Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237977 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 16:23:57 »

Te is aktívan méhészkedsz?-

Határeset.
Édesapámnak van 300 körüli család, így "akaratlanul" is megfertőződtem vele, ill. muszály besegítenem, és egy kicsit talán már értek is hozzá.  Vállat von
300 család? Az nagyon komoly. Gondolom rakodó rendszerben. Hunor? Mintha már témáztunk volna róla.

Így van. Egy terítéken lévő süldő hátterében volt egy-kettő, és annak kapcsán kérdeztél rá - az is lehet, hogy még a másik fórumon.
Így igaz. Wave "Übervadász" barátom. Bion Nyihi Ördög Stoel Stoel (Apropos másik forum)

 Bion Bion Stoel Röhög
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 17:03:40 »

Itt vagyok én is. Már 18 éve ezzel egészítgetem ki a hatalmas fizetésemet. Kaptam már pár ezer csípést. Jelenleg 45 fél nb.-vel szenvedek mint szakképzett méhész.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 18:13:45 »

Itt vagyok én is. Már 18 éve ezzel egészítgetem ki a hatalmas fizetésemet. Kaptam már pár ezer csípést. Jelenleg 45 fél nb.-vel szenvedek mint szakképzett méhész.
Szia Gyula! Csak a mézet szeretem nem méhészkedek,de ma kaptam kettő régi ritka méhész könyvet az biztos Bion Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 18:16:03 »

Így igaz. Wave "Übervadász" barátom. Bion Nyihi Ördög Stoel Stoel (Apropos másik forum)

Ja, ja... ezt se gondoltam volna, hogy egyszer még ez is leszek...  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 12:26:30 »

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 12:51:18 »



Érdekes a cikk.Kíváncsi lennék rá, hogy hogyan szedték ki a lépeket a család károsítása nélkül...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 10:39:30 »

Na,megnéztem a szer nevét, amit ajánlottak: Varidol Fum. ismeri valaki? Ha igen, mi a véleménye róla?
Nekem ez volt az első, hogy használtam, de eddig egyszerűnek tűnt a használata. A hatását még nem néztem, majd a hétvégén veszem ki a fehér lapot a kaptár aljából.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 12:13:08 »

A facéliáról.
Amikor még megvolt (3 éve) az a hatalmas méhes (4 család) vetettem 2,5 ha facéliát próbaképpen.
Kettős hasznosításra gondoltam, mert azt írta valami szakkönyv, hogy vadföldnek is kiváló.
Hát, nem mondom, hogy a szélében néhány őz nem csipegetett, de a szarvasok rá sem néztek.
Úgy vetettem, hogy akác utánra legyen virágban. Ez elkésett kicsit, a szakirodalomban említett 6 hétből (amikorra a vetés követően virágoznia kellett volna) bizony inkább 8 lett, de akkortól legyalább 3 héten át gyönyörű lila virágerdő borította a földet.
Annyi volt rajta a méh mint a tenger, zömmel nem a sajátjaim persze, volt szár amin egy időben 5-6 rovar is munkálkodott.
Nem egy macerás  növény egyébként, kelés után kicsit nehézkesen indul el, de aztán nő, mint a bolondgomba. Egy korai vetésnél, május végi-június eleji virágzásnál, ha nem várjuk ki, míg az összes mag beérik ,( a felső termések is elég vetőmagot adnak) szerintem kis szerencsével (eső) az árvakelésből is lehet egy jó kései méhlegelő. Nekem ez akkor nem jött össze, későn szárzúzóztam, nem tárcsáztam be a kipotyogott magot, aszály is volt, tehát csak csikorgott a másodkelés.
Idén a szövetkezetben is vetettük nagyüzemi szinten magfogás céljára. Egészen jó lett, a magot zöldtrágyázási céllal elvetettük néhány tarlóba, ezek nem mennek semmire, eső kellene neki.
Az ugyanakkor, hasonló célra elvetett borsó már fél lábszárnyi, a facélia meg csak lehajolva látható.
Az bizonyos, hogy csapadékigényes növény.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 08:54:18 »

Közelebb jutottam a korábban említett virághoz: vagy napszem, vagy menyecskeszem a magyar neve-de szerintem inkább a napszem lesz,mert latin név alapján ez áll rokonságban a csicsókával és a napraforgóval. Még most is bőven nyílik és rengeteg méh látogatja. Tavaszra megpróbálok gumót szerezni és betelepítem vele a kaptárak környékét.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 08:58:33 »

Közelebb jutottam a korábban említett virághoz: vagy napszem, vagy menyecskeszem a magyar neve-de szerintem inkább a napszem lesz,mert latin név alapján ez áll rokonságban a csicsókával és a napraforgóval. Még most is bőven nyílik és rengeteg méh látogatja. Tavaszra megpróbálok gumót szerezni és betelepítem vele a kaptárak környékét.
Találtam róla képet is:
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 10:43:07 »

Sakac által közzétett könyv letölthető innét:
http://data.hu/get/586264/Biom_h_szet.pdf.html
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 15:11:56 »

Én is csak ugy találtam.....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:49:19 »

Én is csak ugy találtam.....
Köszönjük. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:55:55 »

Itt vagyok én is. Már 18 éve ezzel egészítgetem ki a hatalmas fizetésemet. Kaptam már pár ezer csípést. Jelenleg 45 fél nb.-vel szenvedek mint szakképzett méhész.
Hát akkor ugyanúgy mint a vadászatban, vszeg. a méhészkedésben is te vagy a mester közöttünk Wave Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:24:34 »

Itt vagyok én is. Már 18 éve ezzel egészítgetem ki a hatalmas fizetésemet. Kaptam már pár ezer csípést. Jelenleg 45 fél nb.-vel szenvedek mint szakképzett méhész.
Hát akkor ugyanúgy mint a vadászatban, vszeg. a méhészkedésben is te vagy a mester közöttünk Wave Wave Wave

Azért ezt ne jelentsük ki ilyen kategórikusan. Méhészetből a vadászattal ellentétben nincs meg a mestervizsgám.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: