Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238027 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #375 Dátum: 2010. Május 19. - 16:10:32 »

A szűz anya általában 5 napos korában repül ki párzani először és ezt még egy két napig megismétli amíg elég spermiumot raktároz el. Ha minden sikeres akkor már nyolc napos korában elkezd tojni. Ha nem párzik be vagy kevés spermiumot raktároz el akkor vagy mindjárt herepetéző lesz vagy hamar kimerül és előbb-utóbb az lesz. Ilyen időben párzó anyát télire nem érdemes meghagyni mert általában akkor mondja fel a szolgálatot amikor nehéz pótolni.

Tehát mindenképp mehet a lecsóba...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #376 Dátum: 2010. Május 19. - 16:20:44 »

Dehogy.  Tasli
Ügyesek ezek a jószágok. Húznak a napos petéből új bölcsőt, ami szépen megpárzik és remek családod lesz.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #377 Dátum: 2010. Május 19. - 16:57:12 »

Dehogy.  Tasli
Ügyesek ezek a jószágok. Húznak a napos petéből új bölcsőt, ami szépen megpárzik és remek családod lesz.

Én az új anyákra gondoltam, hogy mehetnek a lecsóba Figyelmes olvasás
Naná, hogy a családok megmaradnak! A gondom viszont az, hogy ezekhez az új családokhoz a legjobb családom szétszedésével jutottam, mondván, hogy az új anyák a legjobb régitől származnak majd. De mivel az eredeti családot annyira legyengítettem, hogy nem akarok/szabad több fiasítást elvenni tőlük, így a gyengébben muzsikáló anyák családjaitól tudok csak elvenni fiaskeretet, ez viszont azzal jár, hogy az új anyák is gyengébbek lesznek -elméletileg.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #378 Dátum: 2010. Május 19. - 21:27:42 »

Hát nem hiszem, hogy egy napos petés keret olyan sokat számítana.
Mindenkét azt tegyél bele, mert azt már egyből anyának nevelik.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #379 Dátum: 2010. Május 19. - 22:03:30 »

Én az új anyákra gondoltam, hogy mehetnek a lecsóba Figyelmes olvasás

Én az új anyákat se írnám le feltétlen.
Pár nap türelmet megér a dolog. Most már ki tudnak repülni párzani, tehát hamarosan petézhetnek.
Ha neveltetsz napos petéből másikat az idő, és addig fogy a nép.

Ha meg herepetéző lesz - amire szerintem elég kicsi az esély - akkor ráérsz akkor is kidobni.

Szóval én várnék. Nyugi.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #380 Dátum: 2010. Május 20. - 06:27:02 »

Hát nem hiszem, hogy egy napos petés keret olyan sokat számítana.
Mindenkét azt tegyél bele, mert azt már egyből anyának nevelik.
Én az új anyákat se írnám le feltétlen.
Pár nap türelmet megér a dolog. Most már ki tudnak repülni párzani, tehát hamarosan petézhetnek.
Ha neveltetsz napos petéből másikat az idő, és addig fogy a nép.

Ha meg herepetéző lesz - amire szerintem elég kicsi az esély - akkor ráérsz akkor is kidobni.

Szóval én várnék. Nyugi.
A szűz anya általában 5 napos korában repül ki párzani először és ezt még egy két napig megismétli amíg elég spermiumot raktároz el. Ha minden sikeres akkor már nyolc napos korában elkezd tojni. Ha nem párzik be vagy kevés spermiumot raktároz el akkor vagy mindjárt herepetéző lesz vagy hamar kimerül és előbb-utóbb az lesz. Ilyen időben párzó anyát télire nem érdemes meghagyni mert általában akkor mondja fel a szolgálatot amikor nehéz pótolni.

Na, akkor most mit csináljak? Fejvakarás
Mit szóltok ahhoz a megoldáshoz, hogy várok, és ha nem lesz herepetéző, akkor jövőre lecserélem az anyákat?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #381 Dátum: 2010. Május 20. - 08:52:07 »

Azt nem tudom megmondani, hogy mit csinálj.
Csak azt, hogy én mit csinálnék.
Ha adsz be napos keretet mi baj lehet?
1. Visszajön az anya és petézik, amit beadtál meg dolgozó lesz.
2. Bölcsőznek. Hamarabb lesz új anya. ( Időt nyersz, népesedik a család )
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #382 Dátum: 2010. Május 21. - 19:36:35 »

Nos, a méhek eldöntötték, hogy mi legyen-mindhárom új család anya nélkül volt ma, mikor megnéztem a kaptárakat. Mivel annyi fias keret nem volt, hogy mindegyikhez betegyek egyet-egyet(vagyis volt, csak nem akartam túlságosan legyengíteni a többi családot, így egyikhez ment egy friss petés keret, egyhez ment egy fedett anyabölcsős keret, a harmadikhoz pedig betettem két kivágott fedett bölcsőt(valamelyiket csak elfogadják). Bölcsős keretem több van, mint csak napos petés, mert az anyákat lezártam hamema-ráccsal 4 keretre az akácra-most már tudom, hogy kár volt, mert így nincs elég fiasítás de ha tudom, hogy elesek, leülök előtte... Most kiszedtem a rácsot, hátha selyemkóróra összeszedik magukat a családjaim és addigra ez az új három is csak mutat majd valamit.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Május 21. - 21:12:18 »

Hát Girgi, azt eddig meg se említetted, hogy vannak bölcsős kereteid.  Fejvakarás
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Május 24. - 20:21:31 »

De a családoknál szedd le a bölcsőket, mert megpattannak.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Május 24. - 20:45:47 »

Szétszedtem egy családot.
Nem a bölcsőket vettem ki, hanem az anyát 3 fias kerettel.
Megtűzdeltem néhány üres kerettel, és elhoztam őket a többitől, hogy az öregebb méhek se menjenek vissza.
5 nap múlva már megint húzták a bölcsőt, pedig 3 marék méh.  Fejvakarás
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Május 24. - 20:49:22 »

Van néha ilyen. Ha nagyon bennük van a rajzási láz, akkor előfordul.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Május 25. - 08:23:36 »

Hát Girgi, azt eddig meg se említetted, hogy vannak bölcsős kereteid.  Fejvakarás
De a családoknál szedd le a bölcsőket, mert megpattannak.
Bocs, igazad van. Azoknál a családoknál, ahol lerekesztettem az anyát 4 keretre, nem volt már hely petézni -ezért nincs elég napos pete-, de volt, hogy 16 bölcsőt húztak egy keretre. Kiválasztottam a három legnagyobb bölcsőt és ezeket tettem be. Plusz, az egyik üres kaptárba betettem egy bölcsős keretet, két keretnyi dajkával és 5 műléppel-próba szerencse alapon. Ez volt péntek du. Tegnap néztem, az anya ki is kelt, a műlépet meg elkezdték kiépíteni-remélem meg tudnak erősödni őszig.
Az utolsó pillanatban sikerült rendbe rakni a családokat az eső után -ezek szerint pár nap és megnézhettem volna magam.

Más-üzleteltem két családot -idei anyákkal. Az egyiknél szép az anya, de a másiknál nem sokkal nagyobb, mint egy dolgozó. Gondolom ez pótbölcsőből kelt. Lecseréljem, vagy idén már ne szórakozzak vele, hagyjam a cserét jövőre?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Május 25. - 08:33:06 »

Szerintem, hagyd.
Volt nekem is, ez a fekete kistücsök.
Semmi baj nem volt vele, sőt.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Május 25. - 08:40:31 »

Szerintem, hagyd.
Volt nekem is, ez a fekete kistücsök.
Semmi baj nem volt vele, sőt.


"Semmi baj nem volt vele, sőt."

Ezt mondta a méhész is, akitől hoztam. Kicsit kétkedtem benne(pedig 41 éve űzi a szakmát) -de ha már többen is mondják...
Elég gyengén kaptam meg a családokat -két-két műléppel, 2-2 üres kiépített kerettel és 1-1 "alig mézes" kerettel. Fiasítás semmi -ahol volt azt elvette, +az egyik anya még nem kezdett el petézni. Jól csináltam, hogy tettem be hozzájuk 1-1 mézes és 1-1 fedett fias keretet?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: