Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237823 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #975 Dátum: 2016. Július 16. - 21:03:59 »

Nyilván beszélt a tulajdonossal, tudok róla, vadásztársam.
 Nyihi

 Emelem



Csak sajnálni tudlak......................
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #976 Dátum: 2016. Július 16. - 21:10:48 »

Nem írja elő a törvény.
A migránsoknak sincs mégis jönnek...
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #977 Dátum: 2016. Július 16. - 21:18:19 »

Nem írja elő a törvény.
A migránsoknak sincs mégis jönnek...
Vállat von
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #978 Dátum: 2016. Július 16. - 21:30:39 »

Csak sajnálni tudlak......................

Mióta is vagy Te méhész?
Csak két napja kezdtem foglalkozni a problémával, de a jogszabályok elolvasásával kezdtem. Sajnos nem kell papír.
Megkérdezte a tulajdonost aki rábólintott majd jó magyar szokás szerint a felé nyújtott kisujjal letépte a segítő kart.
Először megjelent 10-15 kaptár, majd egy konténer és a következő tavaszra KETTŐ hatlábas konténer virított az akácos déli oldalán a lestől 70méterre a szóró mellett... Fejvakarás
Tavasszal szóltak Neki hogy ennyi volt, vigye el a méheket, virágzás után el is vitte, rá két hétre már ott voltak a szarvasok, kb egy hete voltam ott, már megint áll egy konténer és a telefont se veszi fel. De biztos én vagyok a bunkó akit sajnálni kell. Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #979 Dátum: 2016. Július 16. - 21:49:59 »

Mióta is vagy Te méhész?
Csak két napja kezdtem foglalkozni a problémával, de a jogszabályok elolvasásával kezdtem. Sajnos nem kell papír.
Megkérdezte a tulajdonost aki rábólintott majd jó magyar szokás szerint a felé nyújtott kisujjal letépte a segítő kart.
Először megjelent 10-15 kaptár, majd egy konténer és a következő tavaszra KETTŐ hatlábas konténer virított az akácos déli oldalán a lestől 70méterre a szóró mellett... Fejvakarás
Tavasszal szóltak Neki hogy ennyi volt, vigye el a méheket, virágzás után el is vitte, rá két hétre már ott voltak a szarvasok, kb egy hete voltam ott, már megint áll egy konténer és a telefont se veszi fel. De biztos én vagyok a bunkó akit sajnálni kell. Vállat von

 Emelem

[/quote]23 éve vagyok méhész, most kb 240 méh családom van.
Szóval a jogszabályokról annyit, hogy itt a magán tulajdon védelme sérül ezért az engedély nélkül lepakolt méhet a tulajdonos azonnal elpakoltathatja.A jegyzőnél be kell jelentkezve legyen névvel, címmel ezét, ha a telefont nem veszi fel írásban kell felszólitani(néhány nap, tértivevény), ha nincs bejelentkezve hatósági állatorvos, eljárás.( nem kell gyujtogatni, kemotxozni) . Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #980 Dátum: 2016. Július 17. - 00:21:55 »

....( nem kell gyujtogatni, kemotxozni) . Emelem

Jó ötlet, erre nem is gondoltunk... Taps

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #981 Dátum: 2016. Július 17. - 07:43:11 »

Gángó Csabi világosan leírta, beidézte: magánerdőben csak tulajdonosi hozzájárulással lehet lepakolni.
Ha ez nincs meg, tehát a tulaj beleegyezése nélkül történt az odatelepülés, az erdő tulajdonosa kérjen birtokvédelmet a helyi jegyzőnél.
Ha meg hozzájárult, akkor nincs miről beszélni.

A méheken való bosszúállás legalább olyan galád tett, mint az orvvadászat. Ők nem tehetnek arról, hova vitték őket. Tartozunk nekik a mindennapi kenyérért annyival, hogy nem rajtuk toroljuk meg vélt, vagy valós sérelmeinket. De félretéve a dolog erkölcsi oldalát, komoly anyagi, vagy akár büntetőjogi következménye lehet egy partizánakciónak.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #982 Dátum: 2016. Július 17. - 07:59:39 »

Üdv!  Emelem

A méhek, kb 5-6 km sugarú röpkörzete tudom, hogy képlékeny és nagyban függ a méhlegelőtől a távolságon belül, viszont érdekelne, hogy egy folyó, nevezetten a Tisza közvetlen szomszédsága, mennyiben befolyásolja a nagyjábóli kört?
Előre hoztam, mert a válasz még mindig érdekelne. Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #983 Dátum: 2016. Július 17. - 08:28:02 »

Még annyit, hogy az erdőtörvényen kívül van egy PTK-nk is.

5:5. § [A birtokost megillető birtokvédelem]
(1) A birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom).

5:8. § [Birtokvédelem a tényleges birtoklási helyzet alapján]
(1) A birtokos egy éven belül a jegyzőtől is kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését.



Egy földterületre való odatelepülés az birtoklásban történő háborítás. Tehát nem tehető meg jogalap - vagyis a birtokos engedélye - nélkül.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #984 Dátum: 2016. Július 17. - 08:30:15 »

Előre hoztam, mert a válasz még mindig érdekelne. Wave

Szerintem semennyire, mert átúszniuk nem kell.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #985 Dátum: 2016. Július 17. - 09:52:15 »

Szerintem semennyire, mert átúszniuk nem kell.  Vigyorog

Neki mer indulni a méhecske a nagy víz fölötti repülésnek?  Fejvakarás
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #986 Dátum: 2016. Július 17. - 10:02:05 »

Gángó Csabi világosan leírta, beidézte: magánerdőben csak tulajdonosi hozzájárulással lehet lepakolni.
Ha ez nincs meg, tehát a tulaj beleegyezése nélkül történt az odatelepülés, az erdő tulajdonosa kérjen birtokvédelmet a helyi jegyzőnél.
Ha meg hozzájárult, akkor nincs miről beszélni.

A méheken való bosszúállás legalább olyan galád tett, mint az orvvadászat. Ők nem tehetnek arról, hova vitték őket. Tartozunk nekik a mindennapi kenyérért annyival, hogy nem rajtuk toroljuk meg vélt, vagy valós sérelmeinket. De félretéve a dolog erkölcsi oldalát, komoly anyagi, vagy akár büntetőjogi következménye lehet egy partizánakciónak.
Nálunk a les alá pakolt a jófej méhész... Fejvakarás Megnéztem minap, a kaptárak előtt a föld tele volt elpusztult méhekkel, ez normális lenne? Napraforgón vannak amúgy.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #987 Dátum: 2016. Július 17. - 11:50:12 »

Nálunk a les alá pakolt a jófej méhész... Fejvakarás Megnéztem minap, a kaptárak előtt a föld tele volt elpusztult méhekkel,

Nálunk is így jártak volna .   Ördög                   Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #988 Dátum: 2016. Július 17. - 14:09:04 »

Nálunk is így jártak volna .   Ördög                   Röhög

És piszokul fel lennél háborodva, ha valaki elfűrészeli a leslétrát, vagy feldönti a lest, vagy kiszúrja egy süni a kocsid gumiját.

Ez az egész ország mintha egy "A szomszéd nője mindig zöldebb" film forgatása lenne.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #989 Dátum: 2016. Július 17. - 16:06:42 »

A méhek nem zavarják semennyire sem.
Inkább a velük járó rendszertelen jövés-menés.

Bár szerintem nagyon az se...  Vállat von
Nálunk volt egy év, amikor két méhész telepedett egy-egy jó bőgőhely mellé.
Nem jártak rendszertelenül, hanem rendszeresen este 20 óra környékén, bekapcsolták a rádiót jó hangosra, aztán teljes sötétedésig ott dolgoztak. Volt olyan, hogy holdnál gondoltam tovább maradok, hátha elmennek, de 23 órakor én untam meg a rádiózást, mert addig semmit nem láttam!
Persze abban az évben ezen a két részen nem esett bika! Nem kell mondani, hogy egy el nem ejtett 10-12kg-os bika esetén mennyi bevételtől esik el a társaság! Egyébként a következő években nem lettek oda engedve az úriemberek.
Lakott területen egyébként milyen szabályok érvényesek a méhtartásra?
Nagyszüleimnél a kertszomszédnál vannak a kaptárak, nálam meg a harmadik szomszédban. Tavasszal a kocsit nem lehet kint hagyni az udvaron, illetve nem lehet ruhát kiteregetni a sok méh miatt. Nekünk be kell tartani a jószomszédi viszonyt, de nekik nem???
Amúgy nem vagyok méhészellenes, csak olyan helyre telepedjen, ahol lehetőleg senkit nem zavar!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: