Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238041 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1605 Dátum: 2020. Június 03. - 22:10:40 »

Egy jó mézterméshez nagyon sok csillagnak kell együtt állnia. Legalább annyinak, mint egy eredményes bikavadászathoz.
Nagyon bosszantó tud lenni, amikor - teszem azt - nyolc csillag a helyén van, egy meg elkalandozik. Főleg akkor, ha tudod, hogy az elmúlt egy évben minden tőled telhetőt megtettél és szembesülsz azzal, hogy "ennyiért dolgoztál, nem épp semmiért".
Ez az akác elmúlt, úgy-ahogy, spongyát rá, készülünk a következőre. Bízunk abban, hogy jövőre jobb lesz.

Igen 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1606 Dátum: 2020. Június 03. - 22:13:13 »

Azért most megnyugodtam...
Semmi káröröm, higgyétek el, mélyen átérzem a szomorúságotokat de mégis megnyugtató a kialakult helyzet.
Egyszer régen egy méhész cimborám azt mondta, "Ferikém, ha egy évben a méhészek nem sírnak akkor vége a világnak..."
Örömmel veszem tudomásul, hogy a világvége ezekszerint az idén is elmarad... Vigyorog
 Stoel
        Röhög Piál
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1607 Dátum: 2020. Június 04. - 15:21:53 »

Na itt is vagyunk.... : https://index.hu/belfold/2020/06/04/sojtor_gyurgyalag_feszkelohely/
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1608 Dátum: 2020. Június 04. - 21:26:21 »


Mind a tizennégyet a seggébe dugnám szépen, egymás után!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1609 Dátum: 2020. Június 05. - 07:22:31 »

-
Pedig erre a mai technika már nyújt megoldást. Vagy a boltban veszel karvaly-makettet és azt helyezed ki, vagy csinálsz. Én pl. a netről töltöttem le képeket karvalyokról, kinyomtattam (a tapasztalat azt mutatja, hogy nem kell színesre készíteni), kivágtam, lelamináltam, újra formára vágtam, ragasztópisztollyal hurkapálcából erősítettem rá merevítést és az eredményt kihelyeztem jól látható helyre. 3 éve nincs gondom a gyurgyalagokkal! -és megvan max. 150Ft-ból.
A trükk annyi, hogy 2-3 naponta át kell.helyezni őket máshova és váltogatom a különböző formájú maketteket, hogy ne szokják meg őket.




Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1610 Dátum: 2020. Június 05. - 13:50:00 »

 A gyurgyalagok nem csak  közvetlenül a méhesnél zsákmányolnak méheket, rendelkezésükre áll a hatalmas légtér ahol gondtalanul elkaphatják a méheket is, és nincs semmilyen riasztás- védelem. De ha   működik  a módszer, akkor legalább helyben mérsékelhető a kártétel ezzel a  kinyomtatott " ragadozómadaras " praktikával.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1611 Dátum: 2020. Június 05. - 16:27:52 »

A gyurgyalagok nem csak  közvetlenül a méhesnél zsákmányolnak méheket, rendelkezésükre áll a hatalmas légtér ahol gondtalanul elkaphatják a méheket is, és nincs semmilyen riasztás- védelem. De ha   működik  a módszer, akkor legalább helyben mérsékelhető a kártétel ezzel a  kinyomtatott " ragadozómadaras " praktikával.
Valóban, nem hat mindenhol... de amikor a kaptárak fölött köröz vagy 100 madár (főleg, amikor az új anyák kirepülnek pározni), akkor biztos nagyobb a kártétel, mint amikor egy 3-5-10 vagy ennél több Ha-os akácerdő felett kell elkapniuk a méheket. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1612 Dátum: 2020. Június 18. - 08:09:42 »

https://magyarmezogazdasag.hu/2020/06/16/miert-nem-art-koronavirus-meheszeknek?fbclid=IwAR1cVCe40a4Lna3UBnnE67LBUvVHmuHEuhN9dl8sVTzlVL_BtkNxvJLoTLQ

Érdekes megfigyelés.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1613 Dátum: 2020. Június 18. - 18:27:03 »


Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1614 Dátum: 2020. Június 18. - 21:05:35 »

Saját nevelés vagy vásárolt anya?  Ha vásárolt, honnan és milyen az elégedettséged vele? Dilemmában vagyok. A méhészfórumokra fel sem merem írni. Olyan helyről valók az állománynövelés és erősítés céljából vásárolt méheim, ahol a gazda április 8.-án surranóba betűrt, teljesöltözetet vett fel a keretek átpakolásához. Én vittem egy hálót és kész. Két dolog lepett meg. A méhek mint a tűz, megöltek. A másik, hogy a tíz vásárolt családból a leggyengébb is hozta a hat hunor táblás fiast, a legerősebbet nem tudtam elhozni tíz kereten. Kiegészítettük az ilyenekkel a "gyengéket". Az átlag, túlzás nélkül is nyolc táblás volt. Viszont a kezelésük egyszerűen őrület! Megesznek, agyonszúrnak, kivégeznek. De velük hozom fel a kölyökcsaládokat, ők akarnak minden gyengítés ellenére rajzani és nekik a legnehezebb a mézterük. Megszelídítsem őket egy jámborabb családot fiasító anyával vagy legyek űrruhás méhész és eredményesebb?  Vállat von
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1615 Dátum: 2020. Június 19. - 08:10:22 »

Szerintem a vadság nem csak genetika.
Amikor vetted a méheket, ajánlottam segítségnek egy nagyszénási vadászcimborát "szakértőnek".
Nála néztük a méheket, kalap nélkül. Tényleg olyanok voltak, mint a kezes bárány.
Kértem, hogy jövőre küldjön pár anyát, meg is jött postán a megbeszélés szerint, nyár végén, szépen be és kiteleltek.
A következő tavaszra ugyanolyan "harapósak" lettek mint a mieink.

Kalap, kesztyű, füst nélkül mi soha nem nyitunk kaptárt. Surranó, katonai gyakorló. A méhesbe, csak úgy nyitás nélkül körülnézni néha bemerészkedek kalap nélkül, de gyakran sietve távozom.
Rácsodálkozom, amikor rövid ujjú  pólóban, kalap kesztyű nélkül dolgozik valaki, fogalmam sincs, hogyan csinálja.
Előfordult, hogy csak egy kaptárt akartam megnézni valamiért, nem csináltam füstöt. Nagyon lassan, óvatoskodva sikerült végignézni különösebb affér nélkül, de tényleg úgy dolgoztam, mint a lassított felvétel.
Múlt nyáron voltuk a Vajdaságban a helyi Méhészegyesülettel. Családoknál szálltunk meg, az egyik szállásadónk vadász-méhész volt. Volt úgy 15 család méh az udvaron, egyik délután dolgozott velük. Akkor érkeztünk haza, odahívott, hogy fújjak pár slukk pipafüstöt a keretre. Néztem mit csinál, hát gombostűvel böködte agyon a heréket. Na, ő is pólóban volt.
Valószínűleg az akkurátus, kontra tempós munkavégzés is nagyban befolyásolja a méhek viselkedését. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1616 Dátum: 2020. Június 19. - 12:52:49 »

Szerintem a vadság nem csak genetika.


Próbálj csak kéthetente mosdani, nem fognak bántani, nagy ívben elkerülnek a méhek is!
 Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1617 Dátum: 2020. Június 19. - 17:06:38 »

Szerintem a vadság nem csak genetika.
Amikor vetted a méheket, ajánlottam segítségnek egy nagyszénási vadászcimborát "szakértőnek".
Nála néztük a méheket, kalap nélkül. Tényleg olyanok voltak, mint a kezes bárány.
Kértem, hogy jövőre küldjön pár anyát, meg is jött postán a megbeszélés szerint, nyár végén, szépen be és kiteleltek.
A következő tavaszra ugyanolyan "harapósak" lettek mint a mieink.

Kalap, kesztyű, füst nélkül mi soha nem nyitunk kaptárt. Surranó, katonai gyakorló. A méhesbe, csak úgy nyitás nélkül körülnézni néha bemerészkedek kalap nélkül, de gyakran sietve távozom.
Rácsodálkozom, amikor rövid ujjú  pólóban, kalap kesztyű nélkül dolgozik valaki, fogalmam sincs, hogyan csinálja.
Előfordult, hogy csak egy kaptárt akartam megnézni valamiért, nem csináltam füstöt. Nagyon lassan, óvatoskodva sikerült végignézni különösebb affér nélkül, de tényleg úgy dolgoztam, mint a lassított felvétel.
Múlt nyáron voltuk a Vajdaságban a helyi Méhészegyesülettel. Családoknál szálltunk meg, az egyik szállásadónk vadász-méhész volt. Volt úgy 15 család méh az udvaron, egyik délután dolgozott velük. Akkor érkeztünk haza, odahívott, hogy fújjak pár slukk pipafüstöt a keretre. Néztem mit csinál, hát gombostűvel böködte agyon a heréket. Na, ő is pólóban volt.
Valószínűleg az akkurátus, kontra tempós munkavégzés is nagyban befolyásolja a méhek viselkedését. 

Egyszerűbb beöltözni Lajos! Osztán jöjjenek ha akarnak. Szerintem.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1618 Dátum: 2020. Június 21. - 06:40:23 »

Próbálj csak kéthetente mosdani, nem fognak bántani, nagy ívben elkerülnek a méhek is!
 Röhög

Van a szagnak (vagy illatnak) is szerepe, ez kétségtelen.
Én a szappanon kívül nem használok semmiféle kozmetikumot. Némi gyümölcspálinka és dohányillat lenghet körül, maximum. Említettem, hogy ha nem bontok kaptárt, körül szoktam nézni hajadonfőtt a méhesben. Néha sietve távozok, de általában békésen folyik le a szemle.
Margit ki sem tud szállni úgy az autóból, még a kerítésen kívül sem, hogy ne dongná körül rögtön néhány méh, pedig ő is elég visszafogottan kenceficél.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1619 Dátum: 2020. Június 21. - 08:41:24 »

Van a szagnak (vagy illatnak) is szerepe, ez kétségtelen.
Én a szappanon kívül nem használok semmiféle kozmetikumot. Némi gyümölcspálinka és dohányillat lenghet körül, maximum. Említettem, hogy ha nem bontok kaptárt, körül szoktam nézni hajadonfőtt a méhesben. Néha sietve távozok, de általában békésen folyik le a szemle.
Margit ki sem tud szállni úgy az autóból, még a kerítésen kívül sem, hogy ne dongná körül rögtön néhány méh, pedig ő is elég visszafogottan kenceficél.

Fiatal koromban jártak a vadászterületünkre méhészek Makóról. Ők mondták, hogy az illatok milyen nagy mértékben befolyásolják a méhek viselkedését az emberrel szemben.  Még az sem mindegy, milyen szappant használnak.  Csodás dolog a méhészkedés, mindég is érdekelt, csak soha nem volt lehetőségem tartani.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: