Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379810 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1320 Dátum: 2015. április 07. - 21:28:08 »

Sziasztok!
Mivel késő ősszel felbontottam az utolsó doboz Winchester Silvertip lőszeremet, így aktuálissá vált az új lőszer beszerzése, mivel állítólag a Silvertipet már nem gyártják! Elég régóta használtam megelégedéssel, ezért a Winchester cég lőszerei közt néztem szét és az egyik üzletben (jó áron) találtam Power Point 11,7 grammos lőszert. Próbaképp vettem egy dobozzal -még a télen- és mivel ugyanoda hordja a fegyverem, mint a Silvertipet, így elsőként egy gidán próbáltam ki.
Azt tudtam, hogy puhább a mag, de azért meglepődtem, hogy a ferdén álló gidánál tenyérnyi kimenetet produkált! Most pedig két süldőt ejtettem el vele, mindkettő teljesen keresztben állt és tüdőn lőttem őket, de itt viszont normál kimenet mellett nem olyan túl sok vért produkált!
Kicsit tanácstalan vagyok. Ezt most akkor puha SP mag, vagy mégsem? Kórókra, belógó kisebb növényzetre mennyire érzékeny? Sajnos a környezetemben nincs olyan, aki ezt a lőszert használná, ezért ha valaki ismeri, használta, a véleményét köszönettel veszem! (A Sakonál, Normánál, RWS-nél jóval olcsóbb!)
Szia!
Én rövid ideig használtam, mivel a geco teilmantelt azért jobban vitte a CZ-m. Mindössze egy nagyobbacska disznót lőttem vele lapockán 50m-ről azt szépen átvitte, a második lövés, amivel megváltottam, a mellkason keresztülhatolt és az ellentétes oldali hátsó comb külső oldalában a bőr alatt állt meg, gyönyörűen gombásodott. Valaki korábban azt írta itt a fórumon, hogy 270-ből lőtte, és mindent keresztülvitt jó vérrel. Szerinte a sp magok között a keményebbek közül való, ebből a szerény egy esetből nekem sem tűnt túl fröcsögősnek. Szerintem ár érték arányban jó, ennek ellentmondani látszik, hogy a fórumtársak közül nem sokan használják. Vagy csak nem írnak róla? Amcsi honlapon azt írják róla, hogy viszonylag lágy, így kisebb testű vadnál is már elég jól gombásodik, a 11,7-es mag, viszont tömege miatt nagyobb testű vadra is jó. (GOOGLE/terminal ballistic research/30-06 springfield alatt megtalálod...)

A fordító ezt írja, talán érthető: A 180 kiőrlésű PP és ST golyók tervezték, hogy az egész előadók, nehéz feladat a golyó döntéshozók. Az eredmény a design feltevést, hogy mind a két golyót termék gyors, robbanásszerű bővülése a világítás vagy sovány testű játék, párosulva megfelelően átjárja a nagyobb testű szarvas, bár nem ugyanabban a bajnokságban, mint a modern prémium bullet tervez.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1321 Dátum: 2015. április 07. - 21:59:32 »

Sziasztok!
Mivel késő ősszel felbontottam az utolsó doboz Winchester Silvertip lőszeremet, így aktuálissá vált az új lőszer beszerzése, mivel állítólag a Silvertipet már nem gyártják! Elég régóta használtam megelégedéssel, ezért a Winchester cég lőszerei közt néztem szét és az egyik üzletben (jó áron) találtam Power Point 11,7 grammos lőszert. Próbaképp vettem egy dobozzal -még a télen- és mivel ugyanoda hordja a fegyverem, mint a Silvertipet, így elsőként egy gidán próbáltam ki.
Azt tudtam, hogy puhább a mag, de azért meglepődtem, hogy a ferdén álló gidánál tenyérnyi kimenetet produkált! Most pedig két süldőt ejtettem el vele, mindkettő teljesen keresztben állt és tüdőn lőttem őket, de itt viszont normál kimenet mellett nem olyan túl sok vért produkált!
Kicsit tanácstalan vagyok. Ezt most akkor puha SP mag, vagy mégsem? Kórókra, belógó kisebb növényzetre mennyire érzékeny? Sajnos a környezetemben nincs olyan, aki ezt a lőszert használná, ezért ha valaki ismeri, használta, a véleményét köszönettel veszem! (A Sakonál, Normánál, RWS-nél jóval olcsóbb!)
 
A Power Point nem puhabb a Silvertiptol egy dekaval sem!
Gombasodasnal van diferencia mivel a Silvertip, a falepitese miatt kenyszeruen gombasodik, mig a PP szinten a felepitese miatt hajlamos ugy gombasodni amilyen kozeget erint. Valamint az ellenero ami a gombasodast meginditja kozvetlen a lovedekre hat, nem ugy mint a ST -nel ahol a tipp viszi at az erot es kenyszeriti a maggot a szabalyos gombasodasra.
Egyebkent ha toltessz loszert nem kell lemondanod a ST-rol mert a mag maga gyartva van http://www.winchester.com/Products/rifle-ammunition/Advanced/Ballistic-Silvertip/Pages/default.aspx cask egy vagabundi botos kell aki megrendeli S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1322 Dátum: 2015. április 07. - 22:07:54 »

Szia!
..............................

A fordító ezt írja, talán érthető: A 180 kiőrlésű PP és ST golyók tervezték, hogy az egész előadók, nehéz feladat a golyó döntéshozók. Az eredmény a design feltevést, hogy mind a két golyót termék gyors, robbanásszerű bővülése a világítás vagy sovány testű játék, párosulva megfelelően átjárja a nagyobb testű szarvas, bár nem ugyanabban a bajnokságban, mint a modern prémium bullet tervez.

 Suicide Suicide
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1323 Dátum: 2015. április 07. - 22:10:23 »



A fordító ezt írja, talán érthető: A 180 kiőrlésű PP és ST golyók tervezték, hogy az egész előadók, nehéz feladat a golyó döntéshozók. Az eredmény a design feltevést, hogy mind a két golyót termék gyors, robbanásszerű bővülése a világítás vagy sovány testű játék, párosulva megfelelően átjárja a nagyobb testű szarvas, bár nem ugyanabban a bajnokságban, mint a modern prémium bullet tervez.
   

 Röhög  Röhög  Röhög  Röhög  OOO  Taps   -    ertheto nem?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1324 Dátum: 2015. április 07. - 22:26:17 »

Sziasztok!
Mivel késő ősszel felbontottam az utolsó doboz Winchester Silvertip lőszeremet, így aktuálissá vált az új lőszer beszerzése, mivel állítólag a Silvertipet már nem gyártják! Elég régóta használtam megelégedéssel, ezért a Winchester cég lőszerei közt néztem szét és az egyik üzletben (jó áron) találtam Power Point 11,7 grammos lőszert. Próbaképp vettem egy dobozzal -még a télen- és mivel ugyanoda hordja a fegyverem, mint a Silvertipet, így elsőként egy gidán próbáltam ki.
Azt tudtam, hogy puhább a mag, de azért meglepődtem, hogy a ferdén álló gidánál tenyérnyi kimenetet produkált! Most pedig két süldőt ejtettem el vele, mindkettő teljesen keresztben állt és tüdőn lőttem őket, de itt viszont normál kimenet mellett nem olyan túl sok vért produkált!
Kicsit tanácstalan vagyok. Ezt most akkor puha SP mag, vagy mégsem? Kórókra, belógó kisebb növényzetre mennyire érzékeny? Sajnos a környezetemben nincs olyan, aki ezt a lőszert használná, ezért ha valaki ismeri, használta, a véleményét köszönettel veszem! (A Sakonál, Normánál, RWS-nél jóval olcsóbb!)
Ha ellövöm ezt a dobozt,amiből még 6 darab van,akkor már biztosan nem ezt a lőszert fogom választani.Eddig 2 dobozzal használtam el,a zömét céltáblára. Pontossága kielégítő,szórása a CZ-ből jó. Véleményem szerint puha lövedék,legalábbis a korábban használt Hornady SP Interlock-tól puhább. Az ólommagot elhagyogatja. Tartózkodásom vele szemben inkább pszichés  Ördög mint gyakorlati. Egész egyszerűen a Hornady-t nagyon szerettem,csak akkor nem tudtam hozzájutni. Szerintem az árát megéri.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1325 Dátum: 2015. április 08. - 02:44:46 »

(GOOGLE/terminal ballistic research/30-06 springfield alatt megtalálod...)

A fordító ezt írja, talán érthető: A 180 kiőrlésű PP és ST golyók tervezték, hogy az egész előadók, nehéz feladat a golyó döntéshozók. Az eredmény a design feltevést, hogy mind a két golyót termék gyors, robbanásszerű bővülése a világítás vagy sovány testű játék, párosulva megfelelően átjárja a nagyobb testű szarvas, bár nem ugyanabban a bajnokságban, mint a modern prémium bullet tervez.

"
The 180 grain PP and ST bullets were designed to be all around performers, a difficult task for the bullet makers. The result of this design premise, is that both of these bullets produce fast, explosive expansion on light or lean bodied game, coupled with adequate penetration on large bodied deer, though not in the same league as modern premium bullet designs. The heavy BST bullet is typically suited to game weighing between 90 and 200kg (200 to 440lb), producing wide wounding out to ranges of around 400 yards. The 180 grain Accubond does its best work on game weighing between 90 and 320kg (200-700lb), a very versatile bullet for medium to larger bodied deer, producing wide wounding down to 2200fps (300 yards).  The stoutest bullets, the XP3 and E-Tip are best utilized on the toughest of game. Of the two designs, where lead can be used legally, the XP3 is the more traumatic, producing faster killing than its counterpart. Both bullets are capable of producing full cross body penetration on bovine sized game however, as is often reiterated throughout these texts, the .30 caliber does not lend itself to wide, optimal wounding of heavy game.

   "A 150 es a 180 graines ST es PP toltenyek mindenes toltenykent lettek tervezve amit ugye kivitelezni nem kis feladat a gyartoknak. Ezen toltenyek elofeltetelei voltak a gyors robbanekony expanzio a konnyu testu vad testebe es ugyanakkor megfeleloen jo penetracio a nagyobb testu szarvasok esetebe, de mindezek mellett ezen tulajdonsagok meg miondig nem teszik egy kategoriaba a modern premium magokkal.
A nehez BST mag 90 es 200kg vad vadaszatara lett kifejlesztve, es szeles sebcsatornat produkal ki egesz 400 yardig. A 180 graines Accubond a legjobb munkat a 90 es 320 kg koruli vad testebe vegzi a legjobban. A kozepes es neheztestu szarvasok esetebe is nagyon otthon van ez a sokoldalu tolteny, es egesz ki 300 yardig szeles sebcsatornat ut. A legerosebb (legkemenyebb) mag  az XP3 es az E-tip a legkemenyebb testu vadra alkalmasak. E ket magbol ahol az olom lovedek hasznalata nem tiltott, az XP3 mag nagyobb traumat idez elo es gyorsabban ol mint a tarsa az E-Tip. Mindket tolteny kepes keresztbe allo tehen nagysagu vad teljes athatolasara, habar a 30-as kaliberek altal bekovetkezett sebcsatorna ezen testu vad esetebe meg mindig nem a legoptimalisabb"




...nem kaffer-ra valo na.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1326 Dátum: 2015. április 08. - 13:00:45 »

Sziasztok!
Mivel késő ősszel felbontottam az utolsó doboz Winchester Silvertip lőszeremet, így aktuálissá vált az új lőszer beszerzése, mivel állítólag a Silvertipet már nem gyártják! Elég régóta használtam megelégedéssel, ezért a Winchester cég lőszerei közt néztem szét és az egyik üzletben (jó áron) találtam Power Point 11,7 grammos lőszert. Próbaképp vettem egy dobozzal -még a télen- és mivel ugyanoda hordja a fegyverem, mint a Silvertipet, így elsőként egy gidán próbáltam ki.
Azt tudtam, hogy puhább a mag, de azért meglepődtem, hogy a ferdén álló gidánál tenyérnyi kimenetet produkált! Most pedig két süldőt ejtettem el vele, mindkettő teljesen keresztben állt és tüdőn lőttem őket, de itt viszont normál kimenet mellett nem olyan túl sok vért produkált!
Kicsit tanácstalan vagyok. Ezt most akkor puha SP mag, vagy mégsem? Kórókra, belógó kisebb növényzetre mennyire érzékeny? Sajnos a környezetemben nincs olyan, aki ezt a lőszert használná, ezért ha valaki ismeri, használta, a véleményét köszönettel veszem! (A Sakonál, Normánál, RWS-nél jóval olcsóbb!)


Na barátom, nekem van még kettő dobozzal (Silver). Nem eladó... Ördög Ördög
Én is gondban vagyok, hogyan továbbot illetően, de még van egy kicsi időm. Fejvakarás Fejvakarás

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1327 Dátum: 2015. április 08. - 16:37:29 »

"Power Point 11,7 grammos lőszert"

Egy komám tavaly vett egy nagyobb adaggal, valószínűleg azok is akkor úsztak át a nagy vízen...

Elég sokat vadászunk együtt, (segítünk behozni, keresni stb...) volt róka tarlón, őz tarvad, közben disznók, dám tarvad, borz szóval végig az "általánost".
A Silverhez képest sokkal csúnyább dolgokat csinált, eléggé sokk volt a "darálthús" , tehát lényegesen puhább is.
Az ölő hatásával nem volt gond, mert szinte mindent letaglózott, de ami elment ott nem igazán volt "jó" vérnyom, tehát egy kicsit szerintem gyengébb (érzés) a vérnyom utána, de ezt te is tudod, hogy sok minden befolyásolja.

Szóval Sima Sp. hatás fröcsögő ólommal, nagyon jó szórással, és kedvező árral.

 Wave Emelem




Naplózva

Üdv End
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1328 Dátum: 2015. április 08. - 16:59:07 »

   

 Röhög  Röhög  Röhög  Röhög  OOO  Taps   -    ertheto nem?
Hát ha egyszer nem tudok ángilusul! Okos
Viszont tudok olvasni a sorok között. Vigyorog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1329 Dátum: 2015. április 08. - 18:32:30 »

Hát ha egyszer nem tudok ángilusul! Okos
Viszont tudok olvasni a sorok között. Vigyorog

Ha kicsit keményebb mag a cél - jól értem? -, akkor szerintem a Remington Core Lokt megérhet egy misét.
Árban is jó.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1330 Dátum: 2015. április 08. - 21:28:48 »


Na barátom, nekem van még kettő dobozzal (Silver). Nem eladó... Ördög Ördög
Én is gondban vagyok, hogyan továbbot illetően, de még van egy kicsi időm. Fejvakarás Fejvakarás

 Wave
Szia Endre!
Köszönöm a jótanácsot, meg a többiek hozzászólását is!
Add el ezt a 2 dobozzal, akkor előbb kipróbálhatsz valami sokkal jobbat!  Ördög

Uzbence!
Nem tudom mikor keményedett be a core lokt, de valamikor vettem a Fehován, mert nagyon olcsó volt. Szépen el is lövöldöztem, de a nagyobb vadat még véletlenül sem akarta átütni. Kimenet nélkül pedig alig volt vér! Nem is használtam többé....
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Joe82
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1331 Dátum: 2015. április 08. - 23:48:41 »

Szia Endre!
Köszönöm a jótanácsot, meg a többiek hozzászólását is!
Add el ezt a 2 dobozzal, akkor előbb kipróbálhatsz valami sokkal jobbat!  Ördög

Uzbence!
Nem tudom mikor keményedett be a core lokt, de valamikor vettem a Fehován, mert nagyon olcsó volt. Szépen el is lövöldöztem, de a nagyobb vadat még véletlenül sem akarta átütni. Kimenet nélkül pedig alig volt vér! Nem is használtam többé....
Üdv. Geco plus esetleg!? Nem drága és mindent átüt! (legalábbis nálam eddig mindent átvert) Emelem
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #1332 Dátum: 2015. április 09. - 16:24:31 »

Ha kicsit keményebb mag a cél - jól értem? -, akkor szerintem a Remington Core Lokt megérhet egy misét.
Árban is jó.
Szia!
A Core Lokt sosem volt kemény, sőt!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1333 Dátum: 2015. április 09. - 16:41:47 »

Szia!
A Core Lokt sosem volt kemény, sőt!

Hát az jó  Stoel
Lehet csak a túlzott elégedettségem mondatja velem, mert ha nem kezdek el töltögetni valszeg sosem cserélem le. Mondjuk egy egy félrecsúszott dolog után nem is szoktam a lőszerben keresni a problémát. Tény, hogy nem sok 120+ kilós sertevadat lőttem vele, de én nem tapasztaltam a puha/fröcsögős magok hátrányát ennél a lőszernél.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1334 Dátum: 2015. április 09. - 19:12:06 »

Szia!
A Core Lokt sosem volt kemény, sőt!
Szerintem sem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: