Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237927 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #210 Dátum: 2009. Május 12. - 13:30:10 »

Tegnap nagy meglepetés ért a vadászterületen, ahová járunk. Először is földsánccal vették körül az egészet, hogy ne lehessen bemenni kocsival, pedig már találtunk egy kis lyukat, ahol a kocsi befért, és ott jártunk be. Befalazták.  Rííí
Kiderült, hogy a fákon táblák hirdetik, hogy méhészek foglaltak területet. Le is kaszálták a füvet a kaptáraknak. Az jó lesz, mert itt szoktunk lesbe ülni a fán. Így most megint cipelni kell a lest, és már nem csak a szúnyogok és legyek fognak csípni bennünket. Reumára nagyon jó a méhcsípés.

És nem csak hogy jó rá, de kiváló nagyvadriasztó is... állítólag. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #211 Dátum: 2009. Május 13. - 10:49:33 »

Sajnos felénk már kezd elnyílni az akác. A virágok több mint fele már hervad, de itt-ott még akad virág, és talán ez a kis eső is megpezsdíti még a virágzást, legalább a lilaakácnál.







A tegnapi esőt követő hajnali hűvös időben nem nagyon mocorogtak még a méhek, mikor eljöttem Bion



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #212 Dátum: 2009. Május 13. - 14:47:48 »

A lilában ne nagyon bízzál az nem mézel. Sajnos sok felé leperzselte ez a rohadt meleg az aszállyal karöltve a virágot. Az idén nem lesznek rekord termések. Jó drága lesz a méz.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #213 Dátum: 2009. Május 13. - 14:54:38 »

A lilában ne nagyon bízzál az nem mézel. Sajnos sok felé leperzselte ez a rohadt meleg az aszállyal karöltve a virágot. Az idén nem lesznek rekord termések. Jó drága lesz a méz.

Nem bízok benne, de addig talán elmocorognak rajta a méhek, amíg a vaddohány el nem kezd nyílni, vagy a réti virágok be nem indulnak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #214 Dátum: 2009. Május 22. - 12:46:54 »

Nagy a csend itt.  Ördög  Mindenki perget? Mit adott az akác? Nyilvánvaló, hogy nem sokat, de mennyire nem? Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #215 Dátum: 2009. Május 22. - 13:05:26 »

Nagy a csend itt.  Ördög  Mindenki perget? Mit adott az akác? Nyilvánvaló, hogy nem sokat, de mennyire nem? Bion

Egyik legjobb vadászcimborám aki ráadásúl méhész is, kicsit panaszkodott, hogy közepesen-közepes csak az akác, én meg megvigasztaltam, hogy tudok eladó YU cukrot hát kaptam a pofámra OOO
De lehet, hogy ide se kellettttt volna írniom... OOO Bion

Aki felment innen Nógrádba annak közepes, aki itt maradtt a homokban annnnak gyenge.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #216 Dátum: 2009. Május 24. - 08:16:53 »

Üdv Mindenkinek!
Tegnap kipörgettem, valamivel 20 kg fölötti az átlag. Nem a csúcsok csúcsa, de nem hiszem, hogy panaszkodnom kell vele. Kicsit többre számítottam, mert a mérlegesem átlag feletti volt. Most már jöhet a selyemkóró és a hárs. Remélem, lesz egy kis eső is hozzá, mert anélkül nem lesz hordás.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #217 Dátum: 2009. Május 24. - 13:54:04 »

 Üdv  Wave
 Lementem a ház elé ,bütykölni a telepjáróm.Kilincset szereltem és az elektromos ablakemelőt.Hirtelen zúgásra felkaptam a fejem ,azt hittem megy az elektronika ,de nem .Egy jó nagy méh raj közeledett felém kb 5méter magasan zúgtak,keringtek .Gondolkodtam be a kocsiba ,ha lejjeb jönnek.Mellettünk egy tiz emeletes ház van ,nyitva egy csomó ablak ,még jó hogy nem száltak be.Legalább két családnyi méhecske volt ,láttam már egypár rajzást ,de ez jó nagy volt. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #218 Dátum: 2009. Május 25. - 08:38:09 »

Sziasztok
Nem volt rossz az akác, csak hamar lement. Olyan 19 kilós átlag volt.
10 családdal fölmentem a Bakonyba, egy ismerőshöz. Az akác még elég jó , de nem arról hordanak neki, hanem fenyőről.
A többi családot meg visszük mustárra.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #219 Dátum: 2009. Május 26. - 22:10:49 »

21 kiló átlagot pergettem, aztán irány haza ide az Alpokaljára, ahol még most is szépen virít az akác. Sőt az árnyékos völgyekben mégcsak most kezd.
Innen csipegetnek jópár kiló akácot aztán indul a hárs és a gesztenye meg a sok vágásból a szeder és ha van tetű akkor a fenyő is megvadítja.
Mire vége és kipergetem igen kurrens méz lesz belőle. Már az előrendelések túlmutatnak a várható termésen... Ördög Pedig nem adom olcsón... Bion Nyihi Nyihi
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #220 Dátum: 2009. Május 26. - 22:37:02 »

Ma fotóztam, ilyen az akác ma nálunk a hegyen:


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #221 Dátum: 2009. Május 27. - 05:54:41 »

Mire vége és kipergetem igen kurrens méz lesz belőle. Már az előrendelések túlmutatnak a várható termésen... Ördög Pedig nem adom olcsón... Bion Nyihi Nyihi

Mit vársz ha jó minőséget adsz cserébe  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #222 Dátum: 2009. Május 27. - 08:39:25 »

[Pedig nem adom olcsón... Bion Nyihi Nyihi
[/quote]

Ha nem vagyok indiszkrét , mennyi ? Mert én meg nem tudom eldönteni az árat.  Fejvakarás
Állítólag 980 ft/kg -ért veszi a kereskedő , hordóban.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #223 Dátum: 2009. Június 09. - 14:45:08 »

A hétvégén beindult a selyemkóró is. Erre jött a vasárnapi eső, meg azóta a meleg...úgy dolgoznak a méhek, hogy öröm nézni. Ha így folytatják több vaddohány mézem lesz, mint akác Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #224 Dátum: 2009. Június 09. - 14:45:42 »

Hopsz, ez lemaradt, de talán egy modi helyreteszi majd Bion

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: