Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238051 alkalommal)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1680 Dátum: 2021. Február 05. - 18:40:21 »

Helló!

Február 7.-én vasárnap, reggel 8-10-ig Győri Sándor Köröstarcsai műlépkészítő, a Szolnoki tesco parkolóban, műlép árusítást tart. Viasz-műlép cserére is van lehetőség. Érdemes azonban telefonon egyeztetni vele, főleg ha nagyobb tételről van szó. Talán jól jöhet valakinek.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1681 Dátum: 2021. Március 15. - 18:23:14 »

Végigértünk ma az átnézéssel.
7 család pusztult el a 200 valahányból
3 már novemberben éhen halt rablás miatt, ezt már tudtuk.
Hármat a közelmúltban raboltak ki, feltételezem, hogy anyátlanná váltak.
Egy a télen hullott le, ennek nem tudjuk az okát.

Ami megmaradt, az elég szép, jellemzően 3-4 kereten van kiterjedt fiasítás, elégségesnek tűnik a megmaradt téli méztartalék is.

A mogyoró lement, a füzek teljes virágban, a héten ki fog virágozni a mirabolán szilva, igencsak duzzadnak a kökény bimbói is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1682 Dátum: 2021. Március 15. - 22:18:57 »

Végigértünk ma az átnézéssel.
7 család pusztult el a 200 valahányból......


200 családdal azért nem unatkoztok!



Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1683 Dátum: 2021. Március 16. - 06:30:07 »

200 családdal azért nem unatkoztok!

Márciustól szeptemberig nagyjából minden délutánra és hétvégére megvan a kötött program.
De - egyelőre - élvezzük.
Legalább olyan "ronda mánia" tud lenni ez is, mint a vadászat. Sőt, talán még olyanabb.
Ha belépünk a méhes kapuján, kisöprődik az agyunkból minden más hülyeség, ez a tevékenység teljes odafigyelést igényel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1684 Dátum: 2021. Március 16. - 09:09:30 »

A méhész, akihez elszegődtem kezdőként öt éve, miután elmesélem neki, hogy van egy pár hobbim. Vadászat, horgászat, íjászat, azt mondta, ezután csak egy lesz. Gondolom is magamban, hogy majd tudom én azt! 2020-ban vadászattal töltött napok (éjszakai vadkárelhárítás) kettő nap. Horgászata eltöltött napok száma, három, de igazából ez csak egy pár óra volt, mert pergettem. Íjászat, egyszer volt, ősszel.  Vállat von
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1685 Dátum: 2021. Március 17. - 07:58:57 »

A méhész, akihez elszegődtem kezdőként öt éve, miután elmesélem neki, hogy van egy pár hobbim. Vadászat, horgászat, íjászat, azt mondta, ezután csak egy lesz. Gondolom is magamban, hogy majd tudom én azt! 2020-ban vadászattal töltött napok (éjszakai vadkárelhárítás) kettő nap. Horgászata eltöltött napok száma, három, de igazából ez csak egy pár óra volt, mert pergettem. Íjászat, egyszer volt, ősszel.  Vállat von
Csak annyi a különbség, hogy a méhészet hozza a bevételt, míg a többi csak kiadással jár. Az olyan hobbit mindenki szívesebben műveli, ami anyagi haszonnal jár!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1686 Dátum: 2021. Március 17. - 08:56:06 »

Csak annyi a különbség, hogy a méhészet hozza a bevételt, míg a többi csak kiadással jár. Az olyan hobbit mindenki szívesebben műveli, ami anyagi haszonnal jár!

Nagyon sok mindenek kell klappolni ahhoz, hogy jövedelmet hozzon.
Gazdaságossági oldalról megközelítve azt szoktam mondani, hogy aránylag csekély befektetés szükséges az elindításához és működtetéséhez bármely más mezőgazdasági tevékenységhez viszonyítva.
Másrészről viszont komoly szakértelem kell és nagyon nagy szerepet játszik a szerencsefaktor. Annak a bizonyos május elejei két hétnek az időjárása.
Ha az kiesik, nincs értékelhető jövedelem, igaz, hogy nincs nagy bukta sem, mert nem kellett beletenni talajmunkát, vetőmagot, műtrágyát.
Ha egy szántóföldi növénytermesztőnek - mondjuk egy extrém száraz nyár esetén - egy teljes évi kukoricatermése kiesik, az jó eséllyel fejre áll.
Ha a méhésznek esik ki egy akác szezon, ő az éves munkáját bukja, meg némi járulékos költséget, de semmiképpen sem a tervezett árbevétel, már költségként belerakott 80-90 százalékát.

A szakértelemről még annyit, hogy ez nagyon komoly agymunka. Nem véletlen, hogy a régi időkben is a pap, a nótárius, meg a patikaárus méhészkedett. Kicsit túlzás talán, de a méheket áruméz termelésre késztetni csak egy fokkal egyszerűbb mutatvány, mint a lovat rávenni a hátúszásra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1687 Dátum: 2021. Március 31. - 11:04:41 »

https://www.origo.hu/gazdasag/20210326-mez-vegan-etikus-gazdasag.html


"A kereskedelmi méhészet egyetlen méhfajt, a mézelő méheket részesíti előnyben az egész világon, hogy a növekvő mézigényt kielégítse. Így azok kiszorítják a vad és őshonos méhfajokat."


Aki ekkora baromságot leír, az vagy komplett idióta, vagy velejéig romlott hazudozó. A mézelő méh nem szorít ki senkit. Sokat figyeltem a méhek munkáját a virágokon. Soha nem tapasztaltam olyat, hogy egymást, vagy más rovart "lelökdöstek" volna a virágról. Ha foglalt a virág, keres másikat.
A más méhfajokat a növénytermelésben használt vegyszerek "szorítják ki".


"...az ilyen, és ehhez hasonló etikus termékek mindenképpen közelebb viszik az emberiséget a fenntarthatóbb gazdálkodás felé."

Mint pl. a műtej, a műhús, a műfasz, meg a guminő. Az a legdöbbenetesebb az egészben, hogy még meg is magyarázzák, hogy etikus, meg fenntartható. Mert hogy ez ám a vezérlőelv! Nem a kevés munkával nagy haszon!

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1688 Dátum: 2021. Március 31. - 12:27:51 »

https://www.origo.hu/gazdasag/20210326-mez-vegan-etikus-gazdasag.html


"A kereskedelmi méhészet egyetlen méhfajt, a mézelő méheket részesíti előnyben az egész világon, hogy a növekvő mézigényt kielégítse. Így azok kiszorítják a vad és őshonos méhfajokat."


Aki ekkora baromságot leír, az vagy komplett idióta, vagy velejéig romlott hazudozó. A mézelő méh nem szorít ki senkit. Sokat figyeltem a méhek munkáját a virágokon. Soha nem tapasztaltam olyat, hogy egymást, vagy más rovart "lelökdöstek" volna a virágról. Ha foglalt a virág, keres másikat.
A más méhfajokat a növénytermelésben használt vegyszerek "szorítják ki".


"...az ilyen, és ehhez hasonló etikus termékek mindenképpen közelebb viszik az emberiséget a fenntarthatóbb gazdálkodás felé."

Mint pl. a műtej, a műhús, a műfasz, meg a guminő. Az a legdöbbenetesebb az egészben, hogy még meg is magyarázzák, hogy etikus, meg fenntartható. Mert hogy ez ám a vezérlőelv! Nem a kevés munkával nagy haszon!



Tényleg megérett a világ a pusztulásra
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1689 Dátum: 2021. Március 31. - 13:25:01 »

https://www.origo.hu/gazdasag/20210326-mez-vegan-etikus-gazdasag.html


"A kereskedelmi méhészet egyetlen méhfajt, a mézelő méheket részesíti előnyben az egész világon, hogy a növekvő mézigényt kielégítse. Így azok kiszorítják a vad és őshonos méhfajokat."


Aki ekkora baromságot leír, az vagy komplett idióta, vagy velejéig romlott hazudozó. A mézelő méh nem szorít ki senkit. Sokat figyeltem a méhek munkáját a virágokon. Soha nem tapasztaltam olyat, hogy egymást, vagy más rovart "lelökdöstek" volna a virágról. Ha foglalt a virág, keres másikat.
A más méhfajokat a növénytermelésben használt vegyszerek "szorítják ki".


"...az ilyen, és ehhez hasonló etikus termékek mindenképpen közelebb viszik az emberiséget a fenntarthatóbb gazdálkodás felé."

Mint pl. a műtej, a műhús, a műfasz, meg a guminő. Az a legdöbbenetesebb az egészben, hogy még meg is magyarázzák, hogy etikus, meg fenntartható. Mert hogy ez ám a vezérlőelv! Nem a kevés munkával nagy haszon!


Lajos,
Te origót olvasol? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1690 Dátum: 2021. Március 31. - 13:55:52 »

Lajos,
Te origót olvasol? Fejvakarás

A Kapu időnként elém dob ezt-azt.
Rendszerint az origós fejléc felbukkanásakor kilépek belőle, de mivel méhekről szólt, ezt elolvastam.
Talán nem is volt hiábavaló, mert ez a cikk eklatáns példája annak, hogy fényévekre vannak a valóságtól.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1691 Dátum: 2021. Március 31. - 20:39:09 »

Sosem gond az ha az ember megnézi a dolgokat más irányból is.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1692 Dátum: 2021. április 02. - 09:18:03 »

Sosem gond az ha az ember megnézi a dolgokat más irányból is.
A "más irány" és a hazugságokra épülő propagandafirkálmány nem ugyanaz. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1693 Dátum: 2021. április 02. - 12:00:13 »

A "más irány" és a hazugságokra épülő propagandafirkálmány nem ugyanaz. Nem

Ha véletlenül Freemail-t használsz, kilépéskor automatikusan az Origora dob, ha akarod ha nem. Ilyen és még hasonló trükkökkel az origo nézettsége jelentős, egyesek szerint ez sima árukapcsolás, mások szerint tisztességtelen piaci magatartás, mindenki eldöntheti magában melyik az igaz.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1694 Dátum: 2021. április 02. - 12:13:57 »

Ha véletlenül Freemail-t használsz, kilépéskor automatikusan az Origora dob, ha akarod ha nem. Ilyen és még hasonló trükkökkel az origo nézettsége jelentős, egyesek szerint ez sima árukapcsolás, mások szerint tisztességtelen piaci magatartás, mindenki eldöntheti magában melyik az igaz.
Talán ez azért van mert az Freemail-nek és az Origo-nak azonos a működtetője.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: