Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238451 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #555 Dátum: 2011. November 02. - 11:01:55 »

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Most fedeztem fel, hogy a betelelt családokat fosztogatják a darazsak. Nem lódarázs, hanem talán német darázs.
3 családba már nem találtam méheket. A kaptár alján sem. szerintem elhordták a darazsak.
Mit lehetne ellenük tenni?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #556 Dátum: 2011. November 02. - 11:16:30 »

Meg kéne nézni, hogy mi a baj a családokkal.

Mert egy egészséges betelelt családot nem hordanak el a darazsak.
Ott valami más gebasznak is kell lenni (atka, nozéma  Vállat von).
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #557 Dátum: 2011. November 02. - 11:46:46 »


Semmit. Legyengült családok, vszeg atka. Talán összecsapni, ha van még rá lehetőség.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #558 Dátum: 2011. November 02. - 15:18:47 »

Semmit. Legyengült családok, vszeg atka. Talán összecsapni, ha van még rá lehetőség.

2 hete még bomba család volt, alig tudtam 1 fiókra szűkíteni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2012. Január 22. - 12:51:22 »

Hali Méhészek!
A kézi füstölő szerkezete érdekelne, ha valaki leírná, vagy rajzot mutatna, nagyon megköszönném!
 Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #560 Dátum: 2012. Február 06. - 17:58:27 »

Hali Méhészek!
A kézi füstölő szerkezete érdekelne, ha valaki leírná, vagy rajzot mutatna, nagyon megköszönném!
 Wave

Szia!

Nem tudom, megoldódott-e a problémád azóta,de hátha tudok segíteni:



A képen balra, a méhész keze alatt látható a pumpa(szíváskor a környezetből veszi a levegőt, fújáskor a füstölőbe nyomja azt), ami egy kis csővel csatlakozik a dupla falú égéstérhez (belső fal fogja közre a parazsat, külső fal szigetel, azaz távol tartja az éghető dolgokat a forró belső faltól). Az égéstér alján egy rácsot találsz, amin fennmarad a parázs, alulról pedig a huzatot kapja a pumpától és a külső térből is. A tetején található a lehajtható kémény (felülről töltöd be az füstölőanyagot, lezárva a tetején található lyukon irányítod a füstöt oda, ahova köll Bion).

Annyi kiegészítés még tartozik a dologhoz, hogy a pumpát és az égésteret összekötő cső illeszkedése a következőképp van megoldva, hogy akkor is kapjon valamennyi huzatot a parázs, ha épp nem fújsz be levegőt a pumpán keresztül(nem alszik ki, amikor épp mással vagy elfoglalva):



A füstölőhöz minden(!) alkatrész külön is megvásárolható egy jól felszerelt méhészboltban.

Remélem tudtam segíteni!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2012. Február 06. - 18:05:58 »

Szia Gergő!
Köszönöm a segítséget! Még nem kezdődött el az építés, de ami késik az múlik! Mosolyog
EB kolléga is segített, Neki is köszönöm!
 Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #562 Dátum: 2012. Február 06. - 21:08:41 »

A Gergő felső képén látható egy nagyon jó típus, merem ajánlani mindenkinek.
Talán szlovák gyártmány, de erre ne vegyetek mérget.

Az alsó ábrához még annyit, hogy ha a rostély nem vízszintes, hanem srég, akkor sokkal jobb a huzatja, és nem tud eltömődni. (Persze a befújóluk essen a rostély alá.)

De a fölső képen lévő (ha jól azonosítom be a típust, mert a miénkek már elég leharcoltak Kacsint) ezt is tudja.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #563 Dátum: 2012. Február 06. - 21:34:35 »

A Gergő felső képén látható egy nagyon jó típus, merem ajánlani mindenkinek.
Talán szlovák gyártmány, de erre ne vegyetek mérget.

Az alsó ábrához még annyit, hogy ha a rostély nem vízszintes, hanem srég, akkor sokkal jobb a huzatja, és nem tud eltömődni. (Persze a befújóluk essen a rostély alá.)

De a fölső képen lévő (ha jól azonosítom be a típust, mert a miénkek már elég leharcoltak Kacsint) ezt is tudja.
Ezt az eltömődést én még nem tapasztaltam, de hallottam róla. Én mindig nedvesített kartonpapírt használok füstölni, azzal nem volt gond. De egy ismerősöm fűrészport használ, ő mindig szív az eltömődés miatt.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #564 Dátum: 2012. Február 06. - 21:36:31 »

 Vállat von ízlések és pofonok.

Száraz pudva (ami már egész puha) vagy tapló megfelelő méretűre aprítva.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #565 Dátum: 2012. Február 06. - 21:39:54 »

Vállat von ízlések és pofonok.

Száraz pudva (ami már egész puha) vagy tapló megfelelő méretűre aprítva.

A tapló az a hagyományos, erdőben szedős, kiszárítós fajta, vagy az amelyik a diszkókban a pultnál tenyészik? Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #566 Dátum: 2012. Február 06. - 21:55:19 »

A tapló az a hagyományos, erdőben szedős, kiszárítós fajta, vagy az amelyik a diszkókban a pultnál tenyészik? Ördög

Attól függ mire kell?

Ha füstölni, akkor az erdőben szedett a jó.

A pultnál tenyészősnél egyébként egy fokkal rosszabb az a fajta, amelyik sörösüveggel a kézben jár körbe  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #567 Dátum: 2012. Február 06. - 22:13:22 »

Attól függ mire kell?

Ha füstölni, akkor az erdőben szedett a jó.

A pultnál tenyészősnél egyébként egy fokkal rosszabb az a fajta, amelyik sörösüveggel a kézben jár körbe  Nyihi

Ne má'! Télleg! Ez az a fajta, amelyik odamegy a csajokhoz és 5cm-ről végigstíröli őket, miközben azt hiszi, hogy nem is feltűnő? Bakker! Lebuktam? Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #568 Dátum: 2012. Február 09. - 14:38:51 »

Kiírta az MVH az idei méhészeti támogatásokat.

http://www.mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/default/mainmenu/kozlemenyek/mvhk252012

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
puska6
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #569 Dátum: 2012. Február 12. - 19:01:30 »

Én a családokat támogattam ma kaptak egy kis lepényt. Sajnos 1-nél elkéstem pár nappal.
Szégyellem is a pofámat Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: