Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238188 alkalommal)
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 19:50:05 »

Szia Girgesz!

Az, hogy egy család gyengébb mint a másik, attól ne ess kétségbe, ilyen mindig lesz! Ha tényleg annyira gyenge, akkor egyesítsd egy másikkal, de szerintem erősen takarva kihúzhatja a telet és tartaléknak jó lesz! Az anyát cseréld jövőre!
Szerintem nem egyedi eset az, amivel küzdesz. Én azt tapasztalom, hogy a jelenlegi népesség sokkal gyengébb, mint lenni szokott (bár sokkal jobb, mint tavaly ilyenkor). Mindent ugyanúgy teszek, tettem, mint máskor, mégis kevesebb a nép, gyorsan leálltak az anyák, pedig július közepe óta etettem. Atka szint nem vészes, nem ez az oka, vegyszerezés a közelben nem volt. Tavaly tapasztaltam először ilyet, szerintem az aszály játszik közre ebben, mert kevés a beérkező virágpor. Ez valószínűleg lokális probléma, de tavaly olyan gyenge volt a betelelés, hogy a termelő családok számát tavasszal harmadolnom kellett. Nem elpusztultak, csak annyira legyengültek, hogy egymagukban nem termeltek volna semmit. A gyengébb családjaimmal megint baj lesz azt hiszem, pedig ez az augusztust kivéve nem volt egy rossz év. De ezt majd meglátjuk jövő tavasszal.
Ha nosema ellen elfogadsz egy tanácsot: Építtess sokat, öreg lépeket olvaszd ki, fészekbe sok fiatal lépet tegyél és azon teleltess! Drasztikusan csökkenthető a fertőzés esélye vele, ráadásul a családnak is jót tesz az építés.

Üdv:
Gábor
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 10:13:50 »

Köszönöm a tanácsokat!

Most már használok Méhpatikát is és rendeltem kifejezetten nosema ellen is gyógyszert-bár úgy látom az etetéseknél, hogy megállt a fogyás. Csak sajnos annyira legyengült a család, hogy már a hullákat sem hordják ki és őrt sem állítanak a bejárathoz. Nem tudom mi lesz velük. Egyesíteni nem akarom másik családdal, nehogy fertőzés legyen a vége. Inkább pátyolgatom egy kicsit jobban és télre jól betakarom a kaptárt. Ha kihúzza a család tavaszig, akkor talán lesz belőle valami. Remény azét van, mert ha nézem a hordást, akkor látni, hogy főleg virágport hordanak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. December 09. - 15:57:52 »

De kár, hogy ilyen nagy itt a pangás........
Igaz, nem éppen a méhész-szezon közepén vagyunk..... Szomorú
Azért a méhész nem pihen most sem. Kaptárjavítás üzemben vagyok. Esetleg még valaki?  ???
Naplózva

Dávid
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. December 10. - 21:59:34 »

Mostanában én is a Család  kaptárját javítgatom.! Vigyorog

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. December 11. - 07:25:37 »

Mostanában én is a Család  kaptárját javítgatom.! Vigyorog

 Wave

 Emelem
Legalább valaki van még így rajtam kívül....  Taps
 Vigyorog
Naplózva

Dávid
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Január 21. - 10:06:54 »

Nem tudjátok, hogy az OMME honlapján futó fórum helyett van-e valahol új méhészforum?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Január 21. - 10:28:07 »

Nem tudjátok, hogy az OMME honlapján futó fórum helyett van-e valahol új méhészforum?
Hú, én valahol találtam nem olyan régen egyet, de nem emlékszem pontosan rá, hogy hol. Utánanézek és ha megvan, akkor közzéteszem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Február 09. - 10:43:00 »

A hétvégi jó időben már lehetett látni egy kis mozgolódást, de ez a havazás visszakényszerítette a méheket a kaptárba. Mennyire árt nekik ez az ingadozás? Nem kell őket etetni ilyenkor?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Február 09. - 13:10:03 »

A hétvégi jó időben már lehetett látni egy kis mozgolódást, de ez a havazás visszakényszerítette a méheket a kaptárba. Mennyire árt nekik ez az ingadozás? Nem kell őket etetni ilyenkor?
Hát én nem piszkálom őket, de nem árt belepillantani egybe-egybe, hogy állnak kajával. Már kell, hogy legyen fiasításnak is ilyenkor, fogy a tartalék.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Február 09. - 13:10:56 »

Megtaláltam az új fórumot!  Ördög Ördög   http://www.nabis3.fw.hu/forum/
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Február 09. - 13:28:00 »

Hát én nem piszkálom őket, de nem árt belepillantani egybe-egybe, hogy állnak kajával. Már kell, hogy legyen fiasításnak is ilyenkor, fogy a tartalék.
Én nem mertem még megbolygatni őket-csak nézegettem, ahogy nagyjából 5 percenként mindhárom család kaptárjából ki-kirepül egy dolgozó. Az etetésen azért gondolkodtam el, mert ilyenkor a melegben gondolom jobban megmozdulnak, esznek, pótolják az elveszített tartalékokat,stb. és aztán ha bejön a hideg, akkorra megcsappan a készlet. Előfordulhat ilyen?

Megnézni meg nem akarom őket addig, amíg kicsit újra fel nem melegszik az idő, mert nem tudom, hogy mennyire tetszene nekik egy szellőztetés.

Nálad volt valami mozgás?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Február 09. - 13:43:24 »

Én nem mertem még megbolygatni őket-csak nézegettem, ahogy nagyjából 5 percenként mindhárom család kaptárjából ki-kirepül egy dolgozó. Az etetésen azért gondolkodtam el, mert ilyenkor a melegben gondolom jobban megmozdulnak, esznek, pótolják az elveszített tartalékokat,stb. és aztán ha bejön a hideg, akkorra megcsappan a készlet. Előfordulhat ilyen?

Megnézni meg nem akarom őket addig, amíg kicsit újra fel nem melegszik az idő, mert nem tudom, hogy mennyire tetszene nekik egy szellőztetés.

Nálad volt valami mozgás?

Szia GIrgi!

Én is kint voltam vasárnap délután. Repültek szépen a jó időben. Jó volt ez tisztulásra. 12 fok alatt nem ajánlott kaptárt bontani mert könnyen kihűl a fias. Ilyenkor már van mindenhol általában. Ha kirepülnek már látni vízen is méhet ez annak a jele. Ha ősszel volt legalább15 kiló mézük akkor nem kell etetni. Ha szűken voltak kajával akkor adjál nekik cukorlepényt a keretek tetején.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Február 09. - 14:14:30 »

Szia GIrgi!

Én is kint voltam vasárnap délután. Repültek szépen a jó időben. Jó volt ez tisztulásra. 12 fok alatt nem ajánlott kaptárt bontani mert könnyen kihűl a fias. Ilyenkor már van mindenhol általában. Ha kirepülnek már látni vízen is méhet ez annak a jele. Ha ősszel volt legalább15 kiló mézük akkor nem kell etetni. Ha szűken voltak kajával akkor adjál nekik cukorlepényt a keretek tetején.

Az 1:1-es oldattal történő itatás nem jó ilyenkor? Mert a szomszéd öreg, aki méhészkedni tanít olyan etetőket készített,hogy ki kell venni egy keretet, annak a helyére befér az etető, amibe 1l ilyen oldat fér  be egyszerre.Egész ősszel így etettünk-és a Méhpatika is jól adagolható ezzel a megoldással.
Tényleg: tavaszra itassak méhpatikát?

Ja és a gyenge családról egy hír: tőlük is láttam kirepülni méheket-úgy néz ki túlélik a telet.Hátha tavasszal meg tudnak erősödni.Mik az esélyeik ilyenkor?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Február 09. - 14:27:12 »

Itatni nem szabad ilyenkor mert nem tudják beérlelni a mézet. Az érlelés nagyon igénybe veszi őket és tönkre megy a család vagy ha hideg lesz akkor csak berakják a szirupot és az beerjed. Híg élelmet csak akkor lehet adni amikor már meleg van és rendszeresen járnak ki. Most csak lepényt. Porcukrot keverj össze mézzel de csak olyan arányban, hogy jó kemény legyen mert a puha a keretek közé folyik. Ebbe rakhatsz kiegészítőket ha akarsz. Terménydarálóval meg lehet darálni nem kell külön porcukrot venni mert az drága. Legalább kilós adagot adj egy családnak, ha elhordták jöhet a következő. Rakd egy nylon zacskóba ellapítod és vágj ki a  közepén egy két centi széles csíkot ezen fognak bejárni. Ezt keresztbe rakd a keretekre a család fölé.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Február 09. - 14:31:39 »

Az 1:1-es oldattal történő itatás nem jó ilyenkor? Mert a szomszéd öreg, aki méhészkedni tanít olyan etetőket készített,hogy ki kell venni egy keretet, annak a helyére befér az etető, amibe 1l ilyen oldat fér  be egyszerre.Egész ősszel így etettünk-és a Méhpatika is jól adagolható ezzel a megoldással.
Tényleg: tavaszra itassak méhpatikát?

Ja és a gyenge családról egy hír: tőlük is láttam kirepülni méheket-úgy néz ki túlélik a telet.Hátha tavasszal meg tudnak erősödni.Mik az esélyeik ilyenkor?

Közben a másik kérdéseidre nem válaszoltam. Itathatsz de csak már jó időben. A gyengék ha megérik az állandó kirepülés idejét akkor már általában megmaradnak. Az, hogy mekkorára fejlődnek fel meg mikorra az erősségüktől függ. Áprílisban lehet őket erős családból kisegíteni.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: