Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237610 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #915 Dátum: 2016. Június 07. - 12:47:07 »

Mondjuk amennyi mézet én megeszek? Fél éve vettünk egy-egy kilót, még van mindkettőből!
Azt hittem, most jön az a duma, hogy mióta megdugtad a medvét, odahordja a mézet... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #916 Dátum: 2016. Június 07. - 14:14:49 »

Üdv!

Mikor a legideálisabb a méhek szállítása, marmint melyik napszak? Egy-másfél órás az út. Köszönöm!  Emelem

Vagy reggel kell zárni, még kirepülés előtt szürkületkor, vagy este, amikor már elültek.
Az első verzióban világosban pakolsz, a másodikban sötétben.
Mindenképpen menekülőtér legyen felettük, és nyitott felső szellőzőnyílással szállíts, különben lefulladnak. A keretek teljesen töltsék ki a kaptárt, ne tudjanak hintázni a lépek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #917 Dátum: 2016. Június 08. - 09:36:25 »

Vagy reggel kell zárni, még kirepülés előtt szürkületkor, vagy este, amikor már elültek.
Az első verzióban világosban pakolsz, a másodikban sötétben.
Mindenképpen menekülőtér legyen felettük, és nyitott felső szellőzőnyílással szállíts, különben lefulladnak. A keretek teljesen töltsék ki a kaptárt, ne tudjanak hintázni a lépek.


Kössz Lajos! Este lesz meglépve.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #918 Dátum: 2016. Június 15. - 15:22:59 »

A Hódmezőgazda vásáron kezembe akadt egy újság,amiben az új kaptárak kezeléséről írtak. A lényege az volt, hogy van egy méhész valahol az országban, aki nem festi a kaptárait (1. kezelés lenolajjal, majd pár óra száradás után alapozó majd a végleges festék), hanem parafin és viasz keverékébe áztatja.Mivel a nyersfa porózus, így a folyékonyra melegített keveréket beissza és a parafin+viasz természetes bomlásából kiindulva kb. 10 évig megvédi a kaptárat a korhadástól....
Mivel pont volt 5 rakodóm itthon, gondoltam kipróbálom a dolgot, elvégre abból tanulunk. Tegnap este nekiláttam, aztán lecsöpögés és kihülés után összeraktam a kaptárakat(az egész nem tartott fél óránál tovább), hogy majd ma reggel lelemezelem őket... na, hajnalban végre megint esni kezdett, úgyhogy kaptam a kaptárak vizet bőven. Viszont a viasz jól vizsgázott (szépen lepergett a felületről, és mivel a résekbe is jutott a viaszból, így ott sem állt meg a víz).
Azt meg, hogy mennyi ideig tart a kezelés hatása, majd pár év múlva megmondom Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #919 Dátum: 2016. Június 19. - 09:38:36 »

Üdv!

Azt, hogy van-e hordás, csak este a szélső keretek vizsgálatával tudom biztosan megállapítani, vagy abból is lehet következtetni, hogy nagy a jövés-menés a kijáróban, sok méh tér vissza virágporosan és nem járják az itatót?
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #920 Dátum: 2016. Június 19. - 18:41:31 »

Aminek a lábán színes gombócka van, az virágport hoz.
Ami látszólag üresen jön, az nagy valószínűséggel nektárt.
A nagy forgalom hordást jelez, de csak pár nappal azután, hogy a helyükre kerültek.
Eleinte csak tájolnak.
Ha nincs a közelben nagyobb facélia tábla, virágzó mustár, somkóró, gesztenye vagy kislevelű esetleg ezüsthárs, akkor most azért jelentős nektárhordást ne várj.
A mezei virágokról - jó esetben - max. fenntartják magukat.
Ha napközben lógnak a kijárat mellett a falon, az hordástalanságot jelent.
Az atkára figyelj, a napos fiasra (kis fehér pálcikák a sejtekben) meg az esetleges anyabölcsőkre. Nem tudom, kapott-e atkakezelést akác után a csapat, ha nem, akkor mindenképpen kezd el.
Az atkafertőzöttséget legjobban a fedett herefiasítás kivillázásával tudod lemérni. A fedelezővillával kiemelsz 5-6 fedett herefiast, és megnézed, van-e rajta atka. Ha már a bogáron is van (piros pötty, rendszerint a torán) akkor már elég nagy a gond.


Hunor rakodó lett végül?

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #921 Dátum: 2016. Június 19. - 20:33:43 »

Aminek a lábán színes gombócka van, az virágport hoz.
Ami látszólag üresen jön, az nagy valószínűséggel nektárt.
A nagy forgalom hordást jelez, de csak pár nappal azután, hogy a helyükre kerültek.
Eleinte csak tájolnak.
Ha nincs a közelben nagyobb facélia tábla, virágzó mustár, somkóró, gesztenye vagy kislevelű esetleg ezüsthárs, akkor most azért jelentős nektárhordást ne várj.
A mezei virágokról - jó esetben - max. fenntartják magukat.
Ha napközben lógnak a kijárat mellett a falon, az hordástalanságot jelent.
Az atkára figyelj, a napos fiasra (kis fehér pálcikák a sejtekben) meg az esetleges anyabölcsőkre. Nem tudom, kapott-e atkakezelést akác után a csapat, ha nem, akkor mindenképpen kezd el.
Az atkafertőzöttséget legjobban a fedett herefiasítás kivillázásával tudod lemérni. A fedelezővillával kiemelsz 5-6 fedett herefiast, és megnézed, van-e rajta atka. Ha már a bogáron is van (piros pötty, rendszerint a torán) akkor már elég nagy a gond.


Hunor rakodó lett végül?



Pontosan az érdekel, hogy ezesetben eltartják-e magukat, mert ahonnan hoztam őket (Mezőtúr), ott a gazda etette a csapatot rendesen, minden este 3,5 dl sziruppal. Mondta, hogy én is tegyem ha nem hordanak. Három családot tudtam elhozni, mindhárom egy fiókon, de faltól-falig méh, 7-8 keret fias, a többi hízlalt mézes keret és a fiasítás körül is rendes mézkoszorú. Ja igen, Hunor lett. Hétfő este hoztam el őket és rendben a helyükre tettem a kaptárakat. Kedd reggel nem mentem korán, mert az eladó mondta, hogy 9-10 tájban indulnak meg nála. Háromnegyed kilenckor, már minden másodikon virágpor volt. Az egyikre felpakoltam a második fiókot, felhozva a fészekből két fedettet és a masik kettőből is egy-egyet innen is, onnan is egy egy mézessel, a megüresedett helyekre pedig műlépet tűzdelve. Ma reggelre már minden alsóban láttam, hogy építenek. És a hordást elfelejtettem megnézni, de nem akarom őket sűrűn zaklatni. Kedden narancssárga színű virágpor volt, ma már citromosabb. Narancs, szerintem még az ámor, a citrom meg a vadrepce.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #922 Dátum: 2016. Június 19. - 20:41:59 »

Atka: Kezelt helyről, lelkiismeretes méhésztől hoztam őket, de köszi, hogy említed az atkát, még néztem is a herefiasítást, de nem jutott eszembe.  Vállat von Idei anyákkal jöttek, de azért figyelek 👀, az ördög nem alszik.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #923 Dátum: 2016. Június 19. - 22:48:02 »

Az egyikre felpakoltam a második fiókot, felhozva a fészekből két fedettet és a masik kettőből is egy-egyet innen is, onnan is egy egy mézessel, a megüresedett helyekre pedig műlépet tűzdelve. Ma reggelre már minden alsóban láttam, hogy építenek.

Ha építenek, akkor van hordás.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #924 Dátum: 2016. Június 20. - 02:49:01 »

Aminek a lábán színes gombócka van, az virágport hoz.
Ami látszólag üresen jön, az nagy valószínűséggel nektárt.
A nagy forgalom hordást jelez, de csak pár nappal azután, hogy a helyükre kerültek.
Eleinte csak tájolnak.
Ha nincs a közelben nagyobb facélia tábla, virágzó mustár, somkóró, gesztenye vagy kislevelű esetleg ezüsthárs, akkor most azért jelentős nektárhordást ne várj.
A mezei virágokról - jó esetben - max. fenntartják magukat.
Ha napközben lógnak a kijárat mellett a falon, az hordástalanságot jelent.
Az atkára figyelj, a napos fiasra (kis fehér pálcikák a sejtekben) meg az esetleges anyabölcsőkre. Nem tudom, kapott-e atkakezelést akác után a csapat, ha nem, akkor mindenképpen kezd el.
Az atkafertőzöttséget legjobban a fedett herefiasítás kivillázásával tudod lemérni. A fedelezővillával kiemelsz 5-6 fedett herefiast, és megnézed, van-e rajta atka. Ha már a bogáron is van (piros pötty, rendszerint a torán) akkor már elég nagy a gond.


Hunor rakodó lett végül?



Lajos!
Ami neked van az egy tudomany, kicsit irigylem is toled Wave
De csupan joindulat ami bennem van, Isten ertsse a meheket  Piál
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #925 Dátum: 2016. Június 20. - 07:25:40 »


Lajos!
Ami neked van az egy tudomany, kicsit irigylem is toled Wave



Sajnos nem. Ha 30 éve kezdtem volna, vagy gyerekként belenövök, akkor talán. De így, 50 évesen elkezdve esélyem sincs már, hogy megértsem a finomságokat.
A méh nem háziállat. Egy tehenet lehet terelni, egy kutyát meg lehet tanítani, hogy azt tegye, amit szeretnél, de a méhet nem.
Éli az életét, mi meg próbáljuk kitalálni, hogyan húzhatnánk ebből hasznot.
Ez benne a gyönyörű.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #926 Dátum: 2016. Június 20. - 07:34:12 »

Pontosan az érdekel, hogy ezesetben eltartják-e magukat, mert ahonnan hoztam őket (Mezőtúr), ott a gazda etette a csapatot rendesen, minden este 3,5 dl sziruppal. Mondta, hogy én is tegyem ha nem hordanak.

Ezt mondják serkentő etetésnek, hogy az anya ne álljon le a petézéssel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #927 Dátum: 2016. Június 20. - 08:30:19 »

Sajnos nem. Ha 30 éve kezdtem volna, vagy gyerekként belenövök, akkor talán. De így, 50 évesen elkezdve esélyem sincs már, hogy megértsem a finomságokat.
A méh nem háziállat. Egy tehenet lehet terelni, egy kutyát meg lehet tanítani, hogy azt tegye, amit szeretnél, de a méhet nem.
Éli az életét, mi meg próbáljuk kitalálni, hogyan húzhatnánk ebből hasznot.
Ez benne a gyönyörű.
Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #928 Dátum: 2016. Június 20. - 09:00:17 »

Ezt mondják serkentő etetésnek, hogy az anya ne álljon le a petézéssel.

Igen és én is ezt folytatnám tovább, ha szükséges lenne. De igy inkább rájuk bízom és figyelem mikor lesz rá szükség.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #929 Dátum: 2016. Június 20. - 09:01:45 »

Ha építenek, akkor van hordás.

Köszi Kama.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: