Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237959 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Július 20. - 13:59:52 »

Most fejeztük be. 17-18 kg.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 09:53:47 »

Tegnap néztünk bele a kaptárakba. Siralmas. Két napraforgó tábla közt vagyunk . Az egyik most levirágzott le, a másiknak most kellene a legjobban mézelni.
Valószínűleg nem veszünk el mézet, meglátjuk mit hordanak még a jágerkenderről.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 08:49:18 »

Szia Eb!
Szerintem ne várj a jágerkenderre, inkább vedd el azt a mézet, amit érdemes, rendezd a fészkeket és hajrá etetni! Most még van virágpor, fel lehet hozni a családokat etetéssel! Nálam igencsak megrogytak a napraforgó utáni hordástalan időben, kevés a fiasítás, elkoptak a bogarak. Etetés nélkül nem lesz tisztességes telelő létszám, ha pedig beindulna még valamicske hordás az esők után, akkor csökkenteni lehet, vagy le is lehet állni vele. Én már fizettem rá ilyen várakozásra, a következő évi akácot csak jelentős családegyesítésekkel tudtam valamelyest kihasználni.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 08:56:25 »

Szia Eb!
Szerintem ne várj a jágerkenderre, inkább vedd el azt a mézet, amit érdemes, rendezd a fészkeket és hajrá etetni! Most még van virágpor, fel lehet hozni a családokat etetéssel! Nálam igencsak megrogytak a napraforgó utáni hordástalan időben, kevés a fiasítás, elkoptak a bogarak. Etetés nélkül nem lesz tisztességes telelő létszám, ha pedig beindulna még valamicske hordás az esők után, akkor csökkenteni lehet, vagy le is lehet állni vele. Én már fizettem rá ilyen várakozásra, a következő évi akácot csak jelentős családegyesítésekkel tudtam valamelyest kihasználni.

Én is etetem már a méheim másfél hete+egy atkamentesítést is elvégeztem már az utolsó pörgetés után. (Tanulva  a tavalyi hibámból, idén nem akarom késélen táncoltatni a méheim...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 09:33:22 »

Másodvirágzásban van a 3 hete letárcsázott selyemkóró a falu mellett (kb. 4ha-os terület). Még nem is láttam ennyi méhet ezen a növényen. Van, hogy egy-egy növényen 2-3 is gyűjtöget és szinte minden növény foglalt volt, amiket láttam. Gondolom a környék összes méhe erre a földre jár nektárért, virágporért.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 09:35:49 »

Valaki tud nekem segíteni abban, hogy röviden leírja, hogy mik a méhészkedés törvényes keretei, milyen engedélyek kellenek hozzá és honnét lehet őket kérni-ha kellenek egyáltalán.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 17:17:22 »

Valaki tud nekem segíteni abban, hogy röviden leírja, hogy mik a méhészkedés törvényes keretei, milyen engedélyek kellenek hozzá és honnét lehet őket kérni-ha kellenek egyáltalán.

http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=58&Itemid=71
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 17:48:52 »

Köszönöm!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
kolias
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 23:58:27 »

Ez így elég száraznak tűnik, röviden összefoglalva:
-önkormányzatnál be kell jelentkezni kezdéskor, majd utána minden évben február 28-ig. -ingyenes
-a helyileg illetékes méhegészségügyi felelőssel felvenni a kapcsolatot ( a hatósági állatorvos meg tudja mondani ki az), és ő elvégzi ősszel a kötelező méheügyi vizsgálatot, amit ekkor felmér családszámot  a következő évben a támogatás (gyógyszer-cukor, vándorlási eszközök, stb) alapját képzik, -ingyenes
-Omme tagság  a helyi szervezetben ez nem kötelező, de az előbb említett támogatások csak a tagok számára elérhető
-MVH regisztrációs szám kérése G001-es nyomtatványon a megyei MVH tól levélben (a támogatásokhoz is szükséges, és a tenyészetbejelentéshez is-TIR) ez méhek esetében 50 család felett kötelező -ingyenes
-termékértékesítés esetére (gondolom ez is cél lesz) őstermelői igazolvány kiváltása az MGSZH-nál (falugazdászok), méhészeti termék értékesítésekor rendelkezni kell egy Állat-egészségügyi bizonyítvány méz felvásárlásához-c bizonyítvánnyal is
-TIR-Tenyészet és tartási hely bejelentése MGSZH-hoz (megyei Áeü-i Intézetekhez)-ingyenes
-vándorlás esetén igazolás kell  a hatósági állatorvostól, az őszi méheüi. vizsgálat alapján és, hogy jelenleg nem áll zárlat alatt  a terület,majd  a vándorlás helye szerint illetékes önkormányzatnál be kell jelentkezni, majd elköltözéskor ki kell jelentkezni.

A szükséges nyomtatványok itt megtalálhatóak az Adatlapok, formanyomtatványok fülben:
http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=82
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:22:23 »

Szia Kolias!
Te vagy a Kolias a méhészfórumokról? Üdv itt nálunk!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kolias
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 23:08:39 »

Szia! Igen úgy szerepelek ott is, ismerjük esetleg egymást?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 12:02:37 »

Ott vagyok én is a forumon, meg voltam a régin is, de inkább csak olvasok. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 10:30:18 »

Hallott már valamelyikőtök a FEEDBEE-ről?Esetleg használja valaki?
Azért kérdezem, mert tegnap beszélgettem egy idős méhésszel, aki két éve nem tud vándorolni(a kora miatt),  és azt mondja, hogy az idei évben az akácra olyan szépen felerősödtek a családjai ezen a tápon, mintha a legjobb repcére vitte volna ki őket. Ezt egy kicsit erős túlzásnak érzem, de hátha ti hallottatok/tapasztaltatok valamit erről a szerről.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #283 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 13:48:28 »

Idén szerintem táp nélkül is felerősödtek volna szépen, hisz akác előtt szinte minden egybevirágzott.
Így ha repce nem is volt a közelben, fűz, gyümölcs, kökény, erdei virágok gondolom igen. Virágpor volt, meleg volt, mért ne fejlődtek volna?

Egyébként is szerintem "úgy vannak kódolva", hogy akácra legyenek a csúcson. Ill. jobban mondva az akác virágzik akkor, mikor a méhek a csúcson vannak.

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #284 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 20:33:23 »

Nem tudom, hogy máshol mi volt a helyzet, de felénk bizony elég gyengén muzsikált a repce. Aki nem vándorolt, az mind panaszkodott, hogy a hirtelen melegben nem tudtak megerősödni a családok rendesen az akácra, mert az egy kicsit előbb nyílt, mit szokott. De mondom, tényleg nem tudom mi a valóság, mert nem méhészkedek olyan régóta, hogy konzekvenciát tudnék levonni az eddigiekből.
Persze máshol jobb is lehetett a helyzet. De mivel én sem vándorlok-még-, ezért gondoltam megkérdezlek titeket erről a virágpor-pótlóról.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: