Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237988 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1665 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 21:40:26 »

Etess, irtsd az atkát, a többinek meg nincs jelentősége.  Kacsint
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1666 Dátum: 2020. Szeptember 24. - 09:57:09 »

Rettenetesnek nevezni a helyzetet azért nem egyéb, mint szenzáció hajhászás, de mindenesetre elgondolkoztató:

https://infostart.hu/gazdasag/2020/09/24/rettenetes-hirt-kozoltek-a-mezesek-egyben-figyelmeztetnek-is
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1667 Dátum: 2020. November 22. - 17:38:30 »

https://www.delmagyar.hu/kozelet/helyi-kozelet/jo-dolguk-lesz-a-meheknek-6986848/?fbclid=IwAR12LyCtsjb-OJQYqXaUxefX8a8tkwNwMys4q-u7kLRLO7wdNp0uvdZB0tA

"Hatalmas", 400 négyzetméteres méhlegelő.  Nooormalis?

Komolyan mondom, ez az egész ország egy komplett diliház. Szerencsére zárva vannak az "ajtók".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1668 Dátum: 2020. November 22. - 18:18:03 »

Majd legyomírtózzák azt, mert a megye összes méhecskéje ott lakmározik és öli közben a szerencsétlen embereket. Na meg akkor a mezőgazdasági dolgukat is, hogy végzik el, ha egy ilyen oroszországnyi területtel elvonják azokat az amúgy is lusta méheket.  Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1669 Dátum: 2020. November 29. - 13:04:25 »

Virágzik a mogyoró.... lassan a hóvirág is itt elöl a kertben.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1670 Dátum: 2020. November 29. - 14:05:26 »

Virágzik a mogyoró.... lassan a hóvirág is itt elöl a kertben.

Pedig az idén van egy érzésem, hogy belefulladunk még a hóba. Már a nagy számok törvénye alapján is, jönni kell a havas télnek. Egyszer..... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1671 Dátum: 2020. November 29. - 14:56:45 »

Pedig az idén van egy érzésem, hogy belefulladunk még a hóba. Már a nagy számok törvénye alapján is, jönni kell a havas télnek. Egyszer..... Ördög

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1672 Dátum: 2021. Január 06. - 18:24:04 »

Szia Lajos!

Igaz, hogy a felháborítóban említetted, de igencsak gondolatébresztő, hogy a hőkamerával az éjszakára kintragadt méhrajokra is lehet vadászni! Láttál vele rajt? Milyen külső hőmérséklet kell ahhoz, hogy látszódjon? Eddig is gondoltam már rá, hogy beruházok egyre, mert olvastam róla , hogy a rajozni készülő család is melegebb pár fokkal a többinél és ez látszik egy hőkamerán az este hűvösében, de hogyha a májusi, júniusi langyos estéken még a rajok is világítanak, akkor aztán rendesen beindul a bogár. Főleg úgy, hogy most hozza a futár a 3*14 fokos kitolható létrát, amit karácsonyra kértem a Jézuskától.  Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1673 Dátum: 2021. Január 07. - 06:47:05 »

Láttál vele rajt? Milyen külső hőmérséklet kell ahhoz, hogy látszódjon?

Nem láttam.
Említettem amott, hogy egyszer volt a kezemben, októberben, akkor meg már nem nagyon lógnak rajok a fán.
Láttam viszont vele villás faágak között alvó kisragadozót (nyest?,nyuszt?, tudja fene) egeret a mezőn, száz méternél messzebbről.
Feltételezem, hogy a 30 foknál melegebb, félvödörnyi méretű méhrajt messziről kiszúrod vele, ha nincs előtte teljesen összefüggő takarás.
Tavasszal majd kipróbálom.
Hozzáteszem, olcsóbb és kényelmesebb a méheket a kaptárban tartani, mint a fa tetejéről összeszedni, de baleset persze történhet. Azt kell mérlegelni, hogy megér-e a befogásból származó hozadék több százezres vagy milliós beruházást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1674 Dátum: 2021. Január 07. - 08:24:59 »

Nem láttam.
Említettem amott, hogy egyszer volt a kezemben, októberben, akkor meg már nem nagyon lógnak rajok a fán.
Láttam viszont vele villás faágak között alvó kisragadozót (nyest?,nyuszt?, tudja fene) egeret a mezőn, száz méternél messzebbről.
Feltételezem, hogy a 30 foknál melegebb, félvödörnyi méretű méhrajt messziről kiszúrod vele, ha nincs előtte teljesen összefüggő takarás.
Tavasszal majd kipróbálom.
Hozzáteszem, olcsóbb és kényelmesebb a méheket a kaptárban tartani, mint a fa tetejéről összeszedni, de baleset persze történhet. Azt kell mérlegelni, hogy megér-e a befogásból származó hozadék több százezres vagy milliós beruházást.
Igen
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 07. - 10:43:59 írta Pyrus » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1675 Dátum: 2021. Január 07. - 17:45:09 »

Teljesen egyetértek a méhek ideális helyével kapcsolatban!  Az éjjellátó meg valami használt kacat lenne, nem egy nagy beruházásra gondoltam. Kövesúttól távol eső helyen vannak a méheim és egy-két kényelmes szomszédomé is, akik tartós esőzés után megvárják míg felszárad a gát és autózható lesz. Ezt legfőképpen májusban szeretik csinálni, amikor a legkövérebb rajok szökdösnek. Ilyen napokon volt már három befogott rajom is. Ezek látott rajok voltak és ekkor gondoltam át, hogy mi lehet még a közelben, amit nem látok.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1676 Dátum: 2021. Január 07. - 17:49:28 »

Szia Lajos!

Igaz, hogy a felháborítóban említetted, de igencsak gondolatébresztő, hogy a hőkamerával az éjszakára kintragadt méhrajokra is lehet vadászni! Láttál vele rajt? Milyen külső hőmérséklet kell ahhoz, hogy látszódjon? Eddig is gondoltam már rá, hogy beruházok egyre, mert olvastam róla , hogy a rajozni készülő család is melegebb pár fokkal a többinél és ez látszik egy hőkamerán az este hűvösében, de hogyha a májusi, júniusi langyos estéken még a rajok is világítanak, akkor aztán rendesen beindul a bogár. Főleg úgy, hogy most hozza a futár a 3*14 fokos kitolható létrát, amit karácsonyra kértem a Jézuskától.  Táncol

Az már nem egy emberes. Én használtam a 3 X 11 fokost már az is csak úgy működik ha kikötözöd vagy az alsó két tagot " andrásba állítod" ha teljes tartományt ki akarod használni, az már biztosítást igényel. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1677 Dátum: 2021. Január 07. - 18:08:40 »

 Az éjjellátó meg valami használt kacat lenne, nem egy nagy beruházásra gondoltam.

Pontosítsunk. Nem éjjellátóról beszéltem, hanem hőkameráról. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1678 Dátum: 2021. Január 08. - 05:30:40 »

Bocsánat, én is!  OOO  A létra tényleg emberes. Sőt, talán inkább két emberes. A seregélyek biztosan utalják majd, mert ezzel a cseresznyefa hegyéről is leszedem a cserigót.  Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1679 Dátum: 2021. Február 03. - 17:47:31 »

Helló!

Nem tudom, hogy az itt lévő méhészek mennyire ommésok, mennyire hírkövetőek, de az ezres támogatás igényelhető ebben a hónapban.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: