Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379800 alkalommal)
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #1620 Dátum: 2019. Október 24. - 15:21:00 »

Én is 11,7g-os Sako SHH-t használok a 30-06-os puskámhoz, leírok néhány tapasztalatot:
     - 75kg kansüldő, lőtáv 60m, magas lapocka(+gerinc) - helyben maradt, de a lövedék megállt a bőr alatt, jól gombásodva,
     -3 koca hajtásban(120-130kg): lőtáv 45-60m, kettő helyben maradt(az egyik blatt, a másik medence+ másodikra baltt), a harmadik- blatt mögött bő vért hagyva lefutott még 200m-t a völgybe. Mindet átütötte (talán a medencelövés nem).
     -90kg koca, hajtásban, lőtáv 50m, béllövés - elment 1,5km-t, szinte azonnali kutyás hajsza jagdokkal, kökényesben megállítva és terítékre hozva 6m-ről. Nem sok vér volt, de a kutyáknak elég.
     -60kg kansüldő, lőtáv 90-100m, béllövés, 2km éjszakai csapázás, jól követhető vérnyomon, bement a szedresbe. Reggel kutyákkal kiugrasztva és meglőve. Átütötte, de rossz helyen. Szerencse, hogy nem adtuk fel.
     -90kg koca hajtásban, lőtáv 20m, blatt mögött - még lecsúszott-futott a dombon 100m-t, jó vért hagyva. Átütötte.
     -130 kg koca, lőtáv 150m, magas lapocka - helyben maradt, átment mindkét lapockán, gerinc alatt.
      -130 kg kan, lötáv 50m, blatt közép - egy csepp vért sem hagyva elment 120m-t, reggel dermedten találva. Csak az orrán jött vér az utolsó 2m-en. Nem ütötte át, pedig jó helyre ment.
     - a számos fej és néhány nyak-nyakszirtlövésnél -helyben maradtak.
 Az őzet minden esetben átütötte és átalában helyben marasztotta. Viszont volt, hogy kis süldő róka baltt mögött lőve még elment 25m-t.
         Szerintem jó lőszer, ha a puska jól hordja érdemes továbbra is ezt használni. Ha kétely van a rálövés helyén (nincs ott a vad és/de hibázás kizárva)- minden esetben érdemes kutyás utánkeresést végezni, akkor is ha nincs vér. A kutya majd megmondja.  Remélem segítettem.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1621 Dátum: 2019. Október 24. - 17:38:33 »

Tartalmas. 👍
Most nyissam meg megint a hülyeséget? Ne vedd köteledésnek. Hol lősz 75 meg 60 kilós kansüldőket, a Keleti Kárpátokban? Irjuk már le, hogy az egy “másodikas” kan volt.  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1622 Dátum: 2019. Október 24. - 17:52:20 »

Én is 11,7g-os Sako SHH-t használok a 30-06-os puskámhoz, leírok néhány tapasztalatot:
     - 75kg kansüldő, lőtáv 60m, magas lapocka(+gerinc) - helyben maradt, de a lövedék megállt a bőr alatt, jól gombásodva,
     -3 koca hajtásban(120-130kg): lőtáv 45-60m, kettő helyben maradt(az egyik blatt, a másik medence+ másodikra baltt), a harmadik- blatt mögött bő vért hagyva lefutott még 200m-t a völgybe. Mindet átütötte (talán a medencelövés nem).
     -90kg koca, hajtásban, lőtáv 50m, béllövés - elment 1,5km-t, szinte azonnali kutyás hajsza jagdokkal, kökényesben megállítva és terítékre hozva 6m-ről. Nem sok vér volt, de a kutyáknak elég.
     -60kg kansüldő, lőtáv 90-100m, béllövés, 2km éjszakai csapázás, jól követhető vérnyomon, bement a szedresbe. Reggel kutyákkal kiugrasztva és meglőve. Átütötte, de rossz helyen. Szerencse, hogy nem adtuk fel.
     -90kg koca hajtásban, lőtáv 20m, blatt mögött - még lecsúszott-futott a dombon 100m-t, jó vért hagyva. Átütötte.
     -130 kg koca, lőtáv 150m, magas lapocka - helyben maradt, átment mindkét lapockán, gerinc alatt.
      -130 kg kan, lötáv 50m, blatt közép - egy csepp vért sem hagyva elment 120m-t, reggel dermedten találva. Csak az orrán jött vér az utolsó 2m-en. Nem ütötte át, pedig jó helyre ment.
     - a számos fej és néhány nyak-nyakszirtlövésnél -helyben maradtak.
 Az őzet minden esetben átütötte és átalában helyben marasztotta. Viszont volt, hogy kis süldő róka baltt mögött lőve még elment 25m-t.
         Szerintem jó lőszer, ha a puska jól hordja érdemes továbbra is ezt használni. Ha kétely van a rálövés helyén (nincs ott a vad és/de hibázás kizárva)- minden esetben érdemes kutyás utánkeresést végezni, akkor is ha nincs vér. A kutya majd megmondja.  Remélem segítettem.

Kőszönöm a válaszodat.

Lehet hogy a következő néhány lövés teljesen más eredményt mutatna, de nekem egyenlőre elment a shh-tól a kedvem. Váltok valami puhább lőszerre. Nem szoktam meg ekkora menekülési távokat. Nem tetszős a dolog.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1623 Dátum: 2019. Október 24. - 18:56:19 »

Kőszönöm a válaszodat.

Lehet hogy a következő néhány lövés teljesen más eredményt mutatna, de nekem egyenlőre elment a shh-tól a kedvem. Váltok valami puhább lőszerre. Nem szoktam meg ekkora menekülési távokat. Nem tetszős a dolog.

Én már régen letettem róla hogy átlagos kaliberhez mindenféle űberszuper és persze drágább lőszereket próbálgassak vagy használjak . Természetesen szerintem felesleges . Nem két lövésből vontam le azt a tapasztalatot hogy nagyon ritka eset amikor az a kemény nehezen gombásodó lőszer meg tudja mutatni "mit tud" és több az amikor mit nem . Igen a kötőtű effektusra gondolok . Mondjuk egy 30-06 kalibernél ha már drága és nem egyszerű lövedéket választanék akkor az a Nosler Partition lenne . Nem saját tapasztalatom de egy vadásztársam használja teljes megelégedéssel . Én maradok a jó kis fröcsögős félköpenyes lövedékeknél 30-06 Lapu(h)a Mega  7x65R ben S&B  SP .    Emelem


Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1624 Dátum: 2019. Október 24. - 19:03:42 »

Én már régen letettem róla hogy átlagos kaliberhez mindenféle űberszuper és persze drágább lőszereket próbálgassak vagy használjak . Természetesen szerintem felesleges . Nem két lövésből vontam le azt a tapasztalatot hogy nagyon ritka eset amikor az a kemény nehezen gombásodó lőszer meg tudja mutatni "mit tud" és több az amikor mit nem . Igen a kötőtű effektusra gondolok . Mondjuk egy 30-06 kalibernél ha már drága és nem egyszerű lövedéket választanék akkor az a Nosler Partition lenne . Nem saját tapasztalatom de egy vadásztársam használja teljes megelégedéssel . Én maradok a jó kis fröcsögős félköpenyes lövedékeknél 30-06 Lapu(h)a Mega  7x65R ben S&B  SP .    Emelem




Eddig nem igazán emlékszem lőszerre amivel elégedetlen lettem volna. Jó volt a síma HH,  mega, az SPCE a geco teilmantel, a power point, az sst. Valakinek biztosan az SHH a jó. Vállat von
Naplózva
sanyi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1625 Dátum: 2019. Október 24. - 19:36:12 »

A 9,7g Shh sem rossz Kacsint
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1626 Dátum: 2019. Október 24. - 20:07:44 »

Szervusztok!

Az én eddigi tapasztalataim alapján elégedett vagyok a 11,7g-os Sako SHH lőszerrel.
Az igaz, hogy mázsa feletti kihízott disznóknál néha a háj eltömítheti a sebcsatornát.
Ilyenkor kilövést a rálövés helyénél gyakran megtalálom, de nehezebben követhető a csapa. ( Ez más kalibernél és lövedéknél is előfordulhat szerintem )
Természetesen a lövedék hatása függ a találat helyétől.
Eddig csak egy vadat nem ütött át.
Sok esetben kamra/ tüdő lövésnél helyben marad a vad. ( Süldő, Gím borjú nagyságú vad esetén )
Általában jól követhető vérnyomot ad.
Én megszerettem!
Pontos, jóindulatú kis lőszer.

Most kíváncsiságból idén kipróbáltam az Accubondot 11,7g-ban a Federaltól.
Drágább, de az eddigi tapasztalataim alapján nem jobb.
Nagyon hasonlóan működik a két lőszer, az SHH esetén több volt vad maradt helyben kamra ill tüdő találat esetén.
A tapasztalat gyűjtés még folyik.
Naplózva
egyszeri vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


« Új üzenet #1627 Dátum: 2019. Október 24. - 20:22:18 »

Süldő  jeligére  Kacsint: nem a Keleti  Kárpátok- ban vadászom, csak éppen a vonalon túl egy kicsivel. Nálunk mázsa alatt csak süldőnek  nevezzük a kanocskát, az nagyjából 2 éves korára lesz meg. 
Más: használtam a Sako-tol  a sima Hammerhead-et is 11.7g-ban, az első lövés jó is, de ha ismételni kell  - elakad az öreg  ZKK-ban a lőszer. Ezért  váltottam SHH-re.  Szórón használok  14.3g-os Hh-et, több termetes kant lőttem mar vele.  Az ütős.
Régebben  használtam  Selier-Bellot  SP-t, de nem volt olyan  meggyőző  nagyobb disznónál mint bármelyik  Sako. De ahogy mondják- kinek a pap...(nekem speciel a papné  a szomszéd  faluból)😊
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1628 Dátum: 2019. Október 24. - 20:52:20 »

Süldő  jeligére  Kacsint: nem a Keleti  Kárpátok- ban vadászom, csak éppen a vonalon túl egy kicsivel. Nálunk mázsa alatt csak süldőnek  nevezzük a kanocskát, az nagyjából 2 éves korára lesz meg. 
Más: használtam a Sako-tol  a sima Hammerhead-et is 11.7g-ban, az első lövés jó is, de ha ismételni kell  - elakad az öreg  ZKK-ban a lőszer. Ezért  váltottam SHH-re.  Szórón használok  14.3g-os Hh-et, több termetes kant lőttem mar vele.  Az ütős.
Régebben  használtam  Selier-Bellot  SP-t, de nem volt olyan  meggyőző  nagyobb disznónál mint bármelyik  Sako. De ahogy mondják- kinek a pap...(nekem speciel a papné  a szomszéd  faluból)😊

Na ja a 14,3 grammos lövedék ebben a kaliberben tényleg ütős csak  nem minden cső szereti vagyis elég sok nem . Szórón és utánkeresni én is használtam de 50 méter felett már nagyon eltért a 11,7 grammos röppályájától . Azért ha valaki gondolja próbálja ki a krumpliorrú S&B 11,7 grammos SP lőszerét is szórón kis távolságon . Fog akkorát mint a "ződfesték" még ha nincs is kimenet 20-30 méternél távolabb kevés jól meglőtt vad megy el .  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1629 Dátum: 2019. Október 24. - 22:25:28 »

Na ja a 14,3 grammos lövedék [...] 50 méter felett már nagyon eltért a 11,7 grammos röppályájától.

A Sako táblázat szerint a két HH mag esése között még 200 m-en is csak 2,5 cm az eltérés...  Fejvakarás

https://www.sako.fi/sites/default/files/Sako_Cartridges_2018_datatable_0.pdf
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1630 Dátum: 2021. Január 27. - 18:47:03 »

Kedves Vadásztársak.

Használja e valaki az olcsó Federal Power shok-ot, és ha igen, milyen tapasztalatok gyűltek vele a vadászat során?

/A kereső funkciót ismerem  Kacsint/ A válaszotokat meg előre is megköszönöm.
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1631 Dátum: 2021. Szeptember 06. - 15:40:07 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődnék aki esetleg használ 30-06-os kaliberben Hornady Superformance 180gr. lőszert, mi a tapasztalat?
Vér,menekülési távolságok,átüti nem üti stb..?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1632 Dátum: 2021. Szeptember 06. - 18:35:45 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődnék aki esetleg használ 30-06-os kaliberben Hornady Superformance 180gr. lőszert, mi a tapasztalat?
Vér,menekülési távolságok,átüti nem üti stb..?
Válaszokat előre is köszönöm!

A lövedéket is érdemes megnevezni GMX, SST, stb, mert esetleg lényeges eltérések lehetnek a hatásmechanizmusban. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
VB.1978
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1633 Dátum: 2021. Szeptember 06. - 19:40:08 »

Üdv! Én SST-t használtam a röppályája tényleg jó,de vér több esetben nem volt. Én inkább lecseréltem.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1634 Dátum: 2021. Szeptember 07. - 16:59:20 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődnék aki esetleg használ 30-06-os kaliberben Hornady Superformance 180gr. lőszert, mi a tapasztalat?
Vér,menekülési távolságok,átüti nem üti stb..?
Válaszokat előre is köszönöm!

Semmi különösebb csiribá nincs benne.
Annyi hogy a Hodgdon superformance porát töltik alá.
Gömblőpor, nagyobb nyomáson üzemel és gyorsabb. Van benne lerakódásgátlo. Oszt ennyi.
Gyorsabb por ugyan ahhoz a maghoz.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: