Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 236943 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1305 Dátum: 2018. Március 12. - 07:58:17 »

A hétvégét kinn töltöttem én is.
A szél bolondoskodott egy kicsit, de egyébként enyhe idő volt.
144 családdal teleltünk be, ebből 130 volt a teljes értékűnek tekinthető, 14 meg olyan anyaőrző kölyökcsalád. Előbbiből 1, utóbbiból 3 pusztult el a télen. Vélhetően valamennyi késő őszi, csendes rablás következtében, egy szikra élelem nem volt egyetlen sejtben sem, hulla is alig. Előfordulhat, hogy a kék anyák sem igazán inspirálták már túlélésre a családokat, ez is közrejátszhatott a rablásban.
Egy normál családnál nem volt anya, zúgtak, mint a bázeli harangok, őt anyásítottuk az egyik kölyök családból.

Ami feltűnő a korábbi évekhez képest, hogy népesek a családok és kevés a kaja. Januárban komoly fiasításnevelés lehetett. Most fedett fias szinte semmi, a napokban kezdtek újra petézni az anyák.
A fekvő kaptárakban 7-8 kiló élelem van, ezekkel nem hinném, hogy gond lesz, de a rakodókban csak 3-4 kiló szerénykedik, ezeket lehet, hogy etetnünk kell, hacsak sürgősen be nem robban valami nektárforrás. Kíváncsi leszek, hogy a korai fűz vajon virágzik-e majd, vagy elfagyott.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1306 Dátum: 2018. Március 12. - 20:04:47 »

Az állomány mérete miatt, még nem értem a végére, kb 5 tartalék nem telelt ki, a törzsből 3 nosema miatt kuka, eddig egy anyátlan, élelem nuku, pótolva, anyásítva.
A legjobbak a vékony válaszfalon lévő dupla NB-ik 3-4 keret nyitott fias a szimplák 1 kerettel gyengébbek.Kaja van, virágpor semmi.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1307 Dátum: 2018. Március 13. - 15:06:20 »

https://index.hu/tudomany/til/2018/03/13/sulyos_mergezest_okozhat_a_csecsemonek_adott_mez/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1308 Dátum: 2018. Március 13. - 15:53:41 »

Tiltják az orvosok.Legalábbis nekünk elmondták,hogy baj lehet belőle.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1309 Dátum: 2018. Március 13. - 20:17:16 »

Tiltják az orvosok.Legalábbis nekünk elmondták,hogy baj lehet belőle.
Én méhész vagyok(talán itt is kiderült), de a mai orvostudomány ajánlásait figyelembe véve kezdtük a hozzá táplálást, allergének megfontolását.Három gyerek van, egyenlőre semmilyen allergiájuk nincs(kopp-kopp-kopp) ...Szerintem érdemes ezeket betartani és a kívánja a töltött káposztát négy hónaposan- adjunk neki- a csába............(a cikkben pont egy kórokozóról van szó, de hasonló az általam leírtakhoz).... Fejvakarás Tasli
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1310 Dátum: 2018. április 05. - 13:24:02 »

Ma délben - idén talán először - mentek, ahogy a csövön kifér.
Kinyílt a mirabolán szilva, a déli fekvésű kökények is egyre fehérebbek, pár nap múlva indulnak ők is.
Érdekes, hogy a fosóka szilva idén lekörözte némelyik kecskefűzet, ilyet azért nem nagyon láttam ez elmúlt években.
Nektárt is hordhatnak, mert az itatók szinte üresek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1311 Dátum: 2018. április 05. - 20:42:57 »

mert az itatók szinte üresek.
Meleg vizes ???
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1312 Dátum: 2018. április 06. - 07:21:06 »

Langyos.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1313 Dátum: 2018. április 06. - 21:56:56 »

Langyos.
Nekem ez a tél, nagy és fájó lecke volt. A telelés a méhész bizonyítványa. Hát én csúnyán megbuktam. A tizenkilenc beteleltből, hét és negyedet tudok felmutatni.Éhenhaltak. Kielemeztem, kielemeztük hozzáértőkkel is. A hiba ott volt, hogy nem figyeltem a jeleket. Boldog voltam, amikor januárban mind repült, gyönyörködtem bennük, még videóztam is, de a kaptárakat meg nem emeltem volna én f@sz. Átvizsgálásnál láttam, hogy teljesen kiürültek a keretek. Egy kettő volt, hogy a szélsőkben volt méz, csak elszakadtak tőle, de döntő többségében üres volt az egész kaptár. A hullák pedig a sejtekbe bújva, a lépeken és a kaptáraljon. A tanfolyamom tanméhesében ma a sírás kerülhetett, nb fészkes, 1/2 nb rakodós rendszer. A fészken, tömötten a nyolc léputcára szűkített és a visszatérő méhek kilencven százaléka virágporral jött vissza. Remélem egyszer én is látok hasonlót a saját méhesemben.  Mosolyog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1314 Dátum: 2018. április 06. - 22:39:47 »

Nekem ez a tél, nagy és fájó lecke volt. A telelés a méhész bizonyítványa. Hát én csúnyán megbuktam. A tizenkilenc beteleltből, hét és negyedet tudok felmutatni.Éhenhaltak. Kielemeztem, kielemeztük hozzáértőkkel is. A hiba ott volt, hogy nem figyeltem a jeleket. Boldog voltam, amikor januárban mind repült, gyönyörködtem bennük, még videóztam is, de a kaptárakat meg nem emeltem volna én f@sz. Átvizsgálásnál láttam, hogy teljesen kiürültek a keretek. Egy kettő volt, hogy a szélsőkben volt méz, csak elszakadtak tőle, de döntő többségében üres volt az egész kaptár. A hullák pedig a sejtekbe bújva, a lépeken és a kaptáraljon. A tanfolyamom tanméhesében ma a sírás kerülhetett, nb fészkes, 1/2 nb rakodós rendszer. A fészken, tömötten a nyolc léputcára szűkített és a visszatérő méhek kilencven százaléka virágporral jött vissza. Remélem egyszer én is látok hasonlót a saját méhesemben.  Mosolyog
Tőled őszintébb méhészt(méh tartót) még nem olvastam....!!!! Emelem Emelem Emelem(ha a vadászok is hasonlóan színt vallanának az mindenképp jó lenne)
Írtam már itt, hogy éter ügyileg, de szívesen segítek. Írj továbbra is itt nyíltan, szerintem tudunk tanácsot adni.. Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1315 Dátum: 2018. április 06. - 23:05:56 »

Két évet hasonlítok most össze. 2016-17 telét, meg a most véget érőt.
Nagyjából azonos mézmennyiséggel teleltünk be. CCA 16 kiló körül. Lehet, hogy kicsit több is volt, mert a talpig mézes Nb-t 2.5 kilónak, a 3/4 mézest 2 kilónak számoltuk.
Tavaly télen, szinte egész január és február fele fagyos volt, kikeletkor 10 kiló feletti mennyiség volt minden családnál. Alig győztük megetetni velük, karcoltunk ezerrel, hogy elfogyjon repcéig.
Most 2.5 kiló volt az átlag az első meleg napon, de volt olyan család, ahol az egész kaptárban nem volt egy tenyérnyi foltnál nagyobb méztartalék. Gyorsan raktunk be egy-két keretet, mert még utána jött a március végi havazás.
Szóval az idei decemberi-januári meleg, amikor a mogyoró döntötte a virágport, tisztára meghülyítette a méheket. Beindult a fiasítás és nagyon belenyúltak a tartalékba.
Nem azt akarom ám ezzel mondani, hogy mi annyira piszkosul értünk hozzá, szerintem csak a NB keret nagyságából adódó tartalék az, ami képes volt az idén megmenteni a méheinket.
Nem véletlenül mondja mindig Nagyernyei a klubon, hogy a Hunorral nagyon észnél kell lenni telelésnél.
Olvasd el figyelmesen, hogy mit írt kiváncsi111 a telelési előkészületről. Talpig mézes kereteken teleltet. Van egy sajátos, morózus stílusa, de betűről-betűre átrágva a hozzászólásait, szerintem ott van benne a megoldás.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1316 Dátum: 2018. április 06. - 23:16:31 »


Olvasd el figyelmesen, hogy mit írt kiváncsi111 a telelési előkészületről.

Hol találom, kereső nem segít.
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1317 Dátum: 2018. április 07. - 05:20:08 »

Hol találom, kereső nem segít.
Méhészklub. Köszi vadász75 Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1318 Dátum: 2018. április 07. - 09:57:00 »

Hol találom, kereső nem segít.

Rosszul emlékeztem, a fekete-fehéren nem ő írta, hanem a wr fedőnevű méhész:

Ez a dolog csak a félfiókkal emelt hunorokban működik jól. Ott levesznek egy fél mézteret, beteszik a hunor fiók alá, és etetnek. Addig etetnek amíg a volt hunor fészek meg nem telik mézzel, és az anya le nem szorul a fél fiókra. Így teleltetnek. Aztán tavaszra felhúzódnak a hunorra, itt indul meg a fiasítás, a fél fiókot pedig kiveszik alóla, és ha eléri a család azt a fejlettségi szintet akkor megkapja méztérnek.

Jenő is valami hasonló technológiát írt le, talán a zöld fórumon. Egy biztos, hogy talpig mézes Hunor kereteken való teleltetést javasol.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1319 Dátum: 2018. április 07. - 21:43:54 »

Rosszul emlékeztem, a fekete-fehéren nem ő írta, hanem a wr fedőnevű méhész:

Ez a dolog csak a félfiókkal emelt hunorokban működik jól. Ott levesznek egy fél mézteret, beteszik a hunor fiók alá, és etetnek. Addig etetnek amíg a volt hunor fészek meg nem telik mézzel, és az anya le nem szorul a fél fiókra. Így teleltetnek. Aztán tavaszra felhúzódnak a hunorra, itt indul meg a fiasítás, a fél fiókot pedig kiveszik alóla, és ha eléri a család azt a fejlettségi szintet akkor megkapja méztérnek.

Jenő is valami hasonló technológiát írt le, talán a zöld fórumon. Egy biztos, hogy talpig mézes Hunor kereteken való teleltetést javasol.
Nekem a talpig fedett mézzel, léputcával van a gondom.Szerintem nb, hunor, két 1/2nb, nem jó, ha talpig(alsó léc) fedett.Szerintem az egy tenyérnyi üres, részben nyitott az optimális, 9-10 kereten, de lehet, hogy tévedek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: