Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237846 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #810 Dátum: 2015. Július 21. - 16:07:20 »

Amikor 40 családom volt,öt olasz anyát kaptam.Nagyon nyugodt és jól gyűjtő családok lettek.Jő véleményem van az olasz méhről.

Nyugodtan és jól gyűjtöttek - - - a szomszéd kaptáraiból . . . !   Nyihi  Vigyorog
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #811 Dátum: 2015. Július 21. - 16:41:24 »

 Okos
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #812 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 12:48:56 »

Mindkettőt csak zöldtrágyának vetettük eddig, nagyüzemben, augusztus közepe táján.
Úgy, hogy téli felkészülés legyen belőle, vagyis szeptember 10-15-ig mennyiséget tudjanak belőle hordani, szerintem egyik sem fog virágozni, ha augusztus elején veted.
Az augusztus közepi vetéssel szoktak szántásra (október második fele, november eleje) kivirágozni.
Talaj és csapadékfüggő is persze a dolog, de szerintem szeptember elejére augusztusi vetéssel nem tudsz virágot csinálni.

Megoldottam, idén már nem vetettem semmit. Majd jövő tavasszal korábban kezdem és akkor két virágzás is bele fog férni egy évbe.
Atkával hogy álltok?-nekem az a tapasztalatom, hogy tavaly akármilyen jól is védekeztem, idén kiemelkedően sokat látok az állományban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #813 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 22:10:43 »

Megoldottam, idén már nem vetettem semmit. Majd jövő tavasszal korábban kezdem és akkor két virágzás is bele fog férni egy évbe.
Atkával hogy álltok?-nekem az a tapasztalatom, hogy tavaly akármilyen jól is védekeztem, idén kiemelkedően sokat látok az állományban.
Akác után szoktál védekezni?
Én akác után 7-8  alkalommal füstöltem amitrázzal, gyakorlatilag atkát sem látok, de forgó után azonnal kezdem elölről.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #814 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 07:57:33 »

Megoldottam, idén már nem vetettem semmit. Majd jövő tavasszal korábban kezdem és akkor két virágzás is bele fog férni egy évbe.
Atkával hogy álltok?-nekem az a tapasztalatom, hogy tavaly akármilyen jól is védekeztem, idén kiemelkedően sokat látok az állományban.

Tavaly nagyon sok volt. Nyár közepén már bogáron is láttunk, a kivillázott herefiasításban olykor 2-3 is volt.
Akkor ugrott meg egyébként, amikor elhittük, hogy a beáztatott tac-tikos csíkot elég a keret tetejére fektetni.
Júliustól ment a csík a keretek közé, augusztus végére kicsit helyreállt a rend, a nyár végi záró füstölések, meg a december eleji oxálsavas lecsurgatás elég jól lerendezhette az atkát, mert az idei akác utáni kezeléseket követően alig 5-6 volt a higiénikus alj tepsijén.
Éppen tegnap villáztunk ki 3 kaptában is egy egy féltenyérnyi herefiast, nem láttunk egyikben sem atkát, pedig júliusban nem kezeltünk.
Most hét végén indul egy újabb 3 hetes csíkos akció, aztán füstölés, végül tél elején lecsurgatás.

Ha március 20-án elveted a mézontófüvet, mire az akác lemegy, kivirágzik. Mondjuk május 25. Egy hónapig virágzik, vársz 10 napot a mag érésére, július 10 körül letárcsázod, szerencsésen megázik egyszer-kétszer, akkor van esélyed,  hogy augusztus 20 körül kivirágozzék az árvakelés.
Javíthat valamit a telelő cukron, meg hordanak róla némi virágport is.

A virágporról jut eszembe. Van egy vadföld, ahol egy megkésett vetésű kukorica van, most van címerhányás fázisában. Tegnap jártam körül a villanypásztort, minden címeren volt egy virágporgyűjtő méhecske. Sosem láttam eddig még, hogy kukoricáról virágport szednének. Azért is érdekes tartottam, mert szépen virágzik a jágerkender is.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #815 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 08:08:27 »

A virágporról jut eszembe. Van egy vadföld, ahol egy megkésett vetésű kukorica van, most van címerhányás fázisában. Tegnap jártam körül a villanypásztort, minden címeren volt egy virágporgyűjtő méhecske. Sosem láttam eddig még, hogy kukoricáról virágport szednének.
A kertemben minden évben ültetek 150-200 tő csemegekukoricát.Anna nap környékén szokott beindulni,de csak festőoverallban+maszkban bírok belőle törni,annyi méh van a címervirágokon.Akkor virágzik a napraforgó is,a házam 1 km-es körzetén belül idén kb. 100 ha volt,ennek ellenére mégis a kukoricapollen ízlett nekik jobban. Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #816 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 09:29:35 »

Anna nap környékén szokott beindulni,de csak festőoverallban+maszkban bírok belőle törni,annyi méh van a címervirágokon.
Oszt félsz, hogy mákvirágnak néznek? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #817 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 09:56:54 »

Oszt félsz, hogy mákvirágnak néznek? Ördög
Hagyjad má'...azzal meg gyerekkorunkban küzdöttünk hugommal...apámnak hosszú kertje van,és mindkét oldalon a gát mellett mákot ültetett.Nyári szünetben minden nap le kellett szedni a virágját,hogy ne legyen férges.Ma sem értem,de mire megcsináltuk oda-vissza,kezdhettük előlről  Fejvakarás
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #818 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 20:19:30 »

Akác után szoktál védekezni?
Én akác után 7-8  alkalommal füstöltem amitrázzal, gyakorlatilag atkát sem látok, de forgó után azonnal kezdem elölről.
Igen, ált. hangyasavas csíkot teszek a bejárathoz.Eddig bejött, de idén nem kaptam, így az elmaradt-ez is lehet oka a magasabb atkaszámnak, de idén mások is panaszkodtak. Amitrázt nem használok nyáron, csak az utolsó pergetések után.

Hagyjad má'...azzal meg gyerekkorunkban küzdöttünk hugommal...apámnak hosszú kertje van,és mindkét oldalon a gát mellett mákot ültetett.Nyári szünetben minden nap le kellett szedni a virágját,hogy ne legyen férges.Ma sem értem,de mire megcsináltuk oda-vissza,kezdhettük előlről  Fejvakarás

De ha leszeditek a virágot, akkor miből lesz termés? Bion

Tavaly nagyon sok volt. Nyár közepén már bogáron is láttunk, a kivillázott herefiasításban olykor 2-3 is volt.
Akkor ugrott meg egyébként, amikor elhittük, hogy a beáztatott tac-tikos csíkot elég a keret tetejére fektetni.
Júliustól ment a csík a keretek közé, augusztus végére kicsit helyreállt a rend, a nyár végi záró füstölések, meg a december eleji oxálsavas lecsurgatás elég jól lerendezhette az atkát, mert az idei akác utáni kezeléseket követően alig 5-6 volt a higiénikus alj tepsijén.
Éppen tegnap villáztunk ki 3 kaptában is egy egy féltenyérnyi herefiast, nem láttunk egyikben sem atkát, pedig júliusban nem kezeltünk.
Most hét végén indul egy újabb 3 hetes csíkos akció, aztán füstölés, végül tél elején lecsurgatás.

Ha március 20-án elveted a mézontófüvet, mire az akác lemegy, kivirágzik. Mondjuk május 25. Egy hónapig virágzik, vársz 10 napot a mag érésére, július 10 körül letárcsázod, szerencsésen megázik egyszer-kétszer, akkor van esélyed,  hogy augusztus 20 körül kivirágozzék az árvakelés.
Javíthat valamit a telelő cukron, meg hordanak róla némi virágport is.

A virágporról jut eszembe. Van egy vadföld, ahol egy megkésett vetésű kukorica van, most van címerhányás fázisában. Tegnap jártam körül a villanypásztort, minden címeren volt egy virágporgyűjtő méhecske. Sosem láttam eddig még, hogy kukoricáról virágport szednének. Azért is érdekes tartottam, mert szépen virágzik a jágerkender is.
 


Szoktam én is építtetni herefiasítást, amit kivillázok vagy kitördelek, mert jó gyéríteni az atkákat...meg szeretik a lárvákat a csibék is Bion A hétvégén kezdtem el füstölni- most jöttem be a méhektől és már látványos a javulás. Igaz, az elején mindig jobban hullanak.
Virágok:idén közvetlen akác után nyílt a facélia, hordtak is róla a méhek szépen nektárt és virágot is. Hihetetlen, hogy feldobja az amúgy is finom selyemkórót... Viszont a locsolástól és a sok trágyától olyan sokáig nyílt, hogy nem volt szívem kitárcsázni.Így viszont nem volt idő egy második virágra. De sebaj!-tavaly áttelelt sok helyen az árvakelés és még az akác előtt nyílt idén. Hátha most is így lesz.Ha meg tavasszal nem látom szépnek, akkor még mindig tudok vetni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #819 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 21:07:20 »

De ha leszeditek a virágot, akkor miből lesz termés? Bion
Csak a gubó volt a lényeg,az ópiumnak már akkor is jobb ára volt,mint a máknak! Kacsint Ördög Ördög
Egyébként passz... Fejvakarás...de a karácsonyi bejglibe való mindíg megtermett.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #820 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 07:51:31 »

 He?
Csak a gubó volt a lényeg,az ópiumnak már akkor is jobb ára volt,mint a máknak! Kacsint Ördög Ördög
Egyébként passz... Fejvakarás...de a karácsonyi bejglibe való mindíg megtermett.

Továbbra sem értem... ha leszeded a virágot, akkor nincs gubó sem-van egy pici közöm a termesztéshez, de azt hiszem, a máknál hiányozhattam, vagy mi  Piál Bion

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #821 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 08:26:26 »

He?
Továbbra sem értem... ha leszeded a virágot, akkor nincs gubó sem-van egy pici közöm a termesztéshez, de azt hiszem, a máknál hiányozhattam, vagy mi  Piál Bion


Nem az egész virágot szedték le, csak a szirmokat.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #822 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 08:35:57 »

Nem az egész virágot szedték le, csak a szirmokat.

Igen Lányomék most tanulták ált.isk. 3.-ban a virág részeit,hogyaszonyga': csészelevél,sziromlevél,porzók,termő.
Lehet,hogy Girgi már akkor is hiányzott? Kacsint Fejvakarás
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #823 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 11:27:16 »

Igen Lányomék most tanulták ált.isk. 3.-ban a virág részeit,hogyaszonyga': csészelevél,sziromlevél,porzók,termő.
Lehet,hogy Girgi már akkor is hiányzott? Kacsint Fejvakarás

Virágról volt szó, nem a sziromról...    Röhög Ezért nem értettem-tetszik tudni  Táncol

Az ipari mák termesztésére van egy kis rálátásom, itt viszont a mag melléktermék, főleg a szár és annak hatóanyagtartalma a fő szempont.
Idén találkoztam először étkezési mák termesztésével (az egyik önkormányzat közmunkaprogramján belül), de a növényvédős kolléga nem említett ilyen problémát...  Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #824 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 11:02:16 »

Egy kis érdekesség.

Van még egy sárga jelzésű anyánk, vagyis negyedik éves.
Idén még nagyon szépen fiasított, simán felhozott akácra egy családot, amely semmivel sem maradt el a tavalyi kelésű anyásoktól.
Azt gondoltuk, hogy szaporítunk tőle.
Ez meg is történt, telepetézte a Jenter nevelőt, aztán egy dajkacsalád felnevelte őket, de az most mellékes is.
Nem volt szívünk megölni, azt mondtuk, ennyi szolgálat után megérdemli a végelgyengülésben való kimúlást, kapott 3 kereten bogarat egy kaptárba, aztán ment a sor végére egy reménytelenül elálanyásodott társaság mellé.
Két hét múlva ránéztünk, a fészek közepében 4-5 váltóbölcső, az anya a legszélső kereten leszorítva, lefogyasztva.
No - mondtuk - a méhek elrendezik.
Újabb 2 hét múlva belenézünk, hát mit ad isten, a sárga anya kihízva, vidáman petézik, anyabölcső sehol.
Belenézünk az álanyás kaptárba, hát ott van egy szép, jelöletlen anya, petézik is ezerrel. Vélhetően eltájolt a sárga anya lánya a párzást követően. Ez volt kicsit több mint 3 hete.
Tegnap kaptárt nyitunk, újabb meglepetés.
A sárga anya szép kövér, petézik is aránylag rendesen, az egyik kereten egy szabályosan, a végén kirágott anyabölcső és ugyanazon a kereten egy szép, hosszú potrohú, bepárzott, jelöletlen anya. Kíváncsi leszek, meddig fér meg két dudás egy csárdában.
 

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: