Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238030 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #345 Dátum: 2010. Május 03. - 14:44:09 »

Nem hiszem. A közelünkben rajtam kívül még ketten méhészkednek. Ebből az egyik állomány ugyanonnét származik, mint az enyém. Ha buckfast, akkor inkább valamelyik ősre üthetett vissza... Pedig nagyon jól fiasít az anya mindhárom családban. Tegnap néztem őket és  12 NB keretből 9-10 kereten van fiasítás.

Nézem a méhészfórumon a buckfast-os véleményeket. Elég vegyes. Neked mi a véleményed róla? Mi lett azzal a családdal, ami beköltözött a kaptáradba tavaly(vagy tavaly előtt Fejvakarás)?

Szia!

Az egy raj volt, rátettem műlépekre, szuper hordás időszakban, szépen kihúzták a kereteket, fiasítás, nem is piszkálétam őket jó darabig. Mire legközelebb néztem, tiszta meszes, bogár alig és már pakolták ki őket...... Nem tudom, de lehet jobb is így.
Itt nálunk, a határtól néhány méterre gyakran látok ilyen világos, majdnem citromszínű méheket a kaptáraimban.  A szomszédos osztrákoknál jelentős Bf állományok vannak.
Annyira nem ismerem egyébként a Bf-t, hogy merjek véleményt formálni.

9-10 keret fias az sok ilyenkor, akácra már nem lesz belőlük kijáró bogár, meg fognak rajozni. Böngésszél egy műrajt, 2 fias lépet mindegyiktől elvehetsz, 1-1- mézes/poros keret mellé, meg egy műlép és dohányra, már akár pergetsz is róluk.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #346 Dátum: 2010. Május 03. - 15:19:11 »

Szia!

Az egy raj volt, rátettem műlépekre, szuper hordás időszakban, szépen kihúzták a kereteket, fiasítás, nem is piszkálétam őket jó darabig. Mire legközelebb néztem, tiszta meszes, bogár alig és már pakolták ki őket...... Nem tudom, de lehet jobb is így.
Itt nálunk, a határtól néhány méterre gyakran látok ilyen világos, majdnem citromszínű méheket a kaptáraimban.  A szomszédos osztrákoknál jelentős Bf állományok vannak.
Annyira nem ismerem egyébként a Bf-t, hogy merjek véleményt formálni.

9-10 keret fias az sok ilyenkor, akácra már nem lesz belőlük kijáró bogár, meg fognak rajozni. Böngésszél egy műrajt, 2 fias lépet mindegyiktől elvehetsz, 1-1- mézes/poros keret mellé, meg egy műlép és dohányra, már akár pergetsz is róluk.

Bevallom, megtettem -de szemre olyan sok volt a bogár a kaptárakban, hogy a 3 családból még két műrajt készítettem egyenként 3 fias, két -ahogy te írtad- mézes/poros és 3 műlépes kerettel, egy-egy fedett anyabölcsővel. A kivett kereteket pedig új, műlépes keretekkel pótoltam, hagy építkezzenek Bion  Most, hogy 3-4 naponta nézegettem őket, ledöbbentem: pl. a legerősebb családnál egy bölcsőtlenítés után 3 nappal, volt, hogy 24 bölcsőt húztak fel újra, amiből 11 már vagy elő volt készítve, vagy be is petézve. Ez a szétszedés hátha kicsit elveszi a bölcsőépítési/rajozási kedvük, nekem meg lesz pár új családom. Úgyis növelni akarom a méhesem Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #347 Dátum: 2010. Május 04. - 21:37:16 »

Örösi Pál Zoltán: Méhek között (1957-es kiadás)

http://hotfile.com/dl/28030980/49fa6e9/O_P_Z_-_Mhek_Ktt.rar.html
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #348 Dátum: 2010. Május 04. - 22:09:46 »

http://zalaihirlap.hu/gazdasag/20100503_veszely_mehekre
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #349 Dátum: 2010. Május 05. - 14:13:51 »

Annyira nem ismerem egyébként a Bf-t, hogy merjek véleményt formálni.

Egyszer volt, hol nem volt... Szóval sikerült szerezni pár - ahogy egyik ismerős emlegette őket - "bikfic" anyát.
Az valami csoda volt, hogy azok hogyan dolgoztak.
Repce vége felé már három méztér(!) volt az egyiken (hunor rakodó); de eszükbe se volt rajozni, bölcsőt húzni, csak mentek, mint a gép.

Szóval csak álltunk szájtátva, hogy ilyen nincs.

Aztán még pár évig lehetett látni vöröses-sárgás méheket, heréket, aztán lassan kikopott.

De a későbbi generációkban se vettünk észre kellemetlen tulajdonságokat.

Szóval ennyi volt a tapasztalat, igazából nem tudom miért nem terjed jobban, miért tartunk tőle.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2010. Május 06. - 12:35:46 »

Itt vannak a képek, amiket ígértem.
Sajnos nem látszik elég jól, de talán kivehető a pirosas szín a méheken. Az anyák mindhárom családnál tavalyiak. Van két másik család, tavalyi anyákkal, amiket úgy kaptam, de ott nincs piros színű dolgozó.




Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Május 06. - 12:42:28 »

Egyszer volt, hol nem volt... Szóval sikerült szerezni pár - ahogy egyik ismerős emlegette őket - "bikfic" anyát.
Az valami csoda volt, hogy azok hogyan dolgoztak.
Repce vége felé már három méztér(!) volt az egyiken (hunor rakodó); de eszükbe se volt rajozni, bölcsőt húzni, csak mentek, mint a gép.

Szóval csak álltunk szájtátva, hogy ilyen nincs.

Aztán még pár évig lehetett látni vöröses-sárgás méheket, heréket, aztán lassan kikopott.

De a későbbi generációkban se vettünk észre kellemetlen tulajdonságokat.

Szóval ennyi volt a tapasztalat, igazából nem tudom miért nem terjed jobban, miért tartunk tőle.

Ha jól olvastam a szakértők véleményét, akkor a a hibridek visszakereszteződésénél az sem mindegy, hogy milyen törzsből származik az család(vagyis a here, mert az párzik az őshonos fiatal anyákkal), valamint az is befolyásoló lehet, hogy a rotációs keresztezésben melyik fajt vitték be utoljára.(Megkerestem az egyetemi méhészet jegyzetem, amint lesz időm beszkennelem az ide vonatkozó oldalakat érdekességképp.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Május 06. - 13:29:41 »

Na, itt a jegyzet-rész (szerz.: Nagy Sándor):
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Május 10. - 09:23:07 »

Tegnap átböngésztem a két közepesen erős családom-1-1 fedett mézes keretet találtam náluk, pedig még csak 3 napja kezdett nyílni az akác, múlt héten pedig még nem sok méz volt a sejtekben. Remélem  így is fog folytatódni a szezon-ez a sok csapadék és közben a pár órás napsütés meghozza a hatását nektár-ügyben.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Május 10. - 09:45:31 »

Tegnap fogtam egy gyönyörű rajt. Érdemes lett volna lefényképezni.
Valószínűleg összerepült raj lehetett.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Május 10. - 09:52:54 »

Tegnap fogtam egy gyönyörű rajt. Érdemes lett volna lefényképezni.
Valószínűleg összerepült raj lehetett.


Mázlista Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Május 11. - 14:37:37 »

Itt vannak a képek, amiket ígértem.
Sajnos nem látszik elég jól, de talán kivehető a pirosas szín a méheken. Az anyák mindhárom családnál tavalyiak. Van két másik család, tavalyi anyákkal, amiket úgy kaptam, de ott nincs piros színű dolgozó.

Szia!
Ilyenek nálam is vannak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Május 11. - 14:38:33 »

Tegnap fogtam egy gyönyörű rajt. Érdemes lett volna lefényképezni.
Valószínűleg összerepült raj lehetett.

Akácra elviszed, szotyit már pergetsz róla. Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Május 11. - 16:04:53 »

http://www.beol.hu/bekes/gazdasag/osszefognak-a-meglopott-viharsarki-meheszek-304376
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Május 12. - 11:28:59 »

Szia!
Ilyenek nálam is vannak.

Sajnos nem látszik jól, de ha minden igaz, akkor a hévégén lesz rendes gépem, akkor megpróbálok újabb képeket csinálni, mert ezek szabályosan pirosak Bion

Mennyire folyásolja be a a hűvös idő az akáchordást?-mert már rendesen virágba borultak a fák, de egész hónapra hűvös (17 fok körül) és esős időt ígér az időkép.hu. Nekem meg van 3 családom, amiknek most kellene megerősödni az új anyával...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: