Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237880 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #195 Dátum: 2009. április 30. - 14:03:10 »

A fedett fiasítás még jó lehet akácra is.

Gyengék a méhek.
Az a márciusi virágportalanság nagyon meglátszik rajtuk.
Akkor megállt a fiasítás, és azok a méhek hiányoznak most.

Akácra érik el azt a szintet, amit más években repcén szoktak mutatni.

De legalább nem lesz gond a rajzással....  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Május 04. - 10:01:34 »

A fedett fiasítás még jó lehet akácra is.

Gyengék a méhek.
Az a márciusi virágportalanság nagyon meglátszik rajtuk.
Akkor megállt a fiasítás, és azok a méhek hiányoznak most.

Akácra érik el azt a szintet, amit más években repcén szoktak mutatni.

De legalább nem lesz gond a rajzással....  Rííí

Őszintén szólva, én a virágporra nem panaszkodhatok... volt/van elég. A családok meg szemmel láthatóan erősebbek, mint betelelés előtt (mondjuk az nem volt nehéz, mert 3db 6 keretes családot vettem Bion), de ez az atka-probléma nem jött jól. Lekezeltem a családokat, most már talán sikerült megoldani a dolgot egy időre.
Az akác a hétvégi jó idő után már virágba borult, most kíváncsi vagyok a hordásra... Gyakorlatilag 300m-es körzetükben mindenhol terített asztal várja őket Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Május 04. - 17:58:06 »

Tegnap egy raj beszállt az udvaron egyik üres kaptárba.   Táncol
Tudják ezek hova kell jönni.  Ördög
Nyitok még , hátha ...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Május 04. - 21:46:46 »

Tegnap egy raj beszállt az udvaron egyik üres kaptárba.   Táncol
Tudják ezek hova kell jönni.  Ördög
Nyitok még , hátha ...

Mázlista-nekem is kint van egy üres nb kaptár, de abba maximum darazsak költöznek Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Május 07. - 10:27:13 »

Hogy áll az akác?
 Szombaton tisztító pergetés, aztán vasárnap indulok.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Május 07. - 10:29:02 »

Tegnap egy raj beszállt az udvaron egyik üres kaptárba.   Táncol
Tudják ezek hova kell jönni.  Ördög
Nyitok még , hátha ...
Van egy öreg kaptáram a hegyen, egy öreg bácsika kertjében. Minden évben megy bele egy két raj.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Május 07. - 10:30:16 »

Mázlista-nekem is kint van egy üres nb kaptár, de abba maximum darazsak költöznek Bion
Az is jó! Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Május 08. - 08:47:28 »

Hogy áll az akác?
 Szombaton tisztító pergetés, aztán vasárnap indulok.

Már javában virágzik az akác, de...

Tegnap beszéltem egy idős méhésszel, aki egy akácerdő közepére tette a telephelyét, és azt mondta, hogy a mérleg szerint az első nap 3kg-ot hordott egy család, a 2. nap 2,75,a harmadik nap 2,8, a 4. 1,5kg volt az eredmény. Majdnem sírt. Igaz, az elején vagyunk még.
Arra panaszkodott, hogy hiába a sok virág, aszály van, száraz az idő és a szél is fúj-ki vannak száradva a virágok. Mondja, hogy ha nagyítóval hajnalban megnézi a bibéket, akkor azok csillognak(harmat miatt),de 8-9 körül, mikor a méhek beindulnak, már matt a  bibék felülete.
Én még nem néztem a családokat. Majd akác után Bion Igaz, én kontár vagyok-és csak annyi méz kell, ami a saját pálinkámhoz elég lesz Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Május 08. - 13:30:51 »

Szerdán költöztünk akácra, szépen virágzik . De itt sincs csapadék.
Csütörtökön vettem el a mézet ( szeretünk nyögve költözni ). A 12 B.B. családot tudtam tegnap kipörgetni. Lett k.b. 160 kg. Szerintem a felét a fűzről hordták .
Ma pörgetem a hunorokat majd. 
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Május 08. - 13:38:10 »

Szerdán költöztünk akácra, szépen virágzik . De itt sincs csapadék.
Csütörtökön vettem el a mézet ( szeretünk nyögve költözni ). A 12 B.B. családot tudtam tegnap kipörgetni. Lett k.b. 160 kg. Szerintem a felét a fűzről hordták .
Ma pörgetem a hunorokat majd. 
A fűznek milyen a méze?-még soha nem ettem, pedig minden fajta mézet megkóstoltam, amivel összeakadtam eddig (tudom, ezért sokan megköveznének, de szerintem az akác jellegtele, tömegmézet adó fajta. A hárs, a gesztenye és a levendula viszont igazi manna!-szerintem Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Május 08. - 15:02:46 »

Őszintén megmondom , hogy fogalmam sincs  Vigyorog  Majd H.Lajos elmeséli, Ő evett ilyent.
De állítólag fűzről volt hordás tavasszal. ( más nem is nagyon nyílott. ) Leszámítva azt a pár ibolyát és tavaszi virágot.
A facéli méze is elég karakteres. Az ákác meg tényleg egy híg lé. Tavaly volt a környéken olyan kristálytiszta akác , hogy Lajos barátom élvezhetetlennek nyilvánította és összekeverte a repcemézzel.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Május 08. - 15:53:46 »

Szerdán költöztünk akácra, szépen virágzik . De itt sincs csapadék.
Csütörtökön vettem el a mézet ( szeretünk nyögve költözni ). A 12 B.B. családot tudtam tegnap kipörgetni. Lett k.b. 160 kg. Szerintem a felét a fűzről hordták .
Ma pörgetem a hunorokat majd. 
Na, az nem is rossz. Nálunk most kezd bimbózni az akác. Csapadék viszont készül, olyan felhők vannak felettünk, hogy csak ihaj. Remélemn nem lesz idő elötti szüret... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Május 12. - 12:59:07 »

Megvolt a költözés nálam is. Gyönyörű az akác, ma éjjel, meg délelött kapott egy jó kis áztató esőt, jók a kilátások.
Na meg az a simogatóan meleg, tömény nektárillatú, madárdalos, kakukkszótól hangos hajnal......csodás! Már ezért is érdemes méhészkedni...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Május 12. - 13:07:48 »

Megvolt a költözés nálam is. Gyönyörű az akác, ma éjjel, meg délelött kapott egy jó kis áztató esőt, jók a kilátások.
Na meg az a simogatóan meleg, tömény nektárillatú, madárdalos, kakukkszótól hangos hajnal......csodás! Már ezért is érdemes méhészkedni...
Mázlisták. Felénk a csapadék annyi volt, hogy tegnap ásás közben másfél óra alatt 10-15 csepp eső esett a vállamra. Slussz-passz. És már fonnyad az akácvirág is, meg a levele is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Május 12. - 13:16:52 »

Tegnap nagy meglepetés ért a vadászterületen, ahová járunk. Először is földsánccal vették körül az egészet, hogy ne lehessen bemenni kocsival, pedig már találtunk egy kis lyukat, ahol a kocsi befért, és ott jártunk be. Befalazták.  Rííí
Kiderült, hogy a fákon táblák hirdetik, hogy méhészek foglaltak területet. Le is kaszálták a füvet a kaptáraknak. Az jó lesz, mert itt szoktunk lesbe ülni a fán. Így most megint cipelni kell a lest, és már nem csak a szúnyogok és legyek fognak csípni bennünket. Reumára nagyon jó a méhcsípés.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: