Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238428 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Július 02. - 11:15:29 »

Most keresgélek Buckfast-ügyben, mert felkeltetted az érdeklődésem és az alábbi fórumon egész jó vita folyik róla:
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=3&t=176
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Július 02. - 11:17:19 »

Egész biztosan igazad van Girgesz.  Nálunk is a kis feketétől a nagy sárgáig minden van.
A tegnap fogott két raj közül , az egyiknél a dolgozók potrohának fele citromsárga.
Az anyát nem kerestem.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Július 02. - 11:29:28 »

Egész biztosan igazad van Girgesz.  Nálunk is a kis feketétől a nagy sárgáig minden van.
A tegnap fogott két raj közül , az egyiknél a dolgozók potrohának fele citromsárga.
Az anyát nem kerestem.

Végigolvastam a fórumokat és igen érdekes vitát tudtam végigkövetni(ami még folyik). Őszintén szólva én is a kísérletezés, az új utak keresését támogatom a hagyományos és értékes módszerek fenntartása mellett. Mindig is voltak/lesznek kísérletezőkedvű emberek -a méhészek között miért ne lennének. Én is szeretek mindennel kísérletezni, keresztezni, új módszereket kipróbálni.(Biztos vagyok benne, hogy a kereket és a lovaglást sem élsportoló találta fel.) Ezért nem értem azt az ellenállást amit ennek a fajnak a megjelenése okoz az általam feltett hivatkozásokon. Természetesen ezekkel csak úgy szabadna kísérletezni, ha rendesen elszeparált környezetben folytatnák le, de attól, hogy valaki próbálkozik, még nem kellene lefikázni.
Ráadásul van pár méhész közöttük, akik megfelelő tudásháttér nélkül dobálózik F1, F2, hibrid, genetikai leromlás, stb. szavakkal-jé, a méhészek között is van ilyen, nem csak a vadászok közt Nyihi.

Én kíváncsi vagyok erre a fajra is és az új eredményekre, ezért kíváncsi vagyok arra is, hogy Horrido mit ér el ezzel az új családdal. A részemről várom a beszámolókat! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Július 02. - 11:33:24 »

Olvasom én is ezeket a forumokat már régen, sőt a németeket is. Megoszlanak a vélemények itt nálunk.
A jó öreg krajnai méhünkhöz már sok ízben hoztak innen onnan anyákat, heréket. Az olasz méhből is jött bőven, azok is szép sárgák.
Meglátom mi lesz belőlük. Egy mézteret és műlépeket mindenesetre kaptak, had dolgozzanak.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Július 02. - 11:43:23 »

Ha jól termelnek , tavasszal megyünk bölcsőkért .  Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Július 02. - 11:44:44 »

Olvasom én is ezeket a forumokat már régen, sőt a németeket is. Megoszlanak a vélemények itt nálunk.
A jó öreg krajnai méhünkhöz már sok ízben hoztak innen onnan anyákat, heréket. Az olasz méhből is jött bőven, azok is szép sárgák.
Meglátom mi lesz belőlük. Egy mézteret és műlépeket mindenesetre kaptak, had dolgozzanak.
Üdv,H
Én eddig ezeket nem olvastam, csak a jegyzeteimből hallottam a Buckfastról.
Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak majd mutatni és esetleg milyen lesz a belőlük nevelt anya teljesítménye, tulajdonságai. Nagy kérés lenne, ha megkérnélek, hogy pár szóban/mondatban mindig térj ki rájuk, ha méhészkedsz(mi változott, mit mutatnak, hogy fejlődnek, stb.)? Nagyon érdekelne...

Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Július 02. - 11:48:50 »

Ha jól termelnek , tavasszal megyünk bölcsőkért .  Vigyorog


Ha többségében krajnai van Horridonak éscsak ez az egy családBuckfast(vagy annak már egy kereszteződése), akkor tuti, hogy az utódokmár F1 hibridek lesznek. A fórumokon megszólaló pár "genetikus" kijelentésével ellentétben viszont az megállapítható, hogy az F1 hibridek gyakran túlszárnyalják mindkét felmenő faj/fajta átlagát,de a gyengébbikét BIZTOSAN feljavítják(!)- a leromlás majd csak az F2-től következhet be jelentősen (kirívó esetek persze vannak, de ezek ritkán tapasztalhatóak csak). Ezért is vagyok kíváncsi a későbbiekben az eredményeikre.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Július 02. - 15:59:07 »

Édesapám szerzett egyszer valahonnét pár bukfaszti anyát.

Nahát olyat én még nem láttam!

Repcén (!!!!) kettő meg három méztér volt rajtuk (10 keretes hunor) és csak mentek, csak mentek mint a megszállottak.
Eszükbe se jutott rajozni, bölcsőt húzni.

Szerintem ezért is ellenzik annyira, mert iszonyú macerás lehet az anyanevelése (ha jól tudom többnyire mesterségesen termékenyítik meg). Nem mint a krajnainál, amelyik ha kell - ha nem építi a bölcsőket.

Aztán az utódok még jódarabig kivilágítottak a krajnai tömegből, de nem vettünk észre leromlást - vagy ami rosszabb volt, az ki lett selejtezve.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Július 02. - 23:58:32 »

Édesapám szerzett egyszer valahonnét pár bukfaszti anyát.

Nahát olyat én még nem láttam!

Repcén (!!!!) kettő meg három méztér volt rajtuk (10 keretes hunor) és csak mentek, csak mentek mint a megszállottak.
Eszükbe se jutott rajozni, bölcsőt húzni.

Szerintem ezért is ellenzik annyira, mert iszonyú macerás lehet az anyanevelése (ha jól tudom többnyire mesterségesen termékenyítik meg). Nem mint a krajnainál, amelyik ha kell - ha nem építi a bölcsőket.

Aztán az utódok még jódarabig kivilágítottak a krajnai tömegből, de nem vettünk észre leromlást - vagy ami rosszabb volt, az ki lett selejtezve.
Nem voltak vadabbak?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Július 03. - 07:46:49 »

Nem, sőt! Szelídebbek voltak, mint a többi.

Persze szúrni ugyanúgy tudtak, de inkább csak akkor ha odaszorította az ember valahova véletlenül. Az meg ugye érthető...  Bion
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Július 03. - 11:37:15 »

Édesapám szerzett egyszer valahonnét pár bukfaszti anyát.

Nahát olyat én még nem láttam!

Repcén (!!!!) kettő meg három méztér volt rajtuk (10 keretes hunor) és csak mentek, csak mentek mint a megszállottak.
Eszükbe se jutott rajozni, bölcsőt húzni.

Szerintem ezért is ellenzik annyira, mert iszonyú macerás lehet az anyanevelése (ha jól tudom többnyire mesterségesen termékenyítik meg). Nem mint a krajnainál, amelyik ha kell - ha nem építi a bölcsőket.

Aztán az utódok még jódarabig kivilágítottak a krajnai tömegből, de nem vettünk észre leromlást - vagy ami rosszabb volt, az ki lett selejtezve.

No ippen eme jótékony tulajdonságai miatt tenyésztették ki a távoli Ámerikában... Nagy munkabírás és hordási hajlam, jó építő, nem rajzik, nem rabol és nagyon békés.
Aztán, mint minden hibrid, néhány generáció után visszaadja ezeket a tulajdonságokat.... Azért megy az intenzív anyatenyésztés. Ha anyát kell váltani csak anyneveldéből tudsz beszerezni. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Július 03. - 12:09:47 »

Ha nem hajlandó a rajzásra , akkor honnét szedünk belőle bölcsőt ?  Fejvakarás
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Július 03. - 12:21:22 »

Álca áthelyezéssel bármikor lehet anyát nevelni. A kikelt szűzanyák meg úgyis kiszállnak párzani, de hogy mivel fognak bepározni azt nem lehet tudni. A tiszta fajt csak pároztató szigeteken lehet fenntartani ahol messze a szárazföldtől röpkörzeten kívül történik a pároztatás erre kijelölt apacsaládokkal.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Július 03. - 12:29:47 »

Vagy mesterséges megtermékenyítés.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
puska6
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Július 09. - 06:16:41 »

Méhésztársak ki mit tud a felvásárlási árakról??
régen jártam-e vidéken
ez évi kihozatal:repce 10kg/cs
                      akác 37kg/cs
                      ámor 2 !!kg
ámor után etetés a napraforgóig amit most szépen hordanak. A téli takarmány már biztos hogy elvétel lesz-e nem tudom még saccolni sem
kinek mi a tapasztalata a napraforgón telelésről                       
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: