Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237862 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #900 Dátum: 2016. Május 22. - 11:32:45 »

Olvastam a balesetről, 54 csalad, gondolom mentek
akácra. Felgyújtani? Bármennyire törtek össze, az anya
ottmaradt a fiasításon, simán át lehetett volna telepíteni a
csajokat?!! Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #901 Dátum: 2016. Május 22. - 11:34:28 »

Olvastam a balesetről, 54 csalad, gondolom mentek
akácra. Felgyújtani? Bármennyire törtek össze, az anya
ottmaradt a fiasításon, simán át lehetett volna telepíteni a
csajokat?!! Rííí

A híradó szerint hívtak méhészeket is, de nem tudták befogni őket.  ??? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #902 Dátum: 2016. Május 22. - 12:15:27 »

Az M5-ösön egy baleset miatt fel kellett gyújtani a méhkaptárakat.  Fejvakarás


Úgy tudom vándorolni csak éjszaka lehet, akkor sem maradtak a méhek a kaptárban/mellett?  Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #903 Dátum: 2016. Május 23. - 07:41:09 »

Úgy tudom vándorolni csak éjszaka lehet, akkor sem maradtak a méhek a kaptárban/mellett?  Vállat von

Vándorolni bármikor lehet, csak melegben, éjszaka kisebb a lefulladás veszélye.
Lerakodni viszont sötétben, félig-meddig ismert helyen elég zűrös ügy, ezért sokan az csinálják, hogy virradatkor zárnak, kinyitják a felső szellőzőket és elindulnak.

Egy balesetnél összekutyulódhat a mennydörgős ménkű is, bogarak, anyák, anyaillat. Még ha minden rendben megy is, nyitás után 1- 2 napig nem csinálnak mást, mint tájolnak, repkednek tömegével a kaptár körül. Ha egy ilyen baleset forgalommentes helyen történik, esetleg meg lehet várni a rendeződést, egy idő után vélhetően rajba verődne egy részük, de egy autópálya valószínűleg nem az a hely.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #904 Dátum: 2016. Május 24. - 18:05:58 »

Üdv!

Egy kölyökcsaládnak mennyi időre és milyen körülményekre van szüksége, hogy erős telelőcsaláddá váljon?
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #905 Dátum: 2016. Május 25. - 07:51:35 »

Üdv!

Egy kölyökcsaládnak mennyi időre és milyen körülményekre van szüksége, hogy erős telelőcsaláddá váljon?

Ezt így csípőből nehéz megmondani.
Milyen az anya?
Milyen a legelő?
Milyen lesz az időjárás?
Mennyi az atka?
Sok réti virággal, vagy szolidágóval esetleg kései facéliával július első felében keletkezett raj még viszonylagos biztonsággal felhozható. A későbbinek már rohamosan csökken az esélye.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #906 Dátum: 2016. Május 25. - 19:53:14 »

Ezt így csípőből nehéz megmondani.
Milyen az anya?
Milyen a legelő?
Milyen lesz az időjárás?
Mennyi az atka?
Sok réti virággal, vagy szolidágóval esetleg kései facéliával július első felében keletkezett raj még viszonylagos biztonsággal felhozható. A későbbinek már rohamosan csökken az esélye.

Megítélésem szerint, közepesnek mondható a tervezett telephelyem környéke. De a választ megkaptam, június végéig még nezelodhetek mindenféle kapkodás nélkül.  Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #907 Dátum: 2016. Június 06. - 09:12:44 »

Nem a legfrissebb hír, de erősen hajaz a parízer-virsli polémiára:

http://www.agrarszektor.hu/europai_unio/itt_vannak_az_elso_eredmenyek_minden_harmadik_importmez_hamis.5947.html

Namármost, ha az Unióban ez az átlag, akkor vajon mi lehet a mi un. "árérzékeny" piacunkon?
Konklúzió: mézet csak termelőtől vegyetek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #908 Dátum: 2016. Június 06. - 16:10:36 »

Nem a legfrissebb hír, de erősen hajaz a parízer-virsli polémiára:

http://www.agrarszektor.hu/europai_unio/itt_vannak_az_elso_eredmenyek_minden_harmadik_importmez_hamis.5947.html

Namármost, ha az Unióban ez az átlag, akkor vajon mi lehet a mi un. "árérzékeny" piacunkon?
Konklúzió: mézet csak termelőtől vegyetek.

Sőt!
Méhésszel beszélgettek a rádióban nem is olyan régen, ő saját költségén bevizsgáltatott több mézet, amit boltokban vásárolt, mind hamis, vagy hamísított volt.  Fejvakarás
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #909 Dátum: 2016. Június 07. - 07:42:42 »

Kipróbáltam idén az évelő méhlegelő keveréket. Zöldugar - AKG - nem részletezem, akit érint, tudja miről van szó.
A móvári Lajtamag forgalmazza, van benne több hereféle, mustár, facélia, baltacím meg hajdina.
Elsőként a hajdina meg a mustár robbant ki, amit aztán a szarvasok következetesen lerágtak. Vigyorog
Nagyon kíváncsi leszek, ki fog többet enni végül a legelőn, a méhek, vagy a négylábúak?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #910 Dátum: 2016. Június 07. - 09:09:04 »

Üdv!

Mikor a legideálisabb a méhek szállítása, marmint melyik napszak? Egy-másfél órás az út. Köszönöm!  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #911 Dátum: 2016. Június 07. - 11:02:10 »

Sőt!
Méhésszel beszélgettek a rádióban nem is olyan régen, ő saját költségén bevizsgáltatott több mézet, amit boltokban vásárolt, mind hamis, vagy hamísított volt.  Fejvakarás
Full hitelesen hangzik... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #912 Dátum: 2016. Június 07. - 11:44:25 »

Full hitelesen hangzik... Nem

Nem én találtam ki. Nekem nagyobb fantáziám van.  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #913 Dátum: 2016. Június 07. - 11:54:48 »

Nem én találtam ki. Nekem nagyobb fantáziám van.  Ördög
Nem is rád gondoltam hanem a méhészre, aki saját költségén vizsgáltatta be a mézeket. Esetleg ha nála megturkálnák, mennyire akác az akác, lenne meglepetés. Nagyon szánalmas, ha valaki úgy árulja a portékáját, hogy a másét fikázza. Pláne úgy, hogy a méhészek nagy része előbb vágatná le a kezét, mint hogy bolti mézek laborvizsgálatára költsön.
Ettől függetlenül persze a boltokban jó eséllyel szemetet árulnak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #914 Dátum: 2016. Június 07. - 12:08:16 »

Nem is rád gondoltam hanem a méhészre, aki saját költségén vizsgáltatta be a mézeket. Esetleg ha nála megturkálnák, mennyire akác az akác, lenne meglepetés. Nagyon szánalmas, ha valaki úgy árulja a portékáját, hogy a másét fikázza. Pláne úgy, hogy a méhészek nagy része előbb vágatná le a kezét, mint hogy bolti mézek laborvizsgálatára költsön.
Ettől függetlenül persze a boltokban jó eséllyel szemetet árulnak.

Mondjuk amennyi mézet én megeszek? Fél éve vettünk egy-egy kilót, még van mindkettőből!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: