Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238095 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Február 09. - 14:40:02 »

Közben a másik kérdéseidre nem válaszoltam. Itathatsz de csak már jó időben. A gyengék ha megérik az állandó kirepülés idejét akkor már általában megmaradnak. Az, hogy mekkorára fejlődnek fel meg mikorra az erősségüktől függ. Áprílisban lehet őket erős családból kisegíteni.

Köszi!-ezt nem tudtam(mármint az itatást, hogy ilyenkor nem szabad.). Akkor a hétvégén készítek pár lepényt.
Remélem megmarad az a család-késő őszre már mutatott készséget a megmaradásra, de akkor a tél előtt voltunk még... most, hogy láttam őket repkedni, nagyon  nem örülnék neki, ha most pusztulnának ki.
Tavasszal meg egy csomó gyümölcsfa(sok gyümölcsfája van apumnak is, nekem is, a szomszédoknak is és már le van beszélve, hogy mikor nem permetezünk Bion) ,később meg akác várja őket-az udvar mögött már erdő van Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Február 09. - 16:10:33 »

Sziasztok
Örömmel látom , hogy itt méhészek is vannak.  Vigyorog
Én is próbálkozom , a barátommal ketten méhészkedünk. jelenleg 11 hunor rakodó , és 12 Magyar Bálint féle kaptárban vannak méhek.
Az M.B. fészken M.B. félkeret hizlalt méztér van.
megkérdezném , Ti mikor kezditek az atkairtást? és mivel? én tak-tikot használtam az ősszel.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Február 09. - 22:30:40 »

Remélem megmarad az a család-késő őszre már mutatott készséget a megmaradásra, de akkor a tél előtt voltunk még... most, hogy láttam őket repkedni, nagyon  nem örülnék neki, ha most pusztulnának ki.

Most figyelj oda rájuk, hogy el ne fogyjon a fejük fölül a kaja (cukorlepény!)
Kisebb családnál hamarabb lehet gond. Ha még tartósabb lesz a hideg, akkor a megindult fiasítás miatt most fog hirtelen megcsappanni a tartalékuk. Ezt kell pótolni.
Ja és nem elég ha a keret másik oldalában vagy a szomszéd keretben van élelem, mert hidegben nem tudnak érte átmenni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Február 10. - 09:47:13 »

Sziasztok
Teleltetett valaki kemény cukorlepényen?
Nemrég láttam egy ismerősnél , a téli mézkészlet mellé rak be , kb 2 kilónyi kemény lepényt.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Február 10. - 09:54:01 »

Sziasztok
Teleltetett valaki kemény cukorlepényen?
Nemrég láttam egy ismerősnél , a téli mézkészlet mellé rak be , kb 2 kilónyi kemény lepényt.

Szerintem fölösleges.
A kemény lepény oldásához víz kell, ahhoz meg télen nem nagyon jutnak hozzá.

Télire föl kell etetni becsületesen, aztán ha tavasszal fogytán a kaja, vagy gyógyszert kell bevinni, akkor jöhet a cukorlepény.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Február 10. - 11:05:41 »

gondolod , hogy nem tudják elnyalogatni?
azt mondja , neki tavaszra elfogy , ha népes a család.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Február 10. - 14:06:18 »

gondolod , hogy nem tudják elnyalogatni?
azt mondja , neki tavaszra elfogy , ha népes a család.
El elfogy, de szvsz sokkal több energiát visz, mint amit hoz.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Február 12. - 09:22:20 »

Szia Girgi!

A méhesed melletti szabad területet én ezzel a növénnyel ültetném be.:

Egy-két hete kezdett el virágozni és még egy jó hónapig virágzik. Nagyon jól mézel és virágport is ad bőven.
Különösen fontos a mostani, telelés előtti ínséges legelőn.
Nevét nem tudom, de irdatlan szapora.

Megkérdeztem egy barátomat , mi lehet ez?

ártéri japánkeserűfű. Finoman szólva nem javasolja.  Azt mondja mindent elfújt, és nem nem lehet megállítani. felszedi a betont is.
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81rt%C3%A9ri_jap%C3%A1nkeser%C5%B1f%C5%B1
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Február 12. - 09:47:26 »

Megkérdeztem egy barátomat , mi lehet ez?

ártéri japánkeserűfű. Finoman szólva nem javasolja.  Azt mondja mindent elfújt, és nem nem lehet megállítani. felszedi a betont is.
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81rt%C3%A9ri_jap%C3%A1nkeser%C5%B1f%C5%B1

Talán elfojt. Ami mindent elfújt, az a hétvégi szél volt.  Wave

Egyébként a nevét nem tudtam, de tény, hogy nagyon agresszíven terjedő, szinte kiirthatatlan növény.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Február 12. - 10:47:25 »

Megkérdeztem egy barátomat , mi lehet ez?

ártéri japánkeserűfű. Finoman szólva nem javasolja.  Azt mondja mindent elfújt, és nem nem lehet megállítani. felszedi a betont is.
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81rt%C3%A9ri_jap%C3%A1nkeser%C5%B1f%C5%B1

Hát, nálunk csak elfér majd valahogy a szintén agresszívan terjedő lilaakác és az akácerdő közötti 10m széles sávban Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Február 12. - 10:50:53 »

Hát, nálunk csak elfér majd valahogy a szintén agresszívan terjedő lilaakác és az akácerdő közötti 10m széles sávban Vigyorog
Kíváncsi leszek, hogy melyik lesz az erősebb az akác vagy ez a japán keserűfű! Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Február 12. - 11:07:13 »

Kíváncsi leszek, hogy melyik lesz az erősebb az akác vagy ez a japán keserűfű! Vigyorog
A csicsóka. Legalábbis eddig azzal szorítottuk vissza a kertbe betörni próbáló lilaakácot. A kerítés mellé ültettünk 1,5m széles csíkban 3 sor csicsókát és azon belül már csak itt-ott fordul elő lilaakác, míg előtte évente fel kellett csákányozni a kert végét.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Február 12. - 13:19:00 »

Hát, nálunk csak elfér majd valahogy a szintén agresszívan terjedő lilaakác és az akácerdő közötti 10m széles sávban Vigyorog
Azért sokat ne várj tőle. Szerintem 10méteres sáv , csak arra elég h. megszagolják a méhek.
Nagyon jól mézelő facéliára is , csak 20 családot ajánlanak hektáronként.
Ezt a növényt nem ismerem, de biztos nem mézel úgy , mint a facélia.
Különben a leleményes magyar , betelepített volna mindent. Agresszív fajta gyanánt, tele lenne az ország.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Február 12. - 15:12:41 »

Azért sokat ne várj tőle. Szerintem 10méteres sáv , csak arra elég h. megszagolják a méhek.
Nagyon jól mézelő facéliára is , csak 20 családot ajánlanak hektáronként.
Ezt a növényt nem ismerem, de biztos nem mézel úgy , mint a facélia.
Különben a leleményes magyar , betelepített volna mindent. Agresszív fajta gyanánt, tele lenne az ország.
Már a kép alatt írtam, hogy azért szeretik itt nálunk a méhészek, mert augusztustól-október végéig stabil nektár és virágporhozama van. Jó meleg őszvégi napokon olyan az illata, mintha virágzó akácosban állnál, és a bogarak is úgy zúgnak rajta.
Ha nem ismered honnan tudod hogyan mézel? És mit vársz a facéliától ősszel? Fejvakarás Tudjuk, hogy nyár derekán is a legszeszélyesebb mézelő növényünk.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Február 12. - 15:27:24 »

Már a kép alatt írtam, hogy azért szeretik itt nálunk a méhészek, mert augusztustól-október végéig stabil nektár és virágporhozama van. Jó meleg őszvégi napokon olyan az illata, mintha virágzó akácosban állnál, és a bogarak is úgy zúgnak rajta.
Ha nem ismered honnan tudod hogyan mézel? És mit vársz a facéliától ősszel? Fejvakarás Tudjuk, hogy nyár derekán is a legszeszélyesebb mézelő növényünk.
Üdv,H

A keserűfűről olvastam , hogy mézel . felraktam egy linket is , kissé zavaros lett.
A facéliától sokat várok  Vigyorog.  a másodvirágzáson voltam. azon teleltetek.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: