Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237885 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:58:12 »

Tényleg a mézontófűvel van tapasztalatod?Vagy a mézvirággal?+Van még egy csicsókával és napraforgóval rokon növény, ami július elejétől késő okt-ig virágzik, csak a nevét nem tudom... na, ezt nagyon komálják a méhek. Ilyenek a gumóját már kaptam vetésre, de jó lenne tudni, hogy mi is az.Nem tudod véletlen a nevét?
Hát így nem. Vállat von
Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Igen, én is még Móvárról ismerem a facéliát-felénk még csak nem is hallottak róla.
Nem erre gondoltam. Amit én említettem,annak a  levele olyan, mint a csicsókáé, a virága meg mint a napraforgóé, csak kisebb és rengeteg virágot hoz a júliusra bokorráterebélyesedő növény. Megpróbálom lefényképezni,hátha úgy be tudod majd azonosítani. Vadon nem nő, felénk a virágoskertekben elterjedt-én is a leendő anyósoméknél figyeltem fel rá, hogy úgy lepik a méhek,mint a darazsak a sört Bion És mivel hasonlóan igénytelen a csicsókához, gondoltam jó lenne elszaporítani az ínséges nyárvégi-kora őszi időkre a kaptárak körül.
 De e mellé még akarok majd ültetni levendulát, egy-két hársfát, repcét, kamillát és bazsalikomot. Akác, gyümölcsfa és vaddohány van a környéken bőven,a gesztenye meg nem él meg.A többi családnak meg majd a földünkön és az ismerősök erdői mellett lesz helyük. Ezt amolyan kis édenkertnek képzeltem el Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:12:50 »

Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Ebben lehet valami, mert tud csodát is, aztán másik évben ugyanazon a területen, ugyanúgy jó időben meg csak gyönge nyalakodás van rajta.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:17:18 »

Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Ebben lehet valami, mert tud csodát is, aztán másik évben ugyanazon a területen, ugyanúgy jó időben meg csak gyönge nyalakodás van rajta.  Vállat von
Igen, erősen időjárásfüggő.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:19:41 »

Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Ebben lehet valami, mert tud csodát is, aztán másik évben ugyanazon a területen, ugyanúgy jó időben meg csak gyönge nyalakodás van rajta.  Vállat von

Még a végén kiderül, hogy itt mindenki méhészkedik, csak én vagyok kezdő? Bion Bion Bion

Te is aktívan méhészkedsz?-mert akkor neked is szólnak a lejjebb található kérdéseim(atkavédelem, virágok, stb.) Wave

Ja és a mézes pálinka!-minden méhésznek megvan a saját receptje! Ki vele!Várom a recepteket Vígadjunk!rovatba!  Wave Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:20:43 »

Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Ebben lehet valami, mert tud csodát is, aztán másik évben ugyanazon a területen, ugyanúgy jó időben meg csak gyönge nyalakodás van rajta.  Vállat von

Még a végén kiderül, hogy itt mindenki méhészkedik, csak én vagyok kezdő? Bion Bion Bion

Pedig Szik Mester még erre sem járt ma. Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:21:50 »

Ja és a mézes pálinka!-minden méhésznek megvan a saját receptje! Ki vele!Várom a recepteket Vígadjunk!rovatba!  Wave Bion

Az enyémet már megírtam itten vhol. Keress rá a mézesre. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:41:48 »

Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Ebben lehet valami, mert tud csodát is, aztán másik évben ugyanazon a területen, ugyanúgy jó időben meg csak gyönge nyalakodás van rajta.  Vállat von
Igen, erősen időjárásfüggő.

Ha jól tudom, akkor a virágzás idején a légkör páratartalma határozza meg a nektármennyiséget, mint a többi virágon, csak a facélia hatványozottan érzékeny rá. Lehet neki meleg, de ha a légközi páratartalom elég magas, akkor tényleg ontja a mézet(csak ekkor meg eszi a lisztharmat, így hamarabb abbamarad a virágzás). Tanulmányaim szerint a 20-26C fok és a 65-75% relatív páratartalom az ideális neki. Na, ez Mo-ra nem igazán jellemző. Viszont a magéréshez meg kell a hosszú és meleg ősz-ezért termesztik Mo-n. Aztán meg viszik ki a magot a németeknek zöld ugaroltatáshoz, földpihentetéshez.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:42:45 »

Te is aktívan méhészkedsz?-

Határeset.
Édesapámnak van 300 körüli család, így "akaratlanul" is megfertőződtem vele, ill. muszály besegítenem, és egy kicsit talán már értek is hozzá.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:43:37 »

Facéliával nincsen tapasztalatom. Szeszélyesen mézel állítólag és nagyon túlterheltek a legelők (Moson)

Ebben lehet valami, mert tud csodát is, aztán másik évben ugyanazon a területen, ugyanúgy jó időben meg csak gyönge nyalakodás van rajta.  Vállat von

Még a végén kiderül, hogy itt mindenki méhészkedik, csak én vagyok kezdő? Bion Bion Bion

Pedig Szik Mester még erre sem járt ma. Bion Bion

Igen- róla tudom, hogy méhészkedik.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:48:31 »

Határeset.
Édesapámnak van 300 körüli család, így "akaratlanul" is megfertőződtem vele, ill. muszály besegítenem, és egy kicsit talán már értek is hozzá.  Vállat von

Nálam úgy látszik genetikai ez is, mint a vadászat... a vadászőr nagypapám méhészkedett, de miután ő felhagyott vele, nem csinálta senki a családban, mint  a vadászatot. Ahhoz meg sajnos túl korán hunyt el, hogy tanulhassam tőle. "Az ősök szelleme örökké él leszármazottaikban."
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:51:04 »

Ha jól tudom, akkor a virágzás idején a légkör páratartalma határozza meg a nektármennyiséget, mint a többi virágon, csak a facélia hatványozottan érzékeny rá. Lehet neki meleg, de ha a légközi páratartalom elég magas, akkor tényleg ontja a mézet(csak ekkor meg eszi a lisztharmat, így hamarabb abbamarad a virágzás). Tanulmányaim szerint a 20-26C fok és a 65-75% relatív páratartalom az ideális neki. Na, ez Mo-ra nem igazán jellemző. Viszont a magéréshez meg kell a hosszú és meleg ősz-ezért termesztik Mo-n. Aztán meg viszik ki a magot a németeknek zöld ugaroltatáshoz, földpihentetéshez.

Az idei időjárás éppen ilyen volt - egy nap eső, utána meleg, délelőtt eső délután meleg - aztán éppen csak nyalakodtak rajta, a mézterekben alig-alig szaporodott valami.
Két-három éve, mikor viszonylag jól sikerült, akkor meg pöngő száraz kánikula volt...  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:54:36 »

Te is aktívan méhészkedsz?-

Határeset.
Édesapámnak van 300 körüli család, így "akaratlanul" is megfertőződtem vele, ill. muszály besegítenem, és egy kicsit talán már értek is hozzá.  Vállat von
300 család? Az nagyon komoly. Gondolom rakodó rendszerben. Hunor? Mintha már témáztunk volna róla.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:56:06 »

Te is aktívan méhészkedsz?-

Határeset.
Édesapámnak van 300 körüli család, így "akaratlanul" is megfertőződtem vele, ill. muszály besegítenem, és egy kicsit talán már értek is hozzá.  Vállat von
300 család? Az nagyon komoly. Gondolom rakodó rendszerben. Hunor? Mintha már témáztunk volna róla.

Így van. Egy terítéken lévő süldő hátterében volt egy-kettő, és annak kapcsán kérdeztél rá - az is lehet, hogy még a másik fórumon.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:59:14 »


Az idei időjárás éppen ilyen volt - egy nap eső, utána meleg, délelőtt eső délután meleg - aztán éppen csak nyalakodtak rajta, a mézterekben alig-alig szaporodott valami.
Két-három éve, mikor viszonylag jól sikerült, akkor meg pöngő száraz kánikula volt...  Vállat von

Hát ennyit a tudományról Bion Lehet, hogy a méhek jobban tudják mikor kell rámenniük, mint mi? Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:59:50 »

Te is aktívan méhészkedsz?-

Határeset.
Édesapámnak van 300 körüli család, így "akaratlanul" is megfertőződtem vele, ill. muszály besegítenem, és egy kicsit talán már értek is hozzá.  Vállat von
300 család? Az nagyon komoly. Gondolom rakodó rendszerben. Hunor? Mintha már témáztunk volna róla.

Így van. Egy terítéken lévő süldő hátterében volt egy-kettő, és annak kapcsán kérdeztél rá - az is lehet, hogy még a másik fórumon.
Így igaz. Wave "Übervadász" barátom. Bion Nyihi Ördög Stoel Stoel (Apropos másik forum)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: