Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237812 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #960 Dátum: 2016. Július 16. - 15:59:04 »

Hát nehéz ügy, mert bántani nem akarjuk az ártatlan méhecskéket, a jogszabályokat átrágtam, de abban csak a jegyző szerepel mint illetékes hatóság aki felé bejelentési kötelezettsége van, szóval igazán arról egy szó sincs, hogy bárkitől engedély kellene hogy betelepedjen a telkére...  Vállat von
Az a gond, hogy nem néhány kaptárról van szó, hanem két nagy kamion méretű konténerről, kb 3 éve telepedett oda, egy akácerdő a nagy mezőgazdasági kultúrák közepén, előtte mindig beállt a szarvas és a vaddisznó is, tehenek tanyáztak nyáron a borjaikkal hetekig, bikacsapatok, kisebb kondák vagy egyes disznók pár napra megjelentek de mióta a méhek ott vannak egyáltalán nincs nagyvad.
A tavasszal szólt nekik a tulajdonos, aki maga is itt vadászik, el is költöztek akácvirágzás után, s láss csodát júniusban napokig megfigyelhettem három borjas szarvastehenet, majd a következő héten egy hét tagú bikacsapatot is, egyik vadásztárs pedig lőtt egy süldőt az akácos északi oldalán a gabonában.
A hét elején megjelent az egyik konténer és azóta megint semmi... Fejvakarás
Nekem ne mondja ezek után egy méhész se, hogy a méhek nem zavarják a vadállományt.

 Emelem
Én az erdő tulajának helyében simán megmondanám a méhésznek, hogy vagy elviszi a méheit, vagy a tűz martalékává fog válni az összes. Az ilyen ganaj emberekkel nem lehet és nem is szabad szépen beszélni. Eleve nem értem, hogy van pofája valakinek a másik birtokára vinnie a méheit engedély nélkül.  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #961 Dátum: 2016. Július 16. - 16:23:03 »

Hát nehéz ügy, mert bántani nem akarjuk az ártatlan méhecskéket, a jogszabályokat átrágtam, de abban csak a jegyző szerepel mint illetékes hatóság aki felé bejelentési kötelezettsége van, szóval igazán arról egy szó sincs, hogy bárkitől engedély kellene hogy betelepedjen a telkére...  Vállat von
Az a gond, hogy nem néhány kaptárról van szó, hanem két nagy kamion méretű konténerről, kb 3 éve telepedett oda, egy akácerdő a nagy mezőgazdasági kultúrák közepén, előtte mindig beállt a szarvas és a vaddisznó is, tehenek tanyáztak nyáron a borjaikkal hetekig, bikacsapatok, kisebb kondák vagy egyes disznók pár napra megjelentek de mióta a méhek ott vannak egyáltalán nincs nagyvad.
A tavasszal szólt nekik a tulajdonos, aki maga is itt vadászik, el is költöztek akácvirágzás után, s láss csodát júniusban napokig megfigyelhettem három borjas szarvastehenet, majd a következő héten egy hét tagú bikacsapatot is, egyik vadásztárs pedig lőtt egy süldőt az akácos északi oldalán a gabonában.
A hét elején megjelent az egyik konténer és azóta megint semmi... Fejvakarás
Nekem ne mondja ezek után egy méhész se, hogy a méhek nem zavarják a vadállományt.

 Emelem
Méhész és hivatásos is vagyok a méh nem zavarja a vadállományt csak a vele járó plusz zavarás!
Itt a tulajdonos küldheti el akár azonnal . A jegyző felé állat eü. okokból van bejelentési kötelezettsége.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #962 Dátum: 2016. Július 16. - 16:25:02 »

Én az erdő tulajának helyében simán megmondanám a méhésznek, hogy vagy elviszi a méheit, vagy a tűz martalékává fog válni az összes. Az ilyen ganaj emberekkel nem lehet és nem is szabad szépen beszélni. Eleve nem értem, hogy van pofája valakinek a másik birtokára vinnie a méheit engedély nélkül.  Fejvakarás Vállat von
Finomabban az agarakkal az a konténer akár sok milliós tétel is lehet és az összes részletet nem ismerjük...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #963 Dátum: 2016. Július 16. - 17:31:57 »

Méhész és hivatásos is vagyok a méh nem zavarja a vadállományt csak a vele járó plusz zavarás!
Itt a tulajdonos küldheti el akár azonnal . A jegyző felé állat eü. okokból van bejelentési kötelezettsége.


Még idézted is de el sem olvastad?
Ha nem zavarja hol vannak a szarvasok? És a disznók?
Máshol is vannak méhek a területen, 10 -20 kaptár a földön, megengedem hogy az nem zavarja ANNYIRA, mert ott nem ilyen látványos a jelenség, viszont sokkal nagyobb az erdő is.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #964 Dátum: 2016. Július 16. - 17:40:28 »

Én az erdő tulajának helyében simán megmondanám a méhésznek, hogy vagy elviszi a méheit, vagy a tűz martalékává fog válni az összes. Az ilyen ganaj emberekkel nem lehet és nem is szabad szépen beszélni. Eleve nem értem, hogy van pofája valakinek a másik birtokára vinnie a méheit engedély nélkül.  Fejvakarás Vállat von

Sajnos jogszabályi hátteret -mint írtam már - nem találtam, egyedül a jegyzőnek tartozik a méhész bejelentési kötelezettséggel, sem a földtulajdonos hozzájárulását sem egyéb más engedély beszerzését a törvény nem írja elő.  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #965 Dátum: 2016. Július 16. - 18:32:12 »

Sajnos jogszabályi hátteret -mint írtam már - nem találtam, egyedül a jegyzőnek tartozik a méhész bejelentési kötelezettséggel, sem a földtulajdonos hozzájárulását sem egyéb más engedély beszerzését a törvény nem írja elő.  Vállat von

 Emelem

Bocs, hogy belevau, plusz még kezdő is vagyok, de a terület tulajdonosának beleegyezése alapvető a méhészet lepakolásához. Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #966 Dátum: 2016. Július 16. - 18:34:27 »

Jöhetne már Lajos! Vigyorog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #967 Dátum: 2016. Július 16. - 18:35:49 »

Sajnos jogszabályi hátteret -mint írtam már - nem találtam, egyedül a jegyzőnek tartozik a méhész bejelentési kötelezettséggel, sem a földtulajdonos hozzájárulását sem egyéb más engedély beszerzését a törvény nem írja elő.  Vállat von

 Emelem

Erdőtörvény:

Az erdei haszonvételek általános szabályai

68. § Erdei haszonvételnek minősül:

h) a méhészeti tevékenység;

69. §
(2) Az erdőgazdálkodó az erdei haszonvételeket e törvényben meghatározott feltételekkel gyakorolhatja.

Vhr.:

41. §

(4) Erdészeti haszonvételként gyakorolt méhészeti tevékenységnek minősül a méhcsaládok nektárgyűjtés céljából erdőben történő elhelyezése, legeltetése.

(5) Az állam kizárólagos tulajdonában álló erdőben a méhészeti tevékenység szabadon végezhető, azonban a méhcsaládok elhelyezését és telepítési helyét az erdőgazdálkodóval minden esetben előzetesen egyeztetni kell.

(6) A méhészeti tevékenység az egyéb erdőgazdálkodási tevékenységeket és az erdei turizmust nem zavarhatja, gyakorlása során be kell tartani az erdő látogatására vonatkozó szabályokat is. Méhcsalád nem helyezhető el lakóterület, tanya, gazdasági épület, turistaút, erdei tornapálya, egyéb közjóléti erdei létesítmény 50 méteres körzetében.

(7) A méhészeti tevékenységet végző az elhelyezett méhcsaládok megközelítési útvonalain a kaptáraktól számított 50 méteres távolságra méhveszélyre figyelmeztető táblát köteles elhelyezni.

Magyarul:
Ha nem állami erdő, akkor a méhészet gyakorlásához is, mint erdei haszonvételhez az erdőgazdálkodónak van joga.
Ha ő az erdőgazdálkodó, vagy engedélye van az erdőgazdálkodótól, akkor sok mindent nem tudtok tenni.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #968 Dátum: 2016. Július 16. - 18:47:43 »

Nekem ne mondja ezek után egy méhész se, hogy a méhek nem zavarják a vadállományt.

A méhek nem zavarják semennyire sem.
Inkább a velük járó rendszertelen jövés-menés.

Bár szerintem nagyon az se...  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #969 Dátum: 2016. Július 16. - 18:58:15 »

A méhek nem zavarják semennyire sem.
Inkább a velük járó rendszertelen jövés-menés.

Bár szerintem nagyon az se...  Vállat von

A méhek kezelése, ami nagy állomány esetén több óra, fél nap is simán lehet. A méhész, esetleg segítők, füstölő, otthagyott szagok lehetnek zavaróak. Én kezdőként sűrűn vagyok náluk, két naponta, de van hogy mindennap. De egy valamirevaló méhész is legalább hetente rájuk néz.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #970 Dátum: 2016. Július 16. - 19:07:50 »

A méhek kezelése, ami nagy állomány esetén több óra, fél nap is simán lehet. A méhész, esetleg segítők, füstölő, otthagyott szagok lehetnek zavaróak. Én kezdőként sűrűn vagyok náluk, két naponta, de van hogy mindennap. De egy valamirevaló méhész is legalább hetente rájuk néz.

Ezt mind tudom.
Részem is volt benne már sokszor.

Ezért írtam, amit írtam, meg azért is mert számtalan ellenpéldát is fel tudok sorolni, amikor egy-egy nyúl-őzsuta-stb. már-már ismerős volt, és szinte a kaptárak között járkált.
Persze minden eset, szituáció egyedi.
Más a helyzet egy kisebb erdőfoltban, stb.-stb.

Mindenesetre két dolog biztos:

1., Maguk a méhek biztos, hogy nem zavarják a vadállományt.
2., A vad nagyon hamar és pontosan megtanulja, hogy ki az aki számára veszélyt jelent(het), és ki az aki ártalmatlan.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #971 Dátum: 2016. Július 16. - 19:24:04 »

Hát nehéz ügy, mert bántani nem akarjuk az ártatlan méhecskéket, a jogszabályokat átrágtam, de abban csak a jegyző szerepel mint illetékes hatóság aki felé bejelentési kötelezettsége van, szóval igazán arról egy szó sincs, hogy bárkitől engedély kellene hogy betelepedjen a telkére...  Vállat von
Az a gond, hogy nem néhány kaptárról van szó, hanem két nagy kamion méretű konténerről, kb 3 éve telepedett oda, egy akácerdő a nagy mezőgazdasági kultúrák közepén, előtte mindig beállt a szarvas és a vaddisznó is, tehenek tanyáztak nyáron a borjaikkal hetekig, bikacsapatok, kisebb kondák vagy egyes disznók pár napra megjelentek de mióta a méhek ott vannak egyáltalán nincs nagyvad.
A tavasszal szólt nekik a tulajdonos, aki maga is itt vadászik, el is költöztek akácvirágzás után, s láss csodát júniusban napokig megfigyelhettem három borjas szarvastehenet, majd a következő héten egy hét tagú bikacsapatot is, egyik vadásztárs pedig lőtt egy süldőt az akácos északi oldalán a gabonában.
A hét elején megjelent az egyik konténer és azóta megint semmi... Fejvakarás
Nekem ne mondja ezek után egy méhész se, hogy a méhek nem zavarják a vadállományt.

 Emelem
"Nekem ne mondja ezek után egy méhész se,hogy a méhek nem zavarják a vadállományt."
Bátorkodom mondani,mert az ellenkezőjét tapasztaltam.
Állandó telephelyen 40 családom volt. Minden nap a kaptárak előtt és között jártak a szarvasok,dámok. Egy őz pedig szívesen legelészett közvetlen a kijáratok előtt.mert ott a rendszeres kaszálás miatt állandóan sarjú volt.Rendszeresen kiitta a méhek vízét vízhiányos napokon. Többször bekíváncsiskodott a kijáróknál a kaptárakba. Soha sem kapott szúrást,mígnem egy alkalommal a mafla megfordult és a hátsóját tartotta a kijáróhoz.Mintha blattlövést kapott volna,akkorát ugrott.Az űrgyűrűnél vékony a bőre és a méhek kihasználták.
Egy alkalommal dám lökte fel az egyik kaptárt.Valószínűleg hasonló esetnél. Disznót és nyomát viszont sosem láttam a kaptárak előtt.
Lóval viszont ne menj a kaptárak felé!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #972 Dátum: 2016. Július 16. - 19:34:28 »

Ezt mind tudom.
Részem is volt benne már sokszor.

Ezért írtam, amit írtam, meg azért is mert számtalan ellenpéldát is fel tudok sorolni, amikor egy-egy nyúl-őzsuta-stb. már-már ismerős volt, és szinte a kaptárak között járkált.
Persze minden eset, szituáció egyedi.
Más a helyzet egy kisebb erdőfoltban, stb.-stb.

Mindenesetre két dolog biztos:

1., Maguk a méhek biztos, hogy nem zavarják a vadállományt.
2., A vad nagyon hamar és pontosan megtanulja, hogy ki az aki számára veszélyt jelent(het), és ki az aki ártalmatlan.
Egyet értek!
Annyival toldanám meg,hogy költözés kivételével a déli órák a legalkalmasabbak az ellenőrzésre,amikor a vad ritkán mozog.
A vad nagyon érzi,kitől kell tartani.
Naponta jártam a nagy etetőkhöz a padlásrészről lucernát dobni a rácsokba. Az ott kajáló rudli ötven méter távolságból türelmesen kivárta,hogy befejezzem a munkát. Mikor lemásztam,ahogy távolodtam,úgy közeledtek az etetőhöz. Viszont a főnököm autójának hangjára fejvesztve menekültek,mert többször az etetőnél lőtte őket kocsiból. Vadászetika tiszteletben tartásával!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #973 Dátum: 2016. Július 16. - 21:00:14 »

Nyilván beszélt a tulajdonossal, tudok róla, vadásztársam.
Viszont a tavasszal éppen a tulaj szólította fel a távozásra, mivel egyáltalán nem volt vad a környéken/ez egy apróvadas terület, természetesen a nyulak, fácánok és őzek megmaradtak/, magam tapasztaltam a fent leírtakat, azt nem tudom hetente hányszor, de két furgonnal hárman-négyen szoktak jönni és késő délutánig tartott a műszak, ezt is tapasztaltam néhányszor.
Bizonyára nálatok úgy van ahogy írjátok de itt meg ez történt. Ennyi.
Nálunk a régi vadászház/kint van a semmi közepén/ néhány hektáros kertjében volt régen a legtöbb vad, míg az új tulaj be nem telepítette pitbullokkal... Rííí
A mostani vadászházunk a falu közepén van, de a kertjében őzek laknak és kukorica éréskor rendszeres vendég a szarvas. Igaz, hogy a szóban forgó helyeken van víz is bőven.
Mindegy ki mit hisz, a méheknek menni kell... így vagy úgy Nyihi

 Emelem


Naplózva

"Az erdő az én templomom."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #974 Dátum: 2016. Július 16. - 21:00:32 »


Még idézted is de el sem olvastad?
Ha nem zavarja hol vannak a szarvasok? És a disznók?
Máshol is vannak méhek a területen, 10 -20 kaptár a földön, megengedem hogy az nem zavarja ANNYIRA, mert ott nem ilyen látványos a jelenség, viszont sokkal nagyobb az erdő is.

 Emelem
El olvastam. Szóval van letelepedési engedélye, vagy nincs?
A konténer helyzete vadgazdálkodási szempontból?
Csak meg jegyezném, hogy területileg egy 30-90 családos konténer kevesebb "tömeg" mint 10 gyalog.
A konténer rikító narancs szín vagy valami hasonló?
A vadnak nagyobb "ellensége" a vadász mint a méhész........
 Emelem













,
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: