Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 379801 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1305 Dátum: 2015. április 05. - 18:47:41 »

Nagyon köszönöm a válaszokat! Milyen lőszert javasoltok hozzá (disznóhoz elsősorban)?

Sako !  Igen
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1306 Dátum: 2015. április 05. - 18:50:49 »

A lőszer választásnál, ha a mennyiség csekély, 1-2 doboz/év, akkor ne domináljon az ára!!!
Azt a pár ezer ft-ot, többször ráköltenéd, ha tehetnéd utánkeresés közben, vagy egy érthetetlen hibázáskor.
Jól vigye a puska, és jó legyen a hatása. Az ár ekkor szerintem nem számít, mert minimális összeget takaríthatsz meg.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1307 Dátum: 2015. április 05. - 19:01:05 »

A lőszer választásnál, ha a mennyiség csekély, 1-2 doboz/év, akkor ne domináljon az ára!!!
Azt a pár ezer ft-ot, többször ráköltenéd, ha tehetnéd utánkeresés közben, vagy egy érthetetlen hibázáskor.
Az első sorral még akár egyet is lehet érteni, habár mindenki maga döntse el, hogy mennyit szán a vadászatra.
De a második sor nagyon sántít.
Ha keresni kell, vagy hibázás történik 200-250 méteres lőtávon belül, jól belőtt fegyverrel és olyan lőszerrel amit az a cső jó szórással hord (és ez lehet akár a legolcsóbb is a piacon),
akkor a fiaskó okát nem a lőszer árában kell keresni.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1308 Dátum: 2015. április 05. - 19:13:18 »

A lőszer választásnál, ha a mennyiség csekély, 1-2 doboz/év, akkor ne domináljon az ára!!!
Azt a pár ezer ft-ot, többször ráköltenéd, ha tehetnéd utánkeresés közben, vagy egy érthetetlen hibázáskor.

A logikád szerint, ha drága, akkor már tuti jó is!? Minél drágább, annál jobb?  Vállat von Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1309 Dátum: 2015. április 05. - 19:13:46 »


Ha keresni kell, vagy hibázás történik 200-250 méteres lőtávon belül, jól belőtt fegyverrel és olyan lőszerrel amit az a cső jó szórással hord (és ez lehet akár a legolcsóbb is a piacon),
akkor a fiaskó okát nem a lőszer árában kell keresni.
 Wave

Pedig sokan ott keresik .  Ördög  Leginkább a vérzésre lehet kihatása de abban is inkább a SP a nyerő . Nekem vér ügyben inkább a modern(ek mondott) keményebb "bond" stb. lövedékekkel volt rossz tapasztalatom.     Emelem


Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1310 Dátum: 2015. április 05. - 19:38:26 »

Régen rossz, ha hamarabb találja meg az ember a kifogást, mint a vadat...
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1311 Dátum: 2015. április 05. - 19:49:35 »

 

A  Tig-Tog, meg kisebb vadra túl kemény!
 
Én Geco TM-et használok , soha nem volt vele bajom!
Nemrég vettem egy doboz Privi Partizant bróbára, eddig csak lőtéren bróbáltam,  a szórásképe igen meggyőző ( 5lövés  1,5cm/100m) , és az ára  gyozo , egy doboz rws árán, veszek 3 doboz Privit ! 

Nekem volt,ezért irtam le,de ellehet siklani felette.És ahogy írtam nem egyszer.  S.Peti
Naplózva
Kasziba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1312 Dátum: 2015. április 05. - 21:00:55 »

Nagyon köszönöm a sok jótanácsot! TIG és a Sako közt hezitálok. Jó éjszakát Wave
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1313 Dátum: 2015. április 05. - 21:03:46 »

Már akinek csak az ár számít. De tudod jól, hogy  előbb-utóbb a partizánnal kapcsolatban valaki úgy is felhozakodik a "zabálja a csövet" című történettel.

Egyébként elég szépen megdrágult néhol az SPCE is. Mondjuk még mindig egy jó opciónak gondolom. Mondjuk azt meg "a mágnes fogja".  Ördög


 Wave

Szinte csak lőterezek , ( mondhatnám napi szinten) , vadászni ritkán van lehetőségem ( már), ezért Nekem számít az ára !
 Nem hinném hogy zabálná a csövet , nem tudom mivel tölti a szerb , de sokkal tisztább a cső a Privi után , mint a Geco, a Saller vagy az Rws után!  Vállat von  
 a mágnes se fogja      
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1314 Dátum: 2015. április 05. - 22:16:11 »


 Wave

Szinte csak lőterezek , ( mondhatnám napi szinten) , vadászni ritkán van lehetőségem ( már), ezért Nekem számít az ára !
 Nem hinném hogy zabálná a csövet , nem tudom mivel tölti a szerb , de sokkal tisztább a cső a Privi után , mint a Geco, a Saller vagy az Rws után!  Vállat von  
 a mágnes se fogja      

Tudom, egy cipőben járunk most, annyi különbséggel, hogy nekem lőtérre sincs sok időm kimenni.
Egyébként épp ezen apropóból jelenleg nálam is a partizán maradt.

Más: Geco-ból a Plus-t próbáltad? Talán beszéltük már valamikor, nem emlékszem (én ugye azt használtam vadászatra, arra marad is az úgy hiszem).
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1315 Dátum: 2015. április 05. - 23:56:37 »

A logikád szerint, ha drága, akkor már tuti jó is!? Minél drágább, annál jobb?  Vállat von Fejvakarás
Saját tapasztalat alapján,de nem is az árat mondom, inkább úgy fogalmazom, hogy a prémium lőszer, több "örömöt" szerzett.
Amennyiben el kéne lőni 20-30 dobozt egy évben, akkor biztos jobban érdekelne a lőszer ára.
Direkt nem írok fajtákat, de a csőben való kosz is a prémium fele billentett.
A prémium lőszernél még a más-más gyártási szériából való dobozváltás esetén sem kellett állítani az optikán.
Azért ezek számítanak, mert nem mindenkinek van a közvetlen közelében lőtér, ahol lőhet kontrollt, a területen pedig ez nem túl szerencsés, nem is szabályos.
Ezek a körülmények mindenkinél egyediek, és mindenki a maga lehetőségei szerint mérlegeli, hogy Ő mit hogy tud beszerezni, megoldani.
Csak erre céloztam, az én esetemben az olcsóbb a "több".
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1316 Dátum: 2015. április 06. - 07:13:07 »

Direkt nem írok fajtákat, de a csőben való kosz is a prémium fele billentett.
A PPU pont rácáfolt erre, saját tapasztalat szerint is!

Idézet
A prémium lőszernél még a más-más gyártási szériából való dobozváltás esetén sem kellett állítani az optikán.
Azért ezek számítanak, mert nem mindenkinek van a közvetlen közelében lőtér, ahol lőhet kontrollt, a területen pedig ez nem túl szerencsés, nem is szabályos.

Pedig erősen ajánlott ha más sarzsból való a lőszer, akármilyen prémium is a termék.

Nekem mindig az a reklám jut eszembe, amikor egy sejk háborog a fia kisautója miatt, mert a probléma vele, hogy "Nem elég drága!"

Nagyon sok ebben a "prémium márkaságban" a pszichózis!

Mondom ezt úgy, hogy, amit most szerelek össze, ott azért törekszem a prémium minőségű összetevőkre!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1317 Dátum: 2015. április 06. - 08:35:52 »

A PPU pont rácáfolt erre, saját tapasztalat szerint is!

Pedig erősen ajánlott ha más sarzsból való a lőszer, akármilyen prémium is a termék.

Nekem mindig az a reklám jut eszembe, amikor egy sejk háborog a fia kisautója miatt, mert a probléma vele, hogy "Nem elég drága!"

Nagyon sok ebben a "prémium márkaságban" a pszichózis!

Mondom ezt úgy, hogy, amit most szerelek össze, ott azért törekszem a prémium minőségű összetevőkre!

Szia!

Szabad tudni, hogy mi készül? Nem akarom lemásolni, én nem vagyok töltögető, csak érdekel.

Köszi.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1318 Dátum: 2015. április 06. - 19:05:29 »



Mondom ezt úgy, hogy, amit most szerelek össze, ott azért törekszem a prémium minőségű összetevőkre!
 
Ja, kb. ez a kulombseg a premium es a szallagrol lejovo loszerek kozott!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1319 Dátum: 2015. április 07. - 20:37:38 »

Sziasztok!
Mivel késő ősszel felbontottam az utolsó doboz Winchester Silvertip lőszeremet, így aktuálissá vált az új lőszer beszerzése, mivel állítólag a Silvertipet már nem gyártják! Elég régóta használtam megelégedéssel, ezért a Winchester cég lőszerei közt néztem szét és az egyik üzletben (jó áron) találtam Power Point 11,7 grammos lőszert. Próbaképp vettem egy dobozzal -még a télen- és mivel ugyanoda hordja a fegyverem, mint a Silvertipet, így elsőként egy gidán próbáltam ki.
Azt tudtam, hogy puhább a mag, de azért meglepődtem, hogy a ferdén álló gidánál tenyérnyi kimenetet produkált! Most pedig két süldőt ejtettem el vele, mindkettő teljesen keresztben állt és tüdőn lőttem őket, de itt viszont normál kimenet mellett nem olyan túl sok vért produkált!
Kicsit tanácstalan vagyok. Ezt most akkor puha SP mag, vagy mégsem? Kórókra, belógó kisebb növényzetre mennyire érzékeny? Sajnos a környezetemben nincs olyan, aki ezt a lőszert használná, ezért ha valaki ismeri, használta, a véleményét köszönettel veszem! (A Sakonál, Normánál, RWS-nél jóval olcsóbb!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: