell keresni semmit, a második az ára.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #173 Dátum: 2008. December 11. - 20:39:35 »

Ez már, mint tudjuk ezerszer lerágott csont. Ha megkérdezik, hogy mit használsz akkor felső körökben nem túl, jól hangzik az mfs, viszont van két jó tulajdonsága a lőszernek. Az első az, hogy általában nem nagyon kell keresni semmit, a második az ára.

Emlékeztek a Ballagó idő-ben mikor a Lesi lőtte a rókát, a felesége meg telekürtölte a falut, hogy az ő ura úgy lövi a rókát mint a répát.
Aztán rákérdezett a gróf az öreg Retekre, hogy hány rókát lőtt Lesi?
 -Egyet.
 -És maga, Retek bácsi?
 -Hármat. De nem mint a répát, hanem csak úgy közönségesen.

Szóval én is ilyenformán vagyok az MFS-el...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. December 11. - 20:43:58 »

Emlékeztek a Ballagó idő-ben mikor a Lesi lőtte a rókát, a felesége meg telekürtölte a falut, hogy az ő ura úgy lövi a rókát mint a répát.
Aztán rákérdezett a gróf az öreg Retekre, hogy hány rókát lőtt Lesi?
 -Egyet.
 -És maga, Retek bácsi?
 -Hármat. De nem mint a répát, hanem csak úgy közönségesen.


 Igen Igen Igen  Taps
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #175 Dátum: 2008. December 11. - 20:50:07 »

Emlékeztek a Ballagó idő-ben mikor a Lesi lőtte a rókát, a felesége meg telekürtölte a falut, hogy az ő ura úgy lövi a rókát mint a répát.
Aztán rákérdezett a gróf az öreg Retekre, hogy hány rókát lőtt Lesi?
 -Egyet.
 -És maga, Retek bácsi?
 -Hármat. De nem mint a répát, hanem csak úgy közönségesen.

Szóval én is ilyenformán vagyok az MFS-el...  Vigyorog
Igen Taps
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #176 Dátum: 2008. December 12. - 10:09:13 »

Ez már, mint tudjuk ezerszer lerágott csont. Ha megkérdezik, hogy mit használsz akkor felső körökben nem túl, jól hangzik az mfs, viszont van két jó tulajdonsága a lőszernek. Az első az, hogy általában nem nagyon kell keresni semmit, a második az ára.
Sajnos én sem a "felső körbe" tartozok, de azért próbálom megtalálni azt a lőszert, ami kielégíti az általam támasztott kritériumokat.
Mostanság a nehéz mag kategória a heppem, de úgy néz ki , működik is a dolog. Ha valamikor megint váltok lőszert ebben a kaliberben, az a 11,7 Super Hammerhead lesz, mert ahogy Pisti 06 barátom jellemezte : Nem tud ez a lövedék semmi extrát , de amit kell azt nagyon megbízhatóan teszi.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #177 Dátum: 2008. December 12. - 10:18:44 »

Robi!
Először is, gratulálok! Emelem

Ez a nehéz lövedék, jól hangzik és ezek szerint jól is dolgozik.
Köszönöm Zoli . Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Steve
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2008. December 12. - 11:11:21 »

Robi!

Ha jó helyen találod el, akkor a legrosszebb lőszer is halálos lehet. Sako löszer pedig a jobbak között van.
Én jövőre EWO-t fogok használni a 30-06 Steyr -hez. Valakinek van tapasztalata az EWO-ról? (lőtéren már bizonyított, de becsapódás után nem tudom hogyan viselkedik...)

Közvetlenül láttam, de nem Én lőttem....
GP fórumtárs lőtt ilyen municióval nálunk őzbakot. Nem volt tőle teljesen elájulva.... Wave
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #179 Dátum: 2008. December 12. - 11:43:52 »

Sziasztok!

 Én is leírok egy hétvégi történetet 2001-ből itt a főszereplő az MFS!
Péntek esti-éjszakai havas holdvilágos cserkelésen sikerült a kondát a tölgyesben becserkelni kb 40m-re, kiválasztottam a legkisebb süldőt és lőttem, amire a disznó helyben maradt! Lapocka lövés a lövedék átment rajta! Az elugró kondából sikerült még egy disznót kiszedni /kb80m/, szintén lapocka lövéssel, az kb 20m-t ment el!
Másnap este egy hegyoldalon ülten széken bent az erdőben, mert les nem volt viszont azt a tölgyes részt nagyon járták a csuhások. Szürkületben a tetőn lévő sűrűből lejött egy kani /15cm/, amit megint kb 80m-ről lapon lőttem,ez a lendülettől legurult 5m-t! A következő hajnalban egy nyiladékon lesen ültem, az egyik oldalon fiatal fenyves a másikon fiatal tölgyes. Itt még két 30kg körüli süldeléket sikerült elejtenem külön kondából, egyik 0 a másik 5m-t ment el szintén laplövéssel! A kimeneti nyílások magátmérőtől 30mm-ig változtak!
Ezt a történetet csak azért írtam le, hogy az MFS-ról adjak nektek képet elsőkézből!
Közben már vadásztam silvertip-el is csak a beszerzése nehézkes volt akkoriban,közvetlen ezek után kaptam Ausztriából a silverből egy nagyobb mennyiséget azóta a silvert lövöm.  
Nem tudom, hogy az alkatrész váltás után mennyivel változott az MFS célballisztikailag, de gondolkodás nélkül visszaálnék rá, ha a úgy hozná a helyzet!
üdv: Attila
 
 
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: