Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238101 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1470 Dátum: 2019. április 30. - 14:52:03 »

Május 10-e előtt nem hiszem, hogy lesz akáchordás. Egy-két fehéredő fát én is láttam, de egy fecske nem csinál nyarat.

Bő egy hetet-másfelet mondok én is inkább a hideg időjárás zavar...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1471 Dátum: 2019. Május 08. - 17:30:47 »

Nem tudom ti hogy vagytok vele de már a második rajt fogtam be.  De ahogy olvasom sokan "szenvednek" vele...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1472 Dátum: 2019. Május 08. - 21:30:10 »

Nem tudom ti hogy vagytok vele de már a második rajt fogtam be.  De ahogy olvasom sokan "szenvednek" vele...
A három betelelőből kettő kitelelő lett,így korán készültem a szaporításra (megosztásra). Gyümölcsfa van bőven a környéken, volt lehetőség építtetni és hetente növeltem a kiépített,petéző keretek számát. A tíz keretből a két szélső félig mézes,félig virágporos volt a mai napon. A 70 mm eső után ma 10 óra után rajzási hangulatot láttam mindkét kaptár előtt . Az elmúlt napokban a másik kettőt elkészítettem ,teleraktam építendővel,petéző kiépítettel és félig mézes petézésre alkalmas keretekkel, kijáratot itatóspapírral rajzszeggel bezártam,két kis lukat böktem rajtuk,ahol el tudják kezdeni kirágni(utána természetesen újra tájolnak). Fél óra alatt átrendeztem a négy kaptárat. A régiekben fedett fiast kevesebbet hagytam,úgyis van kijáró népesség. Mindkettőben egy darab nagyon szép kelés előtti anyabölcső volt,amik az újakba kerültek,a napos petéseket feleztem. Ha mákom van, az anya maradt a régiben,ha nem,majd húznak bölcsőt. Szombaton megnézem a két régit,hogy van-e új petézés,vagy épül az új bölcső. Ha a környéken fészkelő gyurgyalagok nem kapják el a nászrepülő anyát,akkor megy tovább az élet,ha nem ússza meg az új anya,akkor marad a vásárolt anyás megoldás.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1473 Dátum: 2019. Május 08. - 21:40:51 »

Nem tudom ti hogy vagytok vele de már a második rajt fogtam be.  De ahogy olvasom sokan "szenvednek" vele...
Az a jó méh, amivel dolgozni kell, ha a sajátod későn bővítettél, csapoltál, cserélted el, elnéztél egy bölcsőt,   egyebek...  Emelem (én mindezt alkakmazom mégis nehéz otthol tartani őket, ez egy ilyen év és az időjósok szerint nem igazán lesz javulás, nehézség ......) Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1474 Dátum: 2019. Május 09. - 08:21:14 »

Egy rajunk volt 2 hete.
Az sem ment messze, magasra sem (tudod Sanyi, az előrelátó Vinetu  Ördög) szépen visszasétáltattuk őket egy kaptárba.
Valószínűleg túltoltuk, mert a maradék megcsapolódott is szinte termelő család volt. Kapott egy tartalék anyát pár keret kísérővel, most várja az akácot. Remélem, nem hiába.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1475 Dátum: 2019. Május 09. - 10:34:31 »

Egy rajunk volt 2 hete.
Az sem ment messze, magasra sem (tudod Sanyi, az előrelátó Vinetu  Ördög) szépen visszasétáltattuk őket egy kaptárba.
Valószínűleg túltoltuk, mert a maradék megcsapolódott is szinte termelő család volt. Kapott egy tartalék anyát pár keret kísérővel, most várja az akácot. Remélem, nem hiába.

Az egyik magasan a másik a szomszéd kerítés oszlopán.  Ördög

De megoldva, az bő másfél két hetes hideg nem hiányzott..
A "maradékkal" én is így vagyok a habkaptár nagyon bejött.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1476 Dátum: 2019. Május 13. - 07:52:14 »

Dél-Zalában bekövetkezett minden méhész rémálma.
Az akác kivirágzott, a családok fullon, az eső esik, a viharos szél veri le a virágot, a Köpönyeg meg nem is ígér semmi változást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1477 Dátum: 2019. Május 13. - 09:23:15 »

Dél-Zalában bekövetkezett minden méhész rémálma.
Az akác kivirágzott, a családok fullon, az eső esik, a viharos szél veri le a virágot, a Köpönyeg meg nem is ígér semmi változást.


Az osztrák se mutat semmi jót péntekig....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1478 Dátum: 2019. Május 13. - 10:33:08 »

Tegnap egy méhes mellett ültem. Szépen dolgoztak a kirobbanó akácon. Ma már viharos szél,aztán sok jót itt sem ígér.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1479 Dátum: 2019. Május 27. - 14:41:13 »

Dél-zalai akác.
10-én elindult. Elkezdtük a tisztító pergetést, 12-én befejeztük.
13-án leszakadt az ég, egy hétig minden nap hordásmentes volt.
Olyan rajzási őrület indult be, amit a tapasztalt méhészek sem nagyon láttak.
Amikor éppen nem esett, vagy csak kicsit esett, rajbölcsőztünk. Megállítani nem tudtuk őket, csak mérsékelni a kárt.
Aztán volt 5 nap jó idő tagnapig, elfogadható hordással, ma megint megeredt, több napos lehűlést ígérnek, ezzel gyakorlatilag az idei szezonnak befellegzett.
Nem fogjuk ezt az évet piros betűkkel beírni a méhésznaplóba.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1480 Dátum: 2019. Május 27. - 22:19:26 »

Dél-zalai akác.
10-én elindult. Elkezdtük a tisztító pergetést, 12-én befejeztük.
13-án leszakadt az ég, egy hétig minden nap hordásmentes volt.
Olyan rajzási őrület indult be, amit a tapasztalt méhészek sem nagyon láttak.
Amikor éppen nem esett, vagy csak kicsit esett, rajbölcsőztünk. Megállítani nem tudtuk őket, csak mérsékelni a kárt.
Aztán volt 5 nap jó idő tagnapig, elfogadható hordással, ma megint megeredt, több napos lehűlést ígérnek, ezzel gyakorlatilag az idei szezonnak befellegzett.
Nem fogjuk ezt az évet piros betűkkel beírni a méhésznaplóba.
Nyírség,közép akác.
Gyakorlatilag ugyan az.
Ma kezdtem a fekvőket pergetni.( szánalmas eredménnyel, de sok százból csak néhány rajjjal)
A folytatás nagyon kérdéses az  időjárás miatt, remélem a rajzás csillapodik.
Az azért érdekes, hogy a jóval   több mint kétévtizede ismert nepper felhívott, hogy milyen a víztartalom, család átlag????? Fejvakarás
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1481 Dátum: 2019. Május 28. - 05:32:47 »

A helyzet itt is ugyanaz, rajzás ezerrel. 2-3 nap jó idő utána 4-5 nap, 1 hét pocsék mikor hogy... ráadásul megjelent 20-30 gyurgyalag ( honnan a fenéből?) ami kirepül azonnal lecsapnak rá. Nem zavarják hogy ott vagyok...
Viszont amit megfigyeltem volt egy nagyon kicsi raj ( nem értem el sehogy, szomszéd fája ) a cinkék gyakorlatilag lenullázták 2 nap alatt. Érdekes volt nézni hogy megpiszkálja az egyik egy picit őket és 5-6 cinke azonnal lecsapott  plusz a gyurgyalagok. Összedolgoztak de rendesen.. de nagyon tehetetlennek éreztem magam.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1482 Dátum: 2019. Május 29. - 19:26:52 »

https://delhir.info/2019/05/29/gorcsbe-randulva-pusztultak-tomegesen-a-banati-mehek/?fbclid=IwAR0OCX_PNK_eH6QP2MXwpbvs7f9iJDF07DcNvyN569V9BR5MBe4t0FgrL_M
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1483 Dátum: 2019. Június 02. - 18:43:36 »

Ha esetleg valaki szeretne befogni egy kóbor családot, a kertemben az egyik fenyőfán ma összeállt egy szép nagy fürt.  Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1484 Dátum: 2019. Június 02. - 21:07:01 »

Ha esetleg valaki szeretne befogni egy kóbor családot, a kertemben az egyik fenyőfán ma összeállt egy szép nagy fürt.  Mosolyog

Oszt hol van az a fenyőfa?  Tudom, a kertedben, de merre van az a kert?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: