Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379802 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1395 Dátum: 2016. Február 08. - 22:23:24 »

Szervusztok!

Valaki használja ezt a lőszert?
PRVI PARTIZAN 30-06 Springfield HP BT 12.30 g (190 gr)?
Jónak tűnik.
Van valakinek tapasztalata vele?
Vadra gyakorolt hatása, átütő erő, vérzés, esetleg has találat esetén...

Ugyan áruld már el, Téged miért mindig a has találat esetén kifejtett hatás érdekel? Pontosan "... esetleg has találat esetén..." szóhasználattal már tutti láttam ugyanezt a kérdést valamelyik fórumon. Hallottam már olyanról, aki annyira kapzsi, hogy nem szeret kamrát lőni, inkább magnummal szándékosan hasba lövi a vadat, úgyis ott marad, és akkor tényleg nem kell semmit eldobni. De ugye ez csak rosszindulatú feltételezés, ami Rád nyilván nem vonatkozik. Akkor viszont visszajutottunk az első kérdésemhez...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Vállat von Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1396 Dátum: 2016. Február 08. - 22:37:58 »

Ugyan áruld már el, Téged miért mindig a has találat esetén kifejtett hatás érdekel? Pontosan "... esetleg has találat esetén..." szóhasználattal már tutti láttam ugyanezt a kérdést valamelyik fórumon. Hallottam már olyanról, aki annyira kapzsi, hogy nem szeret kamrát lőni, inkább magnummal szándékosan hasba lövi a vadat, úgyis ott marad, és akkor tényleg nem kell semmit eldobni. De ugye ez csak rosszindulatú feltételezés, ami Rád nyilván nem vonatkozik. Akkor viszont visszajutottunk az első kérdésemhez...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Vállat von Vállat von

2014. június 29. #1832 sz. hsz. A "másik" fórumról idézem, a Te tolladból:

"Szervusztok!

Van valakinek tapasztalata a Barness vort-tx ill a Hornady Superformance GMX lőszerekkel?
Átütő erő, vitális területen történt találat esetén helyben maradás, rossz ( bél, has, máj lövés esetén menekülési táv, lőjelek, követhető vércsapa mértéke )
Válaszotokat előre is köszönöm!"

Egy hónapja itt kérdezted, persze csak az "ismerősöd" kedvéért (mint a szexshopban, meg a pszichológusnál szokás):

Egy ismerősöm nemrégen kezdett vadászni. ( 40-es korosztály ) nem olvassa a fórumot.
Nagyvadas területen tag lesz szándékai szerint. Amit kinézett területet tagolt, de zömében erdős, némi mezőgazdasági területtel.
Emellett némi Alföldi disznó és bakvadászat is elő fog  a részéről fordulni. ( remélem majd meghív...)
Egy Sako 85 Bavaria Luxust vett, 3-12X56-os Zeiss Ht ASV-s távcsővel.
Két féle lőszert és próbált: Brenneke Tog és Winchester Accubont.
Mind a két lőszert jól hordja a puska.
A kérdése az, hogy melyikkel milyen tapasztalatok vannak.
A kereső alapján túl sok mindent nem találtam, de az alapján mind a kettő jónak tűnik.
Nem túl kemény lőszerek?
Rossz találat esetén: has, gyomor, bél lövés esetén csak átszúrja a vadat, vagy esetlegesen expandál és követhető vérnyomot hagy?

Nem lehet, hogy a történetből "valakinek" inkább meg kellene tanulni lőni, vagy (és ez a rosszabb) ha tud, akkor meg oda, ahova illik?   Csodalk
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1397 Dátum: 2016. Február 08. - 22:42:28 »

2014. június 29. #1832 sz. hsz. A "másik" fórumról idézem, a Te tolladból:

"Szervusztok!

Van valakinek tapasztalata a Barness vort-tx ill a Hornady Superformance GMX lőszerekkel?
Átütő erő, vitális területen történt találat esetén helyben maradás, rossz ( bél, has, máj lövés esetén menekülési táv, lőjelek, követhető vércsapa mértéke )
Válaszotokat előre is köszönöm!"

Egy hónapja itt kérdezted, persze csak az "ismerősöd" kedvéért (mint a szexshopban, meg a pszichológusnál szokás):

Egy ismerősöm nemrégen kezdett vadászni. ( 40-es korosztály ) nem olvassa a fórumot.
Nagyvadas területen tag lesz szándékai szerint. Amit kinézett területet tagolt, de zömében erdős, némi mezőgazdasági területtel.
Emellett némi Alföldi disznó és bakvadászat is elő fog  a részéről fordulni. ( remélem majd meghív...)
Egy Sako 85 Bavaria Luxust vett, 3-12X56-os Zeiss Ht ASV-s távcsővel.
Két féle lőszert és próbált: Brenneke Tog és Winchester Accubont.
Mind a két lőszert jól hordja a puska.
A kérdése az, hogy melyikkel milyen tapasztalatok vannak.
A kereső alapján túl sok mindent nem találtam, de az alapján mind a kettő jónak tűnik.
Nem túl kemény lőszerek?
Rossz találat esetén: has, gyomor, bél lövés esetén csak átszúrja a vadat, vagy esetlegesen expandál és követhető vérnyomot hagy?

Nem lehet, hogy a történetből "valakinek" inkább meg kellene tanulni lőni, vagy (és ez a rosszabb) ha tud, akkor meg oda, ahova illik?   Csodalk

Ja, bocs, az úgy látom, egy másik ismerősöd volt, mert "odaát" a .30-06 Spgf. topic #1834 szerint:

"Egy ismerősöm érdeklődik.
A dolog érdekessége hogy neki is ugyan olyan Tikkája van mint nekem. Eddig neki is a Sako Shh jött be a legjobban. Elötte RWS TUG-ot, Evot, és a Sako előtt Brenneke Togot lőtt.
Csak a kíváncsiság...
Katalógus oldalon elég jó adatokat produkálnak.
Évente 2-3 doboz lőszert lő el az ismerősöm, néha 200m fölé is ellő vadászaton.
A kíváncsiság bennem is bennem van, de a Sako SHH nekem bevált. Én max 2-7 db lőszert lövök el egy idényben eddigi statisztikáim alapján. Lőtéren max két dobozzal."

  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1398 Dátum: 2016. Február 09. - 00:08:33 »

Kedves Makkmarci!

Köszönöm a válaszod és köszönöm hogy néhány levelemet előkerested.
Abban egyet értek veled hogy az ember tanuljon meg lőni ( ha már vadászik ), ezért járok néha én is lőtérre és gyakorolgatok.
A haslövést pont azért kérdeztem mert szerintem, de lehet hogy rosszul gondolom egy szerencsétlen hátra csúszott találat esetén érdekes hogy hogyan viselkedik egy adott lövedék. Expandál? ad elég követhető vért vagy csak átszúrja? Nem feltételezem senkiről hogy bárki is szándékosan lő hasba egy vadat.
Ha jó helyen éri a vadat a találat és helyben marad vagy megfelelően követhető vérnyommal hamar megvan más. Az jó.
Másrészt az üzeneteimben eddig feltett kérdéseimre számos hasznos tanácsot kaptam a magam és a fórumot nem olvasó vadász barátaim részére, amit ezúton is köszönök.
Így mások tapasztalatai által több kérdésben kaptam számomra és ismerőseim számára fontos információt mások tapasztalata által.
A Partizán lőszert illetően a kíváncsiságom szólalt meg, mivel ezzel a lövedékkel szerelt lőszert nem ismerem.
A honlap adatai szerint jónak tűnik és a fórumon más Partizán lőszerről már olvastam több pozitív véleményt.

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1399 Dátum: 2016. Február 09. - 07:10:24 »


A haslövést pont azért kérdeztem mert szerintem, de lehet hogy rosszul gondolom egy szerencsétlen hátra csúszott találat esetén érdekes hogy hogyan viselkedik egy adott lövedék.


Tehát kb. "azért érdekel a haslövés, mert érdekel a haslövés" ?

A többi általánosság mögött ügyesen elmozogtál az eredeti kérdés elől, de engem mégis érdekelne, miért kérdezel meglehetősen visszatérő módon "esetleg a haslövés"-ről?  Vállat von Javíts ki légyszíves, ha tévedek, de én nem emlékszem, hogy valaha valaki rajtad kívül akár egyszer is érdeklődött volna konkrétan, persze "csak mellesleg" a haslövésről, épp ezért nem egyáltalán volt nehéz emlékezni rájuk még hosszú évek fórumos olvasása után sem.

Most egy rövid válasz is elég lesz...  :Mosolyog
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1400 Dátum: 2016. Február 09. - 08:35:57 »

Tehát kb. "azért érdekel a haslövés, mert érdekel a haslövés" ?

A többi általánosság mögött ügyesen elmozogtál az eredeti kérdés elől, de engem mégis érdekelne, miért kérdezel meglehetősen visszatérő módon "esetleg a haslövés"-ről?  Vállat von Javíts ki légyszíves, ha tévedek, de én nem emlékszem, hogy valaha valaki rajtad kívül akár egyszer is érdeklődött volna konkrétan, persze "csak mellesleg" a haslövésről, épp ezért nem egyáltalán volt nehéz emlékezni rájuk még hosszú évek fórumos olvasása után sem.

Most egy rövid válasz is elég lesz...  :Mosolyog

Mivel kevés időt tudok a vadászatra fordítani és eddig csak egy vadászlőszerrel van tapasztalatom ( Shh ) ezért a többi lőszerről tapasztalatom nincs és ezért kérdezek ha engem is kérdeznek.
Nincs összehasonlítási alapom alapom. ( 20 éve vadászom,  nem vagyok vadásztársasági tag ezért marad a vendégeskedés és bérvadászat ).
Az eddigi tapasztalataim alapján a vadásznaplóm tanulsága szerint 6 hátracsúszott/ has lövésem volt ezzel a lőszerrel. ( lehet hogy rosszul fogalmaztam )
( 1 süldő májlövéssel helyben maradt, 3 gyomor ill béllövéses süldő ami 70-100 méteren belül követhető vérrel meg lett,1 téli süldő májlövéssel vérebbel után keresve nem lett meg, 1 mázsa feletti disznó májlövés 50 métert ment el vér nélkül a kutya találta meg, kövér jószág volt a háj elzárta a lő csatornát ).
Szerintem fontos egy rossz találat esetén ahogy a lőszer hogyan viselkedik, hogyan korrigálja a kifejtett hatásával a rossz találatot.





 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1401 Dátum: 2016. Február 09. - 08:58:08 »

Szervusztok!

Valaki használja ezt a lőszert?
PRVI PARTIZAN 30-06 Springfield HP BT 12.30 g (190 gr)?
Jónak tűnik.
Van valakinek tapasztalata vele?
Vadra gyakorolt hatása, átütő erő, vérzés, esetleg has találat esetén...
 

Ez a lövedék , hosszabb távú (cél) lövészetre való!  De nem vadászatra , fej ill nyaki(gerinc) lövésnél tökéletes (lehet) , de kimondottan vadászatra nem ajánlom ! 
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1402 Dátum: 2016. Február 09. - 08:58:59 »


Valaki használja ezt a lőszert?
PRVI PARTIZAN 30-06 Springfield HP BT 12.30 g (190 gr)?


Most csak a lőszert kiragadva:

Én a 11,7 g-ot használom. A Cz-m szinte hajszálra úgy hordja, mint a Vulkant, amivel vadászom, így lőtérre jó alternatíva, de "élesben" még nem próbáltam.
Ami viszont hátránya, hogy a hegye nagyon kenődik (tárban, szállításnál stb.) és a hüvely nyakán gyakran találok sorját...  



 
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1403 Dátum: 2016. Február 09. - 09:06:55 »

 

Ez a lövedék , hosszabb távú (cél) lövészetre való!  De nem vadászatra , fej ill nyaki(gerinc) lövésnél tökéletes (lehet) , de kimondottan vadászatra nem ajánlom ! 

Köszönöm a válaszodat!
A képe alapján ezt benéztem.
http://www.prvipartizan.com/rifle_bullets.php
Milyen célt szolgál a kép alapján a lőszer mar elején az a furat és az ólom mag előtti üreg?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1404 Dátum: 2016. Február 09. - 09:16:31 »

 

Ez a lövedék , hosszabb távú (cél) lövészetre való!  De nem vadászatra , fej ill nyaki(gerinc) lövésnél tökéletes (lehet) , de kimondottan vadászatra nem ajánlom ! 

Ezt most generálisan kell érteni minden HPBT-re, vagy konkrétan a Partizán HPBT-jéről ez a tapasztalatod?
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1405 Dátum: 2016. Február 09. - 09:18:39 »



Én a 11,7 g-ot használom.

Elnéztem, az SP-t lövöm lőtéren, többit nem próbáltam...
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1406 Dátum: 2016. Február 09. - 17:16:24 »

Ezt most generálisan kell érteni minden HPBT-re, vagy konkrétan a Partizán HPBT-jéről ez a tapasztalatod?
 

Üdv! 
Konkrét tapasztalatom 8mm-es Hornady BTHP lövedékkel van , őz tarvadazni használtam nappal,   csakis tiszta   fej ill nyaki  lövésekre (ott tette a dolgát )   ! 
Lőtéren próbáltam nedves (vizes) papírtömbre ,  de a lövedék sose esett szét ( meggörbült , visszahajlott a hegye mint egy kampó) de teljesen egybe maradt !   
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1407 Dátum: 2016. Február 09. - 22:20:16 »

Ugyan áruld már el, Téged miért mindig a has találat esetén kifejtett hatás érdekel? Pontosan "... esetleg has találat esetén..." szóhasználattal már tutti láttam ugyanezt a kérdést valamelyik fórumon. Hallottam már olyanról, aki annyira kapzsi, hogy nem szeret kamrát lőni, inkább magnummal szándékosan hasba lövi a vadat, úgyis ott marad, és akkor tényleg nem kell semmit eldobni. De ugye ez csak rosszindulatú feltételezés, ami Rád nyilván nem vonatkozik. Akkor viszont visszajutottunk az első kérdésemhez...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Vállat von Vállat von
Ejnye már megint szőrszálat hasogatsz Makkmarci!Szerinted fej,fültő lövésre kíváncsi!?Persze,hogy nem!Ott mindegy milyen lőszer!Általában rossz lövést feltételezve kérdezett!A kapzsi "vadászról" meg csak annyit,hogy Te szivesen ennéd a béllövött  disznót?Biztos vagy benne,hogy abból nem kell eldobni?Főleg,ha csak másnap van meg kutyával! OOO
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1408 Dátum: 2016. Február 10. - 09:36:55 »

Ejnye már megint szőrszálat hasogatsz Makkmarci!Szerinted fej,fültő lövésre kíváncsi!?Persze,hogy nem!Ott mindegy milyen lőszer!Általában rossz lövést feltételezve kérdezett!A kapzsi "vadászról" meg csak annyit,hogy Te szivesen ennéd a béllövött  disznót?Biztos vagy benne,hogy abból nem kell eldobni?Főleg,ha csak másnap van meg kutyával! OOO

Nevezd aminek akarod, de én még soha senki mást nem láttam itt vagy máshol konkrétan a szar lövések célballisztikájára rákérdezni, nem hogy háromból háromszor! Pedig nyilván látod, hogy "mit tud az XY lőszer" című kérdésekből van itt azért több, mint elég, de érdekes módon egyik se a szar lövésre kíváncsi valami oknál fogva. Még ha Neked csak szőrszálhasogatás is, engem legalábbis erősen elgondolkoztatott a kérdésfeltevés meglehetősen és visszatérő módon egyedi mivolta.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1409 Dátum: 2016. Február 10. - 09:48:25 »

Ejnye már megint szőrszálat hasogatsz Makkmarci!...

Ez a lételeme  Röhög
Nem hagyhattam ki  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: