Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237871 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1800 Dátum: 2021. November 25. - 06:47:19 »

Mézet csak termelőtől!!!!!

https://24.hu/belfold/2021/11/25/klenancz-jozsef-mez-akacmez-nebih-cba/?fbclid=IwAR0gMWynFumit0J8KlcIYZCvjPTKdBRZKbe3gw60MzQuCKkuspbQY96bSeA
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1801 Dátum: 2021. November 25. - 08:01:11 »



Azt a rézfán fütyülőjét!!! de régen vártam már ezt a cikket Ördög Mondom ezt ill. írom azért mert a családom jelentős méz felhasználó, ahol lehet, tea, néha süti, gyerekek kakaó stb. a cukor mézzel van kiváltva.  Még el is hittem itt-ott, hogy magyar kiszerelésű, amin ott virít a magyar termék logó és hirdeti, hogy ez aztán über fasza. Aztán szembe jön a valóság és kiderül, hogy a "háni" az minden csak nem "háni". Kedves termelők nyugtassatok meg, hogy a termelők legalább ettől egy kicsivel becsületesebbek és nem pancsolják a mézüket. Remélem a szakma, öntisztulás keretében kiveti magából Ördög a költség optimalizáló rovartartókat. Mostanában a saját környezetemben jelentősen megszaporodtak a méhészek, bízom abban, hogy ezek nem megélhetési rovartartók, és mézpancsolók hanem becsületes, jószándéku méhészek, akik egészséges terméket állítanak elő. Azt szeretném kérdezni, hogy ha termelőtől vásárolok mézet akkor a fenti problémát, hogy tudom elkerülni, ill mire figyeljek ha a piacon termelőtől kívánok "hánit" venni. Érzékszervi vizsgálat terén nem vagyok nyeretlen kétéves, de nincs a számban egy gázkromatográf így olyan dolgokat amiket csak labor körülmények között lehet kimutatni arra nem vagyok képes. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1802 Dátum: 2021. November 25. - 08:10:28 »


Nem bosszantásnak de ez még úgy ki kívánkozott belőlem. elnézést Stoel

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1803 Dátum: 2021. November 25. - 08:45:26 »


Azt a rézfán fütyülőjét!!! de régen vártam már ezt a cikket Ördög Mondom ezt ill. írom azért mert a családom jelentős méz felhasználó, ahol lehet, tea, néha süti, gyerekek kakaó stb. a cukor mézzel van kiváltva.  Még el is hittem itt-ott, hogy magyar kiszerelésű, amin ott virít a magyar termék logó és hirdeti, hogy ez aztán über fasza. Aztán szembe jön a valóság és kiderül, hogy a "háni" az minden csak nem "háni". Kedves termelők nyugtassatok meg, hogy a termelők legalább ettől egy kicsivel becsületesebbek és nem pancsolják a mézüket. Remélem a szakma, öntisztulás keretében kiveti magából Ördög a költség optimalizáló rovartartókat. Mostanában a saját környezetemben jelentősen megszaporodtak a méhészek, bízom abban, hogy ezek nem megélhetési rovartartók, és mézpancsolók hanem becsületes, jószándéku méhészek, akik egészséges terméket állítanak elő. Azt szeretném kérdezni, hogy ha termelőtől vásárolok mézet akkor a fenti problémát, hogy tudom elkerülni, ill mire figyeljek ha a piacon termelőtől kívánok "hánit" venni. Érzékszervi vizsgálat terén nem vagyok nyeretlen kétéves, de nincs a számban egy gázkromatográf így olyan dolgokat amiket csak labor körülmények között lehet kimutatni arra nem vagyok képes. Emelem
Itt a fórumon 3 méhész mézeit kóstoltam már,őket bátran ajánlom. Neked Laci mézei elérhetőek,azok is eredetiek. Ha ők abbahagyják a termelést,akkor a szintén közeledben élő Cudar fórumtárs mézeit ajánlom. Kiváló mind.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1804 Dátum: 2021. November 25. - 08:48:58 »

Azt a rézfán fütyülőjét!!! de régen vártam már ezt a cikket Ördög Mondom ezt ill. írom azért mert a családom jelentős méz felhasználó, ahol lehet, tea, néha süti, gyerekek kakaó stb. a cukor mézzel van kiváltva.  Még el is hittem itt-ott, hogy magyar kiszerelésű, amin ott virít a magyar termék logó és hirdeti, hogy ez aztán über fasza. Aztán szembe jön a valóság és kiderül, hogy a "háni" az minden csak nem "háni". Kedves termelők nyugtassatok meg, hogy a termelők legalább ettől egy kicsivel becsületesebbek és nem pancsolják a mézüket. Remélem a szakma, öntisztulás keretében kiveti magából Ördög a költség optimalizáló rovartartókat. Mostanában a saját környezetemben jelentősen megszaporodtak a méhészek, bízom abban, hogy ezek nem megélhetési rovartartók, és mézpancsolók hanem becsületes, jószándéku méhészek, akik egészséges terméket állítanak elő. Azt szeretném kérdezni, hogy ha termelőtől vásárolok mézet akkor a fenti problémát, hogy tudom elkerülni, ill mire figyeljek ha a piacon termelőtől kívánok "hánit" venni. Érzékszervi vizsgálat terén nem vagyok nyeretlen kétéves, de nincs a számban egy gázkromatográf így olyan dolgokat amiket csak labor körülmények között lehet kimutatni arra nem vagyok képes. Emelem

Kicsit más szakmára átfordítva: könyvvizsgálóként azt szoktuk mondani, hogy abszolút bizonyosság nincs. A könyvvizsgálói jelentés ezért úgy szól "vizsgálataim során kellő bizonyosságot szereztem arról, hogy a beszámoló nem tartalmaz jelentős valótlan állításokat, és a vállalkozás pénzügyi és vagyoni helyzetéről megbízható, valós képet ad."

Teljes garanciát sajnos a méhésztől való közvetlen vásárlás sem biztosít, csak " jóval esélyesebb merítést".
Hall az ember ezt-azt a szakmán belül is, de ezek szerencsére inkább csak elszigetelt esetek, mintsem elterjedt gyakorlat.

Azt tanácsolom, hogy ha nagyobb mennyiséget fogyasztotok, alakíts ki állandó kapcsolatot valamelyik közelben lakó méhésszel, olyannal, aki hosszú ideje a szakmában van. A kiüvegezett méz és a hordóban eladott méz ára között jelentős az árkülönbözet, minden méhésznek elemi érdeke, hogy a kiseladásban érintett vevőkörét megőrizze, ezért jó eséllyel nem fog átverni.
A mézhamisítást még laboratóriumban is elég körülményes kimutatni, egzakt házi módszerről meg egyáltalán nem tudok. A kölcsönös bizalmi kapcsolat - ez az egyetlen garancia.

« Utoljára szerkesztve: 2021. November 25. - 09:23:39 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1805 Dátum: 2021. November 25. - 11:03:27 »

Itt a fórumon 3 méhész mézeit kóstoltam már,őket bátran ajánlom. Neked Laci mézei elérhetőek,azok is eredetiek. Ha ők abbahagyják a termelést,akkor a szintén közeledben élő Cudar fórumtárs mézeit ajánlom. Kiváló mind.

Laci árulja a méhészetét! a másikat majd becserkészem.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1806 Dátum: 2021. November 25. - 11:16:05 »

Kicsit más szakmára átfordítva: könyvvizsgálóként azt szoktuk mondani, hogy abszolút bizonyosság nincs. A könyvvizsgálói jelentés ezért úgy szól "vizsgálataim során kellő bizonyosságot szereztem arról, hogy a beszámoló nem tartalmaz jelentős valótlan állításokat, és a vállalkozás pénzügyi és vagyoni helyzetéről megbízható, valós képet ad."

Teljes garanciát sajnos a méhésztől való közvetlen vásárlás sem biztosít, csak " jóval esélyesebb merítést".
Hall az ember ezt-azt a szakmán belül is, de ezek szerencsére inkább csak elszigetelt esetek, mintsem elterjedt gyakorlat.

Azt tanácsolom, hogy ha nagyobb mennyiséget fogyasztotok, alakíts ki állandó kapcsolatot valamelyik közelben lakó méhésszel, olyannal, aki hosszú ideje a szakmában van. A kiüvegezett méz és a hordóban eladott méz ára között jelentős az árkülönbözet, minden méhésznek elemi érdeke, hogy a kiseladásban érintett vevőkörét megőrizze, ezért jó eséllyel nem fog átverni.
A mézhamisítást még laboratóriumban is elég körülményes kimutatni, egzakt házi módszerről meg egyáltalán nem tudok. A kölcsönös bizalmi kapcsolat - ez az egyetlen garancia.



Egy időben vásároltam termelőtől egész szépen kiszerelt mézet, de mihelyt berakta valami edénybe, meg rá írt valamit, abban a pillanatban olyan árat alakított ki, hogy mindjárt fájni kezdett. Itt a helyi piacon sok a viszont eladó és jönnek a kedvenc dumájukkal amitől máshol is agyf@szt kapok, hogyaszongya: "termelői méz" egyébként ez máshol is tetten érhető ez a silány marketing duma, hogy "termelői" címszó alatt mindent ellehet sütni, mert az hű, az nagyon, meg az oridzsin, meg á vaze attól száz évig élsz.
Igen a személyes kapcsolat a megoldás. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1807 Dátum: 2021. November 25. - 11:26:32 »

Laci árulja a méhészetét! a másikat majd becserkészem.
Tudom sajnos,hogy Laci eladná,de a másik méhészért garanciát vállalok.  Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1808 Dátum: 2021. November 25. - 11:32:42 »

Egy időben vásároltam termelőtől egész szépen kiszerelt mézet, de mihelyt berakta valami edénybe, meg rá írt valamit, abban a pillanatban olyan árat alakított ki, hogy mindjárt fájni kezdett. Itt a helyi piacon sok a viszont eladó és jönnek a kedvenc dumájukkal amitől máshol is agyf@szt kapok, hogyaszongya: "termelői méz" egyébként ez máshol is tetten érhető ez a silány marketing duma, hogy "termelői" címszó alatt mindent ellehet sütni, mert az hű, az nagyon, meg az oridzsin, meg á vaze attól száz évig élsz.
Igen a személyes kapcsolat a megoldás. Emelem
Legjobb lesz, ha magadnak csinálod...aztán ha átbasznak a méheid, akkor befenyíted őket...
Ez a "termelői" ez a silány de legalább túlárazott portéka védjegye lett az utóbbi időben. Legtöbb esetben köze nincs azokhoz, akik megtermelik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1809 Dátum: 2021. November 25. - 11:47:18 »

Legjobb lesz, ha magadnak csinálod...aztán ha átbasznak a méheid, akkor befenyíted őket...
Ez a "termelői" ez a silány de legalább túlárazott portéka védjegye lett az utóbbi időben. Legtöbb esetben köze nincs azokhoz, akik megtermelik.

Sajnos ezt objektiv okok miatt nem tudom kivitelezi itt a társasházban, de elgondolkodtató Mosolyog más: van itt szembe egy nagy öreg hársfa, minden éven lakik benne egy raj méh, és minden éven csodálva nézem a rajzásukat, lehet hogy ha felmásznék rá egy este baltával akkor egy két lépet ki tudnék bontani Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1810 Dátum: 2021. November 25. - 11:58:03 »

Legjobb lesz, ha magadnak csinálod...aztán ha átbasznak a méheid, akkor befenyíted őket...

Ez így igaz, csak az a baj, hogy bizonyos mennyiség alatt irdatlan sokba kerül a méhészkedés. Kizárólag saját célra méhészkedni a legdrágább mulatságok egyike.
Városban teljesen kizárt a méhészkedés, faluhelyen is egyre nehezebb a "kert végében van pár kaptár" típusú "bogarászás", a méhek legjobb helye a lakóhelytől távol van.
1-2 családhoz - heti 2-3 alkalommal, időnként naponta - kijárni pont ugyanannyi üzemanyagba kerül, mint 100-hoz. Ugyanúgy meg kell venned a pörgetőt, százféle egyéb szerszámot, mintha üzemszerűen dolgozol.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1811 Dátum: 2021. November 25. - 12:42:47 »

Ez így igaz, csak az a baj, hogy bizonyos mennyiség alatt irdatlan sokba kerül a méhészkedés. Kizárólag saját célra méhészkedni a legdrágább mulatságok egyike.
Városban teljesen kizárt a méhészkedés, faluhelyen is egyre nehezebb a "kert végében van pár kaptár" típusú "bogarászás", a méhek legjobb helye a lakóhelytől távol van.
1-2 családhoz - heti 2-3 alkalommal, időnként naponta - kijárni pont ugyanannyi üzemanyagba kerül, mint 100-hoz. Ugyanúgy meg kell venned a pörgetőt, százféle egyéb szerszámot, mintha üzemszerűen dolgozol.
Lehet, hogy Neked nem szóltak, de ez itt egy vadászfórum. Ide csupa olyan hülye jár aki véletlenül sem számolja ki a rentábilitást... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1812 Dátum: 2021. November 25. - 13:44:04 »

Lehet, hogy Neked nem szóltak, de ez itt egy vadászfórum. Ide csupa olyan hülye jár aki véletlenül sem számolja ki a rentábilitást... Ördög Ördög Ördög

Tényleg, erről elfeledkeztem.  Vigyorog

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1813 Dátum: 2021. November 25. - 15:13:37 »

Ez így igaz, csak az a baj, hogy bizonyos mennyiség alatt irdatlan sokba kerül a méhészkedés. Kizárólag saját célra méhészkedni a legdrágább mulatságok egyike.
Városban teljesen kizárt a méhészkedés, faluhelyen is egyre nehezebb a "kert végében van pár kaptár" típusú "bogarászás", a méhek legjobb helye a lakóhelytől távol van.
1-2 családhoz - heti 2-3 alkalommal, időnként naponta - kijárni pont ugyanannyi üzemanyagba kerül, mint 100-hoz. Ugyanúgy meg kell venned a pörgetőt, százféle egyéb szerszámot, mintha üzemszerűen dolgozol.
Ugyan, elhivatottak Londnban is tartanak méheket, nem is kevesen. Csak akarni kell Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1814 Dátum: 2021. November 25. - 17:04:46 »

Ugyan, elhivatottak Londnban is tartanak méheket, nem is kevesen. Csak akarni kell Mosolyog

Persze, mindenhol lehet. Csak az a kérdés, hogy megéri-e a konfliktus.
A méh szúr. Különösen kedveli a parfümmel, hajlakkal, meg egyéb kenceficékkel bőségesen ellátott személyeket.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: