Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238218 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #885 Dátum: 2016. Május 08. - 13:15:22 »

A naposabb részeken már itt is nyílik. Egyébként valami nem smakkol, mert a legtapasztaltabb méhészünk igen gyenge pergetésre panaszkodik... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #886 Dátum: 2016. Május 08. - 19:13:32 »

Ha akarsz vásárolni, én tudok két konténer méh kaptárt, pótos teherautóval tudod elvinni kb. 5mx2,50x250...   Ördög Ördög Ördög

Két éve! üzengetünk a tulajnak, hogy rossz helyen vannak és vigye el, de nem reagál...  Fejvakarás

 Emelem

Szeretnék majd igen, de nem úgy, hogy a végén én is kaptárba kerüljek. Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #887 Dátum: 2016. Május 09. - 07:37:06 »

Üdv a fórum ezen részén is. Emelem

Még nem kérdezek semmit, amit a könyvekből, tankönyvekből megtudhat az, aki szán rá időt. Ismerkedem a méhészettel és ha minden úgy alakul elszegődöm inasnak egy kisebb méhészetbe. Addig is szívom magamba a tudományt, ahonnan csak lehet. Egy kérdésem mégis csak volna. Ugye jól gondolom, hogy az akác után több méhcsalád lesz eladó, mint az év bármely más időszakában?
Üdv: Zoli  Emelem

Valószínűleg igen és ekkor a legolcsóbb.
Ha indulni akarsz, ilyenkor érdemes vásárolni. Bőven lesz időd arra, hogy létszámban és élelemben felkészítsd őket a télre.

Milyen rendszert tervezel?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #888 Dátum: 2016. Május 09. - 15:21:44 »

Felénk már nyílik az akác!

Nálunk teljes díszben az akácfák, és így szemre van is rajt bőven virág.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #889 Dátum: 2016. Május 09. - 20:08:38 »

Valószínűleg igen és ekkor a legolcsóbb.
Ha indulni akarsz, ilyenkor érdemes vásárolni. Bőven lesz időd arra, hogy létszámban és élelemben felkészítsd őket a télre.

Milyen rendszert tervezel?

Üdv Lajos! Emelem

A jelenlegi felkészültségi fokomban, Hunor rakodókaptáras rendszerben gondolkozom. Az első méhésszel való beszélgetésem után változott erre az irány. Az a beszélgetés még úgy kezdődött, hogy a Nagy Boczonádi fekvőkkel tervezek. A statisztika azt mondta, ezen a részen (Alföld) ezzel méhészkednek a legtöbben, gondoltam ennyien nem tévedhetnek. Aztán mesélt a rakodókaptáras rendszerről és még utána is olvastam, hát most itt tartok.  OOO
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #890 Dátum: 2016. Május 10. - 10:45:14 »


  Engem régóta nagyon érdekelne a méhészet. Csakhogy a méhszúrásra allergiás vagyok. No nem nagyon,de szépen feldagadok tőle. Más egyéb nem. Meg lehet ezt szokni idővel? Vagy felejtsem el?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #891 Dátum: 2016. Május 10. - 13:39:44 »

Amit én induláshoz el tudok mondani az az, hogy indulj el egy 10 család körüli állománnyal.
Kevesebben sem kéne - nincs tétje, hamarabb teszed félre a méhészkedést más elfoglaltság miatt - többel meg tapasztalat nélkül nagy kockázat.
Tapasztald ki, hogy a telephelyen milyenek a természetes adottságok. Ez talán még a hozzáértésnél is fontosabb, mert a tudást meg tudod szerezni menet közben, de a természetes méhlegelőkön érdemben nem nagyon tudsz változtatni, legfeljebb vándorlással, de az már megint egy másik életforma.
Keress egy mentort, lehetőleg a szomszédban. Ha van ilyen, az Ő tanácsát fogadd meg abban, hogy milyen kaptártípust választasz. Általános elvek vannak, de ezek pont olyanok mint a 30-06-os kaliber. Mindenre jók, de semmire sem tökéletesen.

Elmondom a saját műsorunkat. Kezdtünk 4 éve 10 családdal. Most olyan 80 körül vagyunk, még egy szaporítási menet után idén 100 körül szeretnénk betelelni.
NB fészek, FB méztérrel indultunk.
Két gond van vele, egyrészt a sok emelgetés, másrészt, hogy az adott mikrokörnyezetben képtelenek vagyunk tavasszal megfogni a rajzást. Szépen, fokozatosan fejlődnek a cicamaca végéig, aztán amikor kinyílik a mirabolán meg a kökény, megbolondulnak. Pár meleg nap, teleszórnak 2-4 keretet mézzel, virágporral, az anya pillanatok alatt megszorul, fészekrendezés ide, vagy oda, két hét alatt kinövik a fészket, anyabölcső anyabölcső hátán. Gyengítjük őket, anyabölcsőzünk, húzzuk fel a fedett fiast a méztérbe (persze két fiókra, mert csak abba fér bele) akkor, amikor 20 kilométerrel odébb a több száz családos rutinos méhészek még javában serkentenek, meg vitaminoznak.
Hát ezért nagyon fontos a helyi adottságok kiismerése, ha ez megvan, akkor dönts a kaptártípusról. Ami mellett letetted a voksot, azt a rendszert tanuld meg jól használni.

Most térünk át fekvőre. 20 keret talán elég lesz.  Vigyorog   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #892 Dátum: 2016. Május 10. - 19:38:46 »

Amit én induláshoz el tudok mondani az az, hogy indulj el egy 10 család körüli állománnyal.
Kevesebben sem kéne - nincs tétje, hamarabb teszed félre a méhészkedést más elfoglaltság miatt - többel meg tapasztalat nélkül nagy kockázat.
Tapasztald ki, hogy a telephelyen milyenek a természetes adottságok. Ez talán még a hozzáértésnél is fontosabb, mert a tudást meg tudod szerezni menet közben, de a természetes méhlegelőkön érdemben nem nagyon tudsz változtatni, legfeljebb vándorlással, de az már megint egy másik életforma.
Keress egy mentort, lehetőleg a szomszédban. Ha van ilyen, az Ő tanácsát fogadd meg abban, hogy milyen kaptártípust választasz. Általános elvek vannak, de ezek pont olyanok mint a 30-06-os kaliber. Mindenre jók, de semmire sem tökéletesen.

Elmondom a saját műsorunkat. Kezdtünk 4 éve 10 családdal. Most olyan 80 körül vagyunk, még egy szaporítási menet után idén 100 körül szeretnénk betelelni.
NB fészek, FB méztérrel indultunk.
Két gond van vele, egyrészt a sok emelgetés, másrészt, hogy az adott mikrokörnyezetben képtelenek vagyunk tavasszal megfogni a rajzást. Szépen, fokozatosan fejlődnek a cicamaca végéig, aztán amikor kinyílik a mirabolán meg a kökény, megbolondulnak. Pár meleg nap, teleszórnak 2-4 keretet mézzel, virágporral, az anya pillanatok alatt megszorul, fészekrendezés ide, vagy oda, két hét alatt kinövik a fészket, anyabölcső anyabölcső hátán. Gyengítjük őket, anyabölcsőzünk, húzzuk fel a fedett fiast a méztérbe (persze két fiókra, mert csak abba fér bele) akkor, amikor 20 kilométerrel odébb a több száz családos rutinos méhészek még javában serkentenek, meg vitaminoznak.
Hát ezért nagyon fontos a helyi adottságok kiismerése, ha ez megvan, akkor dönts a kaptártípusról. Ami mellett letetted a voksot, azt a rendszert tanuld meg jól használni.

Most térünk át fekvőre. 20 keret talán elég lesz.  Vigyorog   


A telephely a Tisza gát lábánál a mentett oldalon van. A kertben 4 barkafűz, szemben déli irányban egy kezeletlen rét, mindenféle virággal. A gáton túl szokásos ártéri erdő, javarészt fűzzel. Ez van nyugatra. A többi égtáj és a mezőn túli rész is szántó, gyümölcs tanyákkal pettyezve. 1,5 kilométerre akácos fasor. Méhész , látótávolságon belül nincs. Akivel beszéltem, pontosan erről beszélt, hogy a rakodót bővithetem felfelé és a komplett fiókcsere is csak pillanatok kérdése. Köszönöm, hogy foglalkozol velem.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #893 Dátum: 2016. Május 11. - 07:26:55 »

A tavaszi fejlődés tehát jórészt cicamaca függő lesz.
Jó lehet az, pláne, ha néhány repcetábla is rásegít később a közelben.
Ha Hunor a fészek, legyen az a méztér is.
Az atkát pusztítsd, bőséges élelemmel telelj be (nem nagy az a Hunor keret!!!) aztán a többit majd meglátod.
Hajrá!  Igen
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #894 Dátum: 2016. Május 11. - 12:01:27 »

Ma már mérés is lesz az akácról.. (Észak-Kelet) Wave
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #895 Dátum: 2016. Május 11. - 12:39:21 »

A tavaszi fejlődés tehát jórészt cicamaca függő lesz.
Jó lehet az, pláne, ha néhány repcetábla is rásegít később a közelben.
Ha Hunor a fészek, legyen az a méztér is.
Az atkát pusztítsd, bőséges élelemmel telelj be (nem nagy az a Hunor keret!!!) aztán a többit majd meglátod.
Hajrá!  Igen

 Igen  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #896 Dátum: 2016. Május 11. - 20:04:54 »

A Bácska déli részén,ma kettő kilót mértem.
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #897 Dátum: 2016. Május 16. - 20:19:21 »

Gondolom más mentor után kellene néznem, mint akivel most beszéltem.  OOO "majd én megtanítalak, csak senkinek el ne mondd!" Kérdésem: Hány évesek a királynők? "mit tudom én, de az nem is számít, lényeg, hogy az anyabölcsőket szedd le" "különben is, a sok hülye négy-öt keret fiasításról beszél nálam meg faltól-falig van."   Csodalk
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #898 Dátum: 2016. Május 18. - 07:40:47 »

Gondolom más mentor után kellene néznem, mint akivel most beszéltem.  OOO "majd én megtanítalak, csak senkinek el ne mondd!" Kérdésem: Hány évesek a királynők? "mit tudom én, de az nem is számít, lényeg, hogy az anyabölcsőket szedd le" "különben is, a sok hülye négy-öt keret fiasításról beszél nálam meg faltól-falig van."   Csodalk

Én is úgy gondolom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #899 Dátum: 2016. Május 21. - 08:30:09 »

Az M5-ösön egy baleset miatt fel kellett gyújtani a méhkaptárakat.  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: