Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237986 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #660 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 21:58:24 »


Erről egyre több infót találok:
http://habkaptar.hu/

Felejtsd el!
Azt írja, olyan kemény, hogy a méhek nem rágják.
Ez igaz is lehet.
De minden más igen. Egér, harkály, meg ami éppen arra jár.
Pár éve vettem ötöt, azon télen gallyra ment az egész, bogarastul. Annyira kényes, hogy mérgesen ránézni sem szabad, ha csak hozzá koppintod a kaptárvasat, már behorpad. Ronggyá verné egy tisztességes jégeső, ami a fém kocsitetőt is behorpasztja.
A méztér leszedése a fészekről egy rémálom, belülről tartja a propolisz, megfeszíteni nem lehet, mert belemélyed a fal anyagába a kaptárvas.
A keretek kiszedésekor is úgy kell bánni vele, mint a hímes tojással.
A kaptártetőt feltétlenül le kell súlyozni (pl. egy téglával), vagy lekötni mert pillekönnyű, egy komolyabb szél elviszi a héthatáron túlra.
Vándorlásra a kényessége miatt szerintem úgyszintén alkalmatlan.
Ház végében, fedett szín alatt, ahol télen naponta rá lehet nézni, pár családos hobbiméhészetnek alkalmas lehet. Ha ilyenben gondolkodsz, az enyémek maradékát ajándékba elviheted. Azt a pár elemet kéne csak pótolni, amit kirágtak (akarom mondani berágtak) az egerek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #661 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 09:27:56 »

Egy szaporító méhésznél láttam hablaptárt, nagyon dicsérte. Valahonnét norvégijából hozatta, talán neki volt először az országban. A tetőt viszont már lecserélte lemezelt  deszkatetetőre. 1 hunor fiókot használt csak, tehát nem kellett neki szétfeszegetni. Állítása szerint nagyon jól telelnek benne a méhek, tavasszal közvetlenül a fal mellett petézik először az anya. Húsméhésznek biztosan jó, de mézet termelni, vándorolni szerintem sem.   
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #662 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 10:27:55 »

Állítása szerint nagyon jól telelnek benne a méhek, tavasszal közvetlenül a fal mellett petézik először az anya.
 

A hőszigetelése biztosan jó, ilyen vastag hungarocell nem enged át hőt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #663 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 10:38:57 »

Tényleg, ha már itt tartunk...
A habkaptárhoz műanyag keretek voltak. Félboconádi méretben.
Hogyan lehetne ezekről a viaszmaradványt letisztítani? Levakarni tökéletesen nem tudjuk, megpróbáltuk forró vízben, akkor meg a keret is deformálódik.
Létezik esetleg valamilyen oldószer, ami a viszaszt oldja, de a műanyagot békén hagyja?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #664 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 10:58:01 »

Létezik esetleg valamilyen oldószer, ami a viszaszt oldja, de a műanyagot békén hagyja?

Valami olaj származék? Lenolaj? Benzin? Esetleg úgy, hogy a kereteket 40-50 °C-os vizben megmelegíteni kicsit, amiben még nem deformálódik, ilyen hőmérsékleten a viasz már jó puha, leszedni, amit le lehet, a maradékot megpróbálni olaj-benzin, vagy benzines alkohol keverékkel.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #665 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 11:07:09 »

A méhviaszt meleg terpentinben szokták oldani, de nem tudom, a műanyaggal mit csinál. Szvsz. a víz hőfoka az érdekes a melegvizes próbálkozásnál, a méhviasz elég alacsony hőfokon megolvad.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #666 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:37:09 »

Tényleg, ha már itt tartunk...
A habkaptárhoz műanyag keretek voltak. Félboconádi méretben.
Hogyan lehetne ezekről a viaszmaradványt letisztítani? Levakarni tökéletesen nem tudjuk, megpróbáltuk forró vízben, akkor meg a keret is deformálódik.
Létezik esetleg valamilyen oldószer, ami a viszaszt oldja, de a műanyagot békén hagyja?
Mint néhai vegyész mondom, hogy kicsi az esély, alapvetően apoláros mind a kettő (nincs jelentős töltéskülönbség a molekulában, ezért nem oldódik vízben, mert abban van, azaz poláros), ezért valószínűleg hasonló oldószerekben oldódnak. Nem beszélve arról, hogy ezek az apoláros szerves oldószerek ritkán egészségesek, de gyakran tűzveszélyesek, esetleg tuti rákkeltők, élelmiszer közelében ritkán kívánatosak, nagyon óvatosan kell bánni velük.
Ha mégis van megoldás, arról egy élelmiszeripari mérnök tudhat, csak nem tudom azon belül milyen területen lehet hasonló kihívás amire esetleg lehet kitesztelt oldószer.

Boar-al egyetértek, az olvasztás jó ötlet, gőzzel vagy méginkább vízfürdővel próbálkoznék, talán az a hőfok nem kezdi ki a műanyagot de eléggé meglágyítja a viaszt.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #667 Dátum: 2013. December 18. - 07:32:16 »

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/a-termeszet-csodaja-magyarorszagot-mezeltek-a-mehek-530270
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #668 Dátum: 2013. December 20. - 19:25:27 »

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #669 Dátum: 2013. December 20. - 19:32:12 »



Ha a műlépet berakod, mindegyik sejtet elkezdik építeni a méhek. Ha félidőben megsérted - akár egy rajz vonala mentén - ott az épeket építik tovább. Nincs ebben semmi csoda, kis leleményesség. Bármit lehet rajzolni így tovább.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #670 Dátum: 2013. December 20. - 20:15:58 »

Ha a műlépet berakod, mindegyik sejtet elkezdik építeni a méhek. Ha félidőben megsérted - akár egy rajz vonala mentén - ott az épeket építik tovább. Nincs ebben semmi csoda, kis leleményesség. Bármit lehet rajzolni így tovább.
ÉS szerinted mely sejtek nincsenek kiépítve  Fejvakarás.V alószínüleg a lefedett mézes keretet sértették fel és hordatták ki belőlük a mézet ...nem csoda...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #671 Dátum: 2013. December 21. - 19:24:49 »

Tegnap délután, egy óra körül, szép napsütéses idő volt.
Olyan "rajzást" produkáltak, mintha virágozna az akác.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #672 Dátum: 2013. December 21. - 19:53:08 »

Tegnap délután, egy óra körül, szép napsütéses idő volt.
Olyan "rajzást" produkáltak, mintha virágozna az akác.
Na az lenne az erős család ami dec. rajzana ....atka??? Vigyorog Vigyorog ;Dpersze értem ,csak nálunknincs ilyen JÓ idő ....
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #673 Dátum: 2013. December 21. - 20:00:52 »

Na az lenne az erős család ami dec. rajzana ....atka??? Vigyorog Vigyorog ;Dpersze értem ,csak nálunknincs ilyen JÓ idő ....
 Emelem

.. Fejvakarás ..
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #674 Dátum: 2013. December 21. - 20:38:09 »

.. Fejvakarás ..
Mit nem értesz?Szívesen elmagyarázom...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: