Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238025 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #300 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 13:41:31 »

Igazatok van.

Bár az, hogy akác előtt szétszedem, az nem azt jelenti, hogy hetekkel korábban. De hallgatok a tapasztaltabbakra és megfogadom a tanácsot.  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #301 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 13:51:29 »

Akác alatt szedd el tőlük a népet inkább!

Akkor vannak a legtöbben, és ha egy kicsit szegényednek, akkor legalább nem gondolkodnak a rajzáson, hanem hordanak.

Egy-egy jó családtól nyugodtan elvihetsz 2-3(-4) keretnyi népet.
Fias keretet vegyél el (miután az anyát megkerested, nehogy azon legyen amit elviszel), azon általában fiatal méhek vannak, amik amúgy sem hordanak, csak bent erősítik a rajzási hajlamot.
Ami öreg bogár meg van rajta, az úgyis visszamegy az eredeti helyére és hord tovább.

6-8 ilyen keretet összeraksz valami félreeső kaptárba két takaróléppel, teszel nekik egy anyabölcsőt (vagy lehet, hogy a kereten van is ha rajzáson gondolkodó családtól viszed), és kész is az új család.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #302 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 13:59:01 »

Igen.Tavaly ősszel NB 6 vagy 7 kereten teleltek be, aztán idén nyáron szépen nőttek, nődögéltek, és most 12 kereten vannak általában. Az a két család, amit utólag hoztam, azok is 6-7keretet elfoglaltak/-nak a fiasítással.

És mivel 24keretes NB kaptáraim vannak(kétfelé választva, így  kettő 12keretes család fér bele), elég kevés hely marad nekik mézet gyűjteni, ha jövőre nem csinálok a nagycsaládokból min. kettőt-kettőt. Meg hát most szaporítani szeretném az állományt elsősorban.

A vantól ugyan nem kell féni, de a 12 keret/család telelésre sok, bár még vissza fog menni. Nb-n 8-9 kereten ideális telelés. A 6-7 kereteseket egyenlítsd ki.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #303 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 14:01:06 »

Akác alatt szedd el tőlük a népet inkább!

Akkor vannak a legtöbben, és ha egy kicsit szegényednek, akkor legalább nem gondolkodnak a rajzáson, hanem hordanak.

Egy-egy jó családtól nyugodtan elvihetsz 2-3(-4) keretnyi népet.
Fias keretet vegyél el (miután az anyát megkerested, nehogy azon legyen amit elviszel), azon általában fiatal méhek vannak, amik amúgy sem hordanak, csak bent erősítik a rajzási hajlamot.
Ami öreg bogár meg van rajta, az úgyis visszamegy az eredeti helyére és hord tovább.

6-8 ilyen keretet összeraksz valami félreeső kaptárba két takaróléppel, teszel nekik egy anyabölcsőt (vagy lehet, hogy a kereten van is ha rajzáson gondolkodó családtól viszed), és kész is az új család.

 Igen
Meg 1-2 műlépet aztán had dolgozzanak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #304 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 14:09:16 »

A vantól ugyan nem kell féni, de a 12 keret/család telelésre sok, bár még vissza fog menni. Nb-n 8-9 kereten ideális telelés. A 6-7 kereteseket egyenlítsd ki.
Igen, azt tudom/tapasztaltam már, hogy lecsökken a számuk télire valamelyest.Ha emlékeztek, tavaly kicsit be is pánikoltam miatta, de aztán kiderült, hogy csak egy család a nyűgös, a többinél természetes volt a fogyás. Bion
Mivel van két gyengébb családom is, azokat fogom télire erősíteni a "nagyokból"-így aztán ha minden jól megy, akkor tavasszal minden családom kiegyenlített lesz. Statisztikailag, mert tudom, hogy nem mindegyik vészeli át ugyanúgy a telet. Amúgy eddig 9,5kg cukrot etettem fel velük családonként -még 0,5-1kg/család cukrot fognak kapni-, meg júl.27-e óta mindent maguknak hordanak. Remélem ez elegendő lesz nekik télire.

Az új családok "létrehozását" tavaszra -amit Kama is írt- én is hasonlóképp gondoltam megoldani.(A sokszor emlegetett szomszédom is ezt javasolta, csak ő az akác előtti közvetlen szétválasztást preferálja -emiatt is írtam azt, amit.)

Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #305 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 14:52:39 »

Igen, azt tudom/tapasztaltam már, hogy lecsökken a számuk télire valamelyest.Ha emlékeztek, tavaly kicsit be is pánikoltam miatta, de aztán kiderült, hogy csak egy család a nyűgös, a többinél természetes volt a fogyás. Bion
Mivel van két gyengébb családom is, azokat fogom télire erősíteni a "nagyokból"-így aztán ha minden jól megy, akkor tavasszal minden családom kiegyenlített lesz. Statisztikailag, mert tudom, hogy nem mindegyik vészeli át ugyanúgy a telet. Amúgy eddig 9,5kg cukrot etettem fel velük családonként -még 0,5-1kg/család cukrot fognak kapni-, meg júl.27-e óta mindent maguknak hordanak. Remélem ez elegendő lesz nekik télire.

Az új családok "létrehozását" tavaszra -amit Kama is írt- én is hasonlóképp gondoltam megoldani.(A sokszor emlegetett szomszédom is ezt javasolta, csak ő az akác előtti közvetlen szétválasztást preferálja -emiatt is írtam azt, amit.)

Wave

Alapvető cél, hogy akácra legyenek a legerősebbek a családok. Akác lemegy és a sok fölös bogárból lehet böngészni a műrajokat.
15 kg/család kaja elég kell, hogy legyen télire.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #306 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 14:56:40 »

Alapvető cél, hogy akácra legyenek a legerősebbek a családok. Akác lemegy és a sok fölös bogárból lehet böngészni a műrajokat.
Igazatok van. Így lesz csinálva.

15 kg/család kaja elég kell, hogy legyen télire.
Értem. Akkor ezek szerint jól állnak kajával.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #307 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 16:23:36 »

Amúgy eddig 9,5kg cukrot etettem fel velük családonként -még 0,5-1kg/család cukrot fognak kapni-, meg júl.27-e óta mindent maguknak hordanak. Remélem ez elegendő lesz nekik télire.

Wave

Szerintem már ne etess többet, azzal csak öregíted a telelő népet.Szept 10 után már nem szoktat etetni max mézzel, de az veszélyes.15kg/ család szerintem elegendő élelem a kiteleléshez , igazából tavasszal fog fogyni és akkor már esetleg egy feedbees lepényt tudsz adni nekik.Télen viszont nem szabad zavarni, csöndes helyt legyenek letakarva az eső és hó ellen védve.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #308 Dátum: 2009. Október 12. - 15:01:44 »

Méhészfórum éppen eléggé pezseg, nem is hittem volna, hogy ott is modiért kiáltanak valamikor is. Ördög Ördög
A téma kedves, a mézértékesítés, hamisméz és társai. Téma volt többször az "állóméhészettel perget 250 kilót/év/család" típusú méhész.
Ez nyilván csak valami cukoretetős hamisítás, de hogyan lehet ezt egyáltalán megcsinálni? Vagy nem is látott méhet az a méz??

Nem szeretnék új karriert indítani  Ördög Ördög Bion, de a minap egy vevőm feltette ezt a kérdést nekem is és nem tudtam mit mondani.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #309 Dátum: 2009. Október 12. - 15:14:53 »

Pedig indithatnál  Bion Bion Bion
A kis üvegcse igen hamar elfogyott Rííí
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #310 Dátum: 2009. Október 12. - 15:26:13 »

A kis üvegcse igen hamar elfogyott Rííí

Na ja! A mértéktelen zabálás! Ördög
Ez gyógyszer! Csak módjával fogyasztani, Jánosom utasítása szerint! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #311 Dátum: 2009. Október 12. - 16:32:16 »

Árakról egyébként mit hallani?

Veszik egyáltalán, vagy nagy csönd van?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #312 Dátum: 2009. Október 12. - 17:51:35 »

Na ja! A mértéktelen zabálás! Ördög
Ez gyógyszer! Csak módjával fogyasztani, Jánosom utasítása szerint! Vigyorog

Most mondod  !!!!! 
Pedig nagy jó hatással volt ránk a hatása!
Enni kellett volna nem kenni ? Fejvakarás Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #313 Dátum: 2009. November 24. - 11:17:54 »

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Keresnék 2 dl-es mézesüveget. Nem tudtok valami olcsó forrást ?

Előre is köszönöm   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #314 Dátum: 2009. November 24. - 11:32:50 »

Nagyobb bevásárló központok üveg visszaváltója! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: