Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238139 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Február 25. - 17:32:04 »

A mai jó idő kihozta a méheket a kaptárból. Disznóvágás közben úgy megleptek minket és a húst, hogy be kellett vonuljunk a garázsba...  Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
puska6
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Február 26. - 22:05:09 »

Írígy vadász!!!!!!
Sajnáltál a lányoktól egy kis kóstolót??? Röhög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Március 04. - 13:20:13 »

Tegnap a délutáni jó időben belekukkantottam a kaptárakba, mert az egyiknél nagy volt a nyüzsgés és ha már belenéztem, akkor adtam nekik egy kis cukorlepényt is. Sajnos a gyanúm beigazolódott: azt az egy családot elkezdték kirabolni. A kereteket végignézve megtaláltam a anya hulláját is: bele volt ragadva az egyik sejtbe Meglepődött (Ebből az egy kaptárból szedtem csak ki a kereteket, a többit nem zaklattam.) Valószínű ezért támadták meg ezt a családot. A megmaradt keretekről a méheket lesöpörtem a többi kaptár elé(hátha bekéredzkednek), a kereteket bevittem a garázsba, az üres kaptárt meg lezártam. A többi család rendben volt a lepény beadásán kívül nem is bolygattam tovább őket.
Egy óra múlva visszanéztem és úgy láttam, a rend helyreállt. A földön már csak pár bogár mászkált, a többi, egészséges családnál pedig látni lehetett pár, virágport (vagy darát, vagy fűrészport, vagy valami hasonlót) behordó méhet Bion

Úgy néz ki, hogy még idejében sikerült elejét venni, hogy rákapjanak a rablásra.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Május 10. - 15:40:07 »

Méz vadászok??  Meglepődött
Egy hétköznap képekben?
http://manzardcafe.blog.hu/2012/05/09/honey_hunters_of_nepal#more4496768
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Május 10. - 15:47:57 »

Azért arra kíváncsi lennék, hányan allergiásak közülük  a méhszúrásra. Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Május 11. - 07:50:43 »

Azért arra kíváncsi lennék, hányan allergiásak közülük  a méhszúrásra. Ördög

 Röhög Röhög
És még KálciumSandozten sincs náluk!
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Május 11. - 07:57:07 »

Röhög Röhög
És még KálciumSandozten sincs náluk!

Csak szólok, akut allergiás rohamban lófaxot sem ér egyik orális szer sem! Mire felszívódna megfulladsz!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Május 11. - 08:04:20 »

Én a felfestett menekülési útvonalat hiányolom.
Mit csinál ott a munkavédelmi hatóság?
A múlt héten azért baszogattak bennünket, hogy a szabászollókat kössük a szabászasztalhoz olyan rövid madzaggal, ami nem ér le a földig, hogy ha az olló netán leesik, ne szúrja meg a szabász lábfejét. S mindezt halálosan komolyan is gondolják.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Május 11. - 11:17:50 »

Én a felfestett menekülési útvonalat hiányolom.
Mit csinál ott a munkavédelmi hatóság?
A múlt héten azért baszogattak bennünket, hogy a szabászollókat kössük a szabászasztalhoz olyan rövid madzaggal, ami nem ér le a földig, hogy ha az olló netán leesik, ne szúrja meg a szabász lábfejét. S mindezt halálosan komolyan is gondolják.
Kedves Lajos!
Azt csak akkor jelölik ki -már mint a menekülési útvonalat-, amikor a hatóság fel megy ellenőrizni oda a helyszínre,ahol ezek a szimpatikus emberek lajtorjáznak. Vigyorog
Akkor pedig valahogy ilyen módon:

Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Május 11. - 11:38:53 »

Csak szólok, akut allergiás rohamban lófaxot sem ér egyik orális szer sem! Mire felszívódna megfulladsz!
Ez már a "B" verzió...viszont gégemetszéshez fel vannak szerelkezve... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Június 21. - 15:03:56 »



Tudja valaki, hogy milyen növény ez?  Fejvakarás

A nyolcas mellett van belőle vagy tíz hektár.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Június 21. - 15:04:44 »

Búzavirág!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Június 21. - 15:22:57 »

Sok néptánc-csoportot neveztek el róla...
http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%BAzavir%C3%A1g
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Június 22. - 08:22:21 »

Búzavirág!

Én is arra tippeltem, de azt termeszthetik?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Június 22. - 08:40:55 »

Többnyire nem termesztik, hanem terem.
Mint az egyszeri vő a vasútállomáson. Nem várja az anyósát, hanem jön.

Bár a mai világban minden lehetséges. Kiderítette valaki, hogy a magja jó szemmelverés ellen, aztán jó pénzért megveszi a pógár.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: