Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238117 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #615 Dátum: 2013. Június 21. - 12:40:13 »

Az OMME oldalán találtam.

FIGYELEM! Csávázószer veszély
Mai hír! A legtöbb napraforgó neonoikotioniddal csávázott magról kell. Kérdezd a gazdát honnan vásárolta a vetőmagot. Ha az eredet Syngenta, akkor a neonikotionidos csávázás miatt veszélyes lehet a méheidre. Számolj azzal, hogy a méhcsalád kijáró népessége jelentősen csökkenni fog a napraforgó virágzása alatt.

Rögtön a forgó után, sőt talán már alatta is, de pergetés után feltétlen kezd el a híg szirupos cukoretetést, azonnal pakold össze a gyengülőnek látszó családokat és akkor kisebb lesz a téli veszteséged. A híg szirupos etetés átmossa a testüket és sergeknti a fiasítást.

Ha nem lenne mérgezett a napraforgó méz, akkor jól telelnének rajta a méhek. Nekem legalábbis a 80-as években mindig napraforgó mézen teletek a méheim és em volt semmi gondom velük. De a neonokotionid csávázószerre az a jellemző, hogy nagyon lassan bomlik le. Egyes mérések szerint 2 év után is még mérgez. Éppen ezért a napraforgóméznek az utolsó grammját is pergessétek ki.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #616 Dátum: 2013. Június 21. - 13:04:59 »

a neonokotionid csávázószerre az a jellemző, hogy nagyon lassan bomlik le. Egyes mérések szerint 2 év után is még mérgez. Éppen ezért a napraforgóméznek az utolsó grammját is pergessétek ki.

És azután???

Persze: "megeszik ezt még a pesti úri népek..."
De akkor ugyanúgy az étolajban is benne van. Meg a disznóhúsban, amit olajpogácsával etettek, meg még ki tudja hol nem...

Normális világ ez?

Aztán csodálkozunk, hogy népbetegség a rák...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #617 Dátum: 2013. Június 21. - 20:35:45 »

Én utána néztem. Két fajta csávázó szert használnak,Cruiser 350FS tiametoxam hatóanyaggal és Aprol XL Mefenoxam hatóanyaggal.Ezek közül áll valamelyik  kapcsolatban az általad említettel?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #618 Dátum: 2013. Július 07. - 23:08:55 »

Belevágtunk mi is 10 családdal, amiből 2 hete még szétszedtünk hármat, mert nagyon erősnek ítéltük őket, nem fértek el, húzták az egyik anyabölcsőt a másik után. A három új család frissen bepárzott anyát kapott, rendben el is fogadták, igencsak hordják a virágport, úgyhogy látják a jövőt.
Nagyboconádi fészek, kétszer félboconádi méztérrel. Mondjuk utóbbiakkal idén nem kell foglalkozni, mert szinte csak bogarat, meg fiasítást hoztunk az eladótól, méz mondhatni semmi nem volt a kereteken. Azóta elég szép kis koszorúk alakultak ki, a hársat nagyon intenzíven látogatták. 

Hetente kétszer etetünk, de mennek egyébként is ezerrel. Azt ugyan nem tudom miről hordanak, mert nem a frissen kivirágzott napraforgó irányába repülnek, de lényeg, hogy ők tudják.  A kivett keretek helyére berakott 2-2 db műlépet tegnapra jó feléig felhúzták.

Bimbózik már a jágerkender, szerintem egy hét-10 nap múlva kivirágzik. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #619 Dátum: 2013. Július 08. - 11:36:49 »

És azután???

Persze: "megeszik ezt még a pesti úri népek..."
De akkor ugyanúgy az étolajban is benne van. Meg a disznóhúsban, amit olajpogácsával etettek, meg még ki tudja hol nem...

Normális világ ez?

Aztán csodálkozunk, hogy népbetegség a rák...
Egy kicsit hitetlenkedem. A napraforgómag eleve kemény, zárt héja kapja a neonikotinoidos kezelést. Ebből nyilván bejut valami belülre is, de töredék mennyiség. Aztán ebből az aprócska magból lesz egy növény ami többezerszeres tömeget képvisel. Ennek a többezerszeres tömegnek ismét csak egy töredéke az a virágpor amivel a méhek kapcsolatba kerülnek...
A neonikotinoid egy hatékony rovarölő abban a töménységben, amiben a maghéjra került. De a többezerszeres hígítás többezerszeres hígításában szvsz. nincs miről beszélni.
Ez az egész egy közönséges hisztériakeltés. Nincs kizárva, hogy történtek méh mérgezések neonikotinoiddal, de az nem a csávázószertől hanem a növény vegyszerezésétől keletkezhetett. A neonikotinoidot nagyon be akarják tiltani, valszeg ez állhat a háttérben.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #620 Dátum: 2013. Július 08. - 14:22:45 »

Egy kicsit hitetlenkedem. A napraforgómag eleve kemény, zárt héja kapja a neonikotinoidos kezelést. Ebből nyilván bejut valami belülre is, de töredék mennyiség. Aztán ebből az aprócska magból lesz egy növény ami többezerszeres tömeget képvisel. Ennek a többezerszeres tömegnek ismét csak egy töredéke az a virágpor amivel a méhek kapcsolatba kerülnek...
A neonikotinoid egy hatékony rovarölő abban a töménységben, amiben a maghéjra került. De a többezerszeres hígítás többezerszeres hígításában szvsz. nincs miről beszélni.
Ez az egész egy közönséges hisztériakeltés. Nincs kizárva, hogy történtek méh mérgezések neonikotinoiddal, de az nem a csávázószertől hanem a növény vegyszerezésétől keletkezhetett. A neonikotinoidot nagyon be akarják tiltani, valszeg ez állhat a háttérben.

Az idén már valami különleges szűrőt kellett szereltetni a vetőgépre, mert állítólag a vetéskor levegőbe jutott csávázópor okozott méhmérgezést.
El is késtünk rendesen pár tábla vetésével, mert ez a munka dandárjában derült ki, aztán 2 hetet kellett várni, amire a kütyük megérkeztek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #621 Dátum: 2013. Július 08. - 16:11:07 »

Az idén már valami különleges szűrőt kellett szereltetni a vetőgépre, mert állítólag a vetéskor levegőbe jutott csávázópor okozott méhmérgezést.
El is késtünk rendesen pár tábla vetésével, mert ez a munka dandárjában derült ki, aztán 2 hetet kellett várni, amire a kütyük megérkeztek.
Fejvakarás
Valakinek biztos jó pénz. Persze ciki, hogy a napraforgót repce v. akácvirágzáskor vetik...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #622 Dátum: 2013. Július 08. - 20:02:41 »

Mindjárt kérdezek is.
Tudja valaki, hogy milyen fa az, amelyik tele van mostanság élénksárga virággal és a virágok szőlőszerű fürtökben vannak rajta, csak nem lógnak mint a szőlő, hanem felfelé állnak?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #623 Dátum: 2013. Július 08. - 21:08:36 »

Mindjárt kérdezek is.
Tudja valaki, hogy milyen fa az, amelyik tele van mostanság élénksárga virággal és a virágok szőlőszerű fürtökben vannak rajta, csak nem lógnak mint a szőlő, hanem felfelé állnak?
Kőris.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #624 Dátum: 2013. Július 08. - 21:28:42 »

Kőris.

Tudtommal a kőris termése lassan beérik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #625 Dátum: 2013. Július 08. - 21:48:10 »

Megvan.
Bugás csörgőfa.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #626 Dátum: 2013. Július 08. - 21:54:11 »

A bálványfának (ecetfa) is nagy fürtös sárga virágzata van, járnak rá a rovarok rendesen. Azt szerencsére nem tudom, hogy mostanában virágzik-é, mert kinyírtam nagy nehezen itt a kert végiben, az erdõn meg az erdészek tették ugyanezt, de egy-kettõ biztosan maradt sajnos, majd most már kiváncsiságból utána nézek.

Különben rengeteg vadvirág virágzik most is, pld. a közismert hasznos gyógynövény az orbáncfû, de nyílik a szappanfû, a különféle szegfûk, stb. , van mire járni az apró szörnyeknek.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #627 Dátum: 2013. Július 08. - 22:05:55 »

Megvan.
Bugás csörgőfa.

Ez a fa minálunk június 15 táján virágzott...A kőrist meg azért írtam,mert van itt a városban,néhány maradványfa,egy letűnt kor emlékei,az egykori grófi kastélykert és az ehhez társuló kiszolgáló létesítmények környezete. Na, és a lényeg az,hogy valamelyik ezek közül mostanában virágzik,virágzott. Tavaly egy hónappal korábban,mert a játszótéren vannak és kitették a MÉHVESZÉLY táblákat,mert akkor még volt ovi.A sárga szót meg magamban fehérré változtattam... Stoel Így lett totál csőd a növényhatározásom...Mentségemre legyen mondva,annyira szerettem volna segíteni egy agrárembernek,hogy azt sem tudtam mi a kérdés,ment is a válasz... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #628 Dátum: 2013. Július 08. - 22:44:18 »

A bálványfának (ecetfa) is nagy fürtös sárga virágzata van, járnak rá a rovarok rendesen. Azt szerencsére nem tudom, hogy mostanában virágzik-é, mert kinyírtam nagy nehezen itt a kert végiben, az erdõn meg az erdészek tették ugyanezt...

Az erdőfelügyelő a múltkor látott egyet valamelyik tölgytelepítésben, gyorsan kitépte tövestül.
Azt javasolta, hasonlóan járjak el.
Szófogadó gyerek vagyok.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #629 Dátum: 2013. Július 08. - 22:47:29 »

Ez a fa minálunk június 15 táján virágzott...

Zalában kb. egy hete nyílt ki, most van teljes virágzásban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: