Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238313 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #330 Dátum: 2009. December 10. - 11:17:57 »

Minden világos. Szintetikus méz = letekerem a kupakot, pisszen, sz@r íze van, és másnap abroncsot kell kötni a fejemre, harmadsorban pedig....  Fejvakarás fogyasztása után nem lesz "őszinte" a mosolyom?

Rossz esetben köhögni sem mersz !!!!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #331 Dátum: 2009. December 10. - 12:11:02 »

Rossz esetben köhögni sem mersz !!!!

Akkor a hatása megvan . Köhögés ellen kiváló !  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #332 Dátum: 2010. április 18. - 19:50:43 »

Üdv ! Kiváncsi lennék , milyen lehet a cseresznyeméz ? Tavaly kétszer kaptam virágmézet ,amaely nagyon izlet .A hárs ,akác nekem tul erős
/émelyítő/ .A kérdée azért merült fel ,mert egésznap hordták a virágport . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #333 Dátum: 2010. április 18. - 23:19:55 »

Nem hinném, hogy a cseresznyének komoly nektárhozama lenne, ha lenne is, annyi fa nincs egy helyen, hogy pörgetni lehessen róla.
Erősödnek a családok, ez felemészti azt a kevés nektárt és virágport, ami a gyümölcsfákon képződik, meg aztán  ilyenkor a méhész is inkább a családok fejlesztésével van elfoglalva, nem a pörgetéssel.
Igazán ütős bogárlétszámot többnyire a repce végére, akác elejére szokott produkálni a hozzáértő, ha szerencsésen alakul minden.
Az meg még jó 3 hét.
A korai virágzású növények közül tudtommal a fűzön lehetséges pörgetés, ha minden összeklappol.
Megjegyzem, ez nem több műkedvelő okoskodásnál, majd a hazzáértők kijavítanak, ha hülyeséget írtam.

Kóstold meg egyszer a gesztenyemézet. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #334 Dátum: 2010. április 19. - 13:18:42 »

Cseresznyevirágport már kóstoltam, és valami nagyon koncentrált - szinte csípős - cseresznyevirágillat-zamata van.
Érdekes - finomnak azért nem nevezném.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #335 Dátum: 2010. április 20. - 08:31:12 »

Úrak , hogy áll a repce felétek?
Járják , hordják már?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #336 Dátum: 2010. április 22. - 23:35:59 »

Úrak , hogy áll a repce felétek?
Járják , hordják már?

Éppen a hétem jártam meg a B-B tengelyt 2x. Felétek már sárgában állnak a táblák javában. Az egyik virágzó táblát éppen permetezték...gondolom nem műtrágyával... Woest Woest Woest
Nálunk most bimbózik, rendben van a világ. Akácügyileg is. Ha nem jön valami váratlan csapás nem lesz rossz az év.
Legyen is!
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #337 Dátum: 2010. április 22. - 23:47:10 »

Üdv ! Kiváncsi lennék , milyen lehet a cseresznyeméz ? Tavaly kétszer kaptam virágmézet ,amaely nagyon izlet .A hárs ,akác nekem tul erős
/émelyítő/ .A kérdée azért merült fel ,mert egésznap hordták a virágport . Wave
Szia Lacus!
Ily korai mézeket rendes körülmények között nem szoktak szüretelni. Persze néhányan, főleg külföldön próbálkoznak ezekkel a kora tavaszi mézekkel is. Elég macera, mivel kora tavasszal a családok gyengék és a begyűjtött nektárt a gyarapításhoz használják fel teljes egészében a családok.
Amennyiben mézet szeretnénk termelni ilyenkor, össze kell rakni több család méhkészletét, ami május júniusra a családoknál hatalmas visszaesést eredményez. Kérdéses, hogy megéri-e néhány kiló kétes ízű/minűségű/elfogadottságú cseresznye/alma vagy kajsziméz a családonként  elvesztett 10-15 kiló akácmézet....
Magam megmondom őszintén bele szoktam nyalni a tavaszi lépek mézes részébe,  de semmi ellenállhatatlan vagy hihetetlen izekkel nem találkoztam még.
Egyszer vettem arany áron egy kis üveg osztrák pongyola-pittypang mézet, ami tudvavalóan ilyenkor virit, de az egyenesen rossz volt....

Üdv,H
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 23. - 07:23:28 írta Voldemort » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #338 Dátum: 2010. Május 03. - 12:08:42 »

Mitől lehet az, hogy három családomban is találtam pirosas színű méheket? Nem narancssárga, hanem kifejezetten piros színűeket... megnéztem, hogy hátha valamilyen virágpor színezi őket ilyenre, de nem. A szárnyak hártyája, a tor és a potroh elülső része ilyen rikító. Amint kitapasztalom az új gép rejtelmeit, megpróbálok egy telefonnal készített képet is feltenni majd.
 Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #339 Dátum: 2010. Május 03. - 12:13:59 »

Mitől lehet az, hogy három családomban is találtam pirosas színű méheket? Nem narancssárga, hanem kifejezetten piros színűeket... megnéztem, hogy hátha valamilyen virágpor színezi őket ilyenre, de nem. A szárnyak hártyája, a tor és a potroh elülső része ilyen rikító. Amint kitapasztalom az új gép rejtelmeit, megpróbálok egy telefonnal készített képet is feltenni majd.
 Wave

Ajaj...
BF.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #340 Dátum: 2010. Május 03. - 12:14:36 »

Mitől lehet az, hogy három családomban is találtam pirosas színű méheket? Nem narancssárga, hanem kifejezetten piros színűeket... megnéztem, hogy hátha valamilyen virágpor színezi őket ilyenre, de nem. A szárnyak hártyája, a tor és a potroh elülső része ilyen rikító. Amint kitapasztalom az új gép rejtelmeit, megpróbálok egy telefonnal készített képet is feltenni majd.
 Wave
Piros napszemüveg? Vállat von :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #341 Dátum: 2010. Május 03. - 12:17:40 »

Ajaj...
BF.
Bővebben?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #342 Dátum: 2010. Május 03. - 12:19:06 »

Ajaj...
BF.
buckfastra gondolsz?-de akkor meg miért ajjaj? :AW
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #343 Dátum: 2010. Május 03. - 12:23:09 »

buckfastra gondolsz?-de akkor meg miért ajjaj? :AW

Arra. Mivel egy hibrid, megoszlanak a vélemények a BF-el kapcsolatban, föleg, ha nem a megfelelő módon méhészkednek velük.
Ezek szerint van a közeledben bf állomány.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #344 Dátum: 2010. Május 03. - 13:15:03 »

Arra. Mivel egy hibrid, megoszlanak a vélemények a BF-el kapcsolatban, föleg, ha nem a megfelelő módon méhészkednek velük.
Ezek szerint van a közeledben bf állomány.
Nem hiszem. A közelünkben rajtam kívül még ketten méhészkednek. Ebből az egyik állomány ugyanonnét származik, mint az enyém. Ha buckfast, akkor inkább valamelyik ősre üthetett vissza... Pedig nagyon jól fiasít az anya mindhárom családban. Tegnap néztem őket és  12 NB keretből 9-10 kereten van fiasítás.

Nézem a méhészfórumon a buckfast-os véleményeket. Elég vegyes. Neked mi a véleményed róla? Mi lett azzal a családdal, ami beköltözött a kaptáradba tavaly(vagy tavaly előtt Fejvakarás)?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: