Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379811 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1410 Dátum: 2016. Február 10. - 12:21:51 »

Nevezd aminek akarod, de én még soha senki mást nem láttam itt vagy máshol konkrétan a szar lövések célballisztikájára rákérdezni, nem hogy háromból háromszor! Pedig nyilván látod, hogy "mit tud az XY lőszer" című kérdésekből van itt azért több, mint elég, de érdekes módon egyik se a szar lövésre kíváncsi valami oknál fogva. Még ha Neked csak szőrszálhasogatás is, engem legalábbis erősen elgondolkoztatott a kérdésfeltevés meglehetősen és visszatérő módon egyedi mivolta.

Lusta voltam végigolvasni az egész szösszenetet,de miért baj,ha érdekli,hogy mi történik,ha netán szarul lesz eltalálva a jószág,Biztos nem ez a  célja,legalábbis én még ilyen emberkével nem találkoztam.
Kiváncsi,hogy akkor is megfelelően elműködik-e a mag,ha nem bordát,keményebb lapockát ér,roncsol-e akkorát egy gyomor,béllövés esetén,hogy hamar megfeküdjön tőle a vad,és a kutty jó eséllyel első sebágyában találja immár kimúlva.(Ha jól gondolom)
Egy történet hogyan is működhet valami,ill. hogyan nem.
Vadásztársam 150 méterről 7mm remington magnummal pmc fúrthegyű rézlövedékkel (talán x bullet)rálőtt egy gyenge ünőkére.
A helyszín egy 160 méter széles vetés volt két akácerdő között.
Megvártuk,míg az ünő beér a föld közepére, lévén kefesűrű tarvágás széléből lépegetett ki,vártuk hát,hogy távolodjék el tőle.
A jószág középen állt,a két erdő között féltávnál,mikor a lövés érte,ekkor találatjelzés nélkül komótosan megfordult(nem arra kezdett el rohanni,amerre a feje állt), lassú galoppban,mint aki nem érti,mi a mony durrog itt visszament az akáctarvágásba ahonnan jött.
Én a keresőbe semmi találatra utaló jelet nem láttam.
Mikor kibolháztuk a rálövés helyét,sokkal okosabbak nem lettünk,még klasszikus elugrás nyomok sem voltak.
Végigmentem a menekülési útvonalon,és találtam egyetlen csepp vért kb 60 méterre a rálövéstől.
A nyomok pont egy váltóhoz vezettek,amin végigmentünk nagyon hosszan,de a jószág letért róla,így csak a kabátunkat szedte le az akáctüske,más eredmény nem született.
Közben besötétedett.
Javasoltam,hogy a hivatásosunkkal nézessük meg holnap vérebbel,ha már olyan szerencsések vagyunk,hogy ezt megtehetjük, lévén a környék egyik legjobb utánkeresői állnak társaságunk alkalmazásában.
A társam csüggedtségét látva mégis elmentünk a lesen hagyott lámpáért,és még egyszer átfésültük a sűrűt.
Megláttam,hogy a tarvágásban lévő egyik akácbokor ágai pár helyen le vannak törve.
Odamentem,és akkor láttam ,hogy az ünő már olyan rosszul lehetett ,hogy keresztülment rajta,pedig simán kerülhette volna.
Gondoltam innen messze nem lehet,és addig tipródtam,míg megtaláltam a gazban a jószágot.
A belövés helyét alig tudtam kibolházni ,a kilövés helyén 1 csepp vér színezte a szőrszálat.
Gyakorlatilag mintha kötőtűvel átbökték volna gyomor keresztüllőve,bél átlőve.
Ez a mag így működött el gyomorlövésnél(sehogy).
PL..270 win ,30.06 spr SP maggal,pl. geco Tm-el ,ugyanezzel a félresikerült lövéssel sem engedte volna ilyen messze a gyenge kis állatot,arról nem beszélve,hogy nem csak átszúrta volna,hanem rendesen megdolgozta volna,látszott volna találatjelzés ,és még talán ki is fordította volna a túloldalon(a nem részletezem mit).
Egy ekkorka borjút még a  .243-as 6.8 grammos Geco Tm lövedéke is terítékre hozott volna könnyebben ilyen félresikerült lövésnél is,mint a 7mm rem magnum az x bullets -el.
Vannak kaliberek,magok,amiket összepárosítva bizony ilyet is csinálhatnak félresikerült lövéseknél.

Gondolom ilyen negatív kommentre volt kiváncsi.


Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1411 Dátum: 2016. Február 10. - 13:18:24 »

Lusta voltam végigolvasni az egész szösszenetet,de miért baj,ha érdekli,hogy mi történik,ha netán szarul lesz eltalálva a jószág,Biztos nem ez a  célja,legalábbis én még ilyen emberkével nem találkoztam.
Kiváncsi,hogy akkor is megfelelően elműködik-e a mag,ha nem bordát,keményebb lapockát ér,roncsol-e akkorát egy gyomor,béllövés esetén,hogy hamar megfeküdjön tőle a vad,és a kutty jó eséllyel első sebágyában találja immár kimúlva.(Ha jól gondolom)
Egy történet hogyan is működhet valami,ill. hogyan nem.
Vadásztársam 150 méterről 7mm remington magnummal pmc fúrthegyű rézlövedékkel (talán x bullet)rálőtt egy gyenge ünőkére.
A helyszín egy 160 méter széles vetés volt két akácerdő között.
Megvártuk,míg az ünő beér a föld közepére, lévén kefesűrű tarvágás széléből lépegetett ki,vártuk hát,hogy távolodjék el tőle.
A jószág középen állt,a két erdő között féltávnál,mikor a lövés érte,ekkor találatjelzés nélkül komótosan megfordult(nem arra kezdett el rohanni,amerre a feje állt), lassú galoppban,mint aki nem érti,mi a mony durrog itt visszament az akáctarvágásba ahonnan jött.
Én a keresőbe semmi találatra utaló jelet nem láttam.
Mikor kibolháztuk a rálövés helyét,sokkal okosabbak nem lettünk,még klasszikus elugrás nyomok sem voltak.
Végigmentem a menekülési útvonalon,és találtam egyetlen csepp vért kb 60 méterre a rálövéstől.
A nyomok pont egy váltóhoz vezettek,amin végigmentünk nagyon hosszan,de a jószág letért róla,így csak a kabátunkat szedte le az akáctüske,más eredmény nem született.
Közben besötétedett.
Javasoltam,hogy a hivatásosunkkal nézessük meg holnap vérebbel,ha már olyan szerencsések vagyunk,hogy ezt megtehetjük, lévén a környék egyik legjobb utánkeresői állnak társaságunk alkalmazásában.
A társam csüggedtségét látva mégis elmentünk a lesen hagyott lámpáért,és még egyszer átfésültük a sűrűt.
Megláttam,hogy a tarvágásban lévő egyik akácbokor ágai pár helyen le vannak törve.
Odamentem,és akkor láttam ,hogy az ünő már olyan rosszul lehetett ,hogy keresztülment rajta,pedig simán kerülhette volna.
Gondoltam innen messze nem lehet,és addig tipródtam,míg megtaláltam a gazban a jószágot.
A belövés helyét alig tudtam kibolházni ,a kilövés helyén 1 csepp vér színezte a szőrszálat.
Gyakorlatilag mintha kötőtűvel átbökték volna gyomor keresztüllőve,bél átlőve.
Ez a mag így működött el gyomorlövésnél(sehogy).
PL..270 win ,30.06 spr SP maggal,pl. geco Tm-el ,ugyanezzel a félresikerült lövéssel sem engedte volna ilyen messze a gyenge kis állatot,arról nem beszélve,hogy nem csak átszúrta volna,hanem rendesen megdolgozta volna,látszott volna találatjelzés ,és még talán ki is fordította volna a túloldalon(a nem részletezem mit).
Egy ekkorka borjút még a  .243-as 6.8 grammos Geco Tm lövedéke is terítékre hozott volna könnyebben ilyen félresikerült lövésnél is,mint a 7mm rem magnum az x bullets -el.
Vannak kaliberek,magok,amiket összepárosítva bizony ilyet is csinálhatnak félresikerült lövéseknél.

Gondolom ilyen negatív kommentre volt kiváncsi.


Te megkérdezted valakitől valaha, hogy mit csinál adott lőszer SZAR lövés esetén? Ha igen, mi volt rá a Te okod?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1412 Dátum: 2016. Február 10. - 13:29:35 »

Lusta voltam végigolvasni az egész szösszenetet,de miért baj,ha érdekli,hogy mi történik,ha netán szarul lesz eltalálva a jószág,Biztos nem ez a  célja,legalábbis én még ilyen emberkével nem találkoztam.
Kiváncsi,hogy akkor is megfelelően elműködik-e a mag,ha nem bordát,keményebb lapockát ér,roncsol-e akkorát egy gyomor,béllövés esetén,hogy hamar megfeküdjön tőle a vad,és a kutty jó eséllyel első sebágyában találja immár kimúlva.(Ha jól gondolom)
Egy történet hogyan is működhet valami,ill. hogyan nem.
Vadásztársam 150 méterről 7mm remington magnummal pmc fúrthegyű rézlövedékkel (talán x bullet)rálőtt egy gyenge ünőkére.
A helyszín egy 160 méter széles vetés volt két akácerdő között.
Megvártuk,míg az ünő beér a föld közepére, lévén kefesűrű tarvágás széléből lépegetett ki,vártuk hát,hogy távolodjék el tőle.
A jószág középen állt,a két erdő között féltávnál,mikor a lövés érte,ekkor találatjelzés nélkül komótosan megfordult(nem arra kezdett el rohanni,amerre a feje állt), lassú galoppban,mint aki nem érti,mi a mony durrog itt visszament az akáctarvágásba ahonnan jött.
Én a keresőbe semmi találatra utaló jelet nem láttam.
Mikor kibolháztuk a rálövés helyét,sokkal okosabbak nem lettünk,még klasszikus elugrás nyomok sem voltak.
Végigmentem a menekülési útvonalon,és találtam egyetlen csepp vért kb 60 méterre a rálövéstől.
A nyomok pont egy váltóhoz vezettek,amin végigmentünk nagyon hosszan,de a jószág letért róla,így csak a kabátunkat szedte le az akáctüske,más eredmény nem született.
Közben besötétedett.
Javasoltam,hogy a hivatásosunkkal nézessük meg holnap vérebbel,ha már olyan szerencsések vagyunk,hogy ezt megtehetjük, lévén a környék egyik legjobb utánkeresői állnak társaságunk alkalmazásában.
A társam csüggedtségét látva mégis elmentünk a lesen hagyott lámpáért,és még egyszer átfésültük a sűrűt.
Megláttam,hogy a tarvágásban lévő egyik akácbokor ágai pár helyen le vannak törve.
Odamentem,és akkor láttam ,hogy az ünő már olyan rosszul lehetett ,hogy keresztülment rajta,pedig simán kerülhette volna.
Gondoltam innen messze nem lehet,és addig tipródtam,míg megtaláltam a gazban a jószágot.
A belövés helyét alig tudtam kibolházni ,a kilövés helyén 1 csepp vér színezte a szőrszálat.
Gyakorlatilag mintha kötőtűvel átbökték volna gyomor keresztüllőve,bél átlőve.
Ez a mag így működött el gyomorlövésnél(sehogy).
PL..270 win ,30.06 spr SP maggal,pl. geco Tm-el ,ugyanezzel a félresikerült lövéssel sem engedte volna ilyen messze a gyenge kis állatot,arról nem beszélve,hogy nem csak átszúrta volna,hanem rendesen megdolgozta volna,látszott volna találatjelzés ,és még talán ki is fordította volna a túloldalon(a nem részletezem mit).
Egy ekkorka borjút még a  .243-as 6.8 grammos Geco Tm lövedéke is terítékre hozott volna könnyebben ilyen félresikerült lövésnél is,mint a 7mm rem magnum az x bullets -el.
Vannak kaliberek,magok,amiket összepárosítva bizony ilyet is csinálhatnak félresikerült lövéseknél.

Gondolom ilyen negatív kommentre volt kiváncsi.



150-en 20centis szórás?
Menjen közelebb...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1413 Dátum: 2016. Február 10. - 14:15:11 »


Vadásztársam 150 méterről 7mm remington magnummal

Kicsit közel volt ennek a kalibernek.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1414 Dátum: 2016. Február 10. - 15:05:54 »


  Atyámfiai! Nem lenne jobb már ezt  abbahagyni? A reszelő is nagyon kopik, a kedvünk is és még csak előbbre sem jutunk. Egyébként meg miért ne kérdezhetné meg? Akinek van rá válasza az úgyis megadja.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1415 Dátum: 2016. Február 10. - 15:08:37 »

Kicsit közel volt ennek a kalibernek.
Mégis legalább húsz centivel lőtt mellé...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1416 Dátum: 2016. Február 10. - 15:19:47 »

Mégis legalább húsz centivel lőtt mellé...

Kalibernek közel, embernek messze... Van ilyen.  Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1417 Dátum: 2016. Február 10. - 15:30:57 »

Kalibernek közel, embernek messze... Van ilyen.  Ördög
Ha valaki megvesz egy magnumot, és érez magában 150m-t, ne lőjön már ennyire mellé...szarvasra sem.
Én nem mondom, hogy jól lövök, de egy arasznyival elhibázni...
B+...kiakadtam. Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1418 Dátum: 2016. Február 10. - 15:35:24 »

Te megkérdezted valakitől valaha, hogy mit csinál adott lőszer SZAR lövés esetén? Ha igen, mi volt rá a Te okod?

Nem muszáj mindig lázítani,próbálj meg lazítani.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1419 Dátum: 2016. Február 10. - 15:49:20 »

  Atyámfiai! Nem lenne jobb már ezt  abbahagyni? A reszelő is nagyon kopik, a kedvünk is és még csak előbbre sem jutunk. Egyébként meg miért ne kérdezhetné meg? Akinek van rá válasza az úgyis megadja.

Várjatok majd én körbezárom a dolgot.

Úgy látom, Makkmarcinál ez elvi kérdés.

Az elv pedig olyan, mint a fing, amíg tudja, tartja az ember!

Ezzel meg is érkeztünk a reszelés tárgyához, úgy hogy ennyi legyen a történet!

 Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1420 Dátum: 2016. Február 10. - 21:16:17 »

Úgy gondolom, hogy "jó" lövésnél sokkal kevésbé érdekes a lövedék szerkezete, hatásmechanizmusa mint a "szar"-nál. És a fórumon nyilván mindenki klintísztvúd de jár az ember hajtásra is és bizony ott "becsúszhat" a gyomros. Aztán a vadat akkor is meg kell keresni...
Szóval nem értem a problémát... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1421 Dátum: 2016. Február 10. - 22:45:24 »

Pár éve egy disznót 'gyomroztam' meg 9,3-as oryxal. Belelépett, belehúztam.
Bélarabok, gyomordarabok maradtak ott. Egy kökènyesen ment keresztül ami rendesen megtépte még ráadásul.
Mentünk vagy 400m-t utána másnap, sajnos kutya nem volt ott akkor.
Sose lett meg.

A szar lövésnél csak szerencse van, lelkiismeretfurdalás, meg imádkozás,hogy keveset szenvedjen a vad.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1422 Dátum: 2016. Február 11. - 08:04:21 »

Pár éve egy disznót 'gyomroztam' meg 9,3-as oryxal. Belelépett, belehúztam.
Bélarabok, gyomordarabok maradtak ott. Egy kökènyesen ment keresztül ami rendesen megtépte még ráadásul.
Mentünk vagy 400m-t utána másnap, sajnos kutya nem volt ott akkor.
Sose lett meg.

A szar lövésnél csak szerencse van, lelkiismeretfurdalás, meg imádkozás,hogy keveset szenvedjen a vad.

Pont ezért nem mindegy, mert arra azért mernék fogadni, hogy ha oryx helyett alaskaval lövöd, vagy valamelyik puhábbal, akkor meglett volna.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1423 Dátum: 2016. Február 11. - 08:58:01 »

Pont ezért nem mindegy, mert arra azért mernék fogadni, hogy ha oryx helyett alaskaval lövöd, vagy valamelyik puhábbal, akkor meglett volna.

Kutyával lehet ez is.400 méter az semmi.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1424 Dátum: 2016. Február 11. - 18:29:05 »

Ha valaki megvesz egy magnumot, és érez magában 150m-t, ne lőjön már ennyire mellé...szarvasra sem.
Én nem mondom, hogy jól lövök, de egy arasznyival elhibázni...
B+...kiakadtam. Vállat von
Egy arasznyival  Röhög Röhög Röhög..
           Kb hány hülyét vadásztattál aki a felhő karcolót is el b...  50 ről?
            Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: