Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237863 alkalommal)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1050 Dátum: 2016. Augusztus 14. - 07:57:35 »

Köszönöm a propoliszos válaszokat is. Gyárit veszek, mert nem ördöngős az ára. Kipróbálom azt a két fajtát amit találtam. A három rácsosat is és a gumisat is. Amelyik jobban beválik az marad.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1051 Dátum: 2016. Augusztus 14. - 18:30:58 »

Köszi Lajos! A kétfiókos dolgot azért gondoltam jónak, hogy tavasszal zavartalanul tudjanak fejlődni lefelé, ne kelljen bontogatni, pakolgatni, amikor a hőmegtartás a legfontosabb odabent. Ja és a fagyos talajtól való emelés , a szél, cinke, stb-től való távolság biztosítása. A zöld fórumon irtak privátban is, sokcsaládos hunorosok is, akik az egy és a kétfiókosat is megfelelőnek tartják. A ketfiókos utánozza legjobban a természetet. Télire felhúzódnak a plafon alá, tavasszal pedig elindulnak lefelé. Mondják sokan. És a lépek is a méhek védelme, karbantartása, ellenőrzése alatt marad addig, amig van ami veszélyezteti. Nem határoztam még, ott tartok, hogy a fészket felraktam és taktikozok, etetek a hölgyek pedig nyalogatják a kipergetett lépeket, gyűjtögetnek és hordják a virágport ezerrel.

Magyarul nem két fiókon teleltetsz, hanem az üres mézteret beteszed a fészek alá.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1052 Dátum: 2016. Augusztus 15. - 07:37:50 »

Magyarul nem két fiókon teleltetsz, hanem az üres mézteret beteszed a fészek alá.

Igen. De az nem ugyanaz?
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1053 Dátum: 2016. Augusztus 15. - 09:42:39 »

Úgy értettem a kérdésedet, hogy annak a lehetőségét kutatod, hogy lehet-e annyi bogárral (meg persze mézzel) telelni, ami megtölt két Hunor fiókot, vagyis 20 keretet. Magyarul 20 Hunor keretes a fészek, a a félboconádis két fiókos teleltetés mintájára.
Erre mondtam, hogy nincs értelme.
Az, hogy az üres mézteret nem raktárban tárolod, hanem alatta hagyod a fészeknek, abban van annyi ráció, hogy a viaszmoly vagy az egér vélhetően kevesebb kárt tesz a lépekben.
Annyi kockázata van, hogy fejnehéz lesz a kaptár, könnyebben feldönti egy erősebb szél, tehát vízszintesen álljon, és talán lekötni sem árt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1054 Dátum: 2016. Augusztus 16. - 05:06:36 »

Úgy értettem a kérdésedet, hogy annak a lehetőségét kutatod, hogy lehet-e annyi bogárral (meg persze mézzel) telelni, ami megtölt két Hunor fiókot, vagyis 20 keretet. Magyarul 20 Hunor keretes a fészek, a a félboconádis két fiókos teleltetés mintájára.
Erre mondtam, hogy nincs értelme.
Az, hogy az üres mézteret nem raktárban tárolod, hanem alatta hagyod a fészeknek, abban van annyi ráció, hogy a viaszmoly vagy az egér vélhetően kevesebb kárt tesz a lépekben.
Annyi kockázata van, hogy fejnehéz lesz a kaptár, könnyebben feldönti egy erősebb szél, tehát vízszintesen álljon, és talán lekötni sem árt.


Bocs a félreérthetőség miatt. Igy gondoltam, hogy az üres méztéri fiókkal együtt kettő. Aránylag szélvédett helyen vannak, de odafigyelek és inkább túlbiztosítom, nehogy gond legyen.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1055 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 11:06:25 »

Két apró szösszenet az idei nyárból. Kicsit arról is, hogy mennyire háziállat és mennyire irányítható.

Eszméletlen rosszul sikerült az idén az anyanevelésünk. Egy sereg saját hülyeség, időjárás, pechsorozatok, talán még a gyurgyalagok is, nem részletezem. Lényeg, hogy legalább 30 kikelt szűz anyát láttunk, ami soha nem jött vissza petézni.
Ahol meg a bogarak akartak anyát csinálni, ott megcsinálták.

Még repce elején az egyik család anyaváltásra adta a fejét, vagy elpusztult az anya (tavalyi volt pedig) nem tudom. Lényeg, hogy átvizsgáláskor anya sehol, egy valag váltóbölcső.
Hagytuk. Hamarosan láttuk a kikelt anyát, de (vélhetően a csapnivaló időjárás miatt) nem párzott be, legalábbis 2 hét múlva nem volt pete. Anyánk sem, úgyhogy a sorsára hagytuk.
Újabb pár nap, jó néhány sejtben 2-3 pete, peték a sejtfalon. Álanyás.
Megbeszéltük, hogy hétvégén felszámoljuk.
Mielőtt szétszórtuk volna, átnéztük még egyszer. A szélső kereten futkározik egy bepárzottnak látszó anya. Valószínűleg eltájolt a bepárzás után, és idetévedt. Hagyjuk, meglátjuk mi lesz.
Újabb pár nap, tenyérnyi szabályos fiasítások. Megfestettük az anyát.
10 nap múlva anya sehol, újabb anyabölcsők. Kezdett elfogyni a türelmünk, hagyjuk a fenébe, csináljanak amit akarnak.
Két hét múlva petéző anya, mostanra az egyik legszebb család.

Egy másik családnál szintén eltűnt az anya, két keret tele anyabölcsővel. Erős banda volt, nem akartunk több anyabölcsőt hagyni, nehogy megpattanjanak. Szedem le a bölcsőt a kaptárvas kampójával, hát az egyik bölcsőből kifordul az anya, elkezd flangálni a kezem szárán. Margit gyorsan lehúzta a kesztyűt, elcsípte.
Kerestem hamar egy nyitott fias keretet, betettük az egyik fekvő kaptár lezárt, 6 keretes részébe, mellé egy mézest, meg egy fedett fiast, ráengedtük a "császározott" anyát, lesz ami lesz alapon.
Két hét múlva vígan petézik. Kapott még 3 üres keretet, mondván, hogy majd később rendezzük a sorsát.
Ez a később augusztus közepén lett volna, nyitjuk a kaptár, bogár alig, kikelt és fedett anyabölcsők, egy párzatlan anya korzózik a szélső kereten. Megszorultak a 6 kereten, megpattantak.
Ismét csak a sorsára hagyás következett, bogár csak elvétve lézeng náluk, párzott tartalék anyánk nincs, here is csak elvétve van már, úgysem lesz belőle semmi. Nézzük tegnap, egy Nb keret mindkét oldalon tele napos fiassal. Feltuningoljuk kajával, meg fedett fiassal, talán megéri a tavaszt.

Összefoglalva: sokszor az ember fényesre nyalja a feneküket, mégsem sikerül felhozni őket, máskor meg szinte reménytelen helyzeteket is képesek önmaguktól megoldani.
  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1056 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 13:13:38 »

Tudja valaki, hogy mi ez?


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1057 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 13:36:21 »

A nevét nem tudom, de egy rohadt kiirthatatlan valami!
18 éve van a kertbe, minden évben kiásom őket, de ha egy centis gyökér bent marad újból kihajt.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #1058 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 13:40:29 »

Tudja valaki, hogy mi ez?


http://energiaoldal.hu/uj-ellenseg-tamad-japan-keserufu/
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1059 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:43:45 »

Kösz Csabi, ez az.  Emelem
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1060 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 20:01:42 »

Üdv!

A Szolnoki méhésztalálkozóra jön valaki holnap?  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1061 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 13:36:21 »

A nevét nem tudom, de egy rohadt kiirthatatlan valami!
18 éve van a kertbe, minden évben kiásom őket, de ha egy centis gyökér bent marad újból kihajt.

Felénk meg ültetik a méhészek, mert a fagyokig virágzik és még egy kis virágport/nektárt hordanak a méhek róla... hogy ez mennyire jó, azt meg döntse el mindenki maga Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1062 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 13:38:32 »

Két apró szösszenet az idei nyárból. Kicsit arról is, hogy mennyire háziállat és mennyire irányítható.

Eszméletlen rosszul sikerült az idén az anyanevelésünk. Egy sereg saját hülyeség, időjárás, pechsorozatok, talán még a gyurgyalagok is, nem részletezem. Lényeg, hogy legalább 30 kikelt szűz anyát láttunk, ami soha nem jött vissza petézni.
Ahol meg a bogarak akartak anyát csinálni, ott megcsinálták.

Még repce elején az egyik család anyaváltásra adta a fejét, vagy elpusztult az anya (tavalyi volt pedig) nem tudom. Lényeg, hogy átvizsgáláskor anya sehol, egy valag váltóbölcső.
Hagytuk. Hamarosan láttuk a kikelt anyát, de (vélhetően a csapnivaló időjárás miatt) nem párzott be, legalábbis 2 hét múlva nem volt pete. Anyánk sem, úgyhogy a sorsára hagytuk.
Újabb pár nap, jó néhány sejtben 2-3 pete, peték a sejtfalon. Álanyás.
Megbeszéltük, hogy hétvégén felszámoljuk.
Mielőtt szétszórtuk volna, átnéztük még egyszer. A szélső kereten futkározik egy bepárzottnak látszó anya. Valószínűleg eltájolt a bepárzás után, és idetévedt. Hagyjuk, meglátjuk mi lesz.
Újabb pár nap, tenyérnyi szabályos fiasítások. Megfestettük az anyát.
10 nap múlva anya sehol, újabb anyabölcsők. Kezdett elfogyni a türelmünk, hagyjuk a fenébe, csináljanak amit akarnak.
Két hét múlva petéző anya, mostanra az egyik legszebb család.

Egy másik családnál szintén eltűnt az anya, két keret tele anyabölcsővel. Erős banda volt, nem akartunk több anyabölcsőt hagyni, nehogy megpattanjanak. Szedem le a bölcsőt a kaptárvas kampójával, hát az egyik bölcsőből kifordul az anya, elkezd flangálni a kezem szárán. Margit gyorsan lehúzta a kesztyűt, elcsípte.
Kerestem hamar egy nyitott fias keretet, betettük az egyik fekvő kaptár lezárt, 6 keretes részébe, mellé egy mézest, meg egy fedett fiast, ráengedtük a "császározott" anyát, lesz ami lesz alapon.
Két hét múlva vígan petézik. Kapott még 3 üres keretet, mondván, hogy majd később rendezzük a sorsát.
Ez a később augusztus közepén lett volna, nyitjuk a kaptár, bogár alig, kikelt és fedett anyabölcsők, egy párzatlan anya korzózik a szélső kereten. Megszorultak a 6 kereten, megpattantak.
Ismét csak a sorsára hagyás következett, bogár csak elvétve lézeng náluk, párzott tartalék anyánk nincs, here is csak elvétve van már, úgysem lesz belőle semmi. Nézzük tegnap, egy Nb keret mindkét oldalon tele napos fiassal. Feltuningoljuk kajával, meg fedett fiassal, talán megéri a tavaszt.

Összefoglalva: sokszor az ember fényesre nyalja a feneküket, mégsem sikerül felhozni őket, máskor meg szinte reménytelen helyzeteket is képesek önmaguktól megoldani.
  


Az idei év nálam is érdekesen alakult. Február végén 12 családdal indultam neki az évnek.Ez tartott a cseresznye virágzásig, mert ekkor egy hét alatt 2 gyenge, anyás családra és 4 anyátlanra redukálódott az állomány valami önjelölt növényvédelmi szagértő munkájának eredményeképpen...
Miután felocsúdtam az első sokkból elkezdtem kísérletezni minden mindegy alapon. Volt, hogy egy anyátlan családnak hoztam egy anyát, volt, hogy a megmaradt fias kereteket szedtem szét 1/2/3 keretes kiscsaládokra és vagy hagytam, hogy húzzanak bölcsőt, vagy hoztam nekik hivatalos tenyésztőtől anyát... Jelenleg van 18 ígéretes családom, és konzekvenciaként a következőt szűrtem le: ha nem akarok mindenáron beavatkozni az életükbe (csak be-besegítek), akkor a méhek nagyon ügyesen megoldják a fejlődésük, de ahol mindenbe be akartam avatkozni, ott vagy álanyásak lettek, vagy nem mentek semmire. Szóval a természetet a méhek esetében sem szabad megerőszakolni..., nagyon is tudják a dolgukat!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 13. - 14:05:43 írta Boar » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1063 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 13:38:57 »

A nevét nem tudom, de egy rohadt kiirthatatlan valami!
18 éve van a kertbe, minden évben kiásom őket, de ha egy centis gyökér bent marad újból kihajt.

Vissza kell vágni olyan 1-2 nóduszig és a elválasztó falakat átütni és fecsivel glifozátos gyomírtót beletölteni.
Pepecselős de igencsak ez az egyedüli szinte...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1064 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 15:18:08 »

Vissza kell vágni olyan 1-2 nóduszig és a elválasztó falakat átütni és fecsivel glifozátos gyomírtót beletölteni.
Pepecselős de igencsak ez az egyedüli szinte...

Köszönöm! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: