Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379828 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1635 Dátum: 2021. Szeptember 12. - 16:07:31 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődnék aki esetleg használ 30-06-os kaliberben Hornady Superformance 180gr. lőszert, mi a tapasztalat?
Vér,menekülési távolságok,átüti nem üti stb..?
Válaszokat előre is köszönöm!
Szia.
Korlátozott tapasztalatim vannak vele.
A ballisztikája nyilvánvalóan jó. Viszont jóval több puskám csöve nem szerette, mint ahány szerette.
Lágynak mondanám inkább, nagy a szilánkhatás, nem nagyon vitte messzire semmi. Csontos lövéseknél nincs mindig kimenet. Vér, változóan. Jó lőszer, ha jól viszi a fegyver, de van ettől bőven jobb lőszer az én véleményem szerint.
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1636 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 10:29:16 »

Kedves vadásztársak!
30-06 kaliberben valaki esetleg használja a sako super hammerheadot11,7g,esetleg S&B nosler patritiont 11,7g?Mi a tapasztalás?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1637 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 11:39:18 »

Kedves vadásztársak!
30-06 kaliberben valaki esetleg használja a sako super hammerheadot11,7g,esetleg S&B nosler patritiont 11,7g?Mi a tapasztalás?
Válaszokat előre is köszönöm!

Szervusz István!

Nekem személyes tapasztalatom az SHH 11,7g lőszerrel van.
A Tikkám nagyon szereti.
Nyílt irányzékkal is erre van belőve 100m-egy gyárilag,
Nálam a lőszer nagyon jól működött.
Amit én tapasztaltam hogy megfelelő találat esetén jól követhető vérnyomot ad.
Tödő-szív találat esetén többször helyben maradt a vad mint a jelenleg használt lőszeremnél (Federal Premium Accubond ).
Hátra csúszott lövéseknél ( gyomor, máj, bél ) is általában megfelelően követhető vérnyomot adott.
Hála Istennek ebből az esetből nem nagyon fordult elő.
Nagyobb testű vadnál ( 80 kg felett ) szinte csak kamra ill nyak, gerinc találatokkal van tapasztalatom, kivétel egy 115kg kant, az máj lövéssel 50m-ert ment éjszaka. ( Mondjuk nem is abajgattam )
Ezekben az esetekben is tette a dolgát.
Nagyon jó becsapódási hangja van.
Kisebb testű vadaknál a  rókákkal mindig jól elbánt.
Vadmalac, őzgiga hátra csúszott ( has lövés, főleg ha bordát ért kinyitotta, helyben maradt, nem kellett keresni ).
Nekem bevált!
Ha lehet ilyent lőszerre mondani " jó indulatú " lőszer.
A lőszer hibájából nem vesztettem vadat.
Volt rá példa hogy az ügyetlenkedésemet, vad belemozdulást kompenzálta, így elkerülve a hosszú után keresést.
Én ajánlani tudom a részemről ha a puskád szereti.
Nálam nem tűnt kemény lőszernek.
Nem mellesleg szerintem az ára is jó!

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1638 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 16:11:53 »

Kedves vadásztársak!
30-06 kaliberben valaki esetleg használja a sako super hammerheadot11,7g,esetleg S&B nosler patritiont 11,7g?Mi a tapasztalás?
Válaszokat előre is köszönöm!

Mindegyik helyett federal power shok-ot,federal trophy bonded tip-et javasolnék.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1639 Dátum: 2021. Szeptember 18. - 16:51:31 »

Kedves vadásztársak!
30-06 kaliberben valaki esetleg használja a sako super hammerheadot11,7g,esetleg S&B nosler patritiont 11,7g?Mi a tapasztalás?
Válaszokat előre is köszönöm!

Éveken át HH 14.3 Sakot használtam.
Két éve elfogyott, a vadászboltban éppen nem volt, mondtam jó lesz a 11.7-es is.
Csak otthon vettem észre, hogy SHH-t adott a hölgy.
Fél dobozzal ellőttem, gyakorlatilag minden vadat vagy véletlenül, vagy kutyával, vagy dögön találtam meg.
A maradékot elajándékoztam egy alföldi vadászvendégemnek azzal a szigorú kikötéssel, hogy otthon, őzre használhatja, nálam elő ne merje venni.
Azóta valahogy gyorsan előkerülnek, amire rálövök.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #1640 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 00:08:33 »

Kedves vadásztársak!
30-06 kaliberben valaki esetleg használja a sako super hammerheadot11,7g,esetleg S&B nosler patritiont 11,7g?Mi a tapasztalás?
Válaszokat előre is köszönöm!

Szia.
Én is a Sako shh-t használom. Nekem bevált. Egy vadam nem lett meg. Egy sakál hátra csúszótt lővésnél. A sakál tűzberogyott aztán pár másodperc múlva fellkelt és elszaladt. A rálővésnél tiszta vér volt minden. Mégse lett meg.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 19. - 04:25:11 írta Sakac » Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1641 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 16:57:50 »

Éveken át HH 14.3 Sakot használtam.
Két éve elfogyott, a vadászboltban éppen nem volt, mondtam jó lesz a 11.7-es is.
Csak otthon vettem észre, hogy SHH-t adott a hölgy.
Fél dobozzal ellőttem, gyakorlatilag minden vadat vagy véletlenül, vagy kutyával, vagy dögön találtam meg.
A maradékot elajándékoztam egy alföldi vadászvendégemnek azzal a szigorú kikötéssel, hogy otthon, őzre használhatja, nálam elő ne merje venni.
Azóta valahogy gyorsan előkerülnek, amire rálövök.


Hasonló a tapasztalatom vele... Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1642 Dátum: 2021. Szeptember 19. - 21:02:45 »

Hasonló a tapasztalatom vele... Emelem

Vélhetően Te is a kamralövést preferálod.
Az a helyzet, hogy ha velőt, vagy komoly csontozatot ér, bizonyára jól öl az SHH is.
De borda be, borda ki lövésnél gyakran beéri két kis lyukkal.
Az Alföldön ez sem mindig probléma, ahol asztalsima placc van ameddig a szem ellát, ott sokáig figyelhető a menekülő vad.
Nálam kettőt lép, már takarásban van, vér nélkül csak állok és nézek, mint (Ricsi fiúként) hugyozó nyugdíjas a termálvízben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1643 Dátum: 2021. Szeptember 20. - 19:48:41 »

Vélhetően Te is a kamralövést preferálod.
Az a helyzet, hogy ha velőt, vagy komoly csontozatot ér, bizonyára jól öl az SHH is.
De borda be, borda ki lövésnél gyakran beéri két kis lyukkal.
Az Alföldön ez sem mindig probléma, ahol asztalsima placc van ameddig a szem ellát, ott sokáig figyelhető a menekülő vad.
Nálam kettőt lép, már takarásban van, vér nélkül csak állok és nézek, mint (Ricsi fiúként) hugyozó nyugdíjas a termálvízben.


Az alföldön vadászok, de a disznó itt is takarásban mozog, legalábbis nem nagyon távolodik el tőle. Szóval itt is probléma ez. És ahogy a mesterem mondja: nincs vér, nincs disznó. Kivétel erősíti a szabályt. Kemény az a sako...
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1644 Dátum: 2021. December 24. - 08:10:50 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék használja-e valaki 30-06 kaliberben a Blaser CDP municiót és ha igen mik a tapasztalatok?
Jelenleg lapua mega 13g-os lőszert használok nagy megelégedettséggel de szívesen kipróbálnám ezt a némileg más magszerkezettel és ballisztikával rendelkező lőszert.Nagyvadas területen vadászok.Menekülési távolság,vér,ölőhatás ...?
Válaszokat kiváncsian várom!

Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1645 Dátum: 2021. December 25. - 09:54:38 »

Hát Lapuha megáról ne válts.
Az minden kaliberben szuper.

Kellemes Ünnepeket!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #1646 Dátum: 2021. December 25. - 18:19:04 »

Hát Lapuha megáról ne válts.
Az minden kaliberben szuper.

Kellemes Ünnepeket!

Egyetértek, sokmindent kipróbáltam már….nem igazán tudta felülmúlni egyik sem!
BC amiben az NP jobbnak bizonyult, de ölőerőben messze jobb volt a mega.
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1647 Dátum: 2022. április 28. - 19:07:58 »

Szervusztok!

Az alábbiakkal kapcsolatban kérem a nálam tapasztaltabb vadásztársak véleményét.
Mint ahogyan anno írtam, úti hóbortomból kipróbáltam a Federal Accubond 180gr-es patronját.
Nagy megelégedéssel használom vadászaton és lőtéren jól teljesít.
Egy lőteres napon elpufogtattam két dobozzal és mi sem természetes bemegyek a közeli forgalmazóhoz Fóton hogy pótoljam a muníciót.
Hát nem sikerült.
Semmi biztatót nem tudtak az idei évre vonatkozólag mondani, mondván Amerikai lőszer és ezért bizonytalan a szállítása.
Az ára meg majd az aktuális szállítói számla, ill Forint/ Usd árfolyam alapján ha kapnak.
Telefonáljak havonta, hát ha szerencsém lesz.
Gondoltam nincs baj, valahol csak be tudom szerezni.
Tévedtem.
A boltok jelezték hogy elkésett gondolat volt.
Gondoltam majd Szlovák barátaink segítenek.
De nemzetközi fegyver útlevél+ üzemanyag+ Ft/ Euro árfolyam és nem találtam megfelelő mennyiségű muníciót egy helyen.
Nem jött össze.
Gondoltam vissza a jól bevált Sako SHH-hoz itton.
Be spejzolok belől, az ára is jó, mindenhol lehet kapni.
Kapufa.
Nehéz beszerezni, az ára is felment.
Amiket mondtak RWS 2.000.-Ft körül, Norma Bonded Strike 1,650.-Ft köröl, emellett a Gecco Expresst néztem 1.000.-Ft körül de ezekből sem tudtak adni egyszerre egy kartonnal.
A ok a válság, az új beszerzési árak bizonytalanok.
Most találtam egy helyen Nosler Thropy Grand 165gr-es Accubundot viszonylag  elfogadható áron.
A rendelkezésre állás is elfogadható.
Gondolom nem lehet túl sok különbség a Fedralhoz képest. ( A lőtéren majd kiderül ) vettem kipróbálásra.
A kérdésem hogy használja valaki ezt a lőszert?
Ha igen, mi a tapasztalata?
Hosszú távra érdemes bevásárolni belőle?
Előre is köszönöm a tanácsaitokat!
 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1648 Dátum: 2022. április 28. - 20:57:55 »

Szervusztok!

.......Nehéz beszerezni, az ára is felment........

 

Sajnos jobb ha bespejzolunk amíg tudunk!  Állítólag a lőszergyárak ráálltak a hadilőszerre, hiány van a lőszerelemekből is!  Az árak meg sokkal jobban fognak nőni mint az élelmiszerek ára! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1649 Dátum: 2022. április 28. - 21:59:47 »

Sajnos jobb ha bespejzolunk amíg tudunk!  Állítólag a lőszergyárak ráálltak a hadilőszerre, hiány van a lőszerelemekből is!  Az árak meg sokkal jobban fognak nőni mint az élelmiszerek ára! Szomorú


És emellett a kovid elején visszavették a termelést, betegek voltak a dolgozók, de közben a bezárt amerikaiak egyre többen kezdtek puskát,lőszert vásárolni, spájzolni, újratölteni, félni az anti-gun törvényektől Biden óta, na meg alapanyaghiány is van, plusz energiaár-növekedés, satöbbi. Aztán mostanában futottak ki a készletek.


Tudtommal gyártanak amúgy gőzerővel, csak hamarabb kapnak belőle a csókos piacok, mint ahol faszolnak a bürokráciával heteket, mire sikerül lepapírozni mindent.

De, ettől függetlenül véleményem szerint még ezek összesítve se indokolják azt a brutális áremelést, amit a vadászboltok elkövetnek.....
Amiket én megfigyelek, azok az elmúlt 2 évben legalább 60-70%-ot emelkedtek, ha nem többet, de mintha az eurós árak nem mentek volna fel ennyire.....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: