Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379766 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1350 Dátum: 2015. Május 19. - 19:49:09 »

Csak ismétlésként.

Cső-lőszer, szeret-nem szeret effektus.

Csodalőszer és kaliber meg nincs.

Jól elhelyezett találat az segíthet, de akkor is lehetnek érdekességek. Emelem
Attila!
A felsorolt lőszerek mindegyikével, egy cső 50 méteren 5 cm-et tud, ott nem a lőszerrel van probléma.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
SZTAMÁS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1351 Dátum: 2015. Május 19. - 20:33:01 »

Nem az összes lőszerrel volt 5cm a szórása, hanem csak a s&b sp,spce és prvi partizan sp-vel. A többivel kb 1-1.5cm a geco teilmantellel a legpontossabb, de nagyon nagy a menekülési távolság. Tíz éve vadászok ezzel a fegyverrel,  tudok is valamennyire lőni.

Azért furcsa nekem is, mert van több 30-06 a közelemben, és azoknál nem így működnek ezek a lőszerek.

A Norma vulkán kimaradt 50 méteren 4cm szórás.
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #1352 Dátum: 2015. Május 19. - 20:38:26 »

Szia.Egy próbát megérne valami nehezebb mag mint pl:Sako hammerhead 14,3 Lapua mega 12-13g lehet ezek kevesebb menekülést és több vért produkálnak jó találatot feltételezve.Persze ha a fegyvered is szereti Öket.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1353 Dátum: 2015. Május 19. - 20:55:00 »

Sok fajta löszert kipróbáltam az évek alatt, most javasoljatok ti is valamit.


Ha a Silvertipet jól hordta, akkor szerintem a Power-Pointot is érdemes kipróbálni a Winchestertől. Nekem ugyanez volt a gondom.
A Power-Point egy ritka jó lőszer és jó középkategóriás árban van.
Az én fegyverem nagyon jól hordja és a mag az bizony dűt-borít, továbbá szépen egyben marad.
Szerintem megérne egy misét.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1354 Dátum: 2015. Május 19. - 22:33:53 »

A Norma lőszereket érdemes kipróbálni (bár a Sakora sem panaszkodnak sokat, akik használják). A Vulkan piszok jó lőszer. Engem egy valami érdekelne igazán!! Hány vadad veszett el ezeknél az eseteknél??? Nem lehet, hogy nem a lőszer szórása 5 cm, hanem a tiéd?? 50 m-en az kicsit soknak tűnik. Lehet nem a lőszerrel van gond!!!
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
sab
Vendég
« Új üzenet #1355 Dátum: 2015. Május 19. - 22:42:15 »

Attila!
A felsorolt lőszerek mindegyikével, egy cső 50 méteren 5 cm-et tud, ott nem a lőszerrel van probléma.

"S&b sp,spce, Prvi partizan sp,: 50 méteren 5 cm-es szórás."

Csak erre a kettőre írta ! Emelem
Naplózva
SZTAMÁS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1356 Dátum: 2015. Május 20. - 05:07:45 »

A Norma lőszereket érdemes kipróbálni (bár a Sakora sem panaszkodnak sokat, akik használják). A Vulkan piszok jó lőszer. Engem egy valami érdekelne igazán!! Hány vadad veszett el ezeknél az eseteknél??? Nem lehet, hogy nem a lőszer szórása 5 cm, hanem a tiéd?? 50 m-en az kicsit
soknak tűnik. Lehet nem a lőszerrel van gond!!!

Pont ez zavar, hogy nem tudom hogy mennyi vadam nem lett meg, mert nem volt egy csepp vér sem.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1357 Dátum: 2015. Május 20. - 07:13:12 »

Pont ez zavar, hogy nem tudom hogy mennyi vadam nem lett meg, mert nem volt egy csepp vér sem.

Bizonyára én vagyok fura állatfajta, nekem is történt már nyilván sebzésem, meg elveszett vadam, vérrel vagy vér nélkül, de nekem soha eszembe nem jutott a lőszer célballisztikáját okolni emiatt. Ami nem lett meg, azt ÉN csesztem el (akár könnyű elfogadni, akár nem). Ezért is csodálkozom minden alkalommal a lőszert cserélgető vadásztársakon...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1358 Dátum: 2015. Május 20. - 09:09:34 »

Nem az összes lőszerrel volt 5cm a szórása, hanem csak a s&b sp,spce és prvi partizan sp-vel. A többivel kb 1-1.5cm a geco teilmantellel a legpontossabb, de nagyon nagy a menekülési távolság. Tíz éve vadászok ezzel a fegyverrel,  tudok is valamennyire lőni.

Azért furcsa nekem is, mert van több 30-06 a közelemben, és azoknál nem így működnek ezek a lőszerek.

A Norma vulkán kimaradt 50 méteren 4cm szórás.

Nekem is van egy ilyen Kettnerem. Mondjuk "Jugoszláviában" sosem járt a beütések alapján, ettől még lehet Zastava is tőlem.
A Remington Core Lokt-ot nagyon szereti.
Nem tudom mekkora vadak esetében tapasztaltad, amit. Szarvastehénig (bikáimat nem ezzel lőttem) és zömében süldő, nagyobbacska is, nekem szinte mindig volt kimenet. Volt 80 kilós körüli srégen keresztbe átlőtt disznóm, is vele. Mázsa, vagy afölötti persze nem nagyon.

vadasz84-gyel egyet értve, és igazából csakis a kísérletezés miatt én is töltök most hozzá Lapua Megát ("csak" a 12 grammost), de tapasztalatom még nincs vele. Amúgy gyári lőszerben sosem cserélném le valszeg a Remingtont. Statisztikákat nem vezetek, 10 éve vettem a fegyvert, és nem is csak ezzel vadászom, úgyhogy nincs több száz vadas mintám.
Naplózva
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1359 Dátum: 2015. Május 20. - 09:19:08 »

Bizonyára én vagyok fura állatfajta, nekem is történt már nyilván sebzésem, meg elveszett vadam, vérrel vagy vér nélkül, de nekem soha eszembe nem jutott a lőszer célballisztikáját okolni emiatt. Ami nem lett meg, azt ÉN csesztem el (akár könnyű elfogadni, akár nem). Ezért is csodálkozom minden alkalommal a lőszert cserélgető vadásztársakon...

Én is ezen a véleményen voltam (és vagyok is 95%-ban), amíg személyesen bele nem futottam abba, hogy a korábban kitűnő szórásképet produkáló Norma Nosler Partition
az új csomagolás megjelenése után elkezdett érdekesen viselkedni. Több nem tiszta találatom volt, elmentek a lövések jobbra-balra. Nem értettem igazán és magamban kerestem
én is a hibát, de utána újra lett szóráskép lőve vele és a korábban összeszakadt lövések most kb. 3cm-es szórást produkáltak 50m-en.... (ezúton is köszönet a gyártónak......).
Ez majd 12cm 200 méteren és mivel sutát/gidát lőttem a legtöbbet vele utoljára, ott már ez is számított...

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1360 Dátum: 2015. Május 20. - 09:26:59 »

Én is ezen a véleményen voltam (és vagyok is 95%-ban), amíg személyesen bele nem futottam abba, hogy a korábban kitűnő szórásképet produkáló Norma Nosler Partition
az új csomagolás megjelenése után elkezdett érdekesen viselkedni. Több nem tiszta találatom volt, elmentek a lövések jobbra-balra. Nem értettem igazán és magamban kerestem
én is a hibát, de utána újra lett szóráskép lőve vele és a korábban összeszakadt lövések most kb. 3cm-es szórást produkáltak 50m-en.... (ezúton is köszönet a gyártónak......).
Ez majd 12cm 200 méteren és mivel sutát/gidát lőttem a legtöbbet vele utoljára, ott már ez is számított...

Az egyértelmű, hogy rossz szórásképű lőszert nem kell használni, de az eredeti hozzászólás egyetlen kivétellel nem szóráskép, hanem célballisztika problémát említ a repertoár indokaként... aminek még itt sem a végét látjuk, ha jól értettem...  Fejvakarás
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1361 Dátum: 2015. Május 20. - 09:31:25 »

Én is ezen a véleményen voltam (és vagyok is 95%-ban), amíg személyesen bele nem futottam abba, hogy a korábban kitűnő szórásképet produkáló Norma Nosler Partition
az új csomagolás megjelenése után elkezdett érdekesen viselkedni. Több nem tiszta találatom volt, elmentek a lövések jobbra-balra. Nem értettem igazán és magamban kerestem
én is a hibát, de utána újra lett szóráskép lőve vele és a korábban összeszakadt lövések most kb. 3cm-es szórást produkáltak 50m-en.... (ezúton is köszönet a gyártónak......).
Ez majd 12cm 200 méteren és mivel sutát/gidát lőttem a legtöbbet vele utoljára, ott már ez is számított...



Én pld. Norma esetében jártam úgy, ill. a tulajdonos, hogy egyszerre egy kartonból vásárolt, majd belövésre került az egyik dobozból, majd a másik dobozból lőve szórásképet kiváló volt, de máshol helyezkedett el.

Visszatérve az eredetire, az a helyén volt, majd ismét a másik, megint eltette a szórásképet, az előző helyre.

Lőtéren annyira érződik a lőszer-cső, szeret-nem szeret effektus, hogy csak na.

Én nem vagyok egy S-B szerető, de vannak olyan csövek, melyek képesek annyira megfogni a lövedéket, hogy meglepő szórásképeket lehet lőni, de ez nem mondható el általánosságba.

Legtöbb nem prémium cső (fegyver) szereti szórásképileg a Geco lőszercsaládot ( ugye mi is csodálkoztunk a Target lőszerén, amit a gyártó pontlövészetre és rókára ajánl, ennek ellenére expanzív a lövedéke, de szuper szórásképet produkált), de a többi Geco is általánosságban jó.
Sako SHH-t is előszeretettel lövöm be fegyverekhez, esetek nagy százalékában előírt szórásképet produkál.

Nagyon lényeges kérdés a megfelelő szóráskép kialakítása, és véleményem szerint csak ezt követheti a "teljesítménye", ami mint tudjuk, soha, de soha nem lesz azonos, mivel nincs két azonos eset.

Én a mai napig visszasírom a Winchester Silvertip lőszert, olcsó volt, és kiváló szórásképeket tudtam lőni vele, valamint a vadra való hatásfokára sem panaszkodtak soha a vadászok. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1362 Dátum: 2015. Május 20. - 09:38:57 »

Az egyértelmű, hogy rossz szórásképű lőszert nem kell használni, de az eredeti hozzászólás egyetlen kivétellel nem szóráskép, hanem célballisztika problémát említ a repertoár indokaként... aminek még itt sem a végét látjuk, ha jól értettem...  Fejvakarás

Osztom véleményedet, kiegészítve azzal, hogy ennyi bizonytalan és nem megmagyarázható hibázás ( tulajdonos szerint), én ellenőriztetném a fegyvert ala komplett, valamint a felhasználó lőkészségét.

Ha van egy rendesen belőtt fegyver, hozzá egy szórásképileg is megfelelő lőszer, és van megfelelő lőkészség, akkor a felhasználónak tudnia kell a lövés leadásakor, hogy volt-e valami tényező, ami a találatot befolyásolta volna.

Belerántást, a jó lőkészéggel rendelkező tudja, vad belemozdulást látja, látja a lövést leadását követően, hogy a vad miként reagálta le a lövést.

Ezért én azt mondom, hogy valami nagyon nem stimmel, és ez távolból csak találgatás, de az önvallomás alapján én biztos, hogy az elmondottakat leellenőriztetném. Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1363 Dátum: 2015. Május 20. - 10:19:20 »

Pont ez zavar, hogy nem tudom hogy mennyi vadam nem lett meg, mert nem volt egy csepp vér sem.

Én ez szeretném megkérdezni, hogy hova rakod a szálkeresztet??? Baltra vagy mögé??? Mennyire lősz magasat?
Nagyon nem mindegy... A felsorolt lőszerarzenálból igazán nem hiszem, hogy egyetlen sem működött megfelelően, mert van benn mindenféle.

Az azért elmondható, hogy aki következetesen magasat lő disznó-szarvas esetében, annál kevesebb lesz a vér, a csapán.
Nem megbántásképpen kérdezném, de nem vagy színvak? Komolyan ne sértődj meg..., de az egyik komám sosem látta a vért és kiderül hogy ez a problém...

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1364 Dátum: 2015. Május 20. - 12:24:38 »

Az egyértelmű, hogy rossz szórásképű lőszert nem kell használni, de az eredeti hozzászólás egyetlen kivétellel nem szóráskép, hanem célballisztika problémát említ a repertoár indokaként... aminek még itt sem a végét látjuk, ha jól értettem...  Fejvakarás

Jogos.......
Akkor marad a tuti megoldás: venni kell pár olyan lőszert, amit még nem lőttek, szórásképet lőni, majd a legjobbat kipróbálni élesben is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: