Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238009 alkalommal)
kolias
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #285 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 22:48:46 »

Tavaly jól sikerült betelelés után adtam feedbee-t cukorlepény formájában tavasszal kétszer, a 60 család nem kapott összesen 20 kg-t. Hagytam pár családot e nélkül is, de ne figyeltem a különbséget köztük  a sűrű tavaszi programjaim miatt. A tavasz elég szeszélyes volt, sokáig rossz aztán a repcére aszályba hajló átlagnál melegebb, így egy kicsit rövidebb volt az idő mint ami a méheknek szükséges lett volna akácig. A népesség még meglett volna, de túl fiatalok voltak még  a gyűjtéshez. Igazából ne kerül sokba és a fő cél nálam az, hogy amikor már rendesen beindulnak a családok és van pár nap fogság az idő miatt akkor ezzel áthidalhatják azt az időszakot.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #286 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 07:57:38 »

Tavaly jól sikerült betelelés után adtam feedbee-t cukorlepény formájában tavasszal kétszer, a 60 család nem kapott összesen 20 kg-t. Hagytam pár családot e nélkül is, de ne figyeltem a különbséget köztük  a sűrű tavaszi programjaim miatt. A tavasz elég szeszélyes volt, sokáig rossz aztán a repcére aszályba hajló átlagnál melegebb, így egy kicsit rövidebb volt az idő mint ami a méheknek szükséges lett volna akácig. A népesség még meglett volna, de túl fiatalok voltak még  a gyűjtéshez. Igazából ne kerül sokba és a fő cél nálam az, hogy amikor már rendesen beindulnak a családok és van pár nap fogság az idő miatt akkor ezzel áthidalhatják azt az időszakot.

Értem-tehát javítani nem javít a helyzeten, csak könnyebben átvészelik a szűkös időszakokat. Ha jól láttam, akkor az ára olyan 8-9eFt/10kg. Mivel nem vándorlok, így lehet, hogy érdemes beruházni egy próbára, mert így azért több szűkös időszakot élnek át a méheim, mint egy olyan méhészé, aki megy a virág után.

Vasárnap átnéztem én is méheimet, meg lekezeltem őket atka ellen. Elég szépen van már télire való és szépnek néznek ki a családok is. Ha olyan szépen áttelelnek mint tavaly, akkor jövőre minden családot kétfelé választok Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #287 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 09:41:35 »

Üdv méhész vadász társak!

Nekem is van egy kis állományom 20db. Hunor rakodó.Most már túl vagyok 6x füstöléssel a tegnap beraktam még egy antivar/olaj lapot hadd hulljanak az atkák.Élelmük elég szépen van egy keveset etettem rá de jó volt a szolidágó felénk és abból tudtak hordani.Még késköb fias mentes időszakban kapnak perizin csurgatást és azzal fel a takarás alájuk majd várjuk az első tisztuló kirepülést........ persze a tavaszt:)

Üdv
Laci
Naplózva
kolias
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #288 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 23:02:45 »

Azért pontosítanék: nálunk (ZselicI dombok között) tavasszal viszonylag jók  a feltételek  a fejlődére, ilyen körülménye között csak az időjárás miatti repülésmentes napok fehérje pótlását vélem vele megoldani. Máshol, szűkebb virágpor ellátottságnál akár jelentősebb különbségek is lehetnek az etetett és nem etetett családok fejlődése között. Másik terület ahol látok benne fantáziát az a szaporított családok indítása.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #289 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 08:23:11 »

Azért pontosítanék: nálunk (ZselicI dombok között) tavasszal viszonylag jók  a feltételek  a fejlődére, ilyen körülménye között csak az időjárás miatti repülésmentes napok fehérje pótlását vélem vele megoldani. Máshol, szűkebb virágpor ellátottságnál akár jelentősebb különbségek is lehetnek az etetett és nem etetett családok fejlődése között. Másik terület ahol látok benne fantáziát az a szaporított családok indítása.

Hát akkor a itt a Homokhátságon tényleg lehet benne valami.Ráadásul a tavaszra szétszedett családok indításához is jó lehet. Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy egy próbát mindenképp megér majd Bion Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #290 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 08:33:58 »

Hát akkor a itt a Homokhátságon tényleg lehet benne valami.Ráadásul a tavaszra szétszedett családok indításához is jó lehet. Egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy egy próbát mindenképp megér majd Bion Wave

SziaGirgesz!
Én a tavaly használtam lepénybe gyúrva, +véleményem van, jobban beindult a család.Repcére elfogadható családok voltak mind , akácon szaporítás is jól sikerült 4-5 keretet elvettem ami fias és lerepítettem 1x őket.Napraforgón már pörgettem a fiatal családtól annyira feljöttek 2. fiókra.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #291 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 08:42:02 »

SziaGirgesz!
Én a tavaly használtam lepénybe gyúrva, +véleményem van, jobban beindult a család.Repcére elfogadható családok voltak mind , akácon szaporítás is jól sikerült 4-5 keretet elvettem ami fias és lerepítettem 1x őket.Napraforgón már pörgettem a fiatal családtól annyira feljöttek 2. fiókra.

Ez jó hír. A rajzást nem mozdította el valamilyen irányba? A fiatal családdal mennyi ideig és milyen formában etetted?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #292 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 09:04:25 »

Ez jó hír. A rajzást nem mozdította el valamilyen irányba? A fiatal családdal mennyi ideig és milyen formában etetted?

Amint írtam én lepény formájába adtam be kb. 600g csomagok voltak a tavasszal gyúrva , zacskóba rakva.Ezeket kapták meg a családok.Erős családok gyorsan ,gyengébbek későbbre hordták el. Igaz ha van kajájuk bőven későn kezdik hordani.A rajzás gátlására a leröpítést alkalmaztam és egyben szaporításom is lett.Nem vettem volna észre hogy rajzás lett volna ez évben.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #293 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 10:48:12 »

a tavaszra szétszedett családok

 Meglepődött  Meglepődött  ???  ???  ???
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #294 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 14:49:19 »

Meglepődött  Meglepődött  ???  ???  ???

Nem érted?  Ördög Hát én sem Fejvakarás (pedig én írtam)

Arra gondoltam, hogy a már felerősödött(most átlag 12kereten van/volt fiasítás) családjaimból tavasszal csinálok műrajokat, vagy a 10-12keretes családoktól 4-5 keretet elvéve új családokat alakítok ki, amik akácon feltudnak erősödni. (Vagy Feedbee-n Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #295 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 14:49:57 »

Nem érted?  Ördög Hát én sem Fejvakarás (pedig én írtam)

Arra gondoltam, hogy a már felerősödött(most átlag 12kereten van/volt fiasítás) családjaimból tavasszal csinálok műrajokat, vagy a 10-12keretes családoktól 4-5 keretet elvéve új családokat alakítok ki, amik akácon feltudnak erősödni. (Vagy Feedbee-n Bion)
NB 12 kereten vannak?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #296 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 15:59:54 »

Arra gondoltam, hogy a már felerősödött(most átlag 12kereten van/volt fiasítás) családjaimból tavasszal csinálok műrajokat, vagy a 10-12keretes családoktól 4-5 keretet elvéve új családokat alakítok ki, amik akácon feltudnak erősödni. (Vagy Feedbee-n Bion)

Mi tavasszal inkább összerakni szoktuk, hogy inkább kevesebb legyen, de erős, mert az tud akácot hordani.
Aztán akác alatt lehet őket szétszedni/röptetni/fejegetni.

De te tudod...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #297 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 16:13:06 »

NB 12 kereten vannak?

Igen.Tavaly ősszel NB 6 vagy 7 kereten teleltek be, aztán idén nyáron szépen nőttek, nődögéltek, és most 12 kereten vannak általában. Az a két család, amit utólag hoztam, azok is 6-7keretet elfoglaltak/-nak a fiasítással.

És mivel 24keretes NB kaptáraim vannak(kétfelé választva, így  kettő 12keretes család fér bele), elég kevés hely marad nekik mézet gyűjteni, ha jövőre nem csinálok a nagycsaládokból min. kettőt-kettőt. Meg hát most szaporítani szeretném az állományt elsősorban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #298 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 16:15:57 »

Mi tavasszal inkább összerakni szoktuk, hogy inkább kevesebb legyen, de erős, mert az tud akácot hordani.
Aztán akác alatt lehet őket szétszedni/röptetni/fejegetni.

De te tudod...
Kama-abból indultam ki, hogy idén tavasszal nem gyengültek le jelentősen a családok, és remélem, hogy most sem fognak. Így ha közvetlen akác előtt szétszedem őket, akkor van esélyük akácon fejlődni.
De ha van valamilyen ötleted, tanácsod, tapasztalatod, akkor légyszi' írd le, mert én még csak két éve kezdtem a méhészkedést és vajmi kevés gyakorlatom van benne. Tanulni tanultam róla egyetemen, de hát az nem éppen a pár családos kert-végi méhészkedésben kamatoztatható. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #299 Dátum: 2009. Szeptember 23. - 19:51:58 »

Mi tavasszal inkább összerakni szoktuk, hogy inkább kevesebb legyen, de erős, mert az tud akácot hordani.
Aztán akác alatt lehet őket szétszedni/röptetni/fejegetni.

De te tudod...
Kamával értek én is egyet tavasszal én is össze rakom, majd akác alatt vagy után egy kicsivel lehet böngészni rajokat.A telelésnél megmaradt bogár nem sokáig él tavasszal, egy bizonyos idő után majdnem repcén meglátod eltűnik a sok bogár, és ha kevés a nép kevés a fűtés arányosan kevés lesz a takart fiasítás ezért semmire nem mennek a méhek és még mézed sem lesz.Szerintem akácon szaporíts ha lehet , nem kell búsulni naprára már felerősödnek főleg ha van mit hordaniuk vagy esetleg kis pénz szánsz rájuk és eteted.

De majd látod Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: