Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238153 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #630 Dátum: 2013. Július 08. - 23:03:47 »

A bálványfának (ecetfa)

A bálványfa a bálványfafélék családjába tartozik, tudományos neve Ailanthus altissima.
Az ecetfa pedig szömörcefélék családjába, tudományos neve Rhus hirta.
A népies használatban keverik a kettőt .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #631 Dátum: 2013. Július 09. - 11:49:03 »

Ez a fa minálunk június 15 táján virágzott...A kőrist meg azért írtam,mert van itt a városban,néhány maradványfa,egy letűnt kor emlékei,az egykori grófi kastélykert és az ehhez társuló kiszolgáló létesítmények környezete. Na, és a lényeg az,hogy valamelyik ezek közül mostanában virágzik,virágzott. Tavaly egy hónappal korábban,mert a játszótéren vannak és kitették a MÉHVESZÉLY táblákat,mert akkor még volt ovi.A sárga szót meg magamban fehérré változtattam... Stoel Így lett totál csőd a növényhatározásom...Mentségemre legyen mondva,annyira szerettem volna segíteni egy agrárembernek,hogy azt sem tudtam mi a kérdés,ment is a válasz... Stoel
Ma megnéztem:most nyílnak a virágai.Tényleg nem kőris,de akkor mi lehet???Átellenes állású,leginkább az akácra emlékeztető levelei vannak.A virágai fehérek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #632 Dátum: 2013. Július 09. - 12:03:47 »

Ma megnéztem:most nyílnak a virágai.Tényleg nem kőris,de akkor mi lehet???Átellenes állású,leginkább az akácra emlékeztető levelei vannak.A virágai fehérek.

Szivarfa?
Bár ennek a levele inkább a dohányéra emlékeztet.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #633 Dátum: 2013. Július 09. - 12:08:32 »


Kifejezetten az akácra emlékeztető a levélzete,csak kevesebb és nagyobb méretű a levele. A virága is olyasni mint az akácé,csak ahogy tegnap te írtad,olyan a virágok alakja mint a szőlőé,csak felfelé áll...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #634 Dátum: 2013. Július 09. - 12:12:13 »

Esetleg Japánakác?

http://novenyhatarozo.info/noveny/kozonseges-japanakac.html#
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #635 Dátum: 2013. Július 09. - 12:57:00 »

Uram!
Én akartam neked segíteni,te segítettél nekem...Japán akác.Ez az. Hatalmas fák,a tetejükben örvösök fészkelnek. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #636 Dátum: 2013. Július 09. - 20:38:56 »

A bálványfa a bálványfafélék családjába tartozik, tudományos neve Ailanthus altissima.
Az ecetfa pedig szömörcefélék családjába, tudományos neve Rhus hirta.
A népies használatban keverik a kettőt .

Errefelé inkább ecetfának hívják, ezek szerint helytelenül. Igen

A japán akác pedig se nem akác, se nem japán, hanem kínai pagodafa, mégha latin neve is japcsi származást ad neki.
Csak aprítani ne kelljen. Olyan mint a marhabõr. Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #637 Dátum: 2013. Július 09. - 21:11:55 »

Errefelé inkább ecetfának hívják, ezek szerint helytelenül. Igen

A japán akác pedig se nem akác, se nem japán, hanem kínai pagodafa, mégha latin neve is japcsi származást ad neki.
Csak aprítani ne kelljen. Olyan mint a marhabõr. Emelem
Szép fák egyébként és a méhek is nagyon szeretik.A telepítését azért nem kell elkapkodni,mivel 15 év mire virágzik...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #638 Dátum: 2013. Július 10. - 12:38:45 »

Egy kicsit hitetlenkedem. A napraforgómag eleve kemény, zárt héja kapja a neonikotinoidos kezelést. Ebből nyilván bejut valami belülre is, de töredék mennyiség. Aztán ebből az aprócska magból lesz egy növény ami többezerszeres tömeget képvisel. Ennek a többezerszeres tömegnek ismét csak egy töredéke az a virágpor amivel a méhek kapcsolatba kerülnek...
A neonikotinoid egy hatékony rovarölő abban a töménységben, amiben a maghéjra került. De a többezerszeres hígítás többezerszeres hígításában szvsz. nincs miről beszélni.
Ez az egész egy közönséges hisztériakeltés. Nincs kizárva, hogy történtek méh mérgezések neonikotinoiddal, de az nem a csávázószertől hanem a növény vegyszerezésétől keletkezhetett. A neonikotinoidot nagyon be akarják tiltani, valszeg ez állhat a háttérben.
Milyen érdekes...
http://www.erdojarok.hu/2013/07/10/mehpusztulas-balatonlelle-somogytur-tersegeben/#more-4430
A greenpeace persze rögtön ott van...még Paul Watson hiányzik meg az a buziforma Hammarstedt gyerek.
A GMO az pfujj, azzal nem védekezhet a termelő a rovarok ellen. A vegyszer is pfujj mert senki nem mondta neki, hogy a méheket nem ölheti meg. Aztán, ha ezer forint lesz egy liter napraforgóolaj, akkor meg a qrva anyját a parasztnak mert drágán termel...
Olyan "előre lejátszott" szaga van ennek az egésznek... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2013. Július 10. - 13:15:31 »

Milyen érdekes...
http://www.erdojarok.hu/2013/07/10/mehpusztulas-balatonlelle-somogytur-tersegeben/#more-4430
A greenpeace persze rögtön ott van...még Paul Watson hiányzik meg az a buziforma Hammarstedt gyerek.
A GMO az pfujj, azzal nem védekezhet a termelő a rovarok ellen. A vegyszer is pfujj mert senki nem mondta neki, hogy a méheket nem ölheti meg. Aztán, ha ezer forint lesz egy liter napraforgóolaj, akkor meg a qrva anyját a parasztnak mert drágán termel...
Olyan "előre lejátszott" szaga van ennek az egésznek... Fejvakarás

..  Fejvakarás .. Szinte alig van Benned, indulat..  Ördög ..

Azt azért egy pill. sem felejtsük el, hogy a XXI. század, a bizalmatlanság évszázada..
..A bizalmatlanság meg, egyenlő, a boldogtalansággal..

..Picit vissza kellene hülyülni azoknak, akik a fejüket NEM csak arra tudják használni, hogy a kalapot tartsa..
Persze tisztában vagyok azzal, ez nem olyan egyszerű..  Vigyorog ..

Fele királyságom odaadnám annak, aki a merevlemezem törölni tudná.., hogy visszaállhasson bennem az elvesztett bizalom..
És tudod miért?!
Mert azzal is tisztában vagyok, hogy a bizalom, egyenlő, a boldogsággal.. 

Rövidebben, tömörebben:  Bizalom            = Boldogság
                                            Bizalmatlanság = boldogtalanság

Én így látom.  Emelem


Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #640 Dátum: 2013. Július 10. - 21:38:58 »


Fele királyságom odaadnám annak, aki a merevlemezem törölni tudná.., hogy visszaállhasson bennem az elvesztett bizalom..


Van egy német orvos, aki hatékonyan kezeli ezt. Amikor itt jár, mindig eldugja a szerszámaimat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #641 Dátum: 2013. Július 10. - 22:01:42 »

Van egy német orvos, aki hatékonyan kezeli ezt. Amikor itt jár, mindig eldugja a szerszámaimat.
Téged is kezel??? Csak a nevére nem emlékszem...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #642 Dátum: 2013. Július 10. - 22:18:31 »

..  Fejvakarás .. Szinte alig van Benned, indulat..  Ördög ..
Fele királyságom odaadnám annak, aki a merevlemezem törölni tudná.., hogy visszaállhasson bennem az elvesztett bizalom..
És tudod miért?!
Mert azzal is tisztában vagyok, hogy a bizalom, egyenlő, a boldogsággal.. 

Ennél mi sem egyszerűbb! Egy kis laza műtéttel eltávolítják az agyadból a
Hippocampus-t, fellép egy teljes amnézia, és már törölve is van a vinyó! Vigyorog
Hát, hogy boldog lennél e azt nem garantálom! Fejvakarás

De a történelem során már többször megoldották a teljes agymosást is! Kacsint Pl. Nézd csak meg a politikusainkat egy-két év képviselőség után! ( És ők még boldogok is!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #643 Dátum: 2013. Július 11. - 08:02:47 »

Amikor itt jár, mindig eldugja a szerszámaimat.

Sajnos ezzel, már hosszú évek óta így vagyok..
Tízből, kilencszer nem találom azt a szerszámot (általában kalapács  Ördög), amit keresek..  :Mosolyog ..
Persze megoldom gyorsan a problémát.., hiszen jóideje  letisztult már bennem, az egyik volt  Mentorom  mondása..

Miszerint: .."Előbb, vagy utóbb, minden szerszám kalapáccsá válik" ..    Röhög ..




Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #644 Dátum: 2013. Július 11. - 08:40:43 »

Sajnos ezzel, már hosszú évek óta így vagyok..
Tízből, kilencszer nem találom azt a szerszámot (általában kalapács  Ördög), amit keresek..  :Mosolyog ..
Persze megoldom gyorsan a problémát.., hiszen jóideje  letisztult már bennem, az egyik volt  Mentorom  mondása..

Miszerint: .."Előbb, vagy utóbb, minden szerszám kalapáccsá válik" ..    Röhög ..


Tsz traktoros volt?

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: