Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237909 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Június 09. - 14:50:36 »

Hopsz, ez lemaradt, de talán egy modi helyreteszi majd Bion



Ha így folytatod, lesz egy szép rajod... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Június 09. - 14:53:04 »

Ha így folytatod, lesz egy szép rajod... Ördög Ördög Ördög

Remélem nem, mert holnap vagy holnap után segítünk lekötni nekik a felesleges energiát. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Június 09. - 15:05:56 »

A hétvégén beindult a selyemkóró is. Erre jött a vasárnapi eső, meg azóta a meleg...úgy dolgoznak a méhek, hogy öröm nézni. Ha így folytatják több vaddohány mézem lesz, mint akác Bion

Nálunk még csak bimbós . Talán a hétvégére kinyílik.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Június 09. - 15:07:41 »

Én is unnézem', mintha lustálkodnának.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Június 09. - 15:08:40 »

Itt már dübörög a hárs és kezd a gesztenye. Remélem nem lesz nagy eső, mert akkor vége is egyből.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Június 09. - 15:18:04 »

Gyönyörű mustáron vagyunk , hordásunk is volt.
Most meg nem hordják.  Fejvakarás Pedig volt eső , süt a nap.  Vállat von Talán kifújja a szél a nektárt ?!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Június 09. - 15:22:33 »

Én is unnézem', mintha lustálkodnának.

Nem lustálkodnak azok,csak sziesztáznak. Megfigyeltem, hogy minden meleg napon a legmelegebb 1-2 órát így töltik. Ezt elmondtam a szomszédnak-a sokszor emlegetett tanítómnak-, aki mondta,hogy akkor a héten gyorsan bekukkantunk hozzájuk...

Amúgy tényleg szépen hordanak: rengeteg a virág és az eső utáni jó időben rengeteg a nektár is. Mégjó, hogy 20-30m-re a kaptároktól van egy tisztás, ami kb.1 hold területű lehet és ezen más sem nő, mint selyemkóró. Esténként az házunkig hozza a szellő az illatot.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Június 19. - 09:51:44 »

Sziasztok.

Hozzáértő ember segítségét kérem. Nem vagyok tisztába a napraforgók fajtáival, illetve azok nektártermelésével.
Tényleg nem tud a csíkosról rendesen hordani ? Azt hallottam , hogy túl mély a virág , és nem éri el a nektárt rendesen.
Előre is köszönöm.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Június 26. - 10:12:26 »

Hogy álltok a vaddohánnyal?

Tegnap belenéztem az egyik kaptárba és majdnem meglepődtem, mikor több mézzel teli lépet találtam, mint az akác végén... és hol van még a selyemkóró virágzásának vége??? Szinte még csak most indul be rendesen. Legalábbis felénk. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Június 26. - 10:17:44 »

Hogy álltok a vaddohánnyal?

Tegnap belenéztem az egyik kaptárba és majdnem meglepődtem, mikor több mézzel teli lépet találtam, mint az akác végén... és hol van még a selyemkóró virágzásának vége??? Szinte még csak most indul be rendesen. Legalábbis felénk. Bion

A Dunától errefele nem nagyon van. A növénytermesztők szerencséjére.
Oroszonyban az egyik vadföldön minden évben kidugja pár szál a fejét egy bizonyos helyen, azt még a virágzás elején kivágom. Ettől függetlenül minden évben kihajt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Június 26. - 10:36:00 »

A Dunától errefele nem nagyon van. A növénytermesztők szerencséjére.
Oroszonyban az egyik vadföldön minden évben kidugja pár szál a fejét egy bizonyos helyen, azt még a virágzás elején kivágom. Ettől függetlenül minden évben kihajt.
Felénk igen sok van, de nekem az a meglátásom, hogy kezelhetőbb a probléma, mint aminek beállítják. Az amúgy is szükséges növényvédelmi eljárásokkal megelőzhető a baj. És ráadásul nagyon finom mézet is ad Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Július 02. - 10:22:47 »

Az általam használt atka elleni füstölő:



Mielőtt ezt kezdtem volna el használni több helyről is informálódtam(itt is). Sok lehetőséget ajánlottak, de felénk a környékbeli méhészek és az idő méhész is, akitől a méheket vettem a Varidol-fumot ajánlották.
Tavaly kipróbáltam, egész jól bevált-bár nincs összehasonlítási alapom, de komoly fertőzés/pusztulás nem történt, a családok szépen átteleltek.
Egy ilyen üvegcse 50 család egyszeri kezelésére elég, a jó hatáshoz pedig 2-3-szor kell kezelni a családokat 2 hetes turnusonként.
A használata egyszerű- 2-3 cseppet kell az egyik felén drótra fűzött itatós papírra cseppenteni,majd meg kell gyújtani az alját, ezután pedig be kell lógatni a lezárt kaptárba. Egy óra múlva lehet kinyitni a kaptárakat, hogy kiszellőzzenek.
A termék szlovák gyártmány(a papírjai alapján), és szerintem most van elterjedőben, mert idén már több méhésztől hallottam, mint tavaly, hogy ezt használják. Az ára 2500.-/üveg. Persze teljes értékű beszámolót majd csak évek múlva tudnék szolgáltatni...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Július 02. - 10:50:44 »

Van néhány régi kaptárom kint a területen, minden évben egy-egy raj betelepszik. Van bennük néhány lép meg két műlép. Idén csak az osztrák határ közvetlen közelségében álló Mogor-ba települt raj május végén. Mire észrevettem már fiasított az anya, normál erős raj benyomását keltette nem bolygattam tovább és hagytam is ott, nem árt egy kis karantén.
A héten este hazahoztam a méhesbe, másnap belenéztem és ilyet még nem láttam. Egész más méhek vannak benne, mint az enyémek. Gyönyörű narancsszínű, csíkos jószágok. Telehúzták az egész kaptárt léppel. Megkerestem az anyát is, no az majdnem citromsárga potrohú.

Kicsit utánakérdeztem, minden bizonnyal van egy Buckfast családom….
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Július 02. - 11:00:31 »

Van néhány régi kaptárom kint a területen, minden évben egy-egy raj betelepszik. Van bennük néhány lép meg két műlép. Idén csak az osztrák határ közvetlen közelségében álló Mogor-ba települt raj május végén. Mire észrevettem már fiasított az anya, normál erős raj benyomását keltette nem bolygattam tovább és hagytam is ott, nem árt egy kis karantén.
A héten este hazahoztam a méhesbe, másnap belenéztem és ilyet még nem láttam. Egész más méhek vannak benne, mint az enyémek. Gyönyörű narancsszínű, csíkos jószágok. Telehúzták az egész kaptárt léppel. Megkerestem az anyát is, no az majdnem citromsárga potrohú.

Kicsit utánakérdeztem, minden bizonnyal van egy Buckfast családom….

Mázlista!-bár ha jól tudom, Mo-n ez még nem elfogadott fajta (vagy már igen?)
Ennek ellenére-eddig szinte csak jót hallottam erről a fajtáról.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Július 02. - 11:03:28 »

Kicsit utánakérdeztem, minden bizonnyal van egy Buckfast családom….


Ezt érdemes olvasgatni.
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosito=meheszet&id=1078259269&order=timeline

Én először még az egyetemen méhészet fakultáción hallottam róluk. Érdemes lehet kísérletezni velük,csak az a baj, hogy ha jól tudom, akkor a Buckfast méhek előállítása rotációs keresztezéssel történik, így előbb utóbb valamelyik alfajra üt vissza a család az anyaváltások során.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: