Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237923 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 12:46:22 »

Mivel szoktál füstölni?


Nem szoktam, mivel idén kezdtem. De a Varidol Fum-ot ajánlotta több ismerősöm is, így azt próbáltam ki.
Dohányszárat nem szoktál beletenni?
Vad dohány vagy kultúrt?-bár az is igaz, hogy egyiket sem.
Termesztett kultúrából...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 13:25:13 »


Termesztett kultúrából...

Atkagyilkos növény?-mert ha használ,akkor még ma teszek be.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 13:37:52 »

Különben is én vagyok az erősebb Okos

De nekem van öt puskám, Neked meg egy sem.  BeBeee
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 13:41:26 »

Én Antivárral füstölök. Idáig bevált. Szerintem nem érdemes kísérletezgetni mindenféle ki nem tapasztalt dologgal. Nálunk egy öreg méhész pár éve így írtotta ki a saját méheit.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 13:59:56 »

Különben is én vagyok az erősebb Okos

De nekem van öt puskám, Neked meg egy sem.  BeBeee
Ez nem igaz mert kettő is van.De ettől független meggyőztél Meghajol
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:11:55 »

Én Antivárral füstölök. Idáig bevált. Szerintem nem érdemes kísérletezgetni mindenféle ki nem tapasztalt dologgal. Nálunk egy öreg méhész pár éve így írtotta ki a saját méheit.
Ezt is tapasztalt méhészek ajánlották-ahhoz kezdő vagyok, hogy magamtól tudjam mit mikor kell használni, ahhoz meg gyáva, hogy én kisérletezgessem ki. Szóval nagyobb a tettvágy,mint a tudás. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:15:08 »

Én Antivárral füstölök. Idáig bevált. Szerintem nem érdemes kísérletezgetni mindenféle ki nem tapasztalt dologgal. Nálunk egy öreg méhész pár éve így írtotta ki a saját méheit.
Ezt is tapasztalt méhészek ajánlották-ahhoz kezdő vagyok, hogy magamtól tudjam mit mikor kell használni, ahhoz meg gyáva, hogy én kisérletezgessem ki. Szóval nagyobb a tettvágy,mint a tudás. Bion
Ezért halgass Szikre! Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:53:59 »

Továbbfogy a kis családom...ezt etetéskorlátom. Lassan már alig fogy a szirup. Azt azért nem értem, hogy miért csak egy család ilyen? A kaptárak egymás mellett állnak, és a másik két család nagyon szép!-de ez?Sírva fakadok, ha látom. :'(
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 14:40:08 »

Továbbfogy a kis családom...ezt etetéskorlátom. Lassan már alig fogy a szirup. Azt azért nem értem, hogy miért csak egy család ilyen? A kaptárak egymás mellett állnak, és a másik két család nagyon szép!-de ez?Sírva fakadok, ha látom. :'(

Most hallottam én is, hogy a szomszéd falu eu. felelőse is sok felé tapasztalt ilyesmit. Ő erre a mostanában megjelent újfajta noséma fertőzésre gondol.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 15:04:47 »

Továbbfogy a kis családom...ezt etetéskorlátom. Lassan már alig fogy a szirup. Azt azért nem értem, hogy miért csak egy család ilyen? A kaptárak egymás mellett állnak, és a másik két család nagyon szép!-de ez?Sírva fakadok, ha látom. :'(

Most hallottam én is, hogy a szomszéd falu eu. felelőse is sok felé tapasztalt ilyesmit. Ő erre a mostanában megjelent újfajta noséma fertőzésre gondol.
Mivel/hogy lehet ellene védekezni?-még nem hallottam erről. Mi ez a kór?Tudsz róla valamit írni bővebben?Nem szeretném,ha most bimbódzó méhészkarrierem ilyen hamar derékba törne...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 15:08:45 »

Továbbfogy a kis családom...ezt etetéskorlátom. Lassan már alig fogy a szirup. Azt azért nem értem, hogy miért csak egy család ilyen? A kaptárak egymás mellett állnak, és a másik két család nagyon szép!-de ez?Sírva fakadok, ha látom. :'(

Most hallottam én is, hogy a szomszéd falu eu. felelőse is sok felé tapasztalt ilyesmit. Ő erre a mostanában megjelent újfajta noséma fertőzésre gondol.
Mivel/hogy lehet ellene védekezni?-még nem hallottam erről. Mi ez a kór?Tudsz róla valamit írni bővebben?Nem szeretném,ha most bimbódzó méhészkarrierem ilyen hamar derékba törne...

Majd utána érdeklődök és pár nap múlva ha már tudok valamit megírom. De a gyenge családdal ne kísérletezgess mert úgy sem éri meg a tavaszt.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 15:14:34 »

Továbbfogy a kis családom...ezt etetéskorlátom. Lassan már alig fogy a szirup. Azt azért nem értem, hogy miért csak egy család ilyen? A kaptárak egymás mellett állnak, és a másik két család nagyon szép!-de ez?Sírva fakadok, ha látom. :'(

Most hallottam én is, hogy a szomszéd falu eu. felelőse is sok felé tapasztalt ilyesmit. Ő erre a mostanában megjelent újfajta noséma fertőzésre gondol.
Mivel/hogy lehet ellene védekezni?-még nem hallottam erről. Mi ez a kór?Tudsz róla valamit írni bővebben?Nem szeretném,ha most bimbódzó méhészkarrierem ilyen hamar derékba törne...
Fumagilin. Vagy van egy újfajta szer is Fuma...valami, ezt a méhészboltos ajánlotta. Ugyanaz a hatóanyaga mint a fumagilinnek.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 15:17:50 »

Valamit emlegetett a méhészegyesületünk elnöke -nem a fumagilin, azt már talán nem lehet kapni hivatalosan- valami új szer és azt mondta, hogy 10 dkg 16 ezerbe került.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 16:19:41 »

Lehet, hogy a fumagilint is engedélyezik újra.
Valamit mintha hallottam volna, hogy hamarosan kapható lesz.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 09:07:10 »

Girgi!
Ezt olvasd el: http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=46
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: