Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238086 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #405 Dátum: 2010. Június 08. - 21:39:21 »

Na, most már kellően felcsigáztatok, holnap belemászok a rozsba és megkérdem a bogaraktól mit is hordanak olyan szorgosan.
Anyarozsfertőzést tavaly 1-1 szálat láttam elvétve, de most újra megnézem. Szerintem arányaiban elenyésző volt, meg egyébként is inkább vadrejtő sűrű az a rozs, mint táplálék, mert bizony nem nagyon fogy.
Amit tavaly learatunk, az a szóróról még elkopott immel-ámmal, miután az összes kukoricaszemet kimazsolázták a keverékből. Elég sokat a földbe tapostak belőle, a zabot meg szinte az utolsó szemig otthagyták, vagy betaposták.
Tavalyelőtt kopasz búza volt ugyanott, na azt nem kellett aratni! Péter-Pálra már jórészt csak a hegyesre rágott szalmaszálak meredeztek.
Ettől függetlenül cseppet sem bánom, hogy kipróbáltam a rozsot. Ősszel, tavasszal a zöldjét eszi a szarvas és kevés macerával, minimális befektetéssel művelt marad a terület.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sziju
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2010. Június 09. - 08:36:01 »

Nekem minden méhész -akitől érdeklődtem bodza méz ügyben- azt mondta, hogy a bodzára rá sem szállnak, mert nincs benne nektár. De ehhez Ti értetek jobban.
Lajos, egy kóstolást megér, hogy kiderítsd, mit csinálnak a rozson a méhek.  Kacsint Aztán meséld el nekünk is, és ha finom, megyünk a rozsba... Wave
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #407 Dátum: 2010. Június 09. - 12:44:27 »

holnap belemászok a rozsba és megkérdem a bogaraktól mit is hordanak olyan szorgosan.

Én is úgy tapasztaltam, hogy a rozsnak a zöldjét szereti a kérődző vad, a termését nem. Ezért is írtam azt, hogy "ha eszi".

Meg amilyen híreket hallani/olvasni a pagonyról nem is szorulnak rá a rozskalászra.  Wave

Csak az tűnt fel, hogy azt írtad, hogy majd minden kalászon ott trónolnak a méhek, Horrido meg megfejtette a titkot, hogy miért...az anyarozsról meg már hallottam...rosszat.  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #408 Dátum: 2010. Június 09. - 22:01:20 »

Nálam a kaptárak 50m-es körzetében van jázmin és bodza is. Na, az előzőt imádják(ki is érződik a mézen az illata Bion Bion Bion), a másodikra rá sem hederítenek. Talán egy vagy két méhet láttam az elmúlt 3 évben rajt, az is virágport szedett.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2010. Június 09. - 22:06:02 »

Mennyibe kerül most a friss méz?
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #410 Dátum: 2010. Június 09. - 22:11:46 »

Mennyibe kerül most a friss méz?
Eddig 1000-1100Ft/kg-ot hallottam, de végleg majd csak akác után alakul ki.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2010. Június 10. - 17:37:31 »

Mennyibe kerül most a friss méz?

Mivel akácvirágzáskor cefet idő volt, így 2.000,-Ft körülire fogják taksálni az akácmézet!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2010. Június 11. - 10:37:10 »

Mivel akácvirágzáskor cefet idő volt, így 2.000,-Ft körülire fogják taksálni az akácmézet!

Tegnap a piacon (Bp. III. ker)  980 gr. 2.000 FT volt.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #413 Dátum: 2010. Június 11. - 10:56:31 »

Mennyibe kerül most a friss méz?

Ez egy nagyon jó kérdés. Mindig annyiba amennyiért a kedves vevő megveszi. Alapvetően nagy a tanácstalanság az árral kapcsolatosan.
Ma idehaza tulajdonképpen háromféle ár létezik, a hordós nagykereskedelmi akác, mely export formájában elhagyja az országot, a mézüzemek, kiszerelők által vásárolt méz ára és a háztól, piacon eladott méz ára.
Az első kettő valamennyire konvergál, hiszen nagymértékben határozza meg  a világpiaci ár. A világot, vagy szükebb értelemben véve Európát meg nem nagyon hatja meg a rossz magyar termés, ha alternativ forrásokból jön a jó minőségű akácméz, jó áron.  Akácméznél hajlamosak vagyunk úgy beszélni minha ez egy hazai unikum lenne, pedig nem az. Nyilvánvaló, hogy igen jók a feltételek idehaza az akácméz termeléséhez, de vannak országok ahol szintén terem akác és az idén nem is rosszul. (Szlovákok,Szerbia, Montenegró, Bosnyákok, Románok, Bulgárok, Osztrákok, sőt még a németek is). Innen megy exportra a magyar helyett is. Itt túl nagy ugrást nem látok a tavalyi árhoz képest. 
A háztól eladott, vagy piacolt méz terén vannak tartalékok, persze nem oly mértékben, mint ahogy néhányan gondolják (2000 körüli dimenziók)  Ilyen áron nem fogják megvenni az emberek. A magyar vásárló sajnos inkább árérzékeny, mint minőségérzékeny és adott szinten előbb nyúl a multik polcain sorakozó import mézhez mint a szomszéd Józsibácsi saját terméséhez. Mindezek mellett az üvegezett házi méznek mindig lesz 20 % árelőnye, mert, ha őstermelőként árulják nem terheli ÁFA.
Nálunk a piacon most 1500 az akác kilója.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #414 Dátum: 2010. Június 11. - 11:00:58 »

Ez egy nagyon jó kérdés. Mindig annyiba amennyiért a kedves vevő megveszi. Alapvetően nagy a tanácstalanság az árral kapcsolatosan.
Ma idehaza tulajdonképpen háromféle ár létezik, a hordós nagykereskedelmi akác, mely export formájában elhagyja az országot, a mézüzemek, kiszerelők által vásárolt méz ára és a háztól, piacon eladott méz ára.
Az első kettő valamennyire konvergál, hiszen nagymértékben határozza meg  a világpiaci ár. A világot, vagy szükebb értelemben véve Európát meg nem nagyon hatja meg a rossz magyar termés, ha alternativ forrásokból jön a jó minőségű akácméz, jó áron.  Akácméznél hajlamosak vagyunk úgy beszélni minha ez egy hazai unikum lenne, pedig nem az. Nyilvánvaló, hogy igen jók a feltételek idehaza az akácméz termeléséhez, de vannak országok ahol szintén terem akác és az idén nem is rosszul. (Szlovákok,Szerbia, Montenegró, Bosnyákok, Románok, Bulgárok, Osztrákok, sőt még a németek is). Innen megy exportra a magyar helyett is. Itt túl nagy ugrást nem látok a tavalyi árhoz képest. 
A háztól eladott, vagy piacolt méz terén vannak tartalékok, persze nem oly mértékben, mint ahogy néhányan gondolják (2000 körüli dimenziók)  Ilyen áron nem fogják megvenni az emberek. A magyar vásárló sajnos inkább árérzékeny, mint minőségérzékeny és adott szinten előbb nyúl a multik polcain sorakozó import mézhez mint a szomszéd Józsibácsi saját terméséhez. Mindezek mellett az üvegezett házi méznek mindig lesz 20 % árelőnye, mert, ha őstermelőként árulják nem terheli ÁFA.
Nálunk a piacon most 1500 az akác kilója.


Te nem pénzügyi területen dolgozol véletlenül?  Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #415 Dátum: 2010. Június 14. - 14:49:18 »

Érdekes ez a méhészet... pár hete azon izgultam, hogy nincs annyi edényem, amibe azt a sok akácmézet teszem, ami ígérkezett. Aztán majdnem elkeseredtem, mikor pont az akác alatt volt a rossz idő. Ezután jött a csodálkozás, hogy az akác végén 3 napra kitisztuló idő alatt mégis képesek voltak családonként kb. 10kg mézet összehordani  Figyelmes olvasás. Azt hittem, hogy már csak a vaddohányt kell várnom, erre tegnap belekukkantottam a kaptárakba és örömmel láttam, hogy szinte csurdig vannak a keretek vegyes mézzel. Most már nem tudom, hogy mit várhatok az elkövetkező 2-3 hétben...  Fejvakarás Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #416 Dátum: 2010. Június 14. - 14:51:20 »

Érdekes ez a méhészet... pár hete azon izgultam, hogy nincs annyi edényem, amibe azt a sok akácmézet teszem, ami ígérkezett. Aztán majdnem elkeseredtem, mikor pont az akác alatt volt a rossz idő. Ezután jött a csodálkozás, hogy az akác végén 3 napra kitisztuló idő alatt mégis képesek voltak családonként kb. 10kg mézet összehordani  Figyelmes olvasás. Azt hittem, hogy már csak a vaddohányt kell várnom, erre tegnap belekukkantottam a kaptárakba és örömmel láttam, hogy szinte csurdig vannak a keretek vegyes mézzel. Most már nem tudom, hogy mit várhatok az elkövetkező 2-3 hétben...  Fejvakarás Bion
Adunk kölcsön hordót! Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #417 Dátum: 2010. Június 14. - 15:00:56 »

Adunk kölcsön hordót! Ördög
Nézem az időkép előrejelzését, de nem tudom eldönteni, hogy szükség lesz-e rá Fejvakarás
Ha jó idő lesz, akkor több selyemkóró mézem lesz, mint akác, ha rossz, akkor aug. 1-én elkezdhetem etetni a méheket Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #418 Dátum: 2010. Június 14. - 15:17:56 »

A hétvégén a sógoroknál csavarogtunk és ott találtam ezeket a terményeket.
Majdnem minden második táblába ezt vetették. Majdnem a mellemig ér az ujjnyi vastag szárú növény. Feketéllett a méhektől. Nyálcsorog

Mi lehet ez? Mustár az alacsonyabb, talán valami hereféle?




Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #419 Dátum: 2010. Június 14. - 15:39:01 »

A hétvégén a sógoroknál csavarogtunk és ott találtam ezeket a terményeket.
Majdnem minden második táblába ezt vetették. Majdnem a mellemig ér az ujjnyi vastag szárú növény. Feketéllett a méhektől. Nyálcsorog
Mi lehet ez? Mustár az alacsonyabb, talán valami hereféle?

Szerintem is sárga csillagfürt lehet.
Amúgy nem olyan régen Nagykanizsa és Kaposvár között is láttam, de ott a fehér virágú(édes csillagfürt) változatot láttam.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: