Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237868 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1770 Dátum: 2021. Június 05. - 07:28:44 »

Ezt nem hallottam még. Tetszik.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1771 Dátum: 2021. Június 05. - 08:00:20 »

 Stoel Stoel Stoel Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1772 Dátum: 2021. Június 26. - 10:16:11 »

Félelmetes innováció. Kas műanyagból. Ördög

https://m.hvg.hu/tudomany/20210626_hiive_kaptas_mehkas_3d_nyomtatas
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1773 Dátum: 2021. Június 26. - 17:47:48 »

Félelmetes innováció. Kas műanyagból. Ördög


Az íróasztalnál kigondolt valaki egy újszerűnek látszó dolgot.
Méhészt biztosan nem kérdezett meg, mert az elmondta volna neki, hogy a méhek lakása sokadlagos fontosságú. Önerőből egy évet sem élnek túl, elviszi őket az atka. Legelő nélkül egy hónapot sem. Ezek a fontosak, a kas mellékes. A méhcsalád egy vascsőben is kitelel, ha egészséges és van a lépeken elég "üzemanyag".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1774 Dátum: 2021. Június 26. - 18:01:05 »

Idézetet írta: Németh Lajos link=topic=199.msg375494#msg375494 date=1624722468es
A méhcsalád egy vascsőben is kitelel, ha egészséges és van a lépeken elég "üzemanyag".

Tanúsíthatom. Tudtam az erdő szélén egy valamikori fúrótorony után visszamaradt 4 colos acélcsövet mely kilógott a földből függőlegesen vagy két métert, beköltözött egy méhcsalád, mely vígan élt vagy 4 évet mígnem visszatértek a fúrótornyosok és ki nem operálták csövet a földből.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Június 26. - 18:09:58 írta Sakac » Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1775 Dátum: 2021. Június 26. - 18:54:58 »

Tanúsíthatom. Tudtam az erdő szélén egy valamikori fúrótorony után visszamaradt 4 colos acélcsövet mely kilógott a földből függőlegesen vagy két métert, beköltözött egy méhcsalád, mely vígan élt vagy 4 évet mígnem visszatértek a fúrótornyosok és ki nem operálták csövet a földből.

Nem sok atka lehet felétek. Itt, egy kora nyári raj, kezelés nélkül, aligha éri meg a következő akácot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1776 Dátum: 2021. Július 08. - 05:58:55 »

Pár hete volt szó a városi méhlegelőkről.
Itt olvasható egy - megítélésem szerint tárgyilagos - cikk a témáról.

https://kertesz.blog.hu/2021/07/07/mehlegelo_kamu_vagy_hasznos_elkepzeles?fbclid=IwAR0VmoumiKYzSVfwfgWuVFc5t6EjzyAfJT7NxM8qgaB83cPTFY8v9OC8i7E
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1777 Dátum: 2021. Július 08. - 15:49:33 »

Pár hete volt szó a városi méhlegelőkről.
Itt olvasható egy - megítélésem szerint tárgyilagos - cikk a témáról.

https://kertesz.blog.hu/2021/07/07/mehlegelo_kamu_vagy_hasznos_elkepzeles?fbclid=IwAR0VmoumiKYzSVfwfgWuVFc5t6EjzyAfJT7NxM8qgaB83cPTFY8v9OC8i7E

Annyira tárgyilagos mint amilyen a "jó nekünk a nagyragadozó".Aki élt ,vagy él Budapesten vagy olyan nagyvárosban ahol a lakosság nagy része lakótelepeken él nem méh legelőt akar,hanem valamilyen zöld felületet,ahová kimehet,vagy kiengedheti a gyerekeit "legelni".Az állandó gépkocsi forgalom még a un.zöldövezetekben is nagyon megnövekedett az utóbbi években.A kipufogó gázok nemtesznek igazán jót a környezetnek.Gyerekkoromban még a mi házunkban (WEKERLE telep) két méhész is volt,de ők is vándoroltatták a méheket mert nem volt elég táplálék a méheknek.Akkor még nem csak méhek voltak hanem poszméhek(ezek lehet,hogy rosszul tudom)  darazsak és rengeteg rovar.Ma már ahogy a varjakat és szarkákat kivéve nincs madár Pesten úgy szegényedett el a rovar fauna is.Max szúnyog van hála a kerti tavaknak.Egyszerűen az élőhelyek megsemmisítése és a rengeteg vegyszer miatt nem maradt élettér a rovaroknak.Tudomásul kell venni,hogy megváltozott a környezet és ilyen ideálizált elképzelések nem tudnak működni.Egy nagyvárosban mit porozzon be a méh? Az pedig,hogy visszaállítsuk azt ami elromlott nem elég ilyen idealista elképzelés.Ugyan olyan mint a fogoly állomány visszaállítása a múlt század közepei szintre.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1778 Dátum: 2021. Július 08. - 23:59:06 »

Annyira tárgyilagos mint amilyen a "jó nekünk a nagyragadozó".Aki élt ,vagy él Budapesten vagy olyan nagyvárosban ahol a lakosság nagy része lakótelepeken él nem méh legelőt akar,hanem ......

Laci! 
Ugye te sem gondolod, hogy ezek a méhlegelők a Blaha Lujza téren, vagy a lakótelepek közepén vannak. Ahol ilyen van, ott van bőven gyümölcsfa is.  De, ha nem lépünk a méhek, bogarak védelmében,  akkor gyerekeink, unokáink azt sem fogják tudni mi a gyümölcs!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1779 Dátum: 2021. Július 09. - 08:17:54 »

Laci! 
Ugye te sem gondolod, hogy ezek a méhlegelők a Blaha Lujza téren, vagy a lakótelepek közepén vannak. Ahol ilyen van, ott van bőven gyümölcsfa is.  De, ha nem lépünk a méhek, bogarak védelmében,  akkor gyerekeink, unokáink azt sem fogják tudni mi a gyümölcs!

Attila!

Az utolsó mondatoddal egyetértek, azon nincs mit vitatkozni.

Viszont a méheket nem az ilyen pesti/városi méhlegelőnek nevezett parasztvakítással fogjuk megmenteni.
Hiába termelünk/vetünk/csinálunk a városi környezetben lévő pártíz hektáron bármit, nőhet ott akár a mannatermő virágmező is, ha egyébként meg a szántóföldeket millióhektár számra úgy kezeljük, ahogy.
Igazából ott kellene nagyot változtatni, ezt szerintem mindenki tudja.

Csak mi történik ha ott nagyot változtatunk?

Csökkennek a hozamok, ergo nőnek az árak, ergo drágább lesz a teszkóba' a kenyér meg a tej.
Innentől kezdve a most elszánt méhecskevédők nagy százaléka azt mondaná, hogy meganagylóf@szt!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1780 Dátum: 2021. Július 09. - 08:51:04 »

Laci! 
Ugye te sem gondolod, hogy ezek a méhlegelők a Blaha Lujza téren, vagy a lakótelepek közepén vannak. Ahol ilyen van, ott van bőven gyümölcsfa is.  De, ha nem lépünk a méhek, bogarak védelmében,  akkor gyerekeink, unokáink azt sem fogják tudni mi a gyümölcs!
Attila!
Nem én gondolom,hanem azok az idióták akik kitáblázzták a budai kétszer három sávos utakon az elválasztó elvileg füves sávokra,hogy méh legelő,vagy szebbet mondjak az agrár minisztériumban is van méhkaptár,mert a gyürött homlokú főnök méhész.
De így kezdődött a belvárosi többsávos utakon a kerékpársávok kialakítása.Vagy még régebbről a fekvőrendőrök kiépítése ott is ahol semmi szükség rá.
Egyébként a pesti kertvárosokban sincsenek már gyümölcsfák,mert ha nem permetezed őket csak kukacos bio gyümölcs terem.
Hogy ismét nosztalgiázzak gyerekkoromba nálunk a 3x15 méteres kertben három gyümölcsfa is volt,amiről mosatlanul ettük az aktuális gyümölcsöt.Na ma ott csak díszfákat látsz.Nesze neked méhlegelő.
A méhekért szerintem a legtöbbet az agrárium tehetne,de azokat nem érdekli csak a péz!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1781 Dátum: 2021. Július 09. - 08:56:14 »


Viszont a méheket nem az ilyen pesti/városi méhlegelőnek nevezett parasztvakítással fogjuk megmenteni.


Ez így van.
Viszont sokat segíthet egy tömeges szemléletváltásban. Mert az tény, hogy a lakosság egy jelentős része városban él.

Tudod, sose felejtem el azt a tátott szájú rácsodálkozást, amikor először kijutottunk Ausztriába, a nyolcvanas évek végét. Sárgultunk az irigységtől, hogy milyen szépen le vannak kaszálva az útszélek, a fenyvesekben sehol egy lehullott gally, derékba tört fa, sehol egy szál aljnövényzet, hú, itt aztán pucc-paszta minden.
Aztán lassan megértettük, hogy a mi, laikus szemmel gondozatlan Csáki szalmájának tűnő, szinte áthatolhatatlan lomberdőink a maguk szintjeivel mennyivel gazdagabb élőhelyek valamennyi vadon élő állatnak, mint az emberi szemnek tetszetős, de egyébként rettentő sovány táplálékot nyújtó fenyvesek.
Errefelé kéne valahogy terelni a közgondolkodást, mert ha maga körül is látja, később talán el is fogadja a nagyvárosi nép azt, hogy a környezet nem emberi látványelem, hanem milliónyi más élőlény élettere, akkor talán nem fog teli torokkal ordítani egy gondozatlannak tűnő vidéki árokpart, vagy erdősáv láttán.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1782 Dátum: 2021. Július 09. - 14:07:16 »

Laci!

Én másképpen gondolom.  Miért is kellene az utakat elválasztó sávokon pázsitnak lennie?  Ott nem sétál, játszik senki. A Zuglóban pár takony által lekaszált "méhlegelő" egyáltalán nem olyan helyen volt, ahol zavart volna bárkit is, kivéve őket.  Engem sokkal jobban zavar a vasúti pályák melletti ember magasságú gaz, parlagfű, és ott is el tudnék képzelni egy virágtengert. De ugyan így zavar a Városliget, Népliget szétcseszése, beépítése, a Balaton körbe betonozása, kisajátítása, a Fertő tó ökológiájának rombolása,....stb.  A Budapesti közlekedést sem a biciklisávok cseszték el. Több éve szarakodnak a 3. metróval, azóta szakaszonként buszok hordják az utasokat. az M0 mióta megépült toldozzák - foltozzák, bár munkásokat alig látni rajta. A csepeli hidat egy éve átadták, kiderült, hogy használhatatlan, szétszedik. A 4-6 és az 1-es villamosok vonalát évente "felújítják", buszok nehezítik a forgalmat. A agglomeráció közlekedése siralmas, a MÁV megbízhatatlan, hol jön, hol nem, nem véletlen jár aki tud kocsival. Parkolót Budapest peremkerületeiben 8 órakkor már nem lehet találni a metróállomások, tömegközlekedési pontoknál.  Arról nem is beszélve, hogy ki az a barom aki kitalálta, hogy a Budapestet és a nagyvárosokat elkerülő utakat fizetőssé tette!  Folytassam?   Gyerekkoromat kivéve (amikor még alig volt autó)  az elmúlt 40 évben soha nem volt jobb a közlekedés!  Három évvel ezelőtt még Pestre jártam dolgozni, Vecsésről az Árpád híd reggel másfél, délután vissza kettő óra volt, és annyi ma is.
A peremkerületekben szerintem van bőven gyümölcsfa, virág a kertekben. Én pl. Wekerlén vettem a múlt héten meggyet eltenni, de barackot, szilvát is Rákospalota kertvárosából hozom tíz éve.

Egyébként Lajossal értek egyet, az embereknek igen is szemléletváltásra van szüksége a természet és az életterünk egymáshoz közelítése terén. Ehhez pedig nem a katonás rendre vágott gyepre van szükség. Bár akinek ez tetszik tőlem csinálja, mint a szomszéd család aki minden hétvégén ollóval vágja hason csúszva a fű szegélyeit, és szó sincs rajta labdázásról, kifekvésről. Arra a murvás placcot használják! Normális?
A HM tetején lévő kaptárról csak annyit, sokkal jobb, mint ha gépágyú lenne rajta! Én még láttam ott!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1783 Dátum: 2021. Július 09. - 16:19:56 »

Laci!

Én másképpen gondolom.  Miért is kellene az utakat elválasztó sávokon pázsitnak lennie?  Ott nem sétál, játszik senki. A Zuglóban pár takony által lekaszált "méhlegelő" egyáltalán nem olyan helyen volt, ahol zavart volna bárkit is, kivéve őket.  Engem sokkal jobban zavar a vasúti pályák melletti ember magasságú gaz, parlagfű, és ott is el tudnék képzelni egy virágtengert. De ugyan így zavar a Városliget, Népliget szétcseszése, beépítése, a Balaton körbe betonozása, kisajátítása, a Fertő tó ökológiájának rombolása,....stb.  A Budapesti közlekedést sem a biciklisávok cseszték el. Több éve szarakodnak a 3. metróval, azóta szakaszonként buszok hordják az utasokat. az M0 mióta megépült toldozzák - foltozzák, bár munkásokat alig látni rajta. A csepeli hidat egy éve átadták, kiderült, hogy használhatatlan, szétszedik. A 4-6 és az 1-es villamosok vonalát évente "felújítják", buszok nehezítik a forgalmat. A agglomeráció közlekedése siralmas, a MÁV megbízhatatlan, hol jön, hol nem, nem véletlen jár aki tud kocsival. Parkolót Budapest peremkerületeiben 8 órakkor már nem lehet találni a metróállomások, tömegközlekedési pontoknál.  Arról nem is beszélve, hogy ki az a barom aki kitalálta, hogy a Budapestet és a nagyvárosokat elkerülő utakat fizetőssé tette!  Folytassam?   Gyerekkoromat kivéve (amikor még alig volt autó)  az elmúlt 40 évben soha nem volt jobb a közlekedés!  Három évvel ezelőtt még Pestre jártam dolgozni, Vecsésről az Árpád híd reggel másfél, délután vissza kettő óra volt, és annyi ma is.
A peremkerületekben szerintem van bőven gyümölcsfa, virág a kertekben. Én pl. Wekerlén vettem a múlt héten meggyet eltenni, de barackot, szilvát is Rákospalota kertvárosából hozom tíz éve.




Egyébként Lajossal értek egyet, az embereknek igen is szemléletváltásra van szüksége a természet és az életterünk egymáshoz közelítése terén. Ehhez pedig nem a katonás rendre vágott gyepre van szükség. Bár akinek ez tetszik tőlem csinálja, mint a szomszéd család aki minden hétvégén ollóval vágja hason csúszva a fű szegélyeit, és szó sincs rajta labdázásról, kifekvésről. Arra a murvás placcot használják! Normális?
A HM tetején lévő kaptárról csak annyit, sokkal jobb, mint ha gépágyú lenne rajta! Én még láttam ott!


Attila!
A szemléletváltással egyetértek,de azokat kell meggyőzni akiknek van lehetőségük érdemben tenni a környezetért.A földesurakat,nem azt akinek egy cserépnyi földje van.Környezetrombolás? Itt van mindjárt az Alacskai úti volt almáskert,a fele már beépült az elmúlt 2 év alatt.Onnan nem jutsz be a munkahelyedre csak autóval.De ugyan ez történik a vecsési almással is.Ezek lehettek volna Méh legelők,ha szét nem szarják.
Egyébként én több mint 40 évig éltem Wekerlén tudom mit beszélek.Mi azért költöztünk el,mert divat lett ott lakni és élhetetlenné vált a Panelből és a belvárból kiköltöző pógárok miatt.Na tőlük Te nem tudnál meggyet venni.
De ez történik itt Gyálon is.Egyébként tőlünk három busz is jár minimum a kökiig.De az 55-ös a Boráros térre jár.Van új járat Gyál -Vecsés-Köki útvonalon is.Az,hogy az elkerülő fizetős szemmel láthatólag nem zavarja sem a magyarokat sem a szlovák,román ,ukrán,lengyel kamionosokat,folyamatos a két sáv leterheltsége.Sokat járok arra.
De ezek meddő viták két nyugdíjast úgy se hallgat meg senki.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 09. - 17:55:04 írta Voldi » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1784 Dátum: 2021. Július 09. - 17:55:33 »


A szemléletváltással egyetértek,de azokat kell meggyőzni akiknek van lehetőségük érdemben tenni a környezetért. A földesurakat,nem azt akinek egy cserépnyi földje van.


Ha legalább mi, vadászok, akiknek a szenvedélye a környezethez és a benne élőkhöz kötődik, megértjük és elfogadjuk azt, hogy egy buja vegetáció értékesebb élőhely, mint egy kultúrsivatag, akkor már nem volt hiábavaló az alábbi polémia.
Ha netalán még mondjuk is baráti, ismerősi körben, ha ez a téma előkerül, az már jelentős lépés. Minél szélesebb kör érti meg és érzi magáénak ezt a szemléletmódot, annál nagyobb a valószínűsége, hogy "kikényszerül" a változás.

Pár nappal ezelőtt láttam valahol sajnos nem mentettem el azt az érdekes fotót, amelyen három, egymás melletti sáv talajhőmérsékletét mérték. Egyik egy kaszálatlan csík volt, a másik "nullásgéppel" letolva, a harmadik pedig megművel barna mező. Rosszul jegyzek számokat, nem tudom felidézni, de mellbevágó volt a különbség.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: