Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 237983 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1560 Dátum: 2020. Május 23. - 17:28:04 »

Akad valamennyi de....

Felénk semmi. Még a múlt héten is volt itt-ott -3 fok. A szőlőt és az epret (szederfát) is megviselte...
Cserébe a fák hegyén van azért kukucska, de a hidegben az meg nem mézel -virít az akác és a virágloncot és a jázmint jàrják a méhek. 2006. óta méhészkedem, de ilyet nem láttam még egyszer sem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1561 Dátum: 2020. Május 23. - 21:02:00 »

Engem roppant módon vonz a méhészkedés. Gondoltam rá, hogy nyugdíjas koromban belefogok. Csak olyan hobbi szinten, hogy elfoglaljam magam (a vadászat mellett). Viszont sajnos algériás vagyok a méhcsípésre. Nem nagyon, de azért szépen feldagadok utána. Meg lehet ezt szokni? Vagy van vmi ellenszere?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1562 Dátum: 2020. Május 23. - 22:47:18 »

Engem roppant módon vonz a méhészkedés. Gondoltam rá, hogy nyugdíjas koromban belefogok. Csak olyan hobbi szinten, hogy elfoglaljam magam (a vadászat mellett). Viszont sajnos algériás vagyok a méhcsípésre. Nem nagyon, de azért szépen feldagadok utána. Meg lehet ezt szokni? Vagy van vmi ellenszere?
Hát... én pl. megszoktam. Az elején nagyon bedagadt mindenem egy csípéstől is, meg fel is vizesedtem. De két szezon, pár szúrás és megszokta a szervezetem. De állítólag ennek kicsi az esélye, mert inkább súlyosbodni szokott az allergia.
Amúgy létezik rá antihisztamin is, ami vényköteles. Az egyik barátom méhészkedett már, amikor kialakult az allergiája, azóta neki a háziorvos automatikusan felír vagy 5 adagot szezon előtt. Jól beöltözik és egy-két injekcióval megússza a nyarat. Mondjuk ő kb. 120 családdal dolgozik, míg én csak 15-20-al. Ráadásul én extenzíven méhészkedem, és szelektálom a családokat az agresszióra a gyerekek miatt. (Ha valamelyik bevadul, ott egyből anyát cserélek egy bevált helyről hozott krajnai anyával, amiknek a java nem eszi meg az embert egyből.) Így, pl. tavaly csak egy szúrást kaptam, idén meg egyet sem -eddig. De mindenki maga tudja, hogy mennyire érzékeny méhméregre... mert azért ez nem játék!
Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1563 Dátum: 2020. Május 24. - 11:12:45 »

A méh szúrás esetén , az allergia és az érzékenység nem egy és ugyan az. Aki allergiás a méhméregre ne is gondolkozzon méhészkedésben.Allergia esetén ( szisztémás allergia ) sokféle tünet jelentkezik- jelentkezhet , végső soron anafilaxiás sokk alakul ki, amely injekció ( orvosi beavatkozás ) nélkül halált jelent. Az érzékenység ezzel szemben csak kellemetlen , de életveszélyt nem jelent.A feldagadás teljesen természetes , nem allergia , amellett nyugodtan lehet méhészkedni.
Naplózva
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1564 Dátum: 2020. Május 24. - 11:25:12 »

Az lemaradt az előző sorokból, hogy a méh fullánkja kiszakad a méregzacskóval egyetemben a szúráskor ( a darázsé nem  ).Ezt ki kell szedni ( ha elérhető helyen van ) mert ellenkező esetben a méregzsákból a teljes mennyiségű méreg a szervezetbe jut. Eltávolítva a fullánkot csak kis mennyiség , és ezzel párhuzamosan a tünetek is enyhébbek.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1565 Dátum: 2020. Május 24. - 11:26:56 »

Az lemaradt az előző sorokból, hogy a méh fullánkja kiszakad a méregzacskóval egyetemben a szúráskor ( a darázsé nem  ).Ezt ki kell szedni ( ha elérhető helyen van ) mert ellenkező esetben a méregzsákból a teljes mennyiségű méreg a szervezetbe jut. Eltávolítva a fullánkot csak kis mennyiség , és ezzel párhuzamosan a tünetek is enyhébbek.

Van egy vadásztársam, aki még a méztől is úgy bedagad, hogy nem lehet megismerni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1566 Dátum: 2020. Május 24. - 11:50:38 »

Viszont sajnos algériás vagyok a méhcsípésre. Nem nagyon, de azért szépen feldagadok utána. Meg lehet ezt szokni? Vagy van vmi ellenszere?

Ha csak a szúrás (nem csípés!) helye dagad föl, az nem allergia, hanem egy természetes reakció.
Szerintem ez idővel, meg a bekapott szúrások számával csökken.

Ha arcod, torkod is dagad függetlenül attól, hogy nem ott kaprad a szúrást, az már veszélyesebb dolog, azzal nem érdemes reckírozni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1567 Dátum: 2020. Május 24. - 13:57:26 »

Van egy vadásztársam, aki még a méztől is úgy bedagad, hogy nem lehet megismerni!

Természetesen ilyen is előfodulhat, étel allergia- érzékenység is rengeteg féle van.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1568 Dátum: 2020. Május 24. - 14:15:28 »

Természetesen ilyen is előfodulhat, étel allergia- érzékenység is rengeteg féle van.
Biztos, hogy étel? Lehet pollenallergia is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1569 Dátum: 2020. Május 24. - 14:17:02 »

Volt egy katonatársam aki méhészkedett, Ő azt mondta, tavaszra már hiányzik neki a méhszúrás. Viszket mindene, rossz a közérzete aztán amikor az első pár csípést megkapja, rendbe jön.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1570 Dátum: 2020. Május 24. - 14:18:40 »

Engem roppant módon vonz a méhészkedés. Gondoltam rá, hogy nyugdíjas koromban belefogok. Csak olyan hobbi szinten, hogy elfoglaljam magam (a vadászat mellett).
Magam is fontolgattam amúgy hobbi szinten, egy-két családdal a kert végében de a méhész olvtársak hosszú, kitartó, fáradtságot nem ismerő munkával teljesen elvették a kedvemet tőle.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1571 Dátum: 2020. Május 24. - 14:32:17 »

 Nekem nem gond, ha kapok 20-30 szúrást, jellemzően nyáron, amikor az izzadtságtól átázik a méhészkesztyű  csuklónál, semmi gond. Viszont ha szemüvegvonalba kapok szúrást az nagyon csúnya. Volt esetem mikor fontos tárgyalást kellett lemondanom, asszem vmi bankkal, főnököm stresszelt, hogy ne már, asztán küldtem neki egy szelfit, mondta, hogy ok, ne riasszuk el őket....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1572 Dátum: 2020. Május 24. - 16:41:59 »

Boar , a pollenallergiához nem tudok hozzászólni. Ami viszont a hobbi  méhészkedést illeti , aki úgy érzi , hogy van benne kellő  elhivatottság, mondhatnám úgy is , hogy kissé "bogaras"  a pénz nem számít , nem riad vissza az esetleges kudarc "élményektől" sem az vágjon bele. A puding próbája az evés .
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1573 Dátum: 2020. Május 24. - 17:06:04 »

Boar , a pollenallergiához nem tudok hozzászólni. Ami viszont a hobbi  méhészkedést illeti , aki úgy érzi , hogy van benne kellő  elhivatottság, mondhatnám úgy is , hogy kissé "bogaras"  a pénz nem számít , nem riad vissza az esetleges kudarc "élményektől" sem az vágjon bele. A puding próbája az evés .

Érdekes lenne az anyák neve: NKA, a rohadt NKA, stb. Csípésszámtól függően!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1574 Dátum: 2020. Május 24. - 18:52:36 »

Nekem nem gond, ha kapok 20-30 szúrást, jellemzően nyáron, amikor az izzadtságtól átázik a méhészkesztyű  csuklónál, semmi gond. Viszont ha szemüvegvonalba kapok szúrást az nagyon csúnya. Volt esetem mikor fontos tárgyalást kellett lemondanom, asszem vmi bankkal, főnököm stresszelt, hogy ne már, asztán küldtem neki egy szelfit, mondta, hogy ok, ne riasszuk el őket....


Egyáltalán az a csoda hogy felismert  Ördög pedig hogy mondták szelídek ezek....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: