Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238062 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1815 Dátum: 2021. November 26. - 08:09:20 »

Ez a "termelői" ez a silány de legalább túlárazott portéka védjegye lett az utóbbi időben. Legtöbb esetben köze nincs azokhoz, akik megtermelik.

A másik két varázsszó még a házi és a kézműves.
 Rííí

Párszor voltam ilyen "termelői" piacon.
Mindig az fogalmazódott meg bennem, hogy kéne zacskózni valami szart, ráírni, hogy "termelői kézműves gyerekszar"
Beárazni jó drágára, hogy lássák, hogy menő...

Szerintem vinnék...  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1816 Dátum: 2021. November 26. - 09:26:28 »


A méh szúr. Különösen kedveli a parfümmel, hajlakkal, meg egyéb kenceficékkel bőségesen ellátott személyeket.
Aha...akkor már értem, miért nem lakkozod mostanában a hajad...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1817 Dátum: 2021. November 26. - 22:00:28 »

Valóban az ismeretségre (személyes, vagy jó ismerős ajànlàsa) és a sokéves kapcsolat a legbiztosabb, ha jó termelői terméket szeretne az ember...
Én pl. szinte csak ajánlás útján (engem ajánlanak a meglévő, jól ismert vevőim) szoktam eladni mindent, amit a kis csalàdi gazdaságban előállítunk: legyen az méz, gyümölcs, állat vagy valami disznóság. Mindig azt szoktam mondani -régi és új vevőnek is-, hogy jöjjön el bármikor, nézze meg, mit hogyan csinálok, hogy néz ki, mit használok fel az előállításhoz és ha szimpatikus, akkor vásároljon. Ilyenkor szokták látni, hogy magunknak is ugyanabból a hordóból csapolom a mézet, amiből nemi is mérek, vagy látja, hogy tényleg abból a kolbászból vágok kóstolót, ami mellől leakasztom az eladásra szántat is. Szerintem kicsiben ezt csak így lehet és érdemes csinálni. Mert oehet rizikózni, de a rossz hír falun jobban gerjed, mint a jó! Kacsint Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1818 Dátum: 2021. December 15. - 06:14:42 »

https://haszon.hu/megkeresni/fogyasztovedelem/meheszet-mez-hamisitas
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1819 Dátum: 2022. Január 01. - 09:03:53 »

Tegnap, kora délután nagy repülés volt, csak úgy hemzsegett a méh a kijáróban.

Olvasom a napokban a Méhészújságot. Aszongya' valamelyik méhész, hogy ő méhészmester, meg oktató, 2013-ban kezdett el bogarászni. Be is csuktam mindjárt a folyóiratot. Komolyan mondom, meghülyült az egész világ.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1820 Dátum: 2022. Január 01. - 15:05:06 »

Aszongya' valamelyik méhész, hogy ő méhészmester, meg oktató, 2013-ban kezdett el bogarászni. Be is csuktam mindjárt a folyóiratot. Komolyan mondom, meghülyült az egész világ.

Apu szokta emlegetni egy idősebb (azóta gondolom néhai) méhész mondását, miszerint az a baj a méhészettel, hogy a méhésznek legjobb esetben is csak (!!!) 40 körüli akácvirágzása van tapasztalatot gyűjteni.
Mindig mindegyik más, más a tavasz, más a fejlődés, más az időjárás a virágzás alatt, stb.-stb.
Aztán mire ebből leszűr valamit, addigra már éppen kifelé megy a méhészkedésből.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1821 Dátum: 2022. Január 01. - 15:23:50 »

hogy ő méhészmester, meg oktató,
Hogy a közhelyszótárból idézzek, "aki nem tudja, tanítja"... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1822 Dátum: 2022. Január 01. - 15:54:17 »

Hogy a közhelyszótárból idézzek, "aki nem tudja, tanítja"... Wave
Drága jó apósom most építi le a méhészetet, kb. 50 év bogarászás után. Talán 10 kaptár marad még, a családi szükséglet kielégítésére,
meg azért, hogy legálisan léphessen be a kocsmába 1-1 hosszúlépésre a bogarakhoz menet-jövet🤣
Azt mondta, hogy most már elég sokmindent tud a méhekről, de csak azért, mert néha csinált olyan egetverő hülyeségeket,
amiknek a tanulságát nem lehet elfelejteni😁
De szerinte ez még mindig semmi ahhoz, amennyit még tanulhatna, ha még 50 éven át csinálhatná❤
Nagyon szeretem az öreget, egyszerű kisgazdálkodóként példaszerű alázattal áll az egész élethez és a természethez.

Nem úgy, mint egy jó 30-as fiatalember, aki nálam látott először 10 évvel ezelőtt vadászpuskát.
Majd behugyozott izgalmába, mikor kinyitottam neki a fegyverszekrényt, és még lőhetett is a kis 22-es magnummal.
Aztán pár év múlva levizsgázott, és '17 óta már területes tag.
Minap meg olyan oktatást tartott nekem arról, hogy az én generációm mi mindent elbaszott már a vadgazdálkodásban,
és a legjobb lenne ha nem csinálnánk több kárt és önként átadnánk nekik a vadászat és a társaságok irányítását.
Ja, természetesen én is egy ostoba kerékkötő vagyok és nagyon meg fogom még bánni azt, hogy pl. a társaságunkban
kizárással szankcionálnánk, ha valaki éjjellátó kütyüvel nagyvadat lőne, ha történne ilyen.
Irígylem a széleslátókörű tévedhetetlenséget az ilyenektől, amivel ekkora magabiztossággal képesek 5 év tapasztalattal a hátuk mögött ítélkezni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1823 Dátum: 2022. Január 01. - 16:59:52 »

Apu szokta emlegetni egy idősebb (azóta gondolom néhai) méhész mondását, miszerint az a baj a méhészettel, hogy a méhésznek legjobb esetben is csak (!!!) 40 körüli akácvirágzása van tapasztalatot gyűjteni.
Mindig mindegyik más, más a tavasz, más a fejlődés, más az időjárás a virágzás alatt, stb.-stb.
Aztán mire ebből leszűr valamit, addigra már éppen kifelé megy a méhészkedésből.

Mi is 2013-ban kezdtük, mostanra talán eljutottunk oda, hogy időnként tudunk kérdezni. No, de oktatni.... Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1824 Dátum: 2022. Január 01. - 17:02:50 »


Minap meg olyan oktatást tartott nekem arról, hogy az én generációm mi mindent elbaszott már a vadgazdálkodásban,
és a legjobb lenne ha nem csinálnánk több kárt és önként átadnánk nekik a vadászat és a társaságok irányítását.


Jó a párhuzam. Nekem a "minden vadam tűzben rogyott" felkiáltás jutott eszembe, olvasván az újságot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1825 Dátum: 2022. Január 01. - 17:32:47 »

Mert begyepesedett vénemberek vagytok, fogalmatok sincs a fiatalok "rapid" tanulásárólási módszeréről.
Ismert F&H-os horgász észosztó, miután kirúgták a csatornáról, akkor tette le a vadászvizsgát, mikor én a technikusit végeztem. Meglepetésemre, néhány hónap után a Nimródnál osztotta az észt, vadászatról.
Kisebb társaságba, libázásról volt szó, kialakult némi vita miután egy kedves vadásztársunk kifejtette a teljesen ellentétes véleményét. Megkérdeztem, hány libát lőtt életébe, monda hogy Ő már legalább tizet.
Csendesen jegyeztem meg, hogy én 40-50-et szoktam évente.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1826 Dátum: 2022. Január 01. - 19:32:31 »


Ismert F&H-os horgász észosztó, miután kirúgták a csatornáról, akkor tette le a vadászvizsgát, mikor én a technikusit végeztem. Meglepetésemre, néhány hónap után a Nimródnál osztotta az észt, vadászatról.
LT?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1827 Dátum: 2022. Január 01. - 19:52:14 »

LT?
Igen.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1828 Dátum: 2022. április 24. - 07:17:20 »

https://berek.hu/2022/04/24/hungarikum-film-keszult-az-akacrol/

Zalában, a déli oldalakon 1-1.5 cm az akácvirág bimbó.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1829 Dátum: 2022. Május 09. - 06:43:23 »

https://www.agroinform.hu/gazdasag/bajban-a-meheszek-megviselte-a-hazai-mehallomanyt-a-tel-56211-001?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.agroinform.hu%2F&utm_medium=email&utm_campaign=%F0%9F%9A%9C%20Alkatr%C3%A9szhi%C3%A1ny%3B%20prim%C5%91rd%C3%B6mping%20&lAnalyticId=2089&lAnalyticU=128696&lAnalyticL=https%3A%2F%2Fwww.agroinform.hu%2Fgazdasag%2Fbajban-a-meheszek-megviselte-a-hazai-mehallomanyt-a-tel-56211-001&fbclid=IwAR3O_OSzL_cmuIbeRq2HGLEKCQq-4CTLdWc1knpbbc4Sr_4PViGq77jIY_A


Virágzik a repce, a hárs - az akác virágzása május második hetétől várható.

Aha....
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: