Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237828 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #990 Dátum: 2016. Július 17. - 16:08:50 »

És piszokul fel lennél háborodva, ha valaki elfűrészeli a leslétrát, vagy feldönti a lest, vagy kiszúrja egy süni a kocsid gumiját.

Ez az egész ország mintha egy "A szomszéd nője mindig zöldebb" film forgatása lenne.

Mindig van egy mesterségesen generált ellentét,ami érthetetlen számomra.
Annak idején az erdész-kontra -vadász, most a vadász-kontra-méhész.
Éppen elég nagy probléma és  szakmagyilkoló a birtoklási vágy-kontra-vadgazdálkodás kérdése,minek kell még hozzá egy ilyen érthetetlen bosszúszomjas hadakozás!?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #991 Dátum: 2016. Július 17. - 17:52:13 »

Mindig van egy mesterségesen generált ellentét,ami érthetetlen számomra.
Annak idején az erdész-kontra -vadász, most a vadász-kontra-méhész.
Éppen elég nagy probléma és  szakmagyilkoló a birtoklási vágy-kontra-vadgazdálkodás kérdése,minek kell még hozzá egy ilyen érthetetlen bosszúszomjas hadakozás!?

Üdvözletem!

Én úgy gondolom, hogy "matematikus" nyelven mondva,tovább kell az egyenletet egyszerűsíteni. Szerintem se nem "mesterséges" se nem "generált" ellentétek feszülnek egymásnak. Egész egyszerűen ellentétek, amiket, közös nevezőre lehet hozni könnyen. Pénz ütközik pénzzel, érdek ütközik érdekkel, ember ütközik emberrel, és a sor végtelen. Az azonosak között eldöntendő jogvita, marad a törvényre, ha az nem ad rá választ marad a a "hadakozás". Az hogy egy országban ez mennyire gyakori az egy értékmérő. Ha egy vita generáltnak látszik az is letisztítva a sallangoktól látható, hogy alapjaiban valós érdek ütközete. Ez igaz a most tárgyalt vadász kontra méhész esetében is ott is a hadakozás alapja az érdek. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #992 Dátum: 2016. Július 17. - 18:32:25 »

És még egy gondolat:
Én mindenkit óvva intek a partizán akcióktól és nem csak annak jogi következményei miatt, hanem a már jól ismert társadalmi megítélés esetleges negatív hatásai miatt. Gondoljunk bele, hogy a megélhetésimédiatényező micsoda "remek" alapanyagot kapna. Másnap már tele volna a sajtó a szorgos- dolgos méhecskéket millió számra gyilkoló nagy, szőrős, és ,vagy fegyveres vadat mészároló, vadász rémtetteivel.
Az, hogy lassan a tíz millió fociedző után szabadon, a tíz millió méhész országa is lettünk az egy másik történet, de ez utóbbi egyenes következménye az érdekek ilyen gyakori ütközésének. Nem vitatom a méhek, méhészet hasznosságát sőt nagyra értékelem munkájukat, a kompromisszum mindkét fél érdeke volna. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #993 Dátum: 2016. Július 17. - 20:02:39 »

Mielőtt nagyon elmélyednétek a méhgyilkolásba, természetesen nem én kemotoxoztam le a bogarakat csupán feltűnt, hogy tele van velük a föld...aztán eszembe jutott, mennyire hiányozna egy grínpíszvévéef akció ahol a sok barom kivonul és megállapítják, hogy az a mocsok szemét gyilkos gazda már megint tiltott csávázószert használt a napraforgójához és szegény ártatlan méhikék attól döglenek halomra. Mindezt ott, ahol tudok (tudtam?) egy szellembakot amit hívásban igencsak jó lett volna meglövetni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #994 Dátum: 2016. Július 17. - 21:19:09 »

Mielőtt nagyon elmélyednétek a méhgyilkolásba, természetesen nem én kemotoxoztam le a bogarakat csupán feltűnt, hogy tele van velük a föld...aztán eszembe jutott, mennyire hiányozna egy grínpíszvévéef akció ahol a sok barom kivonul és megállapítják, hogy az a mocsok szemét gyilkos gazda már megint tiltott csávázószert használt a napraforgójához és szegény ártatlan méhikék attól döglenek halomra. Mindezt ott, ahol tudok (tudtam?) egy szellembakot amit hívásban igencsak jó lett volna meglövetni... Fejvakarás

A bak valszeg nem döglött meg a tiltott szertől, csak legfeljebb egy-két tábla földel távolabbra tette át az életterét. Fejvakarás A rovarnak meg lófx a sej-hajába?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #995 Dátum: 2016. Július 17. - 22:26:19 »

A bak valszeg nem döglött meg a tiltott szertől, csak legfeljebb egy-két tábla földel távolabbra tette át az életterét. Fejvakarás A rovarnak meg lófx a sej-hajába?
Nem, a bak nem döglött meg a neonikotinoidoktól csak alkalmasint odébb tette a székhelyét...amúgy meg nem minden vendég szereti, ha leverik a kalapját a méhek.
Azt se mondtam, hogy a bogaraknak lófasz a seggébe...de engedtessék meg, nem a termelő szokta odahívni a méhészt a napraforgótáblához...mégis rajta verik el a port, ha hullanak a méhek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #996 Dátum: 2016. Július 18. - 07:37:29 »

Lakott területen egyébként milyen szabályok érvényesek a méhtartásra?
Nagyszüleimnél a kertszomszédnál vannak a kaptárak, nálam meg a harmadik szomszédban. Tavasszal a kocsit nem lehet kint hagyni az udvaron, illetve nem lehet ruhát kiteregetni a sok méh miatt. Nekünk be kell tartani a jószomszédi viszonyt, de nekik nem???

Minden önkormányzat, kellett hogy hozzon helyi állattartási rendeletet.
Azt kellene megnézni.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #997 Dátum: 2016. Július 18. - 08:22:36 »

Mindezt ott, ahol tudok (tudtam?) egy szellembakot amit hívásban igencsak jó lett volna meglövetni... Fejvakarás

Jó eséllyel lecseng a napraforgó virágzás július végére és elmegy a vándorméhész szolidágóra.

A napraforgó egyébként minden neoszutyoktól függetlenül erősen fogyasztja a méhet. Ragad mint a rossebb, sokszor több a bogárkár, mint a nektárhozam.

Az, hogy egy gyommentes, tiszta placcon sok elpusztult bogarat látsz a kaptár előtt, nem jelent feltétlenül mérgezést.
Egy meleg napon való szállításnál, vagy ha kicsit is lötyög egy-két keret a kaptárban, a szállításnál nagyon sok bogár elpusztul. A települést követő kinyitásnál a méhek első dolga, hogy a hullákat kihordják a kaptárból. Szállítást követő egy-két napig nem mennek sehová, az összes bogár ott helyben köröz. Ismeretlen környezetbe kerültek, tájolnak. A természetes elhullás is mind ott lesz, a kaptárak körül.

A méh egyébként az odúját (esetünkben a kaptárat) védi, tőle 20-25 méterre, kint a természetben mondhatni, ártalmatlan. Akkor szúr meg, ha pl. mezítláb rálépsz a fehérherén. Rajjal, amiben szünetel az odúvédő ösztön, mert éppen nincs odúja, szinte mindent meg lehet tenni védőfelszerelés nélkül is, egyáltalán nem támadnak. Kaptárak közvetlen közelében kökényvirágzáskor, repce alatt, meg komolyabb időjárási frontok idején bolondosabbak, egyébként simán megnézem őket minden nap rövid ujjú ruhában, kalap nélkül.
Hogy a vadállományt - önmagukban - nem zavarják, arra talán a legújabb "házinyulam" a példa, aki gondolt egyet és beköltözött a bekerített méhesbe. Vidáman illegeti magát hetek óta a kaptárak körül. Mondjuk az is igaz, hogy a tacskó megáll a kapuban, ő már szerzett két éve néhány rossz tapasztalatot tavasszal, repce alatt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #998 Dátum: 2016. Július 18. - 08:32:12 »

Jó eséllyel lecseng a napraforgó virágzás július végére és elmegy a vándorméhész szolidágóra.

.....egyébként simán megnézem őket minden nap rövid ujjú ruhában, kalap nélkül.....

Én egy öreg méhész ismerősömtől azt hallottam, hogy a méhek - szagról- megismerik azt az embert aki rendszeresen gondozza őket. Nagyon ritkán öltözött be ő is, akkor mindég azt mondta: Ma nagyon bolondok a bogaraim!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #999 Dátum: 2016. Július 18. - 09:19:09 »

Én egy öreg méhész ismerősömtől azt hallottam, hogy a méhek - szagról- megismerik azt az embert aki rendszeresen gondozza őket.

Bár nem tudom biztosan, de ez szerintem inkább csak legenda.
Azt tapasztaltuk, hogy bizonyos szagokra (pl. Margit némely hajsamponja) érzékenyebben reagálnak, egyébként ha nyugodtak, bejöhet bárki a méhesbe bántatlanul, de ha nyűgösek, nekünk is kalap, kesztyű kell.
Kaptárt meg csak kalapban, kesztyűben, füstölővel bontunk.

Voltunk egy vadásztársnál az alföldön. Tanyán vannak a méhei, megnéztük. Csak úgy, minden felszerelés nélkül. Ódzkodtam kicsit eleinte, de megnyugtatott, hogy ezek nagyon szelíd bogarak.
Tényleg úgy is volt, belenéztünk jó pár kaptárba, nulla szúrás. Az mondjuk feltűnt, hogy bogár is csak teng-leng a kereteken, de hát ő tapasztalt méhész látszatát keltette, mi meg abszolút kezdők voltunk, nem akartam belepofázni a dolgába.
Kértem és kaptam tőle pár anyát, gondoltam milyen príma lesz majd, tök szelíd méhekkel dolgozni.
Az anyák szépek voltak, petéztek is rendesen, aztán mire repcére került a sor, ugyanúgy támadtak, mint a sajátjaink.
Szóval azt akarom kinyafogni az egészből, hogy a támadási hajlandóság függ a család erősségétől is, a létfenntartás szintjén küzdő méhcsalád - ugyanolyan időjárási, hordási körülmények között - kevésbé támad, mint amelyiknél kidagad a kaptárfal a bogártól.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1000 Dátum: 2016. Július 18. - 09:40:43 »

A bak valszeg nem döglött meg a tiltott szertől, csak legfeljebb egy-két tábla földel távolabbra tette át az életterét. Fejvakarás A rovarnak meg lófx a sej-hajába?
Áruld el,hány percet áldoztál a megismerésükre,mielőtt ez a gyűlölködő véleményed kialakult róluk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1001 Dátum: 2016. Július 18. - 09:58:52 »

Miért bolondok a méhek a repcén?
Idén a földünk mellett repcetábla volt, akkor vetettük a kukoricát, amikor a repce virágzott. Apósomat meg is szúrták műtrágya pakolás közben, engem is meghajtottak. Én valami vegyszerre gondoltam, hogy azért ilyen agresszívak.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1002 Dátum: 2016. Július 18. - 10:28:52 »

Miért bolondok a méhek a repcén?
Idén a földünk mellett repcetábla volt, akkor vetettük a kukoricát, amikor a repce virágzott. Apósomat meg is szúrták műtrágya pakolás közben, engem is meghajtottak. Én valami vegyszerre gondoltam, hogy azért ilyen agresszívak.

Nem tudom, de a repcevirágtól, meg a kökénytől ingerlékenyek lesznek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1003 Dátum: 2016. Július 18. - 10:58:04 »

Nem tudom, de a repcevirágtól, meg a kökénytől ingerlékenyek lesznek.
Méhész barátom szerint azért, mert a repce az első ahol rendesen gyűjthetnek és be vannak indulva.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1004 Dátum: 2016. Július 18. - 10:59:16 »

És piszokul fel lennél háborodva, ha valaki elfűrészeli a leslétrát, vagy feldönti a lest, vagy kiszúrja egy süni a kocsid gumiját.

Ez az egész ország mintha egy "A szomszéd nője mindig zöldebb" film forgatása lenne.



Amúgy nem vagyok méhészellenes, csak olyan helyre telepedjen, ahol lehetőleg senkit nem zavar!


Csak ezt tudom rá mondani én is.  Emelem
A helyzet az hogy vélhetőleg jól jövedelmezhet ez a méhészkedés és az egyáltalán nem baj. Eddig is el voltam velük . Eddig egyik jó akáűcos körzetbe 1-2 méhész járt. Mindig jó kapcsolatban voltunk azt mondhatom hogy még egy méhet sem öltem meg - viszont ebben az évben már négyen települtek oda az egyik a szóró mellé rakta le szép sorba a kaptárokat a másik a lestől 50 méterre . Egyáltalán nem kéne valami nagyobb távolságot betartani egymástól is ? Tényleg egyre több méhész jön és az ismerősök között is sokan rákaptak erre a foglalatosságra.
Az biztos hogy néhányan a hivatalnál és a kijelölt  Fejvakarás "méh egészségőrnél" "bejelentkeztek" de az erdőtulajdonosnál biztos hogy nem és jövőre ha ezt teszik pakolhatnak mert így azért pofátlanság ................... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: