Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238036 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #540 Dátum: 2011. Május 24. - 08:37:21 »

Szomszédom méri a kaptárakat és volt olyan nap, hogy majdnem 5kilót gyarapodott a súlya egy nap alatt

Az se rossz, de láttam én már olyan embert is, aki beszélt olyannal is, aki 13 kg-ot is mért egy nap alatt.  Kacsint
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #541 Dátum: 2011. Május 24. - 09:39:38 »

Valami baj van a világgal!
Elégedettek a méhészek.   Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #542 Dátum: 2011. Május 24. - 10:34:22 »

Az se rossz, de láttam én már olyan embert is, aki beszélt olyannal is, aki 13 kg-ot is mért egy nap alatt.  Kacsint

Hát... a szomszédba elég hamar át tudok menni megnézni a valóságot... Kacsint

Lehet félreérthetően írtam: nem az egyes méhészek eredményére gondoltam, hanem, hogy összesen idén sem lesz olyan sok méz, mert a vándorló nagy méhészek nem érik utol a virágzást Észak felé haladva. Ha valaki kétszer vándorolna(pl. Mohácsról Kecskemétre majd innét Nógrádba), akkor bizony két hordás kiesik, mert mindenhol ugyanakkor virágzik az akác, mint Mohácson. Vagy csak megint én gondolkodom furán? Fejvakarás Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #543 Dátum: 2011. Május 24. - 11:02:35 »

Valami baj van a világgal!
Elégedettek a méhészek.   Ördög
Ebbü' még baj is löhet... Ördög
Bár kaposvári cimborám nagyon sírt, hogy a bolond szél után fehérlett minden a sok akácvirágtól. Hiába no, a méhész hagyományokat ápolni kell...  Figyelmes olvasás Röhög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2011. Május 24. - 15:23:49 »

 :Mosolyog Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #545 Dátum: 2011. Május 24. - 15:31:02 »

Hát... a szomszédba elég hamar át tudok menni megnézni a valóságot... Kacsint

Lehet félreérthetően írtam: nem az egyes méhészek eredményére gondoltam, hanem, hogy összesen idén sem lesz olyan sok méz, mert a vándorló nagy méhészek nem érik utol a virágzást Észak felé haladva. Ha valaki kétszer vándorolna(pl. Mohácsról Kecskemétre majd innét Nógrádba), akkor bizony két hordás kiesik, mert mindenhol ugyanakkor virágzik az akác, mint Mohácson. Vagy csak megint én gondolkodom furán? Fejvakarás Bion

Gergő! Erjed már a cukorlé, amit még tavaly bekevertél nekem, mikor érdeklődtem?  Fogytán a méz itthon!  Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #546 Dátum: 2011. Május 25. - 11:24:54 »

Gergő! Erjed már a cukorlé, amit még tavaly bekevertél nekem, mikor érdeklődtem?  Fogytán a méz itthon!  Vigyorog

Hát idén nem sok mézem lesz(szaporítanom kell a méhet, nem dolgoztatni Ördög), de azért csak megoldjuk valahogy Bion Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #547 Dátum: 2011. Május 25. - 15:03:14 »

"szaporítanom kell a méhet"---Gergő fiam, vesd be magad, Te még fiatal vagy! Rám ebben már nem számíthatsz!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Röhög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #548 Dátum: 2011. Május 25. - 16:41:02 »

"szaporítanom kell a méhet"---Gergő fiam, vesd be magad, Te még fiatal vagy! Rám ebben már nem számíthatsz!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Röhög
Hogy neked milyen piszkos a fantáziád!  Tasli  Angyal
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #549 Dátum: 2011. Június 15. - 14:14:17 »

A hétfőn csináltam otthon egy kis viaszolvasztót, este megkaptam hozzá az üveget és végre kipróbálhattam. Várakozáson felül teljesít, mert hiába a kis méret, egy délelőtt 6 keretet sikerült kiolvasztanom. Tiszta büszke vagyok magamra  Taps -meg is veregettem a vállam Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #550 Dátum: 2011. Június 27. - 21:46:00 »

Sziasztok.

Érdeklődnék, van e tapasztalata valakinek a Neoma napraforgóval?
Ilyenre vándorolnék, de nem találok semmiféle információt róla.

 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #551 Dátum: 2011. Június 27. - 21:53:20 »

Sziasztok.

Érdeklődnék, van e tapasztalata valakinek a NK Neoma napraforgóval?
Ilyenre vándorolnék, de nem találok semmiféle információt róla.

 Emelem

Syngenta fejlesztésű IMI hibrid, jó termőképességű, jól gyomírtható (felülkezelhető), peronoszpóra rezisztens, többször vetettük.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #552 Dátum: 2011. Június 27. - 21:56:12 »

Syngenta fejlesztésű IMI hibrid, jó termőképességű, jól gyomírtható (felülkezelhető), peronoszpóra rezisztens, többször vetettük.  Ördög

Megtisztel a gyorsasága uram.  Emelem

De mézel, vagy csak peronoszpóra rezisztens?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #553 Dátum: 2011. Június 27. - 22:08:11 »

Megtisztel a gyorsasága uram.  Emelem

De mézel, vagy csak peronoszpóra rezisztens?

Sajnos nem méhészkedem, helyi méhész sincsen már, és nem szoktak vándorméhészek ide járni, erre sajnos nem tudok válaszolni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #554 Dátum: 2011. Október 21. - 08:52:38 »

Gondoltam átteszem ide.

Érdekes! Pedig a darazsak által felnyitott szőlőszemeket előszeretettel látogatják.


Örösi Pál Zoltán: MÉHEK KÖZÖTT

69/
Mézelő növények:
Kúszónövények. Repkényszőlő, hibásan vadszőlő (Parthenocissus vagy Ampelopisis quinquefolia és veitchii) A bortermő szőlő nem mézel.
143/
A méhek és a szőlő.
Panaszolják, hogy a méh kibontja a szőlőbogyót és más gyümölcsöt édes levéért. A szőlőkörnyékén nem látják szívesen.
A méh csakugyan elhordja az érett gyümölcs levét, de rendszerint csak akkor, ha 1. nincs más gyűjtenivalója, 2. a gyümölcs megsérül, pl. darázs, madár kikezdte, vagy nedves időben fölrepedt. Kísérletek és hiteles megfigyelések tanúsítják, hogy a méh csak néhány nagyon vékony héjú csemegeszőlő bogyóját tudja felbontani. Annál könnyebben boldogulnak vele a darazsak, mert éles a rágójuk. (Tudjuk, hogy fészküket is lerágott rostokból építik.) A méh szüretkor zavarhatja a félénk szedőket. Gyűjtésének távolsága olyan nagy, hogy a méhes kitiltása a szőlő közeléből nem segít. A mustból készült "szőlőméz" a méh legrosszabb eleségei közé tartozik, télre éppen káros. Magának a méhésznek a legfőbb érdeke tehát, hogy méhei jó legelőn legyenek szőlőérés idején.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: